Jump to content

Moto Zajednica

Drumske kafane

Recommended Posts

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: a be Nis be...
  • Motocikl: Suzuki Burgman executive 650

Da dodam i čuvenu kafanu "Kod Marjana# na auto-putu Bgd-Niš, posle Aleksinca ( se Draževac) inače kada se ide auto-putem, posle Aleksinca nekih 10km, naidje se na nadvožnjak, odmah posle njega sa desne strane videćete parkirane šlepere, kamione, kola na zaustavnoj traci auto puta...Žica uredno otvorena (ali za pešake) kafana je tri metra od žice..

Cene su Bruka....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Da dodam i čuvenu kafanu "Kod Marjana# na auto-putu Bgd-Niš, posle Aleksinca ( se Draževac) inače kada se ide auto-putem, posle Aleksinca nekih 10km, naidje se na nadvožnjak, odmah posle njega sa desne strane videćete parkirane šlepere, kamione, kola na zaustavnoj traci auto puta...Žica uredno otvorena (ali za pešake) kafana je tri metra od žice..

Cene su Bruka....

 

Citam temu da vidim da li je neko naveo ovu kafanu i u poslednjem postu na temi ova kafana... Kada ovde narucite da jedete dobijate 3 salate gratis, lepinje su im uvek sveze ispecene na drva i hrana je super, i uz sve to mnoooogooo jeftina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

KOD ZORE borova glava

kod SLAVICE mrcajevci

kod TECA aleksinac

SANTA MARIJA cacak

 

Ajde malo objasni kako se stize tamo i sta nude od klope ......pozdrav

Ne znas sta se jede kod ZORE....ccc, danasnja mladez

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Kafana "Kapija Sumadije" odmah na izlasku sa auto puta kod Batocine, uvek fenomenalna hrana, narocito jela sa rostilja i pohovani kackavalj, po vrlo pristojnim cenama. Topla preporuka.

Pa dobro crni Vladimire sto nas tamo nisi vodio kad smo bili u poseti?  :P ;D

 

Zato što je na čelu kolone bio jebemve? ;)

 

Zezam se... dobra je bila klopa i u etno kući gde smo se doduše načekali... popraviće se do početka sezone... nadam se da ćemo uskoro proveriti ;)

 

Mi se za okolinu NS ne izjašnjavamo jer spremamo doček u nekom lepom ambijentu za Vladamira koji nas je ugostio u Batočini i  Daču i ekipu iz Bijeljine (naravno i sve druge koji nam dođu u goste). Revanš je najbolje igrati na domaćem terenu  ;D ;D ;D

Mada smo u razgovoru već zaključili da su oni česti gosti na na našem terenu i već naginju da postanu "domaći" pa je teško postići iznenađenje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ajde neka dobra dusa da napravi spisak svega, i jos na nekoj karti da izoznacava gde su, pa da se ta mapa ubaci u novcanik pored saobracajne ;D

 

Mastam o tome da imam spisak pored saobracajne!!! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

KARADJORDJEV VAJAT u istorijskom Orascu kod Arandjelovca.Nalazi se par stotina metara od magistrale za BG,odmah pored Maricevica jaruge(podignut prvi srpski ustanak).Klopa prava domaca,a i domaca je boga mi bas domaca,etno ambijent,prave se sada i neki bungalovi pa moze i prenociste.Cene su prosle godine bile smesne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Evo, da obradujem veliki deo BJB populacije...

Ubacio sam većinu, ako sam propustio nešto značajno ubacićemo...Tabela jeste malo kabasta, namerno sam je ostavio tako, da bude pregledna.Ako nekome smeta lako je umanjiti je.

 

Umalo da zaboravim...Svaki od vas koji skine ovo duguje klopu u jednoj od navedenih kafanica. :) Doktor duguje dve klope, posto je o ovome duuugo mastao.  ;D

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Evo, da obradujem veliki deo BJB populacije...

Ubacio sam većinu, ako sam propustio nešto značajno ubacićemo...Tabela jeste malo kabasta, namerno sam je ostavio tako, da bude pregledna.Ako nekome smeta lako je umanjiti je.

 

Umalo da zaboravim...Svaki od vas koji skine ovo duguje klopu u jednoj od navedenih kafanica. :) Doktor duguje dve klope, posto je o ovome duuugo mastao.  ;D

 

 

 

Dogovoreno!!! Cim pre u ove krajeve pa da smanjujem dugovanje, a uvecam zadovoljstvo!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova

Da ne ponavljam za "Kamiondziju" - Svrljig i "Nesa" - Zarkovo (rupcine) ali kako to da niko ne spomenu "Trofej" - Stajicevo gulash srneci ili od divlje svinje ? Ej bre ljudi !!! To je drumska kafana uz sam drum :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nezavisan, 348 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Kod Bebe - Zaječar- najbolje vešalice koje sam ikad jeo, naručiti pola porcije (i to je mnogo)... I ostatak menija je super ali po ovome su poznati...

selo Mačkat - šta reći... Čudi me da to niko nije naveo do sad... Jagnjetina (specijalnost) i prasetina... UVEK  svratim kad tuda prolazim, bilo koja od kafana u selu

 

post-2656-12878995877656_thumb.gif

post-2656-12878995877699_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kod Bebe - Zaječar- najbolje vešalice koje sam ikad jeo, naručiti pola porcije (i to je mnogo)... I ostatak menija je super ali po ovome su poznati...

selo Mačkat - šta reći... Čudi me da to niko nije naveo do sad... Jagnjetina (specijalnost) i prasetina... UVEK  svratim kad tuda prolazim, bilo koja od kafana u selu

 

Naveo sam Baja na Mackatu jos u prvoj poruci.Jagnjetina je nikad bolja i nikada kad sam bio nije bilo prasetine mada je ima u cenovniku. Ne znam za druge kafane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

I ja dajem najbolju preporuku za Karadjordjev vajat u Orascu. To niste nigde mogli da vidite. Gazda bere salatu u basti, baba pece hleb u dvoristu, rakija se sluzi iz zamrzivaca, cene smesne. Dolaze poznati glumci, a do kafane stizete kroz Petu aveniju. Retko dobro mesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Gazda bere salatu u basti, baba pece hleb u dvoristu, rakija se sluzi iz zamrzivaca, cene smesne.

 

Nadam se da neko od njih ne ide da juri svinjce po dvoristu kad narucim cevape. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Gazda bere salatu u basti, baba pece hleb u dvoristu, rakija se sluzi iz zamrzivaca, cene smesne.

 

Nadam se da neko od njih ne ide da juri svinjce po dvoristu kad narucim cevape. :)

 

A ne, prase juris sam. ;D I to sto uhvatis, to ti je. Posle nema, majstore lose ti meso. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Ne znam kada ga savataju ali je rostilj ukusan kao da su to uradili neposredno pre tvog dolaska,sto bi se reklo- tazevina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Gazda bere salatu u basti, baba pece hleb u dvoristu, rakija se sluzi iz zamrzivaca, cene smesne.

 

Nadam se da neko od njih ne ide da juri svinjce po dvoristu kad narucim cevape. :)

 

Ma jok, cevapi su od junetine....

 

;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ima li neka dobra kafana od Nisa ka bugarskoj granici?????

 

Ima!!! Na povratku iz Turske smo je overili, a provalili smo je ni po cemu drugom vec po broju parkiranih kamiona. Staro pravilo! Preko puta kafane je neki majdan gde se vadi valjda neki kamen i sve okolo je belo-pogledaj nase gume. Ne znam tacno kako se zove mesto, ali kad krenes Sicevackom klisurom ubrzo, na izlasku iz klisure, ne mozes da promasis, sve je belo kao da je pao sneg. Inace, unutrasnjost kafane je oslikana slikama kamiona iz vremena kad je otvorena. Pozdrav i srecan put!!!

PS.Moze da se desi da ti kamioni zaklone kafanu pa da je nevidis u brzini.

 

post-1943-12878995938617_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd

Cope i ja overili jagnjetinu u kafani Gunjički vis, na putu od Ljiga(centar) ka Mionici, s leve strane puta, drvena terasa. Odlicno janje cak i hladno, tako da ako neko krene na Divcibare ili Ravnu Goru, nek izvoli za male pare (1crvena-nas dvoje)! a i pogled je odličan, u brdo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Umalo da zaboravim- na cemu promelje na tome i ostane, zato sve odmah!

Kad smo isli u Umag, od Bosanskog Novog prema Bihacu, niz reku Unu, pre mesta Otoka, na ostrvu na Uni se nalazi kafana-bistro-bike klub ``PAPRO``.

Ambijent je vrhunski, do ostrva se dolazi mosticem, a sa tog ostrva na sledece se ide skelom, za one koji bi da rostiljaju u prirodi. Ima sve za klopu, od ribe iz Une do mesa i jako je prijateljska atmosfera prema bikerima, jer je i gazda biker. Kao kuriozitet, spavanje za bikere je besplatno i ima oko 15-20 mesta.

Nama je doneo gajbu piva i naplata je bila odokativna. Vidi se da gazda jako voli to sto radi i da nije interes na prvom mestu. Sve je sam napravio od drveta i kamena iz reke.

Inace, kaze da je vikendom tu kao motorijada.

Topla preporuka, narocito za putnike koji idu u Umag!!!

 

 

post-1943-12878997834672_thumb.jpg

post-1943-12878997835111_thumb.jpg

post-1943-12878997835556_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Odlican predlog od "Kiro", stvarno bi bilo jako lepo napraviti jedan pregledan tekst sa spiskom svih preporucenih kafana po putevima Srbije.

Ja se pridruzujem i preporucujem kafanu "Lis" nekoliko kilometara posle sela Cenej (pored Novog Sada), kafana je soferska, vrlo skromna ali je zato GULASH sa 15 zvezdica..............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Opet sam se setio jos jedne kafane, bas kad sam procitao putopis sa Ohrida.

Ima tamo jedna kafana, zove se NEIM, bas kao i gazda. Nalazi se u delu setalista, kad se od marine krene setalistom uzbrdo do fontane pa levo jedno 50-100m sa leve strane, ulica Goce Delceva. A, ionako svi znaju.

Neim je dugogodisnji biker i u kafani se cesto mogu sresti bikeri iz cele Evrope.

Klopa je vrhunska po vrhunski niskim cenama, a narocito je poznata i popularna po pecenim pilicima koje preporucujem da se obavezno probaju.

Inace, postoje i sobe za izdavanje koje su vrlo pristojne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nezavisan, 348 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Vratih se iz Kragujevca sa snimanja neke serije i ljudi me vodili u "Biblioteku kod Milutina" ... načitao sam se knjiga... zezam se, jagnjetina bez kostiju a tek skinuta s ražnja... Ako čekaš duže od 20 min ne plaćaš nešto, dal piće dal meso. Kažu da je i svinjetina isto dobra... Kilo i po jagnjetine bez kostiju (bilo je malo) 7-8 piva, ljute papričice pečene u ulju -- ljuteeeeee... 2 rakije, jagnjeća i pileća čorba - obe su za po 5-6 tanjira, hleba 2 ture, 1 velika - za nas trojicu- mešana salata i 1 velika šopska  --- 3300 din.

 

Rekli su mi da ima još 1 mesto u KG koje je poznato u okolini po roštilju ali sam mu zaboravio ime, čim se setim napisaću.

 

nego da objasnim kako se dolazi do Biblioteke: kad dolazite od autoputa ka KG ne uđete na kružni tok na koji neminovno nailazite već skrenete desno pre samog kružnog toka i idete samo pravo do 1. semafora, nakon što sa vaše leve strane prođete Dačiju i još čini mi se Renault auto salone. Mislim da se već na semaforu vidi pravo Biblioteka kod Milutina te samo još malo pravo i tu ste.

 

post-2656-12878997932593_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja