Jump to content

Moto Zajednica

Drumske kafane

Recommended Posts

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Kafana "Kapija Sumadije" odmah na izlasku sa auto puta kod Batocine, uvek fenomenalna hrana, narocito jela sa rostilja i pohovani kackavalj, po vrlo pristojnim cenama. Topla preporuka.

potvrdjujem  ;D ;D ;D

i jos da dodam zar mance na ulasku u svilajnac,,,,,najbolji rostilj u okolini od 50tak kilometra  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Devojka mi je pricala da su jednom narucili pljeskavicu kod kamiondžije u Svrljigu njih četvoro nije moglo da je pojede.  :o Moracu negde da zaglavim tamo. :) Mislim da bi bilo pametno skupiti sve ove kafane nekako na jedno mesto, da bi to bilo preglednije i da bi moglo da se nosi uz sebe na putovanju.  ;D

Podrzavam i pridruzujem se!!!

Caffe E Stara Pazova, Karadjordjeva 39,( glavna ulica BG-NS)

 

Sta se klopa u tom cafeu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Treba mi pomoc lokalaca. Kada se izadje iz Topole prema Beogradu, sa desne strane bela kuca, nije bilo jagnjetine ali nam je dao prasetinu, kaze ako ne valja ne mora da platimo. Kakva li je tek jagnjetina. Viljamovka je Takovo, a to ne zelim da komentarisem.

 

kafana 'orion'...6-7km od topole prema mladenovcu

 

Dobro pecenje, vise puta sam svracao tu. I opet cu ako me put nanese u tom pravcu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Internet

Sjajna tema :)

 

 

Vojvodina,

Stara Palanka kod Bele Crkve

pogledajte link

http://www.kudazavikend.com/8-Na%20izlet/361-Stara%20Palanka%20-%20Motel/

 

U Palanci ima vise restorana sa ribom, Djela je najpozntiji, ja inace ne idem u ovaj koji se reklamira na sajtu kudazavikend.com vec u drugi niz dunav

 

Ima jos jedan u blizini brane na kanalu DTD  kod Kajtasova, mislim da se zove Sneki, ali nikad nisam siguran kad radi a kad ne. Imaju dobru riblju pastetu.

 

 

 

post-1196-12878995059316_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

U sred Kragujevca na izlazu prema Kraljevu, birtija se zove Lugareva kuca ili nesto slicno, na meniju imaju samo dimljenu vesku i skembice na zaru, za pice pivo vino i rakiju, za salatu sezonska i sezonska ljuta. Preporucujem dimljnu vesku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

U sred Kragujevca na izlazu prema Kraljevu, birtija se zove Lugareva kuca ili nesto slicno, na meniju imaju samo dimljenu vesku i skembice na zaru, za pice pivo vino i rakiju, za salatu sezonska i sezonska ljuta. Preporucujem dimljnu vesku.

 

Za ovu kafanu sam vec cuo, svi hvale te vesalice, ali daj malo bolje objasnjenje kako do kafane. Jel to pred kraj onog pravca sa leve strane od KG prema KV?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

U sred Kragujevca na izlazu prema Kraljevu, birtija se zove Lugareva kuca ili nesto slicno, na meniju imaju samo dimljenu vesku i skembice na zaru, za pice pivo vino i rakiju, za salatu sezonska i sezonska ljuta. Preporucujem dimljnu vesku.

 

Za ovu kafanu sam vec cuo, svi hvale te vesalice, ali daj malo bolje objasnjenje kako do kafane. Jel to pred kraj onog pravca sa leve strane od KG prema KV?

JES JES KADA SE PRODJE ONA POTLJA IMA NEKA RANZIRNA STANICA, A BIRTIJA JE ODMAH PREKO PUTA, PITAJ LOKALCE SVI ZNAJU.

VESKA JE VELICINE SLONIOVOG UVETA 2 CM DEBELA I NADIMNJENA KAO SAM DJAVO, A CENA JE SRAMOTNO NISKA. JA IMAM 100+ KG I SJAJAN APETIT, ALI UKUS I KVANTITET SU VRH.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Kafana "Kapija Sumadije" odmah na izlasku sa auto puta kod Batocine, uvek fenomenalna hrana, narocito jela sa rostilja i pohovani kackavalj, po vrlo pristojnim cenama. Topla preporuka.

Pa dobro crni Vladimire sto nas tamo nisi vodio kad smo bili u poseti?  :P ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Jel ovo zanemalo inspiracije?! Valjda ce sad ovo sunce i kilometri u dupetu da izrode neku Ugostiteljsku ustanovu vrednu truda tj. voznje do nje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

Mjesto :  ROGAČICA

Kafana : "KOD TOME"

 

Kafana je podno Kadinjače,na putu Ljubovija ( raskrsnica za Bajinu Baštu )  - Užice

 

Koljenice i pasulj...UH  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

A evo setih se i najboljih cevapa u zivotu!

Mozda je bas sada aktuelno pred skup u Umagu, za one koji idu preko Bosne.

U Travniku na Plavoj vodi-samo pitate gde je Plava voda i tu cete naci najbolje cevape! Porcija je 20 komada, onih malih sto staju u somun.Cifra-smesna!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Kad se već priča o ćevapima ne sme da se zaobidje Novi Pazar, mozda su lošiji ćevapi nego na toj Plavoj vodi ali su najbolji u Srbiji sigurno.E, sad, ja ne mogu da preporučim nijednu kafanu, gde god sam jeo bio sam oduševljen, tako da ne verujem da ćete se pokajati ako kupite ćevape bilo gde u Pazaru.

Ako ima neko iz NP nek preporuci neku kafanicu, obavezno cu je posetiti prvom prilikom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kad se već priča o ćevapima ne sme da se zaobidje Novi Pazar, mozda su lošiji ćevapi nego na toj Plavoj vodi ali su najbolji u Srbiji sigurno.E, sad, ja ne mogu da preporučim nijednu kafanu, gde god sam jeo bio sam oduševljen, tako da ne verujem da ćete se pokajati ako kupite ćevape bilo gde u Pazaru.

Ako ima neko iz NP nek preporuci neku kafanicu, obavezno cu je posetiti prvom prilikom.

 

KOD JONUZA-odmah na setalistu, prva sa leve strane! Vrh cevapi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • DR.Mr, 214 postova
  • Lokacija: Pancevo

Sjajna tema :)

 

 

Vojvodina,

Stara Palanka kod Bele Crkve

pogledajte link

http://www.kudazavikend.com/8-Na%20izlet/361-Stara%20Palanka%20-%20Motel/

 

U Palanci ima vise restorana sa ribom, Djela je najpozntiji, ja inace ne idem u ovaj koji se reklamira na sajtu kudazavikend.com vec u drugi niz dunav

 

Ima jos jedan u blizini brane na kanalu DTD  kod Kajtasova, mislim da se zove Sneki, ali nikad nisam siguran kad radi a kad ne. Imaju dobru riblju pastetu.

 

 

 

 

 

daj objasni nam kako da stignemo do tih restorana gde ides a gde imaju dobru ribu ...i riblje specijalitete

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Internet

Na prilozenoj skici se moze naci polozaj palanke u odnosu na Belu Crkvu.

Do Stare Palanke se moze stici skelom iz Rama (Pozarevca) ili putem koji vodi sa severa iz pravca sela Vracev Gaj.

Konkretno za dolazak iz Beograda ili Panceva preporucujem put Beograd-Pancevo-Kovin-Bela Crkva koji vodi kroz deliblatsku pescaru sa iskljucenjem kod Vracev Gaja.

 

Kao sto rekoh ja odlazim u sve kafane :)))))))

Omiljena, jer je do vode, i ima terasu sa koje mogu da gledam reku, je ona sa leve strane od prilaza skeli, gledano sa strane sela. Put kroz selo se zavrsava prilazom za skelu. Ovde svratim da popijem pice i na corbu koja je po meni odlicna i kosta oko 100 dinara, hleb 20.

 

 

Na desnoj strani se takodje nalazi kafana cija se slika nalazi na stranici kudazavikend.com. Ostale se nalaze na prilaznom putu nedaleko od prilaza skeli.

 

Per nekoliko dana sam jeo kod ribu Djele (interni naziv kafane na koju se prvo nailazi po ulasku u selo, sa desne strane), riba je bila odlicna, Na raspolaganju je bio saran, som, smudj. Porcija je 400 dinara, salata stotinak, hleb 20, pivo 100, cene su orjentacione. Corbu nisam jeo jer onda obicno ne mogu da jedem ribu, a na primer tu je riblja corba suvise gusta za moj ukus pa bi je pre jeo u gore navedenoj.

 

Najlepsi ambijent (na otvorenom) je u kafani Sneki (064 127 1900, 063 709 5321) kod brane na kanalu DTD do koje se dolazi tako sto se iskljucuje ka Kajtasovu, prolazi kroz selo Grebenac i odmah iza mosta vozi nasipom kanala DTD ka brani, sa strane Bele Crkve u pravcu Stare Palanke. Dosta mojih prijatelja iz Vrsca tvrdi da je tu i hrana najbolja, ali koliko znam radi samo vikendom.

 

Kvalitet hrane, usluge i cene su priblizne u svim restoranima. cene su nesto vise nego sto bi trebalo da bude za ovaj kraj, ali izgleda da im se moze.  Preporucujem i da probate specijalitet kecigu, koje sve redje ima. Sledeci put kad budem dolazio mogu da fotografisem i postavim slike.

 

 

belacrkvaul5.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Kad se već priča o ćevapima ne sme da se zaobidje Novi Pazar, mozda su lošiji ćevapi nego na toj Plavoj vodi ali su najbolji u Srbiji sigurno.E, sad, ja ne mogu da preporučim nijednu kafanu, gde god sam jeo bio sam oduševljen, tako da ne verujem da ćete se pokajati ako kupite ćevape bilo gde u Pazaru.

Ako ima neko iz NP nek preporuci neku kafanicu, obavezno cu je posetiti prvom prilikom.

 

KOD JONUZA-odmah na setalistu, prva sa leve strane! Vrh cevapi!

Nikako nisam mogao da se setim kako se zove...A jeo sam ih tu, i potpisujem, odlični su.Uz ćevape, naravno ide crni luk i ljute paprike prepečene na roštilju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

jesu to kafane ili pecenjare?  ;D

 

Na putu iz srbije u hrvatsku........."Biker Bar",vukovarska ulica 81(kad prodjete SAPONIJU,na raskrizju) u Osijeku,otamo ce vas sigurno odvesti na prava mjesta  ;D

"Slavonska kuca",Tvrdja-stari dio grada(malo turisticki) ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 92 postova
  • Lokacija: Novi Beograd (fontana)

evo jedne nadomak Panceva...obratite paznju na cenovnik ;D QL

www.kafana-salas.co.yu

 

Mrle kad idemo?! Posto mi ti delujes kao merodavan degustator ;D ;D ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

uh, moze, moze... Yo, gajo? idemo?

 

bas sam hteo da navedem jos jedno mesto, kolega mi ceo dan prica o tome, moracu ovih dana da obidjem, na kraju Ade, kada se prodje jezero, kod rukavca se nalazi kafana konak kraljice marije, kaze cene extra, 1,5kg mesanog mesa 1350 din, karadjordjeva, kaze ogromna 450 din, veliko pivo 70 din...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Ajde neka dobra dusa da napravi spisak svega, i jos na nekoj karti da izoznacava gde su, pa da se ta mapa ubaci u novcanik pored saobracajne ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja