Jump to content

Moto Zajednica

Drumske kafane

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Stanica Bibe - posle obilaznice oko Požarevca na pravcu kod skretanja za Kasidol.

Lepenski Vir - kod vizitorskog centra Lepenski Vir. Vrhunski kačamak, Vlaški sir na roštilju i pastrma na roštilju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x
Ja sam jeo u restoranu koji se zove Kafanica. Restoran lep,hrana dobra ali iznenadjujuce skupo za tako malo mesto. Bas sam bio neprijatno iznenadjen
Baš me nasmejao njihov znak pored puta. Velikim slovima Kafanica a malim "elite". Čim je "elite" mora da bude skupo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Beograd
Drugari ima li neka preporuka za klopu u Sremskim Karlovcima ili u blizini? Hvala!!!!

Bermet vila je odlicna, bio sam pre par meseci bas smo se lepo najeli i napili domaceg rozea

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Evo i ja da doprinesem još malo ovoj lepoj temi...

 

U subotu napravili đir do Carske bare, Titela i Titelskog brega, Krčedinske ade, Kovilja. Ogladnelo se od vožnje a bogami i od štrapaciranja budući da smo sve skupa ispešačili preko 20km. Predložih da proverimo šta se dešava sa ranije nadaleko čuvenom čardom 'Na kraj sveta' u Arkanju pored Kovilja  koju je nekad držao legendarni Đoka Varenika i o kojoj su se pisali članci u novinama i kratke priče naših pisaca-boema. Na našu radost, čarda posle 7-8 godina pauze i (na moju žalost) promene vlasnika ponovo radi i mogu slobodno da vam je preporučim.

 

Bocca, ubaci na mapu, vredi. Evo lokacije.

 

Od ribljih specijaliteta, moja topla preporuka je iskošteni riblji paprikaš ali isto tako i smuđ. Ko je pobornik klasike neka proba recimo ćevape od srnećeg mesa, izuzetni su. Vrlo lep ambijent, ukusna i dobra klopa. Cene umerene, bliske beogradskim ali ipak niže. Mali nedostatak: nema tamburaša uživo a ima komaraca tako da se opremite odgovarajućim apotekarijama.

 

Usput, u neposrednoj blizini Carske bare, na samom zrenjaninskom putu je i etno-selo Tiganjica sa restoranima Trofej i Banatska kuća koje takođe toplo preporučujem. U Trofeju se, pored odličnog roštilja i carskih rebaraca, jede odličan gulaš od divljači a tamburaši su tu svakog dana sem ponedeljka i utorka od 14h pa dok ne popadaju sa nogu. Naravno, i ovaj lokalitet je za apsolutnu preporuku ali verujem da je to ipak poznata stvar i azbuka za nas gurmane. A lociran je OVDE.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Био у Вршцу , једва на муфте нашли место у етно ресторану Динар , препорука  цене умерене амбијент врхунски само без резервације мрка капа Румуна море 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ozbiljna klopa, autohtona. Punjeni batak. Ovakav samo ovde možete jesti. 

 

Tu se dolazi kad se završi građevina, seče 20m3 drva, itd :) Zašto je tako znaju @Astral @Krmco @Zuba87

 

Ko ovo može da podnese, posle se vozi 15km ka Kovinu na tri kutlače sladoleda. Uneli ste kalorije za ceo mesec.

 

IMG-20190821-154859.jpg

IMG-20190821-154906.jpg

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Људи, ово није реклама, ово је гола истина.

 

Сат, да, цео сат, након батака нисмо могли да устанемо од стола.

 

Киселе воде човек радио ванредну поруџбину после нас...

 

Оно је хаос, нехумано...

 

Не знам цену, али шта год да тражи, након клопе ћете дати, ОГРОМНО и укусно је default_0a-smiley.gif

 

Овај овал на коме видите два комада није велики, то у ствари није овал, то је раткапна од оног кипера на површинском копу Мајданпек! :)

 

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Da, da, preporuka. Zdranje za sve pare.  Rastavili smo se.

Ko bi rekao da piletina moze prouzrokovati respiraturne probleme.

@Alekre meti lokaciju i ime birtije. Da znaju ljudi. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
27 minutes ago, Gajo Sevojno said:

Auuu, dajte ljudi lokaciju :staa3:

Birtija u Smederevu, ne bih usao u zivotu da nije po preporuci. Vrlo neugledno izgleda, al ubijaju sa porcijama i hranom. 

Vlasnik ima 150kg i porcije pravi po svojoj meri :D

Ozbiljno prezderavanje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Bio sam pre neki dan u Bogutovcu u kafani kod Mira. Klopa je brutalna ,obilna i pristojno kosta. Pileci raznjic na luku u foliji,nikada nista slicno a bolje nisam jeo. Bela vesalica ima 45cm ,vrhunska,socna,mekana. Rado cu posetiti ovo kafanu svaki put kad prolazim. Ko ne zna ,Bogutovac je na putu Kraljevo -Raska

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

planiram da obidjem novu deonicu Cacak - Obrenovac, savet gde pristati i lagano rucati?

do sada koliko sam video samo ima preporuka kod Uba,..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Isključiš se kod Takova, imaš dve dobre kafane. 

Savinac - Kod Mića 

AF1QipOP62wkzZL15eiilYZ8ajAoY4QQlc-OUFWG
GOO.GL

★★★★★ · Restaurant · Šarani 32304

 

Jedna od najboljih kobasica koje sam ikada jeo. 4 vrste mesa sa roštilja, vruća lepinja, salata, sir i kajmak. To je ceo meni. 

 

Druga je Takovski vrt, nedaleko odatle. 

AF1QipNU__C8-8Wu-lTeueHit5ao6LX9gSe6sU-s
GOO.GL

★★★★★ · Restaurant · Klatičevo bb

 

Iskreno, nisam bio, ali kažu da je kobasica takođe podjednako dobra jer su kako sam razumeo radili zajedno vlasnici, a možda i grešim. Uglavnom dosta puta su mi preporučili tu kafanu. 

 

Kod Mića - bilo je već reči. Matori vlasnik, obično nervozan, ne dozvoljava da poručiš previše hrane, kaže npr da ti je mnogo i smanji porciju, a porcije su stvarno velike. 

 

Meni je uvek bilo lepo iskreno…

I da, račun je na belom papiriću sa nekim ciframa koje ni oni ne razumeju. :D

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Njegov stav je poprilično čudan, nedostojan ugostitelja (od reči ugostiti :D). Odmah ti kaže "Sed'te, jed'te i id'te, nemoj da mi ovde pričate dugo." Mnogima smeta, mnogima ne.
Svakog gosta obično sačeka na ulazu, rukuje se i isto tako ga isprati. Ako te on uslužuje, u fazonu je da ti kaže da je to mnogo hrane, a on da baca tvoje ostatke neće i onda kaže to i to, to ti je dovoljno. :D

Konkretno, nas 4-oro dođe, dva para, devojke manje "ješne" a nas dvojica da kažem normalni. 
Naručimo belo meso na ražnjiću, cirka porcija od preko 300gr, kobasica je bez preterivanja 25-30cm, fi 2-3 cm. :D Da se ne lažemo, ogromno. 
Ja hoću kobasicu i belo meso i drugar isto, on kaže podelite jednu ili podelite belo meso. Neću da bacam hranu. 

Druga je priča kad služi neko od konobara...

Kajmak, sir, domaći od lokalnih proizvođača. Nema čorbu, samo 4 vrste mesa sa roštilja. Terasa je novija a unutra u kafani enterijer iz '78. 

 

Iskreno, mi volimo da odemo recimo 2x godišnje kad se iskombinujemo. Svakako je zanimljivo videti. Možda vam se svidi, ali možda i ne. 
Ali garantujem da ko voli kobasice, odavno nije bolju.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova

Što se tiče Mića na Savincu, on je sad penzioner i više ne drži kafanu. Preuzeli su je momci iz G. Milanovca, ali je meni i kvalitet isti kao i dok je Mićo bio tu. I dalje puno non stop. Što se tiče "Takovskog vrta", takođe promenjen vlasnik i preuređeno samo za iznajmljivanje, tj. ne radi više kao restoran. Međutim, preporuka je kafana " Kod Bumba" u Takovu, kad se isključite sa auto puta, na samom skretanju desno ka spomeniku Ustanicima i "hrastu" je parking i velika bela kuća, a u prizemlju kafana. Tu kuhinju inače vodi Pajo, gore pominjani Mićov bivši ortak i čovek koji je držao "Takovski vrt" pre prodaje.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja