Jump to content

Moto Zajednica

Drumske kafane

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 552 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

Svako selo Sumadije ste spomenuli  ;D Dajte nesto sa relacije Ruma - Sabac- Loznica - Zvornik >:(  :) Dobro pecenje, cevapi ???

 

 

Na putu Ruma-Sabac,selo Jarak,iz pravca Rume nekih 200m pre skretanja za Mitrovicu,pecenjara Tesic,fantasticna jagnjetina i prasetina,a rostilj da i ne pominjem!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Sve preporuke za kafanicu " Koliba preko puta". Nalazi se na izlasku iz Ralje ka Beogradu sa desne strane.

 

Ovo sto sam ja jeo je srneci gulas! ;D

 

 

Curi mi voda! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Cuo sam dosa prica o jagnjetini "KOD BADZE" nege podbukovima,

put valjevo-divcibare.

 

Nisam siguran gde je pa ako je neko posetio neka opise jagnjetinu

i kako doci do gore pomenute kafane.

 

U Obrenovcu obavezno posetit kafanu "Mali raj" u ulici Milosa

Obrenovica u centru, preko puta KBC banke mala kafana zavucena u dvoriste.

Hrana ukusna i obilna, ima i divljaci (srnetina, divlja svinja..)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Da li se nesto promenilo? Neke nove preporuke?

Razmisljam o poseti kafani Dascara u blizini Mladenovca, a mogao bih i jos neku da obidjem u tom kraju.

Da li ima nesto za preporuku kad se krene prema D. Milanovcu uz Dunav?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: TDM 900, Tomos T12

Cuo sam dosa prica o jagnjetini "KOD BADZE" nege podbukovima,

put valjevo-divcibare.

 

Nisam siguran gde je pa ako je neko posetio neka opise jagnjetinu

i kako doci do gore pomenute kafane.

 

 

Na putu VA-Divcibare posle velikog kamenoloma (oko 300 metara)  sa leve strane

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Sve preporuke za kafanicu " Koliba preko puta". Nalazi se na izlasku iz Ralje ka Beogradu sa desne strane.

 

Ovo sto sam ja jeo je srneci gulas! ;D

 

 

Curi mi voda! ;D

 

 

Samo da potvrdim preporuke za "Kolibu preko puta"!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Najbolji gulas u zivotu sam pojeo u kafanji u Donjoj Vrbavi, podno Rudnika, zna Neske kako se zove vlasnik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Dobro je da ste osvježili temu, da se sjetim da pozovem gazdu  (Mjesto :  ROGAČICA, Kafana : "KOD TOME" ) i da najavim ekipu za petak, kada pođemo na skup u Užice.  :D :D :D

 

Kafana je podno Kadinjače,na putu Ljubovija ( raskrsnica za Bajinu Baštu )  - Užice

 

Koljenice i pasulj...UH    :o  ... prošlogodišnje sličice.

post-694-12879083558041_thumb.jpg

post-694-12879083558763_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8122 postova

Gde dobro doruckovati u Leskovcu, subotom ujutro (bicu tamo oko 9h)?

 

Ideja je da mesto bude u/oko centra grada, kako bi ga bilo lako pronaci i da kuhinja radi tako rano ujutro, za vikend ;). Problem je sto imam na raspolaganju tek oko 1h ukupno... ;)

 

Leskovcani?

 

PS: ove kolenice odozgo su testirane vise puta. S-JAJNO! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Dobro je da ste osvježili temu, da se sjetim da pozovem gazdu  (Mjesto :  ROGAČICA, Kafana : "KOD TOME" ) i da najavim ekipu za petak, kada pođemo na skup u Užice.  :D :D :D

 

Kafana je podno Kadinjače,na putu Ljubovija ( raskrsnica za Bajinu Baštu )  - Užice

 

Koljenice i pasulj...UH    :o  ... prošlogodišnje sličice.

 

Ubiće vas holesterol.  ::) ::)::) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 35 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: aprilia pegaso strada 650
Gde dobro doruckovati u Leskovcu, subotom ujutro (bicu tamo oko 9h)?

 

Ideja je da mesto bude u/oko centra grada, kako bi ga bilo lako pronaci i da kuhinja radi tako rano ujutro, za vikend Namigivanje. Problem je sto imam na raspolaganju tek oko 1h ukupno...

Kafana se zove Sandokan i nalazi se iza autobuske stanice.Izgledom nije privlacna ali rostilj...majko mila.Ustipci,pljeskavica i kobasica su moja preporuka.O ceni necu da govorim to je iznenadjenje ako odes. :D :D.Tako nesto dobro ima jos jedino na jugu Srbije. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Na putu ka K.Mitrovici svratismo u neku kafanu na ulasku u Rasku-ime sam joj od muke zaboravio,ispred stoje stari mercedesi parkirani (gazda voli mecke) a unutra...

ZNACI KONOBARICA IDE BEZ BRUSA SA SISAMA ALA PAMELA ANDERSON !!! ko god udje izgubi se i bez teksta ostane ! Ima 4banke ali je booombaaaa ! Ko je svratio-zna o cemu pricam ! *ebes klopu kad sam nju video nisam bio ni gladan ni zedan ni umoran !!!  ;D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Dopuna...

 

Nije konobarica, ona je gazdarica. Raspitao sam se ;D

 

Onaj debeli, celavi je gazda, tj. muz, pod cijim se budnim okom odvija posao. Inace, ima i motore, dva BMW R25 u odlicnom stanju, jedan je sa prikolicom, jedan NSU i jos dva, tri novija motora, nisu me zanimali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

@Misa Pei

Sram te bilo ! Imao si gresne misli zasigurno  ;D

Mi smo u nju buljili ko blesavi i otisli s osmehom za mitrovicu  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2830 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

I opet, "Koliba preko puta".

Danas najpoštenije odem u prodavnicu, kad tamo sretnem Draga, vlasnika "Kolibe" koji mi došapnu da imaju škembiće na tri načina, u saftu, gurmanske i pohovane. Dojurio sam kući, Ljilja je ostavila ručak na pola da bude za sutra i sjurismo se u "Kolibu". Nas dvoje, tri porcije, sve mora da se proba...

 

skembici-u-saftu.jpg

 

gurmanski-skembici.jpg

 

pohovani-skembici.jpg

 

Imaju novu kuvaricu, gospođu Ljilju, koja je besprekorno napravila ove škembiće, čini mi se da u životu nisam bolje jeo. Treba poručiti i bubrege sa roštilja, kao meze uz domaću rakijicu. Ni koje parčence sira ne bi bilo na odmet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Ko krene na Vlasinsko jezero preko Vlasotinca a na samom izlazu ka jezeru, selo Krusevica nalazi se riblji restoran i najbolja riblja corba i sve vrste ribe i najbolje palacinke koje sam dosad jeo!Moja preporuka i za kvalitet i za cene! 800din. kilogram pastrmke! Kod CIRIMIDZIJU!

post-4620-12879094350656_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Chicago

I opet, "Koliba preko puta".

Danas najpoštenije odem u prodavnicu, kad tamo sretnem Draga, vlasnika "Kolibe" koji mi došapnu da imaju škembiće na tri načina, u saftu, gurmanske i pohovane. Dojurio sam kući, Ljilja je ostavila ručak na pola da bude za sutra i sjurismo se u "Kolibu". Nas dvoje, tri porcije, sve mora da se proba...

 

Imaju novu kuvaricu, gospođu Ljilju, koja je besprekorno napravila ove škembiće, čini mi se da u životu nisam bolje jeo. Treba poručiti i bubrege sa roštilja, kao meze uz domaću rakijicu. Ni koje parčence sira ne bi bilo na odmet.

 

Joj Miso kako ovo dobro izgleda!

Moracu da svratim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Kod Brace pored Stepojevca nekih 10 km od Lazarevca ubedljivo najbolja kloopa a cene su smesne.Da Braca je kriv da uvek kad idem sa severa idem ibarskom a ne autoputem i naravno posle klope jedva stignem kuci. Jedite oci kad ste gladne  ;D

 

Ribnjak kod Danila u selu Ples kada se ide iz Vrnjacke Banje preko Goca za Krucevac ili Aleksandrovac.Najbolja pastrmka i domaca rakija i vino a o ambijentu da ne pricam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Kafana 'Kod Kaleta' - Ibarska magistrala, neposredno pre ulaska u Stepojevac iz pravca Beograda.

 

Nije mesto na koje treba izvesti devojku na prvi sastanak ali zato sve preporuke za usputno svratište gladnica!

 

Ne samo što su porcije veoma kvalitetno i ukusno spremljene nego su i zaista ogromne a sve to po neverovatno niskim cenama.

 

A evo o čemu tačno pričam: Vraćajući se sa mora, svratismo pre par dana Dosja i ja izgladneli od dugog puta. Naručili smo po aperitiv, jednu porciju teleće čorbe, porciju pohovanog kačkavalja, porciju pilećih ražnjića, pola porcije Karađorđeve, po piće i po salatu. Cena ručka 1100 dinara.

Kad naručite jednu porciju čorbe, stigne vam puna činija a to znači 3 puna tanjira sjajne čorbe pune mesa. Cena 90 dinara!

Pohovan kačkavalj čine 4 ogromne kocketine kvalitetnog kačkavalja posle čega iole normalnoj osobi neće pasti na pamet da naruči išta više. Cena 200 dinara!

Porciju Karađorđeve čine DVE salamčine od po cirka 35cm odlično spremljenog jela, a to je između 800 i 900 grama, ne računajući priloge. Zato sam bio skroman pa sam naručio pola porcije. Cena te polovine: 290 dinara.

Porciju pilećih ražnjića čine 3 štapa sočne sveže piletine sa dimljenom slaninom. Čarobno! A i cena je takva: 280 dinara! ;D

 

Kafana je u ponedeljak veče bila puna ali skroz, a kažu da je tako svaki dan. 

 

E, sad: Postoji mala razlika između Brace koji je odmah preko puta i ove kafane (iako su cene gotovo identične) :

 

Kod Kaleta se meso NE ZAMRZAVA već je stalno sveže, što kod Brace nije uvek slučaj.

 

Dvojica mojih pametnih drugara bili kod Brace letos, naručili teleću čorbu a posle LIGNJE!?! Epilog: Akutni retkoseritis prolongus! :D

Od tada malčice zaobilazim Bracu.

 

Vidimo se kod Kaleta, jer to je dobra, domaćinska kafana!  ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Kragujevac

Samo jedna ispravka.

Doktor je napisao za kafanu DUKAT (put Kragujevac-Topola) na  pocetku teme da treba probati pastrmku. Mozda pastrmku ali tamo je specijalitet jagnjetina koju sam skoro uvek jeo vrucu. Prva dva jagnjeta skidaju se sa raznja u 12:30 posle toga otprilike na svakih 1h. Ako je malo vece drustvo moze i da se naruci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Samo jedna ispravka.

Doktor je napisao za kafanu DUKAT (put Kragujevac-Topola) na  pocetku teme da treba probati pastrmku. Mozda pastrmku ali tamo je specijalitet jagnjetina koju sam skoro uvek jeo vrucu. Prva dva jagnjeta skidaju se sa raznja u 12:30 posle toga otprilike na svakih 1h. Ako je malo vece drustvo moze i da se naruci!

 

U pravu si...Kada idem iz Beograda za Kragujevac starim putem,obavezno svartim u MB na jagnjetinu...ali samo na pola porcije...drugu polovinu jedem u Dukatu :)

U Dukat se obavezno parkira u rikverc jer je nezgodna ona krivina prije restorana,iz pravca Mladenovca... :) ali iskusne kafandzije ionako znaju kako se parkira pred kafanom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja