Jump to content

Moto Zajednica

Drumske kafane

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Vidim da je Bocca ubacio u mapu Karađorđev Vajat u Orašcu a ja bih samo da potvrdim najtopliju preporuku za ovo mesto. I dalje su im za svaku pohvalu junetina i jagnjetina ispod sača, pogača koja stiže vruća na sto, mladi kajmak, sjajna domaća šljivka. Juče bilo društvance, nas 16-oro, bila i živa muzika sa starogradskom muzikom. Sjajno smo se proveli!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Još nešto, za sada. Vidim da na mapi nije ubeležena Duga Poljana, mestašce na putu Sjenica-Novi Pazar. Ljudi, tu se jede fenomenalna pešterska jagnjetina pečena u furuni uz obaveznu preukusnu vruću moču. U jednoj jedinoj ulici ima nekoliko lokala, Kod Benka, Kod Redžovića, Kod Ljajića... u koju god od tih naoko neuglednih i musavih krčmi da svratite nećete pogrešiti.

 

Evo, ko ne zna za ovo svetilište među ljubiteljima jagnjećeg pečenja neka pročita npr. ovde o čemu se radi.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50
On 1/25/2019 at 10:54 PM, Nole Bg said:

Jedna proverena i zanimljiva informacija. Ko je vozio i voli da vozi kroz Bosnu, na samom ulazu u Han-Pijesak jedan mali planinski gradic, otvara se jos jedna "Suncana Reka". Isti vlasnik i po uzoru na onu na Drini, trebalo bi da sve bude isto ili bar priblizno. Iskreno se nadam da ce na samom pocetku biti sve kako treba i da se nece brzo pokvariti kao ovi stari koji su zbog kolicine posla poceli da fusere. Eto jos malo proleca i pocetka sezone i prilike da proverimo, a do tad strpljenje, nema druge.emoji1.png

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока
 

Volim taj kraj a i poznajem pa me zanima gdje se to otvara , iz smijera Sarajeva ili Zvornika ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Iz pravca Zvornika na ulazu u Han-Pijesak posle groblja sa desne strane, tu je vec nekad bila neka kafana.

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Nadam se da pitanje nije mnogo van teme, ali da li se neko seća kako se zvala kafana u prizemlju visoke zgrade, iza hotela, pored starog Merkatora? Pre par godina je zatvorena, da bi se na njenom mestu otvorio restoran Krim, sada se na tom mestu nalazi prodavnica robe široke potrošnje. Lomim glavu već par dana.

 

staticmap?center=44.8301565%2C20.4127865
WWW.GOOGLE.COM

Find local businesses, view maps and get driving directions in Google Maps.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

sjajna ideja i ne mali rad, ali, ali ne "zvocam", samo mali doprinos: neke informacije o kafanama su stare po vise godina,... sad ideja kako bi mogli imati azurnije informacije tipa: i dalje je dobra, ima pozitivnih novina itd!

;o)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

bocco, da li postoji mogućnost da uz kafanče stoji datum poslednjeg update-a i eventualno ko je dao ocenu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Sledeče sedmice idem službeno u Kragujevac, pa onda u Niš?

Koji savjet gde da idem na dobru klopu? Jel Kod gazde Rajka u Nišu još uvek OK? To sam pročitao ovde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50
On 3/25/2019 at 11:00 AM, Nole Bg said:

Iz pravca Zvornika na ulazu u Han-Pijesak posle groblja sa desne strane, tu je vec nekad bila neka kafana.

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока
 

Da da, brdo na ulazu u grad Bogaz se zove a kafana se zvala Zelena Dolina. Bas fino , hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Da da, brdo na ulazu u grad Bogaz se zove a kafana se zvala Zelena Dolina. Bas fino , hvala.
Tako je.

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Nije to jos gotovo, u toku su radovi trebalo bi biti na prolece. Imacemo informacije kad bude pocelo sa radom.

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

V srijedu sam bio  službeno u Nišu i na klopu sam otišao u kafanu Kod Rajka. Jeo sam kučni specialitet Teleći repovi. Hrana nema veze sa repovima, ali je bila do jaja. Nešto toliko dobro nisam jeo več duže vreme.

 

 

IMG_20190403_142755.jpg

IMG_20190403_142753.jpg

Cena sitnica. Sa pivom i kupus salatom i lepinjom, cca. dobrih 7€.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Isto tako sam isti dan otišao prije podne na burek u burekdžinicu Kod Rajka u Nišu. To je izgleda drugi Rajko :).

Pročitao sam, da je najbolji burek u Srbiji, u Nišu. Mastan, da curi niz bradu itd...

Jeo samburek sa sirom, bio mastan i nije to za mene, za moj ukus.

Volim burek, ali ne mastan. Jbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

U utorak bio sam i u Kragujevcu. Boravio sam u Garni hotelu Radović, u selu Šumarice pored Kragujevca. Pošto je bilo kasno, želeo sam da za večeru pojedem nešto lako. Konobar mi je predložio neku čorbu i salatu. Odlučio sam za teleću čorbu, šopsku salatu i lepinju. Auuu, to je bila dobitna kombinacija.

Aperitiv domača šljiva, Zaječarsko pivo i čorba.

Od tad dalje sam se navukao na vaše čorbe. To je nešto predobro, lako i ukusno. Jebeš čevape i ostale mesnine. :) Šalim se...

Želim samo da kažem, da se opet potvrdilo, da je jeftino, ono nešto najbolje.

U maju sam opet službeno u Vojvodini. Ruma, Novi sad i okolina... Jedva čekam :)

 

IMG_20190402_192611.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Utorkom za ručak stao sam u Kapiji Šumadije. Pošto nisam bio baš siguran šta da poručim, odlučio sam za nešto od gotovih jela, Juneči ribić.

Meso je bilo meko, umak sumljivog ukusa, pomfrit hladan, a šampinjoni bezveze.

Jedino što me je oduševilo, bila je šopska salata i vruča lepinja. Stvarno vrh. Ostalo na 40% zadovoljstva. :(

 

IMG_20190402_115411.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Ova lepina sa druge slike (mada je ovo više neka pogačica), moguće da je ok, još ako je topla..Al ova iznad, ne može da valja nikako ni na slici :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Sorry, ali ova lepinja u Kapiji bila je odlična. Barem za moj ukus. Ona, pored čorbe iz hotela Radović, nije bila ništa posebno.

Dopuštam, pošto sam 100% Slovenac, da nemam pojma. :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Dobar komad hljeba je dobar komad hljeba i Slovencu i Srbinu i Italijanu :D , nema mudrosti..Nego mi je onako izgledala brašnajvo i suvo ..Jbg meni kad kažeš lepina ide ovo :D:D:D

61583702-rostilj.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.
Pre 9 sati, 83120033 je napisao:

Utorkom za ručak stao sam u Kapiji Šumadije. Pošto nisam bio baš siguran šta da poručim, odlučio sam za nešto od gotovih jela, Juneči ribić.

Meso je bilo meko, umak sumljivog ukusa, pomfrit hladan, a šampinjoni bezveze.

Jedino što me je oduševilo, bila je šopska salata i vruča lepinja. Stvarno vrh. Ostalo na 40% zadovoljstva. :(

 

IMG_20190402_115411.jpg

Kad god sam svratio tamo - zajeb veliki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja