Jump to content

Moto Zajednica

Drumske kafane

Recommended Posts

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 21 minuta, n5rovic je napisao:

Da se uključim malo u ovu temu vidim da svtaćate u Mladenovačke kafane pa da pripomognem ako je moguće

 

Jagnjetina,Karađorđeva,teleća i jagnjeća čorba  definitivno MB restoran.

Prase kralj životinja Mali hrast  Bukovik kod Aranđelovca

Roštilj bela,dimljena vešalica ,kobaja nekoliko vrsta,vrat ma sve sa roštilja definitivno Stara kamenica kod Sime u Topoli.

 

Na ova tri mesta sam bio i slažem se "u celini i celosti", što bi rek'o Žika Obretković. Sima u Topoli je vrh!

E, sada mala pomoć. Sledeće nedelje grem za Grčku, preko Bugarske. Gde ima dobra jagnjeća čorba uz put (a da nije Kapija Šumadije)? Prošle nedelje sam probao u pečenjari Kod Dragiše u Čačku, razočaran i kvalitetom i količinom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
On 17.5.2017. at 3:51 PM, 83120033 said:

U početku juna idem sa ženom kolima za Grčku. Prespavat čemo najverovatnije u Vranju, pa mi zato treba informacija, gde može nešto dobro da se pojede u Vranju za večeru.

Čitam po netu o restoranu Kod bake na ručak i možda restoran Bunar, ali kao što ima pohvala ima i kritika itd... Šta predlažete za Vranje?

 

Pre dve godine kad smo išli za Bugarsku, po vašoj preporuci, jeli smo ručak u Kapiji Šumadije kod Lapova, pa čemo verovatno i ove godine opet tamo. Blizu autoputa je, tako da ne tražimo previše... Ako ima ko neki bolji predlog za dobru klopu na relaciji Beograd - Vranje, molim lepo...

 

Lep pozdrav

Jeste skretanje sa puta u Nišu na jedno 13-14km, ali nikad na toj relaciji ne propuštam restoran kod Brke u Jelašnici (odmah posle Niške Banje). Auuu, kakva klopa, sjajan ambijent, a cene više nego popularne za nas što smo severnije. I supruga obožava (a i deca), posebno jer te prvo dočeka vruća sukana pita, od domaćih svežih kora, uz trljanicu. Posle toga udarnički na brkin ćevap sa prazilukom, razne sač varijante i sve ostalo, svakom po volji. Nedeljom ne radi.

Link: https://www.tripadvisor.rs/Restaurant_Review-g295382-d5980780-Reviews-Kafana_Brka-Nis_Central_Serbia.html

 

Kapija Šumadije je korektna i ništa više od toga. Stvarno ne znam na samom autoputu šta bih preporučio, a da odskače. Za Popovu šumu morao bi da skreneš već 30-ak km, što je već predaleko, mada moglo bi da se isplati, ali bi tim ritmom verovatno na kraju mogao i da budeš No1 fenomen koji za Grčku ide preko Zlatibora :D

E da, u samoj Batočini, na glavnom putu, cca 2km od Kapije Šumadije imaš i restoran Jelen. Nisam odavno bio. Tamo je klopa bila super, a vidim i sada da je puno kola ispred konstantno.

 

'Aj' pa lepo se provedi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 22 minuta, Singularitet je napisao:

Jeste skretanje sa puta u Nišu na jedno 13-14km, ali nikad na toj relaciji ne propuštam restoran kod Brke u Jelašnici (odmah posle Niške Banje). Auuu, kakva klopa, sjajan ambijent, a cene više nego popularne za nas što smo severnije. I supruga obožava (a i deca), posebno jer te prvo dočeka vruća sukana pita, od domaćih svežih kora, uz trljanicu. Posle toga udarnički na brkin ćevap sa prazilukom, razne sač varijante i sve ostalo, svakom po volji. Nedeljom ne radi.

Link: https://www.tripadvisor.rs/Restaurant_Review-g295382-d5980780-Reviews-Kafana_Brka-Nis_Central_Serbia.html

 

Kapija Šumadije je korektna i ništa više od toga. Stvarno ne znam na samom autoputu šta bih preporučio, a da odskače. Za Popovu šumu morao bi da skreneš već 30-ak km, što je već predaleko, mada moglo bi da se isplati, ali bi tim ritmom verovatno na kraju mogao i da budeš No1 fenomen koji za Grčku ide preko Zlatibora :D

E da, u samoj Batočini, na glavnom putu, cca 2km od Kapije Šumadije imaš i restoran Jelen. Nisam odavno bio. Tamo je klopa bila super, a vidim i sada da je puno kola ispred konstantno.

 

'Aj' pa lepo se provedi!

U svakom slučaju sam hteo da idem preko Niške Banje, jer obožavamo gurmanske pljeske u skrami,  blizu suda u Nišu (preko puta neke škole?), tako da ću sigurno usvojiti tvoj predlog i svratićemo kod Brke. Popova šuma (ako misliš na onu u KG) je na pet km od moje kuće, tako da mi je malo rano za one vešalice :D, a i nemaju jagnjeću čorbu. I za Jelen isto važi (krećem iz KG-a).  Za Kapiju Šumadije se slažem. Korektno i ništa osim toga. Hvala na preporuci :takoje: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Na tu Popovu šumu mislim. Sami dime svoje meso, čini mi se. Vešalice su im nešto zaista posebno. 

 

Za Brku nećeš da zažališ. Trljanicu uz pitu traži obavezno.

Kad kreneš iz centra Niša ka Niškoj Banji (duplim trakama), tamo na nekom kružnom toku se isključuješ desno za Banju. E isto se tu isključiš, ali smotaš odmah levo da bi nastavio paralelno sa glavnim putem i udaraš pravo u Jelašnicu. To je inače na kilometar od putnog pravca za Pirot, odnosno Bugarsku, tako da je tuda i brže.

Inače nije uopšte isključeno da imaju jagnjeću čorbicu. Sve je preukusno. Otkrio sam tu kafanu pre 10-ak godina i nije se desilo da prolazim tim krajem a da ne zabodem kod Brke. Vidim da je za dosta poslovnog sveta iz Niša Brka pit-stop.

Javi utiske i lep provod!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Puno vam hvala na savjetu. Računam, da ču posetit Brka, ali sve zavisi kakva če biti gužva na granici. Ne želim da gubim previše vremena, jer ču nočiti u Vranju... Ako neču stiči na vreme, možda u povratku. Inače sve za dobru klopu.  :)

 

Lep pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Danas smo posetili Kafanu Brka i iskreno da kažem, bio sam razočaran. Možda hrana nije nila po mom ukusu, jer kafana je bila puna ko šibica i to u 16:00 sati.

Poručili smo sukanu pitu i trljanicu (lutenicu) i pive. Očekivao sam sočnu i meku pitu, ali bila je suva i tvrda. Možda takva mora da bude, ali to nije za mene...

Za glavno jelo sam poručio leskovačku mučkalicu i ono šta ja podrazumevam kao leskovačku mučkalicu, su ostaci roštilja, sa puno paprike, paradajza i malo ljuto. Dobio sam tri veča komada prasetine, bez nekog safta, paprike i paradajza. Meso je bilo OK, ali to nije mučkalica što je ja znam. Žena poručila pasulj čorbasti i kupus salatu, ali pošto nije bilo čorbastog pasulja, uzela je tavče na gravče. Mada nije kritikovala, video sam joj na licu, da joj nije bilo baš super.

Uz to jeli smo domaču pogaču, ali i ta je bila tvrda i suva. WTF???

Račun je bio 1700 din ili 14,65€, što je vrlo malo.

Kafana je bila puna ljudi i non stop su dolazili novi. Verujem da je hrana kod Brke super, ali na žalost nije po mom ukusu.

Trenutno sam u Vranju, ali pošto smo još uvek siti, nismo u stanju probati Gradske Meane ili Kafanu Dva Drugara. Jbg...

 

Lep pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Uffff, sad ću da se pojedem za preporuku :grr:

Leskovačku mućkalicu kod Brke nisam jeo. S druge strane za tu pitu vadim oči, a i dosta ljudi oko mene. I stvarno je uvek puno, video si.

Sad za vikend planiram malo na Jug, do Stare Planine. Brka mi je obavezan pit stop. Za masnu gibanicu, što curni niz bradu, moraćeš u ove moje četničke krajeve :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Brka nije ko sto je nekad bio a i stalno se ubedjujem sa ljudima da ne znaju sta je dobra sukana pita. To kod Brke nema veze, suvo i nikakvo. Dok ne curi niz bradu ne racunam za pitu a i nisu mi jasni ljudi koji idu u kafanu na pitu. Dosta drugara je odusevljeno tom pitom verovatno zato sto drugu nisu probali a i gradska deca pa im babe nisu pravile pite. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Sutra se vračamo sa Skiathosa, pa ču da prespavamo u Nišu. U petak posle doručka polako prema SLO. Možda koji savet u vezi ručka na relaciji Niš - srpsko-hrvatska granica, a da nije previše udaljeno od autoputa. Kapija Šumadije je preblizu Niša, tako da če biti malo rano za ručak...:)

 

Lep pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

 Pozdrav,

Iz ličnog iskustva predlažem u Nišu kafanu "Kod  gazda Rajka",  rebarca na kajmaku...holesterol i ostale masnoće u najavi...

:takoje: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Auuuuu, gledao sam fotografije na netu. Izgleda perverzno... Obožavam sve što vidim, ali imam povišan holesterol, tako da poseta ovakvih kafana nije baš za moj kardiovaskularni sistem. :) Ali tvoj savet ide u ''obavezno posetiti'' kad budem sledeči put u Nišu.

 

Hvala lepo za predlog i lep pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

Kad smo se vračali iz Grčke hteli smo na nekoliko mesta da jedemo u Makedoniji, ali pošto žena ne jede mesa, a ponuda je bila skromna, odlučili smo da produžimo do Vranja, do Gradske Meane. Nismo pogrešili. Klopa je bila dobra, a račun opet smejurija.

Za šampinjone na žaru,

šopsku salatu,

letnju trljanici,

kupus salatu,

gravče na tavče,

svinjski file punjen sa pršutom, slaninom i kačkavaljem.

dve lepinje,

dve mineralne vode Vrnjačka voda

i dva mala Jelen piva,

1800 DIN ili 14€ i nekoliko centi  :)

Ambient super, usluga super...

Trenutno smo u Nišu i sutra dopoldne nazad na zapad i back to reallity.

Hvala svima na dobroj volji i savetima. :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: slovenija
  • Motocikl: ima nešto ...
11 hours ago, 83120033 said:

Kad smo se vračali iz Grčke hteli smo na nekoliko mesta da jedemo u Makedoniji, ali pošto žena ne jede mesa, a ponuda je bila skromna, odlučili smo da produžimo do Vranja, do Gradske Meane. Nismo pogrešili. Klopa je bila dobra, a račun opet smejurija.

Za šampinjone na žaru,

šopsku salatu,

letnju trljanici,

kupus salatu,

gravče na tavče,

svinjski file punjen sa pršutom, slaninom i kačkavaljem.

dve lepinje,

dve mineralne vode Vrnjačka voda

i dva mala Jelen piva,

1800 DIN ili 14€ i nekoliko centi  :)

Ambient super, usluga super...

Trenutno smo u Nišu i sutra dopoldne nazad na zapad i back to reallity.

Hvala svima na dobroj volji i savetima. :)

 

niške mekike .... :ooo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000, Yamaha Tenere 660

Moram da predstavim jednu kafanu koja se nalazi na Rudnu, a zove se Beli Bagrem. Rudno je visoravan na 900-1100 m.n.v, nije nikako usput ali je zato savršena destinacija za dnevnu vožnju ili vikend vožnju. Visoravan Rudno se nalazi na netaknutoj lokaciji između Manastira Studenica i Manastira Gradac. Znači prilaz može biti sa Ibarske magistrale od pravca Ušća ili Brvenika ili da se dođe iz pravca Ivanjice do Studenice pa uzbrdo na visoravan. Kafana Beli Bagrem je jedinstvena zato što u ponudi ima jedan "specijalitet" za doručak a to je KAČAMAK OD HELJDINOG BRAŠNA koji je preliven kajmakom a sir se daje kao prilog. Porudžbina bi trebala da se naruči ranije jer treba vremena za pripremu! Javite se Milijani.

Takođe može da se jede i jagnjetina. Na Rudnu možete i prespavati jer ima privatnih kuća (vikendica) i pansioni (Nebo, Šekler...)

https://www.booking.com/hotel/rs/domacinstvo-sekler-rudno-golija.en-gb.html?aid=303948;label=rudno-4_QRMW8l1IKP_sh172pquAS199804159828%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atiaud-300524122965%3Akwd-80197007359%3Alp2688%3Ali%3Adec%3Adm;sid=fb0b0b7c8795c26f59d1b912e379bb52;dest_id=-94705;dest_type=city;dist=0;group_adults=2;hpos=4;room1=A%2CA;sb_price_type=total;srfid=bf95da7613431e405e95814bd103a197d74a68e5X4;type=total;ucfs=1&#map_closed

 

Beli Bagrem.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000, Yamaha Tenere 660

Još jedan predlog za dobro jagnjeće pečenje koje se nalazi baš na delu puta na kome se dobro ogladni. U pitanju je kafana u mestu Duga poljana, koja se nalazi na putu iz Sjenice ka Novom Pazaru. Jagnjetina je neverovatna. Higijena i ostali uslovi u kafani su katastrofa ali jagnjetina se lepi za prste. Moram da napomenem nekolko detalja koji su ostavili utisak. Na primer, nijedan deo pribora za jelo nije bio isti, nijedna stolica nije ista, sve je kao u raspadu.

Na pola obroka su nam poslužili duboke tanjire sa mocom. Svi su bili u fazonu BLJAK ali kada smo počeli da umačemo hleb i sočno da jedemo i žene su navalile. Duga poljana je dobro mesto za one koji hoće da naprave krug sa Zlatibora pa na Kokin brod pa Ivanjica, Kušići, Sjenica (Meandri Uvca) pa za Novi Pazar i Ibarska magistrala ili na Goliju pa opet u prirodu... Prijatno  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
On ‎16‎.‎06‎.‎2017 at 12:16, miryu je napisao:

na deonici Nova Varoš-Prijepolje-Dobrakovo:

Ima li neko preporuku za dobru kafanu?

na tom putu sam negde stao, ne znam koje mesto, bliže je možda Zlatiboru, kafana "Dejanova zora".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: BGD Dorcol
  • Motocikl: piaggio beverly 500

Bili u subotu u "Staroj kamenici" u Topoli. Ajmo redom... Nas petoro, sve puno osim jednog stola za cetiri osobe. I pored objasnjena da smo dosli na rostilj konobar je pokusao da nas smesti za taj sto, medjutim to smo odbili, i predlozili da donese jos jedan sto, da bi seli kao ljudi, nasta je neljubazno odgovorio da to ne dolazi u obzir. Na svu srecu, oslobodio se jedan sto u medjuvremenu, pa i sedosmo. Naravno , ovo je sve na terasi, koja je bila dubke puna, a unutra je bilo milion stepeni i potpuno prazno. Kako smo svi jesni, narucili smo ovim redom... Dve pljeske od po 400 grama, dve porcije rebaraca, dimljena vesalica, dimljeni vrat, bela vesalica. Salate tri sopske, jedna pecena slatka paprika, jedna ljuta. Pice, jedan lav, tri koka kole, dve litre knjaza. Rostilj osrednji, kolicinski ok, ali rebarca nisu ni priblizno rebarcima kao sto prave na Kosovu, jednom recju, slaninica sa kostima. Pljeske nisu lose , osrednje. Jaka vatra sa spoljne strane, a u sredini ostale i nedopecene. Dimljena vesalica suva kao barut. Losa. Dimljeni vrat bio za desetku. Odlican izbor mesa, i odlicno peceno. Bela vesalica bila odlicna . Meso od filea, mekano, softano, uzitak za nepca. Cena , 5900 dinara. Ukupan utisak, osrednji. Kolicinski , mesa je bilo na pretek, ali isto tako, nije to nesto sto bi bilo padanje u nesvest. Somuni, kao da su bili u frizideru, ledeni, a bilo je napolju 30 stepeni? Pocela vec da pada noc. Lucena paprika je mirisala na naftu?!?! Ljuta paprika je kao da je bila slatka , a ne ljuta. Sve u svemu, nije nesto zbog cega bi trebalo tamo otici namenski na klopu. Svratiti da, naravno, ali misliti da te ocekuje nesto spektakularno, to je vec zabluda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Bar, Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200C

Pozdrav bajkeri od Dina iz Bara, prvi put pisem i odma na temu o hrani. Preporučiću tri mjesta iz ličnog iskustva!

1* restora  "Pečenjara" Golubovci od Podgorice prema Baru u blizini skretanja za aerodrom (crna tabla sa natpisom teško je uočljiva) najbolje je pitati nekog pored puta. -obavezno- čorba os šarana iz Skadarskog jezera. 

2* Ćevabdjinica "9" kod Ficića Ulcinj centar grada preko puta pijace, po meni uz "Senča" iz Bijelog Polja najbolji ćevapi u Crnoj Gori.

3* "Lamiga" Od Bara prema graničnom prelazu Sokubin za Albaniju mjesto Vladimir. Sa desne strane puta veliki mega market i u njegovom sklopu restoran. Ne mogu da izdvojim nista jer je sve TOP. Usluga-čistoća-profesionizam (kao da nisi u Crnu Goru ). 

Prijatno...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja