Jump to content

Moto Zajednica

Drumske kafane

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 298 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L
On 17.1.2020. at 2:18, ZoraNS je napisao:

I ja bih da dodam kolegino i moje iskustvo od pre dva dana - iz Leskovca . Moguće je da je već ranije pominjano pa se izvinjavam ako ponavljam.  Kafana se zove SANDOKAN (stariji znaju po kom "junaku" je dato ime). Mesto nam je preporučio iskusan meštanin iz Leskovca i stvarno nema greške. Atmosfera prava, opuštena, kafanska, roštilj sjajan, a cene - da ne poveruješ. Pivo 100 din, ćevapi 5 komada (pristojna veličina) 130 din, mešano meso 460 din (sve odlično, a posebno kobasica), uštipak mesni 130 din komad. Za normalnu osobu dva uštipka + salate sasvim dovoljno. Bili smo tamo prvi put (nadam se ne i poslednji) pa nismo znali normative, bili znatiželjni i poručili - mešano meso (da probamo razno) + dva uštipka + 5 ćevapa + mala šopska (solidna) + urenbes + pečene paprike + dosta luka + 3 lepinje + 3 piva. Bili prilično gladni i jedva uspeli da savladamo poručeno. Ukupan ceh - 1.530 din.

Vivaaaa Les-kovac...:Bokilic:

Da se nadovezem,lokacija stajga il zeleznicka stanica na samom cosku, obavezno probati urnebes 

 

Mozda ne bi bilo lose da se po regionima izvuku elitni restorani dobrog jela 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Surcin
  • Motocikl: Piaggio X8 400 ie

Samo da se jos jednom zahvalim @miryu na preporuci za Crveni krst na Vrsackom bregu, odlicna klopa i jos bolje cene.

Za Dinar sam takodje cuo da je odlicna klopa ali na krstu su cene daleko povoljnije a ponavljam, stvarno odlicna klopa.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Uredno radi i kod mene;nadam se da će zatrebati.


Kod mene ne ide, koristim uređaje sa IOS sustavima.
Možda je do toga


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
On 8.6.2020. at 10:37, el classico je napisao:

 

 


Ja tu mapu nikako ne mogu otvoriti


Vozim motor, nisam bajker.

 

 

ni ja ne mogu, ni na kompu ni na telefonu... uvek ista greška: 

404
We can’t find what you’re looking for.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Šta radimo krivo??
Može li netko bespomoćnim pomoć??


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cipelić 44

Mali update, restoran Srna u podnožju Stare planine više ne radi, može se obrisati sa mape. Pošto ona ne radi produžili smo do Mede u Zaječaru, klopa odlična, nas četvorica jedva pojeli kombinaciju 4x po pola porcije. Roštilj, lepinja, 3 salate, 3 piva, 1 sok i 4 kafe 3400 dinara.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Ja sam morao da skinem i otvorim preko gpx viewer-a. Preko dropbox-a nije htelo. Sve lepo upisano. Jedva čekam da isprobam neku destinaciju kad prođe ova kiša dosadna

Screenshot_20200718_190921_com.vecturagames.android_app.gpxviewer.thumb.jpg.a14a1844e20e5d91444a8d832ac593f0.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Vidim danas mnogo kolega na Đerdapskoj magistrali, ali u svojoj neobaveštenosti samo prolaze pored restorana "Kod Joce Krofne" u Tekiji. 

Restoran je već pomenut u ovoj temi (tako sam ga i našao), ali nije na odmet mala nadogradnja sa fotkama i cenama.

IMG_20200730_144506.thumb.jpg.ffb48664a8215c9d2acbf1a3ac825b86.jpg

 

Za kafansku riblju čorbu, odlična, cena zaista simbolična - 150 dinara. Fali malo ljutine, ali je dobra za naše gospođe i nema kostiju. Rekao sam gazdi, na njegovo pitanje kakva je čorba, da je za kafansku zaista odlična, ali da ja spremam bolju, što nisu dobro prihvatili ni on ni moja supruga :jee:Šta ću, kad me već pita :neznam:

IMG_20200730_151249.thumb.jpg.e94353f2b99e425279da2486e1e2cf54.jpg

Somovina na roštilju - 400gr, tri, iii četiri parčeta, sočna, fantastična, sa krompir salatom, kao prilogom - 600 dinara. Ako niste Ćale, ili ja, ne naručujte  i čorbu i somovinu, nećete moći da pojedete, garant.

IMG_20200730_151253.thumb.jpg.8ba9fe7a63924cababa65555ee3ac6c1.jpg

Vlaški ćevap - 600 kinti, za dame i osobe normalnog apetita.

IMG_20200801_120241.thumb.jpg.f26c476d2ad4685ca9fa5bac830af9d6.jpg

Porcija barenog, dimljenog pa grilovanog sira - nestvarnog ukusa - 200 dinara. Ne služi ničemu, ne može da zasiti, ali ukus ne mogu ni približno da vam dočaram. Fantazija. Greh je ne probati. (Na slici nedostaje par komada). Čorba i ovaj sir je sasvim dovoljno da vas zasiti i da uživate u ukusu.

IMG_20200801_122641.thumb.jpg.71f2fdc625aeb8dfdcb36b8c98481109.jpg

Porcija smuđa od 400 gr (ovaj je imao 600) je 800 dinara. Odlično spremljen, izuzetno ukusan, ali je svaki smuđ za mene malo suv, supruzi se svideo.

Ispred ovog restorana, iz pravca Požarevca, na lepšem mestu i lepšom terasom je restoran Panorama, sa 30% višim cenama i oko 10% manjim porcijama. I prazan. Kod Joce između 14 i 16 h se čeka po pola sata na slobodno mesto.

IMG_20200801_122647.thumb.jpg.a84ec613656317d9c4f23ba8d52e24e4.jpg

Ovo se (mislim) zove fantazija ukusa (svinjsko meso, pršuta, kajmak...) 400gr -800 dinara. Izuzetno.

Rekao sam gazdi da ću ga preporučiti kolegama sa foruma, jer je hrana izuzetna, a i jeftina. Samo mu recite da vam je preporučio dolazak Kragujevčanin koji bolje sprema riblju čorbu od njega :jee:Setiće se sigurno :lol3:Inače, odličan i gostoljubiv momak.

 

I još jedna preporuka, na izlasku iz Boljevca ka Zaječaru kafana IMG_20200729_163557.thumb.jpg.4be73cfc1bf854428756df6de55d9ccb.jpg

sa desne strane, uvek ima kamiona, porcija odličnih domaćih kobasica - 500 kinti.

 

Slika nema, kasno smo se setili.

 

I sva ova hrana je u više dana, nisam ja Ćale, koga sam nervirao fotkama, taman pre ručka :P 

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 3
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 3 sati, Šumadinac je napisao:

I sva ova hrana je u više dana

Detalji sa slika ne idu u prilog vremenskom razmaku, bojis se da te ne zovu u goste? :jok:

 

 

 

 

Sala :D :takoje:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
Pre 12 sati, bdada je napisao:

Detalji sa slika ne idu u prilog vremenskom razmaku, bojis se da te ne zovu u goste? :jok:

 

 

 

 

Sala :D :takoje:

:lol3::lol3::lol3:Radi se razmaku od par dana, zato su neki detalji isti.

A i postoji realna opasnost za domaćine, posebno kad je sa mnom moj brat, Terminator Ćale :jee:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

Stanica Bibe. Put za V. Gradište (na skretanju za Bare-Kasidol)

Ne preporučujem! U ovoj temi sam ih jednom preporučio ali iskvarili se I kradu na porudžbini.Narucili smo 500gr mešanog mesa(Ovo sa slike plus jedna mala kobasica i dva mala cevapa) 

Otprilike ima mozda 200grama mesa i 300 grama krompira. Čisto sumnjam da ima tu pola kila mesa. Naručili čorbu pre toga, u čorbi mrtva mušica. U krompiru isto mrtva mušica (zaboravio da slikam) 

IMG_20200813_204034.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja