Jump to content

Moto Zajednica

Drumske kafane

Recommended Posts

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Kafana 'Kod Kaleta' - Ibarska magistrala, neposredno pre ulaska u Stepojevac iz pravca Beograda.

 

Uh...ovo je EKSTRA kafana.

 

Kad sam se vraćao sa poslovnog puta sasvim slučajno sam sa kolegama upao "kod Kaleta", najviše zato što je kafana bila puna "domorodaca". Odavno sam naučio da je najbolja klopa tamo gde domaći otpadaju pa makar i na kafi :takoje:

 

Što je Floyd rekao, cene su ekstra povoljne...

 

2,5kg mešanog mesa sa roštilja sa dosta pomfrita, 4 domaće lepinje, 4 Šopske salate, dve porcije kajmaka + dve porcije urnebesa, 6 koka-kola i još jedna porcija pomfrita - sve ukupno 1700 dinara!? :staa3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

jagnjetina ispod sacha,mozda nesto najlepse sto sam klopao nalazi se na putu prema uzicu na izlazu iz cacka preko puta vile petrovic,necete se pokajati :ooo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Vraćajući se ibarskom, svratih kod "Kaleta". Znači porcija karađorđeve je u stvari dve ogormne karađorđeve, cena , sitnica 630din. Svaka preporuka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Vraćajući se ibarskom, svratih kod "Kaleta". Znači porcija karađorđeve je u stvari dve ogormne karađorđeve, cena , sitnica 630din. Svaka preporuka.

 

Ma luda kafana skroz!

 

Pitao sam čoveka kako mu se isplati da radi sa tim cenama a tolikim porcijama. Objasnio mi je da je caka u neviđenom prometu. Dnevno ima od 350 do 500 porcija a vikendom još toliko!!!

Jasno vam je da klopa u takvoj kafani ne može da bude bajata...ne stigne da se pokvari! :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Nije bas "drumska" al` kafana jeste."Slozna Braca",Nova Pazova,iz pravca BG kad dolazite,na centru levo pa prva desno.Cene klope i pica smesne a klopa ekstra..specijalitet kuce je lepinja s` cevapima,cini mi se 5 komada,podebljih je oko 160-180din..

post-3416-0-75750100-1304938020_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 469 postova
  • Lokacija: TRSTENIK
  • Motocikl: pa najbolji nego koji drugi :-)))

I opet, "Koliba preko puta".

Danas najpoštenije odem u prodavnicu, kad tamo sretnem Draga, vlasnika "Kolibe" koji mi došapnu da imaju škembiće na tri načina, u saftu, gurmanske i pohovane. Dojurio sam kući, Ljilja je ostavila ručak na pola da bude za sutra i sjurismo se u "Kolibu". Nas dvoje, tri porcije, sve mora da se proba...

 

skembici-u-saftu.jpg

 

gurmanski-skembici.jpg

 

pohovani-skembici.jpg

 

Imaju novu kuvaricu, gospođu Ljilju, koja je besprekorno napravila ove škembiće, čini mi se da u životu nisam bolje jeo. Treba poručiti i bubrege sa roštilja, kao meze uz domaću rakijicu. Ni koje parčence sira ne bi bilo na odmet.

 

da ne bih prelistavao sve teme jel moze adresa ovog restorana ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Avalski put bb :D

 

 

 

 

Elem, krenes iz Bg prema Ralji i cim prodjes kapiju porodice Pei ( jos 3km do Ralje ), jos nekoliko krivinica nanize, sa leve strane na sred velike leve krivine. Al' sam objasnio ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Posle ulaska u mesto Ralja, pa posle livnice ako dolazis iz pravca BG avalskim putem. Dugacka leva krivina i neces promasiti :) Ako dolazis iz pravca Mladenovca moras prvo da prodjes kroz mesto, a tamo mozes da pitas za kolibu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Treba mi preporuka za kafance sa dobrom klopom, povoljnim cenama i pogledom na reku ili vidikovac (malo romantike :zvizduk: ) , do 50-ak km od Beograda !

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Jedno pitanje za gurmane (u N. Sadu posebno): koleginice i ja hoćemo da jedemo dobre, kvalitetne škembiće, gde u NS ima dobra kafanica, restoran da su dobri, jer sam čula da se spremaju na poseban način i da ne zna svako dobro da ih pravi...

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Jel zna neko gde BGu ima da se kupi pacetina na dnevnom nivou, tj vazno mi je da kad odem da stvarno i ima se kupi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Jel zna neko gde BGu ima da se kupi pacetina na dnevnom nivou, tj vazno mi je da kad odem da stvarno i ima se kupi?

 

 

Ima restoran koji sluzi pacetinu, blizu Banije Zove se nesto kao "pogodjena patka"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

Jakih gurmana u NS niko ne zna gde ima dobrih škembića (čula sam da ih pravi majstori kuvaju punih 7 h :staa2: )

ima na stadionu na detelinari, FK Novi Sad... a i ma i u Restoranu Foruma u Vojvode Misica... na oba mesta sam cuo da su dobri ali da su bolji na stadionu... licno nisam proverio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Najlepsa boja kobasice,kulena,slanine i ostalih sremsackih specijaliteta se dobija pusenjem na sljivinom drvetu!!!

 

Boga mi, ja koristim samo i iskljucivo bukove panjeve koji tinjaju 24h i niko mi se ne buni za boju....

:zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • REW/Hit The Road, 501 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA

 

Ribnjak kod Danila u selu Ples kada se ide iz Vrnjacke Banje preko Goca za Krucevac ili Aleksandrovac.Najbolja pastrmka i domaca rakija i vino a o ambijentu da ne pricam.

 

 

Evo malo i konkretnog prikaza iz ribnjaka SALUS u Plešu:

 

u3r7q_izletimotorom2011735.th.jpg

 

O4seE_izletimotorom2011730.th.jpg

 

gDT2i_izletimotorom2011706.th.jpg

 

9cNvo_izletimotorom2011705.th.jpg

 

RVQt1_izletimotorom2011704.th.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Evo jedne impresije za putnike namernike... Pre nekoliko dana resim da izvedem moju dragu Negritu za rodjendan u kafance, trudnica ko trudnica, voli da klopa, ni meni ne pada tesko to isto, pa ajde... Iz raznoraznih razloga nisam ranije otisao u novu kafanu ispred Vlaskog polja pa ko velim, da ne budem baksuz, da odemo. Kafana "Veranda", zavrsena cini mi se prosle godine, izgradjena u srpskom stilu, sve tip top. Lokacija: put od Mladenovca ka Beogradu, pre sela Vlasko polje na poslednjoj krivini sa desne strane, odnosno iz pravca Bgd kada se prodje Vlasko polje na kraju pravca po izlasku iz sela sa leve strane lepa kafanica...

 

Eksterijer pleni izgledom, enterijer u slicnom stilu, tip-top. Terasa gleda na Kosmaj, ambijent za primer.

 

Porucujemo hranu, nakon 15-ak minuta stize klopa, porcija OK velicine, servirano na tanjir i garnirano kao da je proslo "paklenu kuhinju". Estetski besprekorno.

 

I onda... meso (porucio sam neku sniclu na lovacki nacin, znaci sa prelivom od pecuraka i slicno, nema greske u ukusu) blago je reci zilavo... nije bas bilo za noz i viljusku, pre je bilo za "panter" da lepo razvuce sniclu a onda da se to lepo izdinsta i zaprzi na kraju. U porciji dve snicle, obe tvrde, zilave, nikakve, ma jad i beda. Onda ide drugo iznenadjenje - sopska salata. Krastavac je toliko bio gorak da je potpuno nejestiv. Pa jel kuvar nista nije probao? Uzas.

 

Dragi moji, "Veranda" na prilazu Mladenovcu, ako vidite i dok se ne promeni nesto bitno u celoj njenoj prici - lepo je za gledanje i za popiti pice, ali klopu izbegavajte. Negritina porcija je bila OK, cak i ukusna, ali to je ucinak od 50% sto je premalo za kafanu....

 

Pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Ideja je da na ovoj temi napisemo gde smo jeli neku dobru klopu i da podelimo preporuke. Kapiram da bajkeri obilaze kafane vise nego ostatak populacije, tako da se nadam da ce biti dobrih saveta. :) Posto sam otvorio temu, red je da zapocnem.

 

 

 

Orasac

Lokacija: Beograd, Bulevar Kralja Aleksandra 122

O restoranu: Verujem da vecina zna, ali za one koji ne znaju - atmosfera je u fazonu "karirani stolnjaci i limene piksle". Cene su sasvim ok.

Preporucena jela:

- Teleca corba: nigde nisam jeo bolju, a jeo sam na mnooogo mesta (jer mi je to jedno od omiljenih jela). Corba je gusta, sjajno zacinjena taman kako treba, ima dosta mesa (nije 'sirotinjska') i za prosecnu osobu su corba, salata i hleb sasvim ok obrok.

- Srneci gulas: Sjajan, fenomenalan, ko voli divljac. Malo je jaci od obicnog gulasa. Jedina mana je sto ga sluze sa nekim bezveze pireom koji ubije dozivljaj. Preporucujem da trazite da vam odvojeno donesu gulas i pire (ili pomfrit, testo, ili sta ko vise voli).

 

 

Stari Majdan

Lokacija: Put ka Avali, skrene se levo posle "1000 Ruza". Postoje jasni putokazi ka ovom restoranu.

O restoranu: Furaju neki "etno stil". Kad dodjete, posluze vas slatkim od visanja koje cete zahvatiti iz teglice iz koje su gosti pre vas takodje zahvatali, pa ako se neko sluzio 2 dva puta istom kasicicom.. kahm... ;-) Restoran je bas veliki, nalazi se na nekom "kamenolomu". Parking nije problem. Imaju terene za tenis i nekoliko igraonica za klince. Cene su prosecne, ni skupo ni jeftino.

Preporucena jela:

- Teletina ispod saca. Najbolja koju sam igde jeo, totalno perfektno spremnjeno.

- Punjena vesalica. Nema "foliranja", bas je izdasno spremnjeno i nisu stedeli na materijalu.

- Leskovacki ustipci. Odlicno spremnjeni, taman zacinjeni kako treba, ali ako volite vise ljuto, obavezno trazite da zaljute. Stavljaju malkice vise luka za moj ukus, ali ja svuda stavljam manje luka tako da kapiram da ce vecini ljudi odgovarati.

Sta ne preporucujem:

- Svadbarski kupus - jako je masan, na dnu ima jedno satimetar i po ulja. Inace jedem sve i ne pravim pitanje, ali ovo je jedno od retkih jela koje nisam uspeo da pojedem.

 

 

Zlatno veslo

Lokacija: Zemun (kej), Masarikov trg 10

O restoranu: klasican domaci restoran. Osobje je toliko gotivno da sam se odavno uortacio sa njima. Dozvolili su mi da parkiram motor unutra ispod tende u basti restorana. :)

Preporucena jela:

- Teleca corba: druga na mojoj rang listi. Nije kao u Orascu, ali je jako dobra i porcije je velika a nije skupo. Jedno vreme sam tu rucao samo corbu, salatu i hleb (neke njihove kiflice su "helb" a fenomenalne su).

- Kuvana jela, dnevni meni: tu zavisi sta se zalomi, ali 90% svega sto sam probao je fenomenalno: boranija sa mesom, kupus, pasulj. Ugalvnom u ovaj restoran dolazim zbog kuvanih jela, rostilj nisam probao.. Ne stede na materijalu. Kazu da su jela od ribe odlicna ovde, ali nikako da probam. Preporuka za patlidzan punjen mesom i preliven kackavaljem.

Sta ne preporucujem:

- Pilav (rizoto sa piletinom). U principu nije lose, ali nista posebno i malo masnije nego sto bi trebalo da bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Daj malo preciznije info gde se to nalazi u Pozarevcu. Znam da postoji u trznom centru blizu kruznog toka neki kafic i picerija, ne secam se imena, pa bih probao nesto drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja