Jump to content

Moto Zajednica

Drumske kafane

Recommended Posts

• I didn't start the fire, 5822 postova
  • Motocikl: Biffer 1L, Kliks 0.65L
Pre 11 sati, nikvuksa je napisao:

Matori vlasnik, obično nervozan, ne dozvoljava da poručiš previše hrane, kaže npr da ti je mnogo i smanji porciju, a porcije su stvarno velike. 

Zezas?

Ne da mi da mu ostavim pare i porucim tonu hrane?

To je svakako veliki razlog za izbegavanje tog mesta imho

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Online, 707 postova
  • Motocikl: TDM 900

Njegov stav je poprilično čudan, nedostojan ugostitelja (od reči ugostiti :D). Odmah ti kaže "Sed'te, jed'te i id'te, nemoj da mi ovde pričate dugo." Mnogima smeta, mnogima ne.
Svakog gosta obično sačeka na ulazu, rukuje se i isto tako ga isprati. Ako te on uslužuje, u fazonu je da ti kaže da je to mnogo hrane, a on da baca tvoje ostatke neće i onda kaže to i to, to ti je dovoljno. :D

Konkretno, nas 4-oro dođe, dva para, devojke manje "ješne" a nas dvojica da kažem normalni. 
Naručimo belo meso na ražnjiću, cirka porcija od preko 300gr, kobasica je bez preterivanja 25-30cm, fi 2-3 cm. :D Da se ne lažemo, ogromno. 
Ja hoću kobasicu i belo meso i drugar isto, on kaže podelite jednu ili podelite belo meso. Neću da bacam hranu. 

Druga je priča kad služi neko od konobara...

Kajmak, sir, domaći od lokalnih proizvođača. Nema čorbu, samo 4 vrste mesa sa roštilja. Terasa je novija a unutra u kafani enterijer iz '78. 

Iskreno, mi volimo da odemo recimo 2x godišnje kad se iskombinujemo. Svakako je zanimljivo videti. Možda vam se svidi, ali možda i ne. 
Ali garantujem da ko voli kobasice, odavno nije bolju.

• U prolazu, 34 postova

Što se tiče Mića na Savincu, on je sad penzioner i više ne drži kafanu. Preuzeli su je momci iz G. Milanovca, ali je meni i kvalitet isti kao i dok je Mićo bio tu. I dalje puno non stop. Što se tiče "Takovskog vrta", takođe promenjen vlasnik i preuređeno samo za iznajmljivanje, tj. ne radi više kao restoran. Međutim, preporuka je kafana " Kod Bumba" u Takovu, kad se isključite sa auto puta, na samom skretanju desno ka spomeniku Ustanicima i "hrastu" je parking i velika bela kuća, a u prizemlju kafana. Tu kuhinju inače vodi Pajo, gore pominjani Mićov bivši ortak i čovek koji je držao "Takovski vrt" pre prodaje.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

• Podržavam 1

• U prolazu, 34 postova

Inače, i čuvena "Norveška kuća" u G. Milanovcu je ponovo aktuelna, klopa vrlo pristojna kao i cene . Za one koji i dalje budu išli Ibarskom

On 17.8.2019. at 15:22, spike je napisao:

Bermet vila je odlicna, bio sam pre par meseci bas smo se lepo najeli i napili domaceg rozeaemoji1.png

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

On 17.8.2019. at 16:36, ZEMZEM je napisao:

Takođe i moja preporuka, kad sam u Karlovcima moje omiljeno mesto.

Bermet ubacen! :takoje:

On 20.8.2019. at 9:19, floyd je napisao:

Evo i ja da doprinesem još malo ovoj lepoj temi...

U subotu napravili đir do Carske bare, Titela i Titelskog brega, Krčedinske ade, Kovilja. Ogladnelo se od vožnje a bogami i od štrapaciranja budući da smo sve skupa ispešačili preko 20km. Predložih da proverimo šta se dešava sa ranije nadaleko čuvenom čardom 'Na kraj sveta' u Arkanju pored Kovilja  koju je nekad držao legendarni Đoka Varenika i o kojoj su se pisali članci u novinama i kratke priče naših pisaca-boema. Na našu radost, čarda posle 7-8 godina pauze i (na moju žalost) promene vlasnika ponovo radi i mogu slobodno da vam je preporučim.

Bocca, ubaci na mapu, vredi. Evo lokacije.

Od ribljih specijaliteta, moja topla preporuka je iskošteni riblji paprikaš ali isto tako i smuđ. Ko je pobornik klasike neka proba recimo ćevape od srnećeg mesa, izuzetni su. Vrlo lep ambijent, ukusna i dobra klopa. Cene umerene, bliske beogradskim ali ipak niže. Mali nedostatak: nema tamburaša uživo a ima komaraca tako da se opremite odgovarajućim apotekarijama.

Usput, u neposrednoj blizini Carske bare, na samom zrenjaninskom putu je i etno-selo Tiganjica sa restoranima Trofej i Banatska kuća koje takođe toplo preporučujem. U Trofeju se, pored odličnog roštilja i carskih rebaraca, jede odličan gulaš od divljači a tamburaši su tu svakog dana sem ponedeljka i utorka od 14h pa dok ne popadaju sa nogu. Naravno, i ovaj lokalitet je za apsolutnu preporuku ali verujem da je to ipak poznata stvar i azbuka za nas gurmane. A lociran je OVDE.

Ubaceno :takoje:

Pre 20 sati, Alekre je napisao:

Evo, ovde, za batak.

staticmap?center=44.6469084%2C20.9472788
GOO.GL

Пронађите локална предузећа, погледајте мапе и преузмите упутства за вожњу у Google мапама.

@Alekre Na zalost ne postoje na google maps kao mesto i ne mogu da ih pinujem, tako da nisam ubacio. Steta...

Pre 14 sati, zemunac72 je napisao:

Bio sam pre neki dan u Bogutovcu u kafani kod Mira. Klopa je brutalna ,obilna i pristojno kosta. Pileci raznjic na luku u foliji,nikada nista slicno a bolje nisam jeo. Bela vesalica ima 45cm ,vrhunska,socna,mekana. Rado cu posetiti ovo kafanu svaki put kad prolazim. Ko ne zna ,Bogutovac je na putu Kraljevo -Raska

Imamo vec Mira :takoje:

Pre 13 sati, nikvuksa je napisao:

Isključiš se kod Takova, imaš dve dobre kafane. 

Savinac - Kod Mića 

AF1QipOP62wkzZL15eiilYZ8ajAoY4QQlc-OUFWG
GOO.GL

★★★★★ · Restaurant · Šarani 32304

Jedna od najboljih kobasica koje sam ikada jeo. 4 vrste mesa sa roštilja, vruća lepinja, salata, sir i kajmak. To je ceo meni. 

Druga je Takovski vrt, nedaleko odatle. 

AF1QipNU__C8-8Wu-lTeueHit5ao6LX9gSe6sU-s
GOO.GL

★★★★★ · Restaurant · Klatičevo bb

Iskreno, nisam bio, ali kažu da je kobasica takođe podjednako dobra jer su kako sam razumeo radili zajedno vlasnici, a možda i grešim. Uglavnom dosta puta su mi preporučili tu kafanu. 

Kod Mića - bilo je već reči. Matori vlasnik, obično nervozan, ne dozvoljava da poručiš previše hrane, kaže npr da ti je mnogo i smanji porciju, a porcije su stvarno velike. 

Meni je uvek bilo lepo iskreno…

I da, račun je na belom papiriću sa nekim ciframa koje ni oni ne razumeju. :D

Ubacena oba! :takoje:

Pre sat vremena, ivandeka je napisao:

Inače, i čuvena "Norveška kuća" u G. Milanovcu je ponovo aktuelna, klopa vrlo pristojna kao i cene . Za one koji i dalje budu išli Ibarskomemoji3526.png

Ubaceno :takoje:

Pre sat vremena, nikvuksa je napisao:

Hvala @ivandeka na ispravci i na novim informacijama! :)
Onda moramo otići kod Bumba da vidimo kako je...

Na zalost nema ga kao lokacije na google maps, pa nisam ubacio

• I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3520 postova
  • Motocikl: TDM 4tx

Upisujem veliki minus ovoj kafani u kojoj sam prosle godine pojeo lepo Telece pecenje.

Danas rucali kod Kurte u Kaludjerskim barama. 

Porcija teletine je 900 din.

Za nas dvoje porucih 2 porcije.

Dobili smo oval sa 6 komadica mesa nekim kuvanim krompirom i gomilom pirinca i sargarepe koji bi popunili prazninu u tanjiru.

Sramotna porcija. 

Toliko su bezobrazni da nemam reci. Konobara moras da cekas pola sata, hranu jos sat. I kada najzad docekas, dobijes kolicinu koju jedes za predjelo.

Nadam se da ce da propadnu.

E sad ono sto valja.

Hotel Omorika ima poslasticarnicu/restoran.

Odlicna hrana,odlicne porcije.

Ono sto je jos bolje, torte. 10 vrsti torti, kriska bogata. Ukus odlican. Cena oko 100 din po parcetu. Da dobro ste procitali. 

Od sada na Tari jedem u hotelu Omorika, a Kurta nek je' go.na, slepci.

U Cacku ima kafana na ulazu u selo Parmenac sa leve strane (smer ka Uzicu) na samoj krivini. 

Kafana se zove Brana. Mali neugledan objekat sa improvizovanom bastom.

Jede se teletina ispod saca. 

Porcije zu dobre,a bolju i ukusniju teletinu u Srbiji necete pojesti.

Bitno je samo da nadjete kafanu,da ne odete u pogresnu, ima preko puta nje i neka koja se zove Kod Brane, ogroman objekat roze boje,e pa ne tu. Nego u malu kafanu preko puta. :)

• Haha 1

• Zainteresovan, 762 postova
  • Motocikl: Piaggio X9

Колико се сећам, Оморика припада војним објектима, па су зато јефтини. Тако нека прича је била пре пар година.

6 minutes ago, Zuba87 said:

Колико се сећам, Оморика припада војним објектима, па су зато јефтини. Тако нека прича је била пре пар година.

Kome pripadaju ne znam. Ali tamo cu da jedem od sad kada sam na Tari.

Bolje nisam nasao. 

A tortu za 100din nisam jeo nigde. 

Super torte, jeo dve,obe super.

• Zainteresovan, 762 postova
  • Motocikl: Piaggio X9

Био сам у праву и скоро су реновирани.
И ми смо били одушевљени услугом тамо.0d4ce8439fbd072c9c7c5aed6c22c776.jpg

• Online, 707 postova
  • Motocikl: TDM 900

Tako je @Astral! U pitanju je teletina “kod Nemca” kako ovde zovu kafanu. 

Objekat prekoputa je Vila Petrović, čini mi se da je neko pominjao da je isto svraćao na klopu, ali kod Nemca je teletina stvarno legendarna. 

9 hours ago, nikvuksa said:

Tako je @Astral! U pitanju je teletina “kod Nemca” kako ovde zovu kafanu. 

Objekat prekoputa je Vila Petrović, čini mi se da je neko pominjao da je isto svraćao na klopu, ali kod Nemca je teletina stvarno legendarna. 

Na stubu na ulazu u dvoriste stoji nesto belo i vodoravno pise Brana. 

Jesam li u pravu ? Mi znamo gde je kafana pa ne pratimo orijentire ali za one koji ne znaju...

On 21.8.2019. at 16:31, Alekre je napisao:

Ozbiljna klopa, autohtona. Punjeni batak. Ovakav samo ovde možete jesti. 

Tu se dolazi kad se završi građevina, seče 20m3 drva, itd :) Zašto je tako znaju @Astral @Krmco @Zuba87

Ko ovo može da podnese, posle se vozi 15km ka Kovinu na tri kutlače sladoleda. Uneli ste kalorije za ceo mesec.

IMG-20190821-154859.jpg

IMG-20190821-154906.jpg

Zota je napokon ubacen na mapu :)

Pre 18 sati, Astral je napisao:

Upisujem veliki minus ovoj kafani u kojoj sam prosle godine pojeo lepo Telece pecenje.

Danas rucali kod Kurte u Kaludjerskim barama. 

Porcija teletine je 900 din.

Za nas dvoje porucih 2 porcije.

Dobili smo oval sa 6 komadica mesa nekim kuvanim krompirom i gomilom pirinca i sargarepe koji bi popunili prazninu u tanjiru.

Sramotna porcija. 

Toliko su bezobrazni da nemam reci. Konobara moras da cekas pola sata, hranu jos sat. I kada najzad docekas, dobijes kolicinu koju jedes za predjelo.

Nadam se da ce da propadnu.

E sad ono sto valja.

Hotel Omorika ima poslasticarnicu/restoran.

Odlicna hrana,odlicne porcije.

Ono sto je jos bolje, torte. 10 vrsti torti, kriska bogata. Ukus odlican. Cena oko 100 din po parcetu. Da dobro ste procitali.  

Od sada na Tari jedem u hotelu Omorika, a Kurta nek je' go.na, slepci.

U Cacku ima kafana na ulazu u selo Parmenac sa leve strane (smer ka Uzicu) na samoj krivini. 

Kafana se zove Brana. Mali neugledan objekat sa improvizovanom bastom.

Jede se teletina ispod saca. 

Porcije zu dobre,a bolju i ukusniju teletinu u Srbiji necete pojesti.

Bitno je samo da nadjete kafanu,da ne odete u pogresnu, ima preko puta nje i neka koja se zove Kod Brane, ogroman objekat roze boje,e pa ne tu. Nego u malu kafanu preko puta. :)

Ovo je Brana?

https://www.google.com/maps/@43.8815308,20.3244052,3a,41.2y,29.39h,85.28t/data=!3m6!1e1!3m4!1sITO4W9-jrw9Ls0s8Q1rqxQ!2e0!7i13312!8i6656

Sad vidim gore link od @nikvuksa

Ubaceno :)

On 23.8.2019. at 9:08, ivandeka je napisao:

Što se tiče Mića na Savincu, on je sad penzioner i više ne drži kafanu. Preuzeli su je momci iz G. Milanovca, ali je meni i kvalitet isti kao i dok je Mićo bio tu. I dalje puno non stop. Što se tiče "Takovskog vrta", takođe promenjen vlasnik i preuređeno samo za iznajmljivanje, tj. ne radi više kao restoran. Međutim, preporuka je kafana " Kod Bumba" u Takovu, kad se isključite sa auto puta, na samom skretanju desno ka spomeniku Ustanicima i "hrastu" je parking i velika bela kuća, a u prizemlju kafana. Tu kuhinju inače vodi Pajo, gore pominjani Mićov bivši ortak i čovek koji je držao "Takovski vrt" pre prodaje.

Nasao sam napokon. Mesto se zvanicno zove Restoran Zapis

Ubaceno! :oda2:

• Svrati ponekad, 189 postova
  • Motocikl: Jaca 125

Поштовани другари,

Да из личног искусва с  дунавске туре пренесем утиске од посете кафани званој "Дангуба"...

Кафаница се налази у Кладову, мирном , лепом и пре свега пријатном месту на плавкастом 

Дунаву. Локација кафанчета је Краља Александра 32, шеталачка зона.

На први поглед ништа нарочито, бирајући где да се окрепимо избор је пао на њу због 

понуде шкембића у сафту..., мекани, само клизе низ грло.

Ни гулаш није за потцењивање, а гурманска пљескавица и пуњени пилећи батак, укуса

благог, сочног и количине да ја по први пут нисам успео да савладам кафанску порцију

до краја. Батак са прилогом је дефинитивно за две особе уз две салате...

Храна је укусна, обилна, а и дуњевча сасвим ОК.

Да нађем неки минус, хоћу, тоалет би могао бити уреднији.

У сваком случају вреди свратити, фотке имате на "гугл мапету"..., не овладах још са фоткама,

смањивањем резолуције, мало сам се улењио за неке ствари, извините ме...

Другари поздрав.

• Podržavam 1

• Svrati ponekad, 183 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
Pre sat vremena, zemunac72 je napisao:

Ja ne mogu ili ne umem da otvorim link ka kafanama...

Idem sutra preko debelog brda do b.baste,da se provozamo. Gde jesti?

Valjevo kada se ukljucis na put ka Loznici , ako ides tuda, imas Lovacki Dom, sve je extra, ali preporuka je gulas-srna, zec.....

A u B.Basti, restoran Vrelo, jesu cene malo jace, klopa raznovrsna ali je dozivljaj extra, sesti pored vodopada na Drini.

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja