Jump to content

Moto Zajednica

Drumske kafane

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Dragović pečenjara u Mladenovcu, svraćam unazad godinu dana na svakih mesec ipo, u poslednja 3 puta sve lošije pečenje, bilo koje, zakljkučak je da se meso skuva i onda samo malo oprlji na vatri, muka mi bila poslednji put, kazah konobaru koji je oćutao. Pre toga sam svraćao u MB koji je malo dalje, dok u obliku ćevapa nisam dobio faširane šnicle, bili su sa ukusom belog luka, bojim se da se trpa ko zna šta. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Gsxs 1000

Restoran "Laguna" u Starom Slankamenu,na samoj vodi.Odlicna riblja corba,kao nekad sto su pravili.U 1 porciji kotlic sa 2 parceta ribe i za 3 tanjira.Cene korektne.

1 porcija je dovoljna i za dvoje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Restoran "Laguna" u Starom Slankamenu,na samoj vodi.Odlicna riblja corba,kao nekad sto su pravili.U 1 porciji kotlic sa 2 parceta ribe i za 3 tanjira.Cene korektne.

1 porcija je dovoljna i za dvoje.

Ima samo jedan mali problem.U 15 i 30 odjednom pocinje da smrdi na fekalije.Ali ono bas...Pitam konobara sta je ovo odjednom kaze - oko 15 h  pocinju da ispustaju fekalije iz obliznje bolnice a cev je odmah tu kod njihovog pontona.Nismo ni pojeli sto smo porucili....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Dragović pečenjara u Mladenovcu, svraćam unazad godinu dana na svakih mesec ipo, u poslednja 3 puta sve lošije pečenje, bilo koje, zakljkučak je da se meso skuva i onda samo malo oprlji na vatri, muka mi bila poslednji put, kazah konobaru koji je oćutao. Pre toga sam svraćao u MB koji je malo dalje, dok u obliku ćevapa nisam dobio faširane šnicle, bili su sa ukusom belog luka, bojim se da se trpa ko zna šta. 

 

Slažem se za Dragović. Totalno razočarao. Zadnji put u jednom cugu desilo se sledeće: 1) Konobar doneo pogrešno pivo, 2) Doneo hleb iako smo naglasili da ne treba, 3) Pogrešio salatu, 4) Pečenje bilo odvratno - otpaci od parčića, 5) Pokušao da naplati proju koju nit smo naručili, niti je donosio. Nikad više.

 

MB - jbg. tamo se jede pečenje i ono je i dalje top. Žalio mi se skoro drugar da se u Plavoj Frajli u Spensu nisu nešto proslavili sa roštiljem. Ja tad ručao neki perkelt + testenine sa sirom i slaninom, zakačio i neku ćuretinu sa mlincima, razvalio se koliko mi je bilo slatko. Zna se gde se šta jede :)

 

Edit: Kad već komentarišem da dodam i neku preporuku.

 

Picerija Piano Loco u Vojvode Stepe 203, Beograd (ne znam da li je bila preporuka na ovih 26 strana)

 

post-40665-0-13058600-1480416759.jpg

 

Cenovnik: http://www.pianoloco.rs/index.php/cenovnik

 

Zadnjih 2 puta ortak i ja (obojica ješni, Bogu hvala) smo se zaista zainatili da pojedemo jednu veliku "Grande Serbia" do kraja. Nismo uspeli - Piano Loco je odnela pobedu.

U smislu testo i nadev pica je zaista potpuni pogodak!

Uz to služe draft Erdinger weissbier, mmmmm....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: http://www.youtube.com/watch?v=t-JcFnq_Tok
  • Motocikl: Bajs

Ne znam je li neko pominjao: Debela mačka u Zrenjaninu (mislim da je to kod šećerane bivše)

Kobasice (razne vrste, u više navrata): VR'

 

https://www.google.rs/maps/place/Debela+Macka/@45.3622656,20.4036223,14z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x96444d2c3ac927c4!8m2!3d45.3637883!4d20.4089438

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: BGD Dorcol
  • Motocikl: piaggio beverly 500

 

Dragović pečenjara u Mladenovcu, svraćam unazad godinu dana na svakih mesec ipo, u poslednja 3 puta sve lošije pečenje, bilo koje, zakljkučak je da se meso skuva i onda samo malo oprlji na vatri, muka mi bila poslednji put, kazah konobaru koji je oćutao. Pre toga sam svraćao u MB koji je malo dalje, dok u obliku ćevapa nisam dobio faširane šnicle, bili su sa ukusom belog luka, bojim se da se trpa ko zna šta. 

 

Slažem se za Dragović. Totalno razočarao. Zadnji put u jednom cugu desilo se sledeće: 1) Konobar doneo pogrešno pivo, 2) Doneo hleb iako smo naglasili da ne treba, 3) Pogrešio salatu, 4) Pečenje bilo odvratno - otpaci od parčića, 5) Pokušao da naplati proju koju nit smo naručili, niti je donosio. Nikad više.

 

MB - jbg. tamo se jede pečenje i ono je i dalje top. 

 

Dragovic, totalni fuseraj. To govorim godinama unazad.Dosta peku usluzno, a mangala su ispred pored puta, te narod pomisli da im je pecenje taze i frisko, kad ono prc, ladno od juce, plus sto u kuhinji se sece SVE  od praseta, cak serviraju i kicmrne kosti i papke. Fuj !  MB dobra SAMO jagnjetina. Nije dobra, nego ubedljivo najbolja u Sumadiji. Pece se na cerovini, nista ugalj. Serviraju SAMO meso, ni koscice nema , samo po neka od rebara. PraCetina losa. Zato se praCetina jede kod Sladjana u dascari. A rostilj ima dobar u Medjuluzju, neugledna kafanica sa desne strane kad se krene kaTopoli. Bio sam samo jednom, rostilj odlican. Seticu se kasnije imena kafane. Po nekom prezimenu je ako se ne varam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Tragično je što u ovoj državi ništa dobro nit da se probije, nit da se održi, a čak kad se to retko desi, mora da se degradira iz nekog poriva, pa stalno je puno na parkingu i unutra, odlično mesto, vole se kod nas drumske meane, znači svi uslovi al ne vredi, slatko je da se pljune u tanjir i posluži gost, putnik namernik, zgadio sam se tek sad. Doduše, kad se pogleda serijal "Paklena kuhinja" na tv-u, da ne uđe čovek u kafanu nigde.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

miljan-tracer

Moguce,bili smo skoro,sedeli unutra.Mogu da zamislim situaciju.Nadam se samo da i riba nije odatle,pored cevi.Ha,ha.

 

 

Ehh, mi blokovska deca, odrasla tako da svako zna bar jednog profi alasa koji snabdevaju restorane na vodi, znamo odakle dolazi najviše i najveće ribe oko velikih gradova... Kada god, u svim ovim godinama kasnije, konobar na fensi rečnim restoranima kaže: "sveža riba, lokalna", ja se i dalje svaki put smejem, a da li objašnjavam zavisi koliko mi je simpatičan onaj sa kim ručam... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lucifer

Ok za ribu, nego jel ima neko preporuku gde mogu da se pojedu dobre palačinke u Srbiji, u krugu od 150,200km.od Beograda a može i šire..

Ostala sam dužna drugaru, pa kad malo otopli moram to da ispravim samo da vidim gde..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: BGD Dorcol
  • Motocikl: piaggio beverly 500

Ma da... Pizza 1880 dinarcica !!! Palacinka ( jedna) 260 ?!?! Cene su jace nego na Aveniji des Champs- Elysees... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 233 postova
  • Lokacija: Bled, Slovenija
  • Motocikl: Honda SH300i

U početku juna idem sa ženom kolima za Grčku. Prespavat čemo najverovatnije u Vranju, pa mi zato treba informacija, gde može nešto dobro da se pojede u Vranju za večeru.

Čitam po netu o restoranu Kod bake na ručak i možda restoran Bunar, ali kao što ima pohvala ima i kritika itd... Šta predlažete za Vranje?

 

Pre dve godine kad smo išli za Bugarsku, po vašoj preporuci, jeli smo ručak u Kapiji Šumadije kod Lapova, pa čemo verovatno i ove godine opet tamo. Blizu autoputa je, tako da ne tražimo previše... Ako ima ko neki bolji predlog za dobru klopu na relaciji Beograd - Vranje, molim lepo...

 

Lep pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 16 minuta, 83120033 said:

U početku juna idem sa ženom kolima za Grčku. Prespavat čemo najverovatnije u Vranju, pa mi zato treba informacija, gde može nešto dobro da se pojede u Vranju za večeru.

Čitam po netu o restoranu Kod bake na ručak i možda restoran Bunar, ali kao što ima pohvala ima i kritika itd... Šta predlažete za Vranje?

 

Pre dve godine kad smo išli za Bugarsku, po vašoj preporuci, jeli smo ručak u Kapiji Šumadije kod Lapova, pa čemo verovatno i ove godine opet tamo. Blizu autoputa je, tako da ne tražimo previše... Ako ima ko neki bolji predlog za dobru klopu na relaciji Beograd - Vranje, molim lepo...

 

Lep pozdrav

Sve što je vrhunski za klopu, nije baš uz auto-put (osim restorana kod Aleksinca, što je već opisano u ovoj temi). Kad' bi svratio u KG u Popovu šumu na dimljene vešalice, zaboravio bi na sav drugi roštilj. 

Obzirom da koristiš auto-put kroz Srbiju, možeš proći i kroz Niš i Nišku Banju, a uz put, u Nišu, da kupiš gurmansku pljesku od 450 gr, vrhunskog ukusa, a za mnogo sitnu kintu. Ja sa suprugom krećem motorom za Grčku 30.05. pa ću ovde postaviti fotografije lokala (i normalno pljeske). Taj ukus se ne propušta. Biće to gurmanski putopis :)   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Planiram u nedelju sa drugarima vožnju do Topole, ako nas vreme ne izda.

Predlog za neki dobar restoran u ili u blizini Topole, voze se i žene sa nama tako da i ambijent i klopa idu u paketu.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5
10 hours ago, 83120033 said:

U početku juna idem sa ženom kolima za Grčku. Prespavat čemo najverovatnije u Vranju, pa mi zato treba informacija, gde može nešto dobro da se pojede u Vranju za večeru.

Čitam po netu o restoranu Kod bake na ručak i možda restoran Bunar, ali kao što ima pohvala ima i kritika itd... Šta predlažete za Vranje?

 

Kafana Dva drugara, pogotovo ako je moj školski drug Mile kuvar (Miomir) u smeni. To ti je minut - dva pešice od hotela Vranje ako ćeš tamo da noćiš.

Moj ćale najčešće ide u Dvor, Save Kovačevića 46. Prekoputa ovog restorana ti je vranjski moto klub Free wheels.

Generalno, vranjske kafane, restorani, hoteli, moteli nisu baš atraktivni u pogledu uređenosti, ali je atmosfera dobra a klopa ukusna i jeftina.

 

PS Ako si ljubitelj neobičnih i novih ukusa stotinak metara dalje od gore pomenutog restorana i moto kluba, preko puta pijace je kafanče (zaboravih ime) u kome spremaju svinjske repove i druge đakonije, ali mora da se naruči ranije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW R1100R BMW R1200GS

Da se uključim malo u ovu temu vidim da svtaćate u Mladenovačke kafane pa da pripomognem ako je moguće

 

Jagnjetina,Karađorđeva,teleća i jagnjeća čorba  definitivno MB restoran.

Prase kralj životinja Mali hrast  Bukovik kod Aranđelovca

Roštilj bela,dimljena vešalica ,kobaja nekoliko vrsta,vrat ma sve sa roštilja definitivno Stara kamenica kod Sime u Topoli.

Biftek definitivno restoran Veranda kod Darka

Naravno ambijent u letnjem periodu i hrana kod Tome i Nade na Kosmaju.

uživajte.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Toma i Nada provereno dobri, Verandu često posećujemo kad smo u blizini.  Takođe u MB na jagu.

Ostaje mi da probam kako je u Staroj kamenici i to vrlo brzo.:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja