Jump to content

Moto Zajednica

Drumske kafane

Recommended Posts

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
On 11.5.2021. at 10:40, zaludan je napisao:

 

Oće l' to? :jee:

Izvini, ali nisam bio zaludan  :jee:, imam obimne radove po kući, pa recenzija "sarajevskih" ćevapa kasni. 

Daleko su od pravih sarajevskih i nisu ni približno ukusni kao banjalučki (sve iz Lidla). 

Pazarske nisam ni kupio da probam, razočaran u zadnje dve-tri ture, koje sam nabavio iz mesara iz NP. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 395 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
7 hours ago, zaludan said:

 

Uh...je l' i "Greda" spada u te?

Ima već nekoliko godina da sam bio, i bili smo oduševljeni hranom, pa sam sebi obećao da ću obavezno tamo da idem kad budem u NS.

Nisam bio skoro tamo,ali ako je za dobrobit foruma, mogu po zadatku da odem da proverim :lol2:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Био сам ја последњи пут некад на јесен прошле године..Пљескавица, пребранац, врло добро.. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Trenutno Nemam

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x475773c5281540d9%3A0x7fcb469c387e68df!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipNqRfvhOQEQ15z496tyXlH_9Lvenlrop_GfdOKU%3Dw213-h160-k-no!5smilosev konak cacak - Google pretraga!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipNqRfvhOQEQ15z496tyXlH_9Lvenlrop_GfdOKU&hl=sr-Latn&sa=X&ved=2ahUKEwjz1PDO3ZvyAhWGH-wKHcCJA2AQoiowEHoECEIQAw  

 

Milosev Konak Kafana (Čačak)

Najtoplija preporuka za Milosa,mirno mesto,hrana je brutalna,cene smesne,gazda je legenda,njegov otac otvorio kafanu 1958 godine,ulica je slepa nema guzve niti buke,garantovano najbolja hrana u Srbiji,stari kov ugostitelja.

Promenio član Veselamasina
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1540 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
On 19.5.2021. at 18:47, Partiota je napisao:

Nisam bio skoro tamo,ali ako je za dobrobit foruma, mogu po zadatku da odem da proverim :lol2:

 

Ja bio juče :D

 

Ne znam da li nostalgija čini svoje, ali čini mi se da su za nijansu lošiji nego što su bili, ali su i dalje ok.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd-Krusevac
  • Motocikl: CRF300L
WWW.GOOGLE.COM

Find local businesses, view maps and get driving directions in Google Maps.


Isao da vozim po Juhoru u povratku svratili na prasetinu 1200din/kg, kupus porcija 100 din, pivo 100 din, kisela od 1l 100 din. U principu, skroz okej.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

au, valjda ne kasnim mnogo :D
@Duh sa sekirom
Šabac, mali Balkan, Vojvode Putnika 28.
Ima i na starom gradu, tj kod Železničkog mosta, bila je dobra klopa nekad, ali poslednja dva puta ne mogu da preporučim...
Takođe selo Klenak,
https://goo.gl/maps/jx5VrrWSUhUMvsaA7 Klopa nije ništa vauuu, ali zato ambijent napolju (za šta je sad hladno, al eto predlog kad bude toplije)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
On 30.10.2021. at 22:54, Duh sa sekirom je napisao:

Ima li ko preporuke za restoran, čardu ili brzu hranu(roštilj) u Sremskoj Mitrovici i Šapcu?

Pred Šapcem, mesto poznato po pečenju (i to jagnjećem prvenstveno), a pošto smo bili u žurbi i za pečenje je trebalo sačekati neko vreme, ponuđena nam je kolenica.

Nas dvojica, malo jačih, nismo uspeli da pojedemo dve, drugu smo jedva načeli :)

 

viber_image_2021-11-02_13-14-26-445.thumb.jpg.6d3a1f6be1c0c522917377d10ae38c70.jpg

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Kafana TRN (Ruma), danas. Klasika :takoje:

 

IMG_20220112_132825.thumb.jpg.70c79d80b43819e4842a0df424deb481.jpg

 

Kolenica sa prilogom + malo pivo = 940 din

Promenio član 83120033
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Jedna velika preporuka za klopu

/ kafana kod Dunjca / :takoje: :care: nznm da li je neko već preporučivao ovo mesto

 iza stadiona u Užicu, adresu zna @Marko05

Ja teško da ću moći  da objasnim :)

 

* uglavnom, ko voli......

- škembiće

- džigericu / bolju nisam probao

- rebarca na kajmaku

- uštipke na kajmaku

FULLLLLLLL.................... 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 1 sat, DarkoČa je napisao:

Jedna velika preporuka za klopu

/ kafana kod Dunjca / :takoje: :care: nznm da li je neko već preporučivao ovo mesto

 iza stadiona u Užicu, adresu zna @Marko05

Ja teško da ću moći  da objasnim :)

 

* uglavnom, ko voli......

- škembiće

- džigericu / bolju nisam probao

- rebarca na kajmaku

- uštipke na kajmaku

FULLLLLLLL.................... 

 

 

Тоооо брате.

Ту сам кога буде занимало. Мора лично да се одведе, не може да се објасни.:jee:

Има у Уе још биртијица са врхунском клопом. Код Мифе, Швајцарија...

На располагању сам к'о водич.;)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cbr1100xx, R1200GS

Kafana Klisura , Ravni , na putu Kruševac-Kopaonik, odvajanje posle jezera Ćelije ka Kopaoniku.

Tipična drumska kafana, pivo Jagodinsko zidarac, Rubinov roze, sok gazirani zuti i crni, kafa domaca sa ratlukom sa orasima, karirani stoljnaci, cisti i uštirkani, na svakom stolu metalna piksla, muzika na radiju sa lokalnog radija.

Najbolja jagnjetina sa ražnja koju sam jeo u poslednje vreme, za klasu iznad MB Mladenovac! Vruća, sva se puši.

Konobar nas pita šta želimo.Ja kažem- jagnjeće pečenje.On nas pita koliko i od čega zelite da odsečemo, možete da birate sad je skinuto sa vatre. Bilo je oko 13h, radni dan. :) Kad smo zvali konobara da platimo, moj kolega koji želi sve da pita, pita konobara na kojim drvima peku pečenje, kaže konobar na ćumur, ništa drva... :) .On će: pa znate nekako je drugačije od onog što smo do sada jeli. Konobar mu odgovara: Nema tu nikakve tajne, mladi jagnjići oko 30kg, i peku se odmah nakon klanja, ne držimo ih u hladnjači zaklane, već u toru iza kafane žive. 1050g jagnjetine, dve kafe, 2 jagodinska piva, kiseli kupus salata i dve pečene paprike =2760dinara.

Kad smo polazili kaže kolega, čekaj čas da idem da vidim dal me lagao za ovce, vraća se i kaže, ovaj ne laže, stvarno tamo imaju ovce. Ja mu kažem da drže dve ovce za takve kao što si ti, inače jagnjiće kupuju već zaklane, samo ih peku na specijalnim drvima koja rastu samo u lokalnim šumama, nego ovaj konobar nije hteo da ti oda tajnu. :)

Postaviću link sa googla pošto nisam ništa slikao.

 

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x4756730795d6525b%3A0x9455c1194d1a1073!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMW5WWp25D6E1CNDmokZhMQtbuXS_mGGl_cr0Mg%3Dw260-h175-n-k-no!5skafana jankova klisura - Google pretraga!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipNoaYdH_gAMiNhtQ9RYN3Mz3bWsGR8pN5aPUruk&hl=sr-Latn

Promenio član braca
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 1 sat, zemunac72 je napisao:

Treba mi preporuka za riblju kafanu,u Djerdapu,potez Golubac -Kladovo

Na ulazu u Tekiju iz pravca Golupca sa desne strane na uzvišici je restoran Panorama. Mi smo bili tamo kad smo se vraćali iz Rumunije i bila je odlična klopa + lep pogled na Dunav...:gurman:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

Može li mi neko reći u kojoj pečenjari u Stopanji je jeo najbolje pečenje ,idem tamo prvi put pa reko da pitam za preporuku

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Potpuno slučajno, otkrismo odličan restoran u Vranju. 

U povratku sa ture iz Grčke,  svratismo do drugara u Vranje. Kako je bio 1. maj,  drugar isproverava nekoliko kafana...neka ne radi,  negde proslava,  negde nema mesta (za 14 osoba)... Neko se seti da bi restoran u hotelu trebalo da može,  a drugar iz Vranja nam reče da se otvorio novi luksuzni hotel. I mi odosmo tamo. 

Restoran na vrhu hotela,  terasa, ambijent,  sve "u fullu"... Meni odličan,  svega mogućeg. Na prvi pogled smo pomislili koliko li ovde košta ručak... Medjutim,  pored klope koja je bila i pripremljena vrhunski i servirana, račun je bio neobično normalan,  drugim rečima provincijske cene. 

U pitanju je hotel Royal Putnik. 

I da budemo on topic na forumu,  u prizemlju je postavljen Ducati Diavel ograničene serije u saten zalenoj boji za zlatnim detaljima. 

 

Hotel Royal Putnik
017 7400777
https://maps.app.goo.gl/Wb4V4MCg2hmVa4ga9

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja