Jump to content

Moto Zajednica

Drumske kafane

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Sym symphony 50

Sremski Karlovci. 

Pasent. 

Svaka preporuka. Riblja čorba A1. Som smuđ, isto. 

Točeno veliko 240. Lakši Fensi, poskupo ali mislim da vredi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
Pre 2 sati, Nele11 je napisao:

Stanica Bibe. Put za V. Gradište (na skretanju za Bare-Kasidol)

Ne preporučujem! U ovoj temi sam ih jednom preporučio ali iskvarili se I kradu na porudžbini.Narucili smo 500gr mešanog mesa(Ovo sa slike plus jedna mala kobasica i dva mala cevapa) 

Otprilike ima mozda 200grama mesa i 300 grama krompira. Čisto sumnjam da ima tu pola kila mesa. Naručili čorbu pre toga, u čorbi mrtva mušica. U krompiru isto mrtva mušica (zaboravio da slikam) 

IMG_20200813_204034.jpg

I sa moje strane veliki minus za Stanicu Bibe....pre 15 dana jeli rebarca i pekarski krompir....bezukusno.....a pritom tanjir i escajg nisu dobro isprali od deterdzenta...

 

Prosle subote bio na Vodopadu Lisine klopali u restoranu Lisinski Raj...nista specijalno....cene ok hrana  osrednja(nisam jeo pastrmku koju je neko hvalio).Mesano meso za 3 osobe je dovoljno za 2:).Kobasice bas loseg ukusa(bar po mojim merilima).

Toliko od mene-Cisto da kolege imaju uvid u stanje na terenu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Ovih dana sam sa suprugom i drugarima imao par gurmanskih tura, pa da izvestim o aktuelnostima.

Kod Kaleta - standardno odlično. Juneća čorba za dve osobe (4 prepuna tanjira puna mesa), 270 dinara.IMG_20200812_114506.thumb.jpg.b6d1d56eb544f90d845f090ad09e3c9f.jpg

 

Specijalitet za dve osobe - 900 dinara, (dva izuzetno ukusna i pozamašna parčeta dimljenog kačkavalja, dva komada punjene piletine sa susamom, dve punjene vekne mlevenog mesa i dosta pomfrita), prava mera za četiri osobe, ako nastavljate put motorom i ako sa vama nije Ćale :jee:. Mnogo više smo poneli nego što smo pojeli. Poseban ugođaj daje skoro prazna Ibarska magistrala, osim od Lazarevca ka Beogradu, pa je i vožnja fenomenalna.

 

Dosta njih je nahvalilo "čuvene" kobasice kod Mića u Savincu, pa sam juče sa suprugom i drugarima i tamo otišao. Izabrao sam od Kragujevca duži put, preko Mrčajevaca, Čačka, preko nekih sela do Savinca. Priroda fantastična, malo saobraćaja, uzak i u jednom delu dosta neravan put. U blizini Mićine kafane, pored mosta je još jedna kafana, gde smo greškom prvo otišli, na boljem mestu, sa pogledom na reku, gde ima solidan broj kupača, ali zbog preporuka iz ove teme otišli smo kod Miće. 

Ne znam šta sam očekivao posle velikih pohvala Mićinih kobasica, ali su, po meni, veoma prosečnog ukusa. Dve kobasice - 8oo kinti, jedino što mi se posebno svidelo su fantastične domaće lepinje.

Upoređenjem cena, količine i kvaliteta - Kale je bez premca. Posebno što ja obožavam čorbe, a Kaletova je fantastična.

IMG_20200813_140047.thumb.jpg.c8af4532ccffe26f5715cdf50ac0cb13.jpgIMG_20200813_140052.thumb.jpg.611e1255e64ac19dec1c9f29a04f372e.jpg  

Budući da sam ostao dužan fotki iz kafane Kod Bata Vlada (između Savinca i Selišta, sa desne strane od Boljevca prema Zaječaru), a od Kragujevca do tamo je odličan put, sa svraćanjem na Grzu, sledeće nedelje postaviću i fotke tih kobasica, jedne od najboljih koje sam probao, a porcija 500 dinara.

I naravno, šaljem fotke prvo Ćaletu, pred ručak :P

 

I preporuka za Kapiju Šumadije (isključenje sa auto-puta kod Batočine. Fantastična jagnjeća čorba i odlične domaće kobasice. Sledi izveštaj sa fotkama, jer zbog korone nisam bio skorije, pa da postavim i cene. Početkom godine je čorba bila 250 dinara, a kobaje 400.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sve izgleda za 5, samo ta cigara...

Kao bivši pušač razumem potrebu za nikotinom ali kao nepušač stvarno mi to sad izgleda nekako ... ne znam kako da se izrazim a da ne ispadne uvredljivo pa ajde da kažemo ... suvišna na stolu.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 48 minuta, Savan je napisao:

Sve izgleda za 5, samo ta cigara...

Kao bivši pušač razumem potrebu za nikotinom ali kao nepušač stvarno mi to sad izgleda nekako ... ne znam kako da se izrazim a da ne ispadne uvredljivo pa ajde da kažemo ... suvišna na stolu.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

:jee: U kratkim vremenskim periodima, kada ostavim cigarete, odvratna mi je svaka fotka, na kojoj je vidim.

Ali, sa naučne strane, samo 3% pušača se zarazi kovidom19.

DakleM, ovo je kovid preventiva, zdravstveno poželjna, a i nema lepšeg osećaja od prvog dima, uz prvi gutljaj piva na +32C

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

Ima li neki restoran u Prijepolju ili negde blizu za preporuku ,možda sa pečenjem a ako nema može i bez

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Koleginica rodom iz Prijepolja preporučuje restoran "PINGVIN" u Prijepolju... Ako baš ne mora nešto "što hoda" na tanjiru, jeo sam lepu pastrmku kada se iz Nove Varoši spuštaš ka Prijepolju, sa leve strane (ribnjak i restoran).

AF1QipOIwPvL8ohk0V1JWQ7Vy8_7GjQQoFwEvsc6
GOO.GL

★★★★★ · Motel · Drazevici bb

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Na izlazu iz Valjeva imaš nadaleko poznatu kafanu 'Kod Bore', u Sedlarima. Vrlo lep roštilj imaju a cene su im i dalje neverovatno niske. 

 

Za lokaciju pogledaj OVDE a za cene i slike pogledaj OVDE.

 

 

Inače, nažalost već dugo nemam šta da dodam u ovoj temi jer je generalno, svuda po Srbiji (čast sve malobrojnijim izuzecima koje potvrđuju pravilo) trend opadanja kvaliteta usluge u restoranima. Sve manje i nekvalitetnije porcije su jako čest slučaj.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

  Другари здраво,

Планирам вожњу сутра те желим женче да изненадим са рибљом клопом на потезу Рам - Стара Паланка.

Шта ми другари предлажу, поготово ако је било скорашње искуство...Може и нека околина овог позеза.

Унапред захвалан...

Поздрав од Ђолета.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Opet ja sa brzim odgovorom... :)

Vidi, baš Stara palanka ti je poznata po ribljim čardama. Ima ih nekoliko u selu. Evo, pročitaj baš ovaj članak na koji sam naleteo pre nego što sam se obreo tamo. Uzeo sam riblju čorbu i smuđa u kafani 'Kod Đele' i klopa je bila sasvim fina. Riblja čorba je bila iskoštena i bogata, pikantno začinjena a smuđ umešno spremljen i svež. Imali su i jako lepo belo vino kuće. To je bilo pre 2 godine, nadam se da se nisu iskvarili u međuvremenu, što je, kao što napisah gore, sve češći slučaj. 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: RD07 '93., šareno govedo..

Pozdrav drustvo,
Moja apsolutna preporuka je jedan od restorana na izvoru Lisine, kod vodopada Veliki buk.
Restoran "Izvor Lisine" ima najbolju pastrmku koju sam u zivotu probao, imaju i dimljenu ali preporuka je sveza. Taj restoran je blize vodopadu.
Prvi restoran na koji naidjete je "Vodopad" i tu je takodje fantasticna pastrmka (mada se meni vise svidela u gore pomenutom). Ovde je lepinja ispod saca nezaobilazna uz bilo sta, remek delo. Teletina ispod saca u oba restorana je odlicna. To je ono sto u principu preporucuju tu, pastrmka ili telence.
Kako god, lokacija je prelepa, oba restorana su na i oko reke.

Lisinski raj - restoran sa prenoćištem
Lisine, Strmosten
063 7394533

MAPS.APP.GOO.GL

★★★★★ · Restaurant · Lisine


Vodopad
Strmosten
063 8004665
MAPS.APP.GOO.GL

★★★★☆ · Restaurant · Strmosten


Aj pa prijatno!

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Ne znam da li je neko objavio, Restoran "VARAGA" na Zlatiboru, ispod crkve, pored restorana "Leskovac" Sve pohvale i preporuke za klopu! 

 

A obavezno probati kolenicu bavarsku, ima cirka oko 1kg, koska jeste jedno 200gr, pekarski krompir, hleb koji peku na licu mesta, koji je fenomenalan, 600 kinti, ali za dvoje je 

IMG_20200822_185947.thumb.jpg.0ee353299a98fa590dbe97bfc1d09076.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Pub the passenger u Golubcu na putu do trvđave, pizza extra, ambijent još bolji, ljubazno osoblje, a cene normalne. Pa ko nije bio topla preporuka

 

 

IMG_20200823_195350.jpg

IMG-0d042a953108dc207afa09174f98035b-V.jpg

 

IMG_20200823_235200_352.jpg

IMG_20200823_235155_469.jpg

IMG-7b3466b08b1daf02bf40414ac3787ab4-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: BGD Dorcol
  • Motocikl: piaggio beverly 500

Svratio sam na klopu prosle nedelje kod Mica u Savinac. Sa auto puta, na iskljucenju za Takovo, posle jedno kilometar , lako smo dosli do kafane. Kao predjelo, vruca lepinja sa domacim kajmakom. Leglo je za desetku.  Narucili smo tri puta kobasice i jedan dimljeni vrat.  Dva puta kobasice u kafani, i jedan par kobasica za poneti, kao i jedan dimljeni vrat takodje. Inace ja sam pravim kobasice godinama u nazad po stotinjak kila godisnje. Nesto susim, a nesto idu i sveze, na rostilj. Stvarno su savrsene, nema im premca. Ali ovo sto sam probao u Savincu, to je vrh u pripremanju kobasica, bolje i od mojih.  Porcije su vise nego obilne. Po meni, svako par kobasica imao je od 600 grama pa nagore. Dve koka kole, lepinja sa kajmakom, dve sopske tri para kobasica i jedan vrat oko 2800 dindzi. Cene su vise nego sindikalne. PDV nije uracunat, izdaju se jos uvek na kelnerskim iseccima racuni. P.S. Saznao sam da Mico vise ne drzi kafanu, ali da on i dalje svakodnevno pravi kobasice svojerucno, i donosi ih u kafanu dnevno. Kafana inace radi tek od 12H.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Isti slucaj, kajmak, lepinja, dim vrat, kobaja, salata. Kod Mice na Savincu 10+. Bili juce na mini voznjici, malo drustvance. Sve preporuke.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: BGD Dorcol
  • Motocikl: piaggio beverly 500

Nole, pa ovo kao da je slikano u mom ovalu.  :) Stvarno nisam jeo bolje kobaje, a barem dva do tri puta nedeljno jedem u kafanama, svasta nesto i nije nigde bas ono do bola, ali kod Mica je stvarno za 10+. Po meni, toliko su dobre da se spremamo ovih dana coporativno (Zence, djeca,i Gospodja tasta) da zapalimo put Savinca na rucak. Jos kako idemo kolima, auto putem sam tamo ocas posla.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer
Pre 11 sati, Ssone je napisao:

Nole, pa ovo kao da je slikano u mom ovalu.  :) Stvarno nisam jeo bolje kobaje, a barem dva do tri puta nedeljno jedem u kafanama, svasta nesto i nije nigde bas ono do bola, ali kod Mica je stvarno za 10+. Po meni, toliko su dobre da se spremamo ovih dana coporativno (Zence, djeca,i Gospodja tasta) da zapalimo put Savinca na rucak. Jos kako idemo kolima, auto putem sam tamo ocas posla.

Bolje ti pozovi "svaju na kobaju"...:rolleyes:

Pa ako dobiješ šamarčinu nikom ništa - što kaže Lala "jesam se ja nadobij`o šamara, al` sam se i najeb`o"....;)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja