Jump to content

Moto Zajednica

Drumske kafane

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: Honda SW 600

Ne vidim što si se razočarao ako su takva pravila. Na par mesta sam i ja tako prošao, nisi rezervisao nema mesta i ćao. Dešavalo se da neki put puste ali oni ispoštuju vreme koje je rezervisano i nastaje problem. Ti ćes mu doći sada i možda sledeće godine jednom, a taj sa rezervacijom mozda 2x mesečno ako ne i češće. Svaki bolji restoran petak i subota obavezno rezervacija i nema glava da boli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ja svratio pre dva dana kod Bibca na pljesku u Leskovac , vec je pominjan na nekoliko mesta kako ima vrhunske pljeske i kombinacije. Osim sto je pljeskavica velika za placenu cenu nista drugo ga ne izdvaja od ostalih. O higijeni objekta , radnih povrsina,  osoblja ... necu trositi reci , blagi uzas. A ispred one stracare za pola sata koliko sam proveo tamo bar je 20 ljudi usluzeno , dal je moguce da u Leskovcu nema bolja brza hrana :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Bili pre neki dan do Despotovca, obisli vodopade, manastire, svasta nesto... prelepo je i svakome bi preporucio da vidi te znamenitosti.

Svratili prvo na klopu kod vodopada u kafanu "Izvor Lisine", usluga - nista specijalno, ambijent je stvarno lep, ali kada sam video cene u meni-u odlucio sam da definitivno ne klopamo tamo, moze se reci kao u BG u centru grada po restoranima, razumem da je to turisticko mesto i ostalo ali je ono bilo stvarno neprihvatljivo... Popili piće i nastavili dalje, setim se da je kolega pisao da je kod vodopada bio jos jedan restoran i krenemo lagano ka tamo, bukvalno 200m od pomenute kafane nalazi se druga koja se zove "Lisinski Raj", totalno druga prica, ambijent jos lepsi, cene za klopu stvarno kao da sam u drugi grad otisao, klopa izvrsna... tako da ako se uputite put Despotovca obavezno u Lisinski raj a ovu pomenutu izbegavati u sirokom luku.

p.s. Naknadno sam shvatio zasto je u ovoj prvoj bilo prazno a u drugoj puno ljudi ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Čitam u startu post i ne verujem, ali onda preokret. Lisinski raj od pre dve godine mi je ostao u prelepom sećanju. Sećam se da smo tada imali prenoćište sa polupansionom za 1800 dinara, a pošteno smo pojeli za mnogo više od toga. Preporuka za Lisinski raj, vruću pogaču ispod sača, sir, kajmak i još mnogo toga. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova

Marko Mk4@ nisam se razočarao, nego iznervirao. Slažem se po pitanju rezervacije, ali ne i u ovoj situaciji. Prvo, ne verujem da muzika startuje u 19 h. Drugo, ne verujem sa su svi oni sa Bg, Kg, Ue tablama zvali iz Grčke da rezervišu. Da sam došao u 19 h ili kasnije, bilo bi ok da me vrati zbog nemanja rezervacije. Ovako je bilo klasično odjebavanje baš zbog te logike da dolaziš sad i ko zna kad.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)
15 hours ago, nikvuksa said:

Čitam u startu post i ne verujem, ali onda preokret. Lisinski raj od pre dve godine mi je ostao u prelepom sećanju. Sećam se da smo tada imali prenoćište sa polupansionom za 1800 dinara, a pošteno smo pojeli za mnogo više od toga. Preporuka za Lisinski raj, vruću pogaču ispod sača, sir, kajmak i još mnogo toga. :)

Tako je kolega svaka preporuka za Lisinski raj a ovaj drugi sto sam naveo za izbegavati...

Problem je sto su jako blizu jedan drugom i onda se ljudi prevare. Ja zamalo da se zeznem a znam da su svi hvalili restoran, inace i ovaj drugi ima prenociste, ne znam koje su cene ali sigurno je skuplji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
Pre 21 sati, Funky je napisao:

Bili pre neki dan do Despotovca, obisli vodopade, manastire, svasta nesto... prelepo je i svakome bi preporucio da vidi te znamenitosti.

Svratili prvo na klopu kod vodopada u kafanu "Izvor Lisine", usluga - nista specijalno, ambijent je stvarno lep, ali kada sam video cene u meni-u odlucio sam da definitivno ne klopamo tamo, moze se reci kao u BG u centru grada po restoranima, razumem da je to turisticko mesto i ostalo ali je ono bilo stvarno neprihvatljivo... Popili piće i nastavili dalje, setim se da je kolega pisao da je kod vodopada bio jos jedan restoran i krenemo lagano ka tamo, bukvalno 200m od pomenute kafane nalazi se druga koja se zove "Lisinski Raj", totalno druga prica, ambijent jos lepsi, cene za klopu stvarno kao da sam u drugi grad otisao, klopa izvrsna... tako da ako se uputite put Despotovca obavezno u Lisinski raj a ovu pomenutu izbegavati u sirokom luku.

p.s. Naknadno sam shvatio zasto je u ovoj prvoj bilo prazno a u drugoj puno ljudi ;)

Sad si me bacio u nedoumicu. Kako se zove restoran, na 50 metara od Velikog buka? 

Ako to nije Lisinski raj, gde se on nalazi? Pomoću postavljene mape ne mogu da budem siguran, jer su restorani nekako povezani (bar sam ja tako video). Ako imaš, postavi neku fotku spoljašnosti Lisinskog raja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Lisinski raj se zove restoran po tome ces ga naci, ovaj drugi nosi naziv Izvor Lisine.

Lisinski raj se nalazi odma pored vodopada, takoreci u sklopu vodopada dok je ovaj drugi smesten na poljani koja se nalazi na putu.

Najlakse je videti na Google Maps, nemam ni jednu fotografiju odande ali na google maps se jasno vidi koji je gde...

Screen Shot 2018-09-18 at 6.13.22 PM.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Nemam slike sad ovde...ali apartmani i restoran Lisinski raj je odmah uz vodopad nekako. Deo restorana je u pećini. Mi kad smo dolazili prolazili smo pored dva neka i uzbrzo okolo nekako, pa knda nizbrdo nesaflatiranim delom do kuće i restorana. 

 

To mesto me je baš oduševilo. 

 

Mada istina je da smo mi (supruga i ja) tada išli kolima a najbolji drugari motorom i posle te turice smo odlučili da uzmemo motor pod hitno! :) Tako da me vežu posebne uspomene za to mesto. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
On 27.8.2018. at 11:38, Arakis je napisao:

... Naravno, od fiskalnog racuna nista... :)

Pa lepo napisali molim vas sacekajte racun,a vi zurite jbg...:cirka1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Gospodja Duska legenda Kapetan Misinog brega...Sve opusteno,mozes istes sta oces,vecera(tona mesanog mesa,salata,giba,sirova kajmakova,prenociste,dorucak izdasan omlet sa pecenim vratom,sir,vruc hleb.....2700 dinara.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Bismo juce na jednom lepom djiru do Vukovog Trsica. Topla preporuka za restoran " Promaja ". Sve bilo za 10, ambijent, ljubazno osoblje, klopa brza, kvalitetna, cene pristojne, sasvim sasvim mesto za preporuku. Nezna se sta je bilo bolje dali pecenje, dali rostilj.703be6ef098da8c48becae0ee7dcb2e7.jpg325f0e81d1d8d52617a1aeec1fcf388c.jpg04d067a55066aaccf7222c690091229a.jpg1d7a3e1b97fe209b1829ae0ad50a97ba.jpgc4ae4b10a0ee98b7acfcf5b1b041427b.jpgde2a89e170cce35a8cfd1c1a2554fa42.jpg2e905399238cbe7a874043d92a28e1dc.jpg67e9ef63f02677ca9344ab804050e85f.jpg787e0a7d68d902807dc1c1c3ed958032.jpg

Послато са HTC One A9s уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Bio za vikend na Divčibarama sa porodicom. Ručao u restoranu Divčibarski Zamak i mogu da pohvalim uslugu i hranu.

 

Proba(li)o:

- Teleću čorbu

- Karbonare (sa makaronama a ne sa špagetima)

- Pečurke

- Ćevape na kajmaku

Svi bili zadovoljni, a ja pogotovo sa hladnim točenim Amstelom (čini mi se)

 

U vreme ručka je bilo dosta bajkera, što u grupi, što solo (u paru :moto1:).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

To je zato sto je u Valjevu bila Cvarkijada.

Inace zamak je poskup.

Ako vas interesuje gde na Divcima dobro jesti, obilato, a malo platititi, to je kod Milana pekara

kod benzinske stanice..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
On 18.9.2018. at 8:22, vazlan je napisao:

Preporuka za rucak na relaciji B.Basta-Loznica?

Verovatno je vec kasno, ali da preporucim kafanu Toma ili tako nekako, u Rogacici, na samoj raskrsnici gde se, kada dolazis iz BB desno skrece ka Valjevu preko Debelog brda, a levo ides nizvodno ka Loznici. Kafana nije poznata po rostilju, ne znam kakav je, ali pasulj sa kolenicama sam vise puta probao i fantastican je. Kad sam poslednji put bio, sistem je bio takav da kad narucis pasulj, jedes koliko mozes! Ako pojedes pun corbaluk (sto je samo po sebi uspeh) dobices sledeci pun, za istu cenu. Isto je i sa salatom i hlebom, dodatno placas samo pice.

 

Dole pre Loznice imas Suncanu reku, ali nisam probao rostilj tamo, cuo sam samo od jednog drugara da nije previse bio zadovoljan. Mozda neko zna kakva je klopa u Drinskom raju kod Malog Zvornika??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

I jos, kao gurman, da preporucim restoran&cevabdzinicu BAS (014/412212) na Ubu. Nalazi se kod semafora raskrsnice gde se uzbrdo ide ka Tamnavi i Ibarskoj magistrali ili autoputu. Lokal nije nesto, cene su poprilicne, ali rostilj tesko da ce te naci bolji. Preporuka za rolovano belo meso, cevape i kobasice. Mada su i raznjici kao dusa :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

To je ta kafana!

 

Inace, tamo negde 2008 ili devete smo imali BJB voznju na Taru i u povratku smo svratili na pasulj sa kolenicama. Pola foruma nam je bilo neaktivno tri dana :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
22 hours ago, slave74 said:

To je zato sto je u Valjevu bila Cvarkijada.

Inace zamak je poskup.

Ako vas interesuje gde na Divcima dobro jesti, obilato, a malo platititi, to je kod Milana pekara

kod benzinske stanice..

Је ли то онај Милан што је својевремено држао пекару и кафану испод пијаце, међ' боровима? И је ли отворена нека нова пумпа, пошто НИС-ова већ годинама не ради?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ne znam ga iz tog perioda, znam da je drzao neki deda. Mada moguce je da je drzao pre dede.

Sad drzi restoran preko puta pumpe. 

Pumpa itekako radi non-stop, bez zaposlenih vec dve godine. Na kes ili karticu? Mada nekad ne vraca kusur, odnosno bon sa bar kodom, ali moze se resiti pozivom kol centra direktno.

Quote

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja