Jump to content

Moto Zajednica

MITAS gume-iskustva

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 92 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Pozdrav duštvo.Zanima me da li je neko imao iskustvo sa Mitas gumama.Konkretno me zanima Mitas E-08 za moju transalp.U niskom je cenovnom razredu,pa me zanima da li to povlači  i baš slabiji kvalitet gume,brže trošenje,nekontrolisano klizanje i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

Iz iskustva drugara, dobre po suvom, normalno a po kisi lose. Pegaso 650 je u pitanju. Proklizao mu je tocak na dodavanje gasa na izlazu iz krivine. On je siguran sa je zbog gume

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Mitas E-09 Dakar zadnja i prednja samo E-09.

Prednja je skoro vec za zamenu, taman dok se potrosi jos jedna prednja i zadnja ce biti za zamenu. Inace sto se tice voznje po suvom asfaltu su odlicne, po mokrom ispranom asfaltu su isto odlicne, ali tamo gde je asfalt vlazan i uklizan od blata i ulja sa puta...gutam knedle dok vozim i trudim se da vozim sto je vise uspravno.., takav problem nisam imao sa Michelin Anakee. Inace Mitas E-09 gume su po meni kraljice offroada! Blato, mokra trava, voznja pod strmim uglom...fantazija, lepe se..

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Kao što kaže kolega, Iron_Floyd, samo E09 Dakar valjaju. Ja sam na mojoj Teneri imao i E08 i E09 Dakar. 

E08 je smeće neviđeno! Na mokroj podlozi kao na ledu, ali bukvalno! Čim naiđeš na farbanu površinu  (a to sa ovom gumom nikako ne preporučujem!) momentalno gubi grip. Na suvom u krivinama isto zna da izgubi grip. Tvrde su i nisu za off uopšte, brzo se napune blatom i počne da kliza. Jedino neki lakši makadam da prejaši.

E09 (obavezno Dakar)je potpuno druga priča. Guma je dosta mekša od E08 pa mnogo lepše drži na drumu čak i po mokrom. Zna nekad da prokliže na mokrom pri jačem dodavanju gasa, ali t i nije tako strašno kad se navikneš. Samo postoji jedan problem sa E09, ako je voziš po asfaltu...bučna je i zbog krampona zna da se uvija zadnji kraj motora pri brzini od 120 km/h (barem je kod mene tako bilo). Brzo se troši (ja sam svukao krampone za nekih 6000 km), ali dobra stvar je da se gubi taj osećaj uvijanja kada kramponi dođu do pola potrošenosti...a kad odeš u šumu tada E09 dobija potpuno novu dimenziju... ;)  Nema blata ni terena gde sa njom nisam izašao bez ičijeg guranja (motor ima preko 180 kila)... :jee:

Suma sumarum...ako hoćeš jeftinu gumu (više orijentisanu za off) onda ti je E09 Dakar pravi izbor. E08 u bilo kakvoj ponudi ili čak i na poklon izbegavaj...zarad tvoje sigurnosti... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 92 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Hvala vam svima na utiscima.I ja sam čuo da E08 nije baš dobra po klizavom.Nisam još kupio ali Mitas definitivno neću,pogotovo što više prelazim po asfaltu nego off tako da i E09 otpada.Zarad sačuvane glave verovatno ću se odličiti za nešto kvalitetnije  8) .Kolege hvala!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja imam zadnju Mitas E-07. Po bilo cemu suvom je skoro savrasena, do sad mi se nije desilo nigde da prokliza, cak i sa praznim motorom (120kg).

Ali zato po mokrom asvaltu   :wacko: nema obaranja, nema kocenja. Po susnezici na autoputu jednom prilikom sam vozio sa 1000 obrtaja vise, tek sam kasnije skontao da je zadnja svo vreme proklizavala  :staa:

Svidja mi se sto je debelozidna pa mogu da spustim pritisak na 0.8 sa natovarenim motorom i da ne razmisljam. Tako je cak i na asvaltu udobnija. Ne trosi se brzo.

 

Za napred imam TKC80 na 50% i mogu da se zakunem u nju. Nikad i nigde nije pustila do sad.Malo je bucna na asvaltu preko 60. Trosi se brzo na asvaltu. Svidja mi se sto je dvosmerna.

A trenutno mi je na prednjem tocku K60 na 50% ali ona vec klizne malo na soderu ili sumskom putu, kad oborim slobodnije. Za asvalt je bolja od TKC.

 

Razmisljam da nazad probam Michelin T63 ove godine. Takodje dvosmerna.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

E 08 nemoj ako ti je do glave i motora ;) Dovoljno da neko pljune na asfalt - guma već kliže  ;), o zebrama i bojenoj signalizaciji da ne pričam...Može da se vozi po suvom ali  po većim vrućinama se razljigavi i "žvaće" u krivinama.

 

Guma je tvrda, plastična, dugo traje ali to joj je, po meni, jedini plus.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Mitasova sportska guma je jako dobro prosla na testovima a buduci da je u slicnoj smesi izasla i putna guma za maksi endura - Mitas Terra Force, koja prilicno obecava, mislim da cu nakon sto potrosim sadasnji par Anakee 2 isprobati bas ove gume ako budu dostupne na nasem trzistu(eventualno Tourenc Next ako saznam da imam bogatog dedu koji mi je ostavio nasledstvo :) ).

 

mitas_terra_force_frontrear.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

E 08 nemoj ako ti je do glave i motora ;) Dovoljno da neko pljune na asfalt - guma već kliže  ;), o zebrama i bojenoj signalizaciji da ne pričam...Može da se vozi po suvom ali  po većim vrućinama se razljigavi i "žvaće" u krivinama.

 

Guma je tvrda, plastična, dugo traje ali to joj je, po meni, jedini plus.

 

Ista stvar i za E09  :takoje: Odlicna plastika, koja najvise traje za najmanje love i to je to.  :jee:(ovo je naravno moje iskustvo)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Imao Mitasa na transalpu jednom i nikad vise. Prosle godine sam eksperimentisao sa heidenau k60 i jako sam pozitivno iznenadjen. Mislim da nisu puno skuplje od tog mitasa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Imao Mitasa na transalpu jednom i nikad vise. Prosle godine sam eksperimentisao sa heidenau k60 i jako sam pozitivno iznenadjen. Mislim da nisu puno skuplje od tog mitasa

 

Isti problem ima onaj moj drugar što ih je stavio na TDR ali poklonu se u sastav ne gleda :)

Jedared sam sa tim motorom i tim gumama imao vrlo neprijatnu mošu u Ruzveltovoj na šinama. Po suvom letnjem danu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tractorce XT660Z

Pozdrav svima, interesuje me  situLacija i iskustvo sa Mitasom E 07, šta kažete za laganu vožnju 50-50 ?

Prođe par godina od prošlih komentara, pa reko da priupitam za savet (možda se nešto u iskustvu i ponudi promenilo), može i neka druga ako je za preporuku

Hvala

Promenio član nebica933

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ja skoro namontirao e07 + nisam mnogo lrosao, malo po gradu, jos ima iglice. Za sad pozitivna iskustva ali nisam nesto prosao da bih mogao da kazem nesto.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tractorce XT660Z

Montirao komplet??? Mislio sam samo prednju, jer je ostala na 2mm, a zadnja je dobra. Gde si uzeo gume, videh kod onih iz Subotice povoljno, valjda im je DOT noviji.....

svakako hvala X'

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1460 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Na osnovu iskustava drugih i onoga što sam čitao - i ja sam se odlučio za E07. I jedva sam uspeo da nađem zadnju u dimenziji koja mi treba - na kraju sam uzeo kod Markone-a, DOT iz ove godine. Još nisam stigao da ih montiram.
Obrati pažnju da se E07 i E07 + dosta razlikuju imaju i drugačiju šaru. E07 plus je više prilagođena za asfalt, a čitao sam po stranim forumima da se i brže troši od obične E07.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tractorce XT660Z

Hvala, a trošiće se u zavisnosti od terena i stila(haa ha ) vožnje, dok se i ja prilagodim na ovu divokozu.

 

Promenio član nebica933
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ja uzeo komplet e07+ jos u Decembru kod Bakija. DOT 2020 naravno. Tad je imao jos par komada na lageru. Evo ja prosao jos neki kilometar i za sad zadovoljan. Imam osecaj da ce brzo da se potrosi, tako mi deluje. Za sad nije kliznula a da ja to nisam hteo, neki put nece da klizne i kad ja hocu. Jedino sto su mnogo ali mnogo krute gume, vulkanizer imao muku dok nije iskocila prednja kako treba i opet nije bas lepo iskocila pa sam ostavio to da resavam kad bude malo toplije.
E da jos nisam otisao negde van puta tako da jos ne znam kako se ponasa tamo.



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 82 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Strom 650

Uzeo sam touring force u Subotici preko KP zaboravih ime ali lako ga mozes naci na KP.

DOT sam kraj 2020.

Iskustvo, veoma zadovoljan kako na kisi tako i na suvom. Nisam imao neprijatna klizanja, cak i na beloj liniji stoji kako treba. Naravno totalno je druga namena gume koju ti trazis ali govorim generalno da sam jako zadovoljan mitasom kao brendom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja