Jump to content

Moto Zajednica

Drumske kafane

Recommended Posts

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L
On 9/22/2019 at 7:29 PM, Ssone said:

Moze i Stara Hercegovina. Odlicna klopa, pristupacne cene, imaju svakodnevno sve od onih pravih jela,  iz davno zaboravljenih vremena.. Skembici,  butkice u kiselom kupusu, svinjska rebarca (po meni su malo vise suvlja, ali ima ko to voli) ribic u kajmaku.. Pivo na tocenje, niksicko. Odlicna klopa, nema promasaja.

Stara Hercegovina je zadnjih 2 godine a mozda i duze totalno bez veze. Nema to vise veze sa onom starom Starom Hercegovinom. Slicno i Lido i Dzakarta, ali je SH najvise propala.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: BGD Dorcol
  • Motocikl: piaggio beverly 500
On 11/1/2019 at 3:33 PM, markodjurovic said:

Stara Hercegovina je zadnjih 2 godine a mozda i duze totalno bez veze. Nema to vise veze sa onom starom Starom Hercegovinom. Slicno i Lido i Dzakarta, ali je SH najvise propala.

U Staru Hercegovinu idem jos od kad je bila Skoplje, i to barem jednom mesecno (leti) a zimi i pa dva i tri puta mesecno. U zadnje dve godine, ama bas nista se nije promenilo. Isti meni, isti kvantitet, kao i kvalitet porcija, isto osoblje, cak se ni konobari ne menjaju. Cak bi se moglo reci, isti i gosti :) Sad, da to vise nije "ona" Hecegovina, pa ni Lido i Dzakarta, to se zlazem sa tobom, jer od starih kafana na Dorcolu, gde se moglo nesto i lepo, domace pojesti, ostala je samo Hercegovina,a od ostalih, poput, Donjeg grada,Uzicke Kremne, Marsa na Drinu, Vasingtona, Vidin kapije, sve u jednom nizu u razmaku od po dvesta, trista metara, su postali kafici i kladionice. Nema vise kafana, Brate, gde mozes sesti i pojesti skembice, barene butkice, prebranac i ta sve sa salatom od kiselog kupusa.. Tako, generalno se slazem sa tobom da to vise nije "ona" Hercegovina, ali samo zbog toga jer se izgubila ona nit koja nas je drzala za kafane, doslo je neko drugo vreme, gde se ne cene te kafane, kad smo mi domaci u pitanju, nama se serviraju kafici i ostala s.anja, a kad dodje stranac, e onda se navrat na nos, sete kafana sa kariranim stoljnacima, sa domacom hranom, jer strancima nuditi kafice, to je smesno, pa oni ih izmislili.. Uzecemo na primer "Brankovinu", mesta odavno vise nema za rucak, vec zadnje dve tri godine, samo stranci, i samo se jede domaca klopa, a cene puta dva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ko je u blizini Zemuna topla preporuka za ovo mesto, klopa odlična, cene dobre usluga vrh.

Često ovde svraćam sa ženom, slavimo i rođendane sa društvom kod njih.

Ceo meni je extra, nisam imao zamerke ni na šta.

Preporuka teletina, tava Gigo, dimljena rebra, gulaš od divljači a i ostalo ne zaostaje :Bokilic::Bokilic::Bokilic:

Rakija od divlje kruške kao obavezno.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

Kafana kod Braneta - Selo Štubik (put Donji Milanovac - Negotin)...vec je pominjano ali ga nema na mapi.

Ovcetina na zaru, kobasice i pljeskavice od ovcetine, domaci sir, vruce pogace, domace vino i ladno pivo...

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 272 postova
  • Lokacija: Beograd
Pre 5 sati, ZEMZEM je napisao:

Ko je u blizini Zemuna topla preporuka za ovo mesto, klopa odlična, cene dobre usluga vrh.

Često ovde svraćam sa ženom, slavimo i rođendane sa društvom kod njih.

Ceo meni je extra, nisam imao zamerke ni na šta.

Preporuka teletina, tava Gigo, dimljena rebra, gulaš od divljači a i ostalo ne zaostaje :Bokilic::Bokilic::Bokilic:

Rakija od divlje kruške kao obavezno.

 

 

Kad god sam prosao, nisam primetio da je nesto posecen. Ili mozda gresim ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Samo svrati i probaj. Nije onaj tip fenseraj restorana gde najmanje na tanjiru ima mesa.

Dosta ljudi tako razmišlja kao ti i ne svrati. Oni koje smo mi odveli na klopu prvi put sad redovno dolaze koliko kome džep dozvoljava.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

I ja bih da dodam kolegino i moje iskustvo od pre dva dana - iz Leskovca . Moguće je da je već ranije pominjano pa se izvinjavam ako ponavljam.  Kafana se zove SANDOKAN (stariji znaju po kom "junaku" je dato ime). Mesto nam je preporučio iskusan meštanin iz Leskovca i stvarno nema greške. Atmosfera prava, opuštena, kafanska, roštilj sjajan, a cene - da ne poveruješ. Pivo 100 din, ćevapi 5 komada (pristojna veličina) 130 din, mešano meso 460 din (sve odlično, a posebno kobasica), uštipak mesni 130 din komad. Za normalnu osobu dva uštipka + salate sasvim dovoljno. Bili smo tamo prvi put (nadam se ne i poslednji) pa nismo znali normative, bili znatiželjni i poručili - mešano meso (da probamo razno) + dva uštipka + 5 ćevapa + mala šopska (solidna) + urenbes + pečene paprike + dosta luka + 3 lepinje + 3 piva. Bili prilično gladni i jedva uspeli da savladamo poručeno. Ukupan ceh - 1.530 din.

Vivaaaa Les-kovac...:Bokilic:

  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: BGD Dorcol
  • Motocikl: piaggio beverly 500

Kabir Bedi :sampion:Svaki drugi Brat Ganci se u moje vreme zvao Sandokan.... Cuvena serija, sa jos cuvenijom spicom, ono Saaandoookan ta na na na naaaaa.....

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 764 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Ebi ga, onomad davno bilo je samo 2-3 kanala pa su svi ispratili sve što se emituje i mogli zajedno da komenarišu i zezaju se na temu programai filmova. U današnjoj hiperprodukciji programa i kanala teško je naći nekog u firmi i okolini ko prati i gleda isto ono što što si ti gledao prethodno veče ili redovno pratiš. I dan danas se citiraju legendarne sekvence iz filmova 80-ih i eventualno 90-ih godina jer su to skoro svi (stariji) odgledali. Iz novije (hiper) produkcije teško nešto može "isplivati" u masu kad se gledaoci "rasipaju" na stotine kanala i internet...

Zato sam i pomenuo da "stariji" znaju o kom junaku je reč. Mlađi ne moraju ni da znaju, samo neka pronađu kafanu i navale na roštilj...:Bokilic:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum

Nije da je baš drumska, više je gradska, ali mislim da bi bilo dobro da se nađe na mapi:

Hrana (roštilj) je super, cene pristojne, pored je odmah parking za goste... 

 

Viđao sam grupe kolega da dolaze, spoje stolove i uživaju :)

 

Moj favorit je punjeno pileće belo, često sam ga uzimao za ručak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I didn't start the fire, 6098 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Biffer 1L, Kliks 0.65L

Ja sam isto jeo tamo, ali sam cuo dosta ljudi da nisu bili zadovoljni. Mahom isturenim odeljenjem u beogradu ali sam čuo isto za novi sad 

 

Meni je rostilj uvek bio korektan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum
1 hour ago, bocca_bastard said:

Ja sam isto jeo tamo, ali sam cuo dosta ljudi da nisu bili zadovoljni. Mahom isturenim odeljenjem u beogradu ali sam čuo isto za novi sad 

 

Meni je rostilj uvek bio korektan

Do sada sam barem 20 puta jeo tamo i uvek je bilo super.

 

Iskreno rečeno, kada sam naručivao dostavu nije nikad bilo dobro kao kad sam jeo na licu mesta. Zato dostavu roštilja uzimam kod Frigo Žike, a jedem u Žar Mance.

 

Računam da ljudima van Novog Sada nije baš jako interesantna dostava. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

               Postoji li neki način da filtriramo sve postove koje govore o drumskim kafanama i pročitamo samo one koji se odnose na mesto gde tražimo dobru kafanu.

               Razmišljam kako izgleda kada gladan kreneš da pročitaš 33 stranice postova da bi stigao do njabolje preporuke za ručak u restoranu koji se nalazi u tvojoj blizini. :stabre: Verovatno bi u čitanju dočekao doručak.

                Verovatno koristite neki fazon za takav vid pretrage pa ako je tako lepo bi bilo videti ga ovde.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Jeste ali ja ne mogu da nadjem nijedan njegov post u ovoj temi. Možda je do mene a možda i do toga stk je tek 6 ujutru..

 

Eto, ako postoji još ta neka mapa neka se doda i kafana kod Mira u Bogutovcu. Ukoliko već nije pomenuta. Svi koji se vraćaju sa Kopa i idu prema KV tuda prolaze i kažu da je jedna kd najstarijih kafana. Unutra je dupke puno i svi makljaju nešto međju zubima. Cene su normalne a porcije ogromne. Nisam stigao da slikam vesalicu od 400gr ali bila je sigurno preko 40cm ako ne i pola metra dužine. Skoro da sam je se uplašio. A jedan pileci ražnjić je bio dovoljan za troje dece i žena je malo mezila uz njih.

 

Restoran nacionalne kuhinje "Kafana Kod Mira" od 1826. godine.

Bogutovac 22, Bogutovac 36341, Servië

+381 36 5826002

GOO.GL

★★★★★ · Restaurant · Bogutovac 22

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A u KV restoran Authentic na samom trgu kod Milutina.

c7cefe7bc1d0c80d77a6c9bc721ba380.jpg


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: RD07 '93., šareno govedo..
A u KV restoran Authentic na samom trgu kod Milutina.

c7cefe7bc1d0c80d77a6c9bc721ba380.jpg&key=d919421278ffe2b5668b11b3691dc08d5c6a78882cfb268133f2f308beafab7a


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
Jel to ovaj?
0bd030ca4b4314d7f801e6f952ce7455.jpg

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
3 hours ago, Savan said:

Jeste ali ja ne mogu da nadjem nijedan njegov post u ovoj temi. Možda je do mene a možda i do toga stk je tek 6 ujutru..

 

Eto, ako postoji još ta neka mapa neka se doda i kafana kod Mira u Bogutovcu. Ukoliko već nije pomenuta. Svi koji se vraćaju sa Kopa i idu prema KV tuda prolaze i kažu da je jedna kd najstarijih kafana. Unutra je dupke puno i svi makljaju nešto međju zubima. Cene su normalne a porcije ogromne. Nisam stigao da slikam vesalicu od 400gr ali bila je sigurno preko 40cm ako ne i pola metra dužine. Skoro da sam je se uplašio. A jedan pileci ražnjić je bio dovoljan za troje dece i žena je malo mezila uz njih.

 

Restoran nacionalne kuhinje "Kafana Kod Mira" od 1826. godine.

Bogutovac 22, Bogutovac 36341, Servië

+381 36 5826002

 

AF1QipNR5n7H_2OUG_Eykm5bzN4mFsKZMpMrXynV
GOO.GL

★★★★★ · Restaurant · Bogutovac 22

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

Postavljena u prvom postu ove teme. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Znaci potvrdjena odlična ocena kod Mira.

A da, i hvale naveliko onaj deZert, jabuke sa još nečim. Nisam probao jer sam morao kod taste na večeru pa da ne preterujem. :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Jel to ovaj?
0bd030ca4b4314d7f801e6f952ce7455.jpg&key=d782b408db2a3d4a683c38eb9d00c076d9af8ce4d07b5b6f2641fae556b9142e

Sent from my LG-H870 using Tapatalk


Ja mislim da jeste. Restoran je dole sprat.


Mirage Authentic
Miloša Velikog 19, Kraljevo, Servië
GOO.GL

★★★★★ · Restaurant · Miloša Velikog 19



Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja