Jump to content

Moto Zajednica

Drumske kafane

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Postavljam temu u putovanja jer se u drumske kafane svraca na putovanjima, a ako treba premestite je u off.

Pisite koje kafane ste posecivali na putu, da li ste bili zadovoljni, po cemu su specificne, kakvu hranu ili pice sluze, kao i cene.Uz to dajte i objasnjenje kako se do njh dolazi. Za pocetak ja cu da napisem par kafana koje gledam da ne promasim kad prolazim pored njih.

 

-KAFANA KOD MIRA, selo Bogutovac na ibarskoj magistrali od Kraljeva oko 20km prema Pazaru,100m od magistrale.Nalazi se u zgradi staroj 150 godina. Od klope ima sve i sve je vrh. Od projica, kraljevackog kajmaka, prsute, preko pilecih raznjca, vesalica,pljeskavica, leskovacka muckalica, riblja corba, pastrmka...Jednom recju sve! Cene su OK za takvu klopu.

-JERININ GRAD, takodje na ibarskoj magistrali u dolini jorgovana, oko 30km od Kraljeva prema Pazaru, preko puta starog grada Maglic. Ima sve od klope, a narocito preporucujem pastrmku i jagnjetinu ispod saca. Cene jako pristojne!

-KOD BAJA, selo Mackat ispred Zlatibora, jedno 500m od magistrale.Samo jagnjetina, da ne kazem jaguar!!!Mnogi koji nisu jeli jaguara tu su poceli!Kao da je druga zivotinja u pitanju. Cene su malo jace!

-ZORINA KRCMA, na Borovoj Glavi, na putu  od Zlatibora ka Novoj Varosi. Komplet lepinja i domace kiselo mleko! Dzabe!Mislim skoro dzabe!

-DUKAT, selo Cerovac na putu Kragujevac-Topola. Imaju sve od klope i sve je super.Preporucujem pastrmku. Cene su OK!

-KACARA, na pola puta Topola-Mladenovac. Samo se klopa pecenje prasece i jagnjece. Cene su OK!

-PUTNIK, na Knickom tj. Gruzanskom jezeru, put Mrcajevci-Ravni gaj. Riblja corba! Cene OK!

 

Nisam navodio kafane u gradovima jer mislim da izlaze iz okvira ove teme, a takodje ih ima jako dobrih u koje sam svracao tokom putovanja.

Bice prilike da navedemo i neke kafane u zemljama u okruzenju jer mnogi bikeri bi rado svratili u neke od njih tokom svojih putovanja.

Svih kafana kojih se naknadno setim dodacu naknadno! 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Da dopunim kolegu :

 

--  MB- kafana na izlazu iz Mladenovca prema Beogradu ( najbolja jagnjetina )

--  Dascara- istim putem ka Beogradu oko 0,5 km od MB

--  Kod Tome i Nade -kafana na Kosmaju  (stolovi se nalaze napolju u sljiviku )

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

Da dopunim kolegu :

 

--  MB- kafana na izlazu iz Mladenovca prema Beogradu ( najbolja jagnjetina )

 

to sam probao i slazem se  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Odlična tema!

Evo nekoliko proverenih...

Kafana KOD MITA, put Ivanjica-Čačak, preko Guče, verovatno najbolja klopa u kraju.

Pečenjara KOD DRAGIŠE, obilaznica oko Čačka, kada idete iz pravca Užica kod ulaza u Čačak, odmah pored puta, nadaleko čuvena pečenjara.

Kafana MERAK, magistralni put Užice-Čačak.Ispred uvek ima bar 3-4 šlepera a ako ne znate gde je dobra klopa pitajte kamiondžije. ;)

Pečenjara BARALIĆ, Mrčajevci kod Čačka, jedna od najstarijih i najboljih.

Toliko od mene, sve iz mog bližeg okruženja, kad kupim pravi motor ima da obidjem sve pečenjere po zemlji pa javljam utiske. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

"Kod Brace" u Stepojevcu, kada je moto skup u Lazarevcu, obavezno otici tamo na klopu, ima dva parkinga za kamione, to sve govori.

 

"Izvorska noc" , selo Izvor na putu od Bora ka Beogradu. Mesano meso za dve osobe nas dvojica nismo mogli da pojedemo, a jedemo mnogo. Cene ok, mozda malo jace za taj deo Srbije, normalno, za BG je jeftino.

 

"Boba" u Opovu, konobarica kaze da se kod njih dugo ceka na pripremu hrane jer sve prave tog trenutka, nema podgrevanja, uverili se u to, odlicno, ok cene hrane, pice je dzabe, pivo, loza, koka kola 50 din, casa kisele vode 10 din.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

-Kafana "Srbija", Ibarska magistrala, na izlazu iz Lipovacke sume, sa desne strane gledano od Beograda

 

-Splav "La Luna", na Moravi, Cuprija

 

-Restoran "Kod Gruju" (ne Kod Gruje), takodje Cuprija

 

Seticu se jos...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

-Kafana "Srbija", Ibarska magistrala, na izlazu iz Lipovacke sume, sa desne strane gledano od Beograda

 

da, takodje, dodao bih da je dobra klopa, ok cene, sredjeno veoma dobro, ekskluzivan enterijer...

Inace ceo taj potez do Lazarevca ima dobre jeftine kafane. Odmah preko puta "Srbije", pecenjara "Kod Momcila", onda "Vidovdan" odmah posle toga, onda od Meljaka ka Lazarevcu "Gurman" kod gazda Tise...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

-KOD BAJA, selo Mackat ispred Zlatibora, jedno 500m od magistrale.Samo jagnjetina, da ne kazem jaguar!!!Mnogi koji nisu jeli jaguara tu su poceli!Kao da je druga zivotinja u pitanju. Cene su malo jace!

 

 

Ima u Machkatu josh par kafana, ovaj Baja je najskuplji,  a sto se tiche jaguara, ma svuda na Zlatiboru je dobar...

 

;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Pečenjara KOD DRAGIŠE, obilaznica oko Čačka, kada idete iz pravca Užica kod ulaza u Čačak, odmah pored puta, nadaleko čuvena pečenjara.

 

Dobro me podseti, kakvo janje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Treba mi pomoc lokalaca. Kada se izadje iz Topole prema Beogradu, sa desne strane bela kuca, nije bilo jagnjetine ali nam je dao prasetinu, kaze ako ne valja ne mora da platimo. Kakva li je tek jagnjetina. Viljamovka je Takovo, a to ne zelim da komentarisem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Selo Stopanje na putu Krusevac-Kraljevo ,ubedljivo najbolja jagnjetina koju sam jeo , kad god idem tim putem i natam i navam.Interesantno da u selu ima jos nekoliko kafana i sve su jedna pored druge pored glavnog puta ali samo jedna je prava.Prepoznacete je po tome sto je puno auta ispred nje.Restoran ''Kamiondzije u Svrljigu i kobasice od metra,nemoj da se zeznete da narucite ono klasicno ''daj jednu dimljenu,rolovanu malo cevapa i slicno jer samo jedan artikl necete moci da savladate.Dimljena cirka 70 cm i 800 grama.Ekipa "Obodom Srbije ce imati prilike da se uveri u sve ovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

 

--  Kod Tome i Nade -kafana na Kosmaju  (stolovi se nalaze napolju u sljiviku )

 

AUUUU. Morate posetiti. Poznata i kao Tresije. Uvek vruca jagnjetina i odlican put za voznju do tamo, preko Barajeva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

- Kafana KOD STEVE u selu Stopanja na putu Krusevac-Kraljevo (sa leve strane iz pravca Krusevca) , najbolja jagnjetina u ovom kraju .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mistik, 297 postova
  • Lokacija: Beograd-Konjarnik
  • Motocikl: Honda CBF1000A 2007

Kafana KOD GEDZE na izlazu iz Krusevca na putu za Kopaonik .

Sjajna klopa (srpski specijaliteti  ;D  ), uvek puna pa se stalno

ceka da se oslobodi sto, cene ok . Kad god idem na  Kop uvek svratim, preporuka .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Selo Stopanje na putu Krusevac-Kraljevo ,ubedljivo najbolja jagnjetina koju sam jeo , kad god idem tim putem i natam i navam.Interesantno da u selu ima jos nekoliko kafana i sve su jedna pored druge pored glavnog puta ali samo jedna je prava.Prepoznacete je po tome sto je puno auta ispred nje.Restoran ''Kamiondzije u Svrljigu i kobasice od metra,nemoj da se zeznete da narucite ono klasicno ''daj jednu dimljenu,rolovanu malo cevapa i slicno jer samo jedan artikl necete moci da savladate.Dimljena cirka 70 cm i 800 grama.Ekipa "Obodom Srbije ce imati prilike da se uveri u sve ovo.

 

 

Ima i "Kamiondzije 2" , na putu posle Chestobrodice, prema Negotinu, to je verovatno isti vlasnik,  posto je klopa kao u Svrljigu....Extra...

 

Bre vi svi uopste niste normalni curi mi voda iz usta po tastaturi ......

 

;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Kafana KOD GEDZE na izlazu iz Krusevca na putu za Kopaonik .

Sjajna klopa (srpski specijaliteti  ;D  ), uvek puna pa se stalno

ceka da se oslobodi sto, cene ok . Kad god idem na  Kop uvek svratim, preporuka .

 

Jel to onaj "Gedza" sa opankom ispred kafane, sa desne strane kad se ide od Krusevca, selo Lipovac, pre Steposha  ?Ako je to, a mora da bude, tamo sam jeo najbolje chorbe na svetu - telece i jagnjece. Sve u zemljanim posudama,uvek vruca pogacham, ali ne iz mikrotalasne,  etno fazon, extra klopa, umerene cene.

 

;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: okolina kragujevca

Treba mi pomoc lokalaca. Kada se izadje iz Topole prema Beogradu, sa desne strane bela kuca, nije bilo jagnjetine ali nam je dao prasetinu, kaze ako ne valja ne mora da platimo. Kakva li je tek jagnjetina. Viljamovka je Takovo, a to ne zelim da komentarisem.

 

kafana 'orion'...6-7km od topole prema mladenovcu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Devojka mi je pricala da su jednom narucili pljeskavicu kod kamiondžije u Svrljigu njih četvoro nije moglo da je pojede.  :o Moracu negde da zaglavim tamo. :) Mislim da bi bilo pametno skupiti sve ove kafane nekako na jedno mesto, da bi to bilo preglednije i da bi moglo da se nosi uz sebe na putovanju.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Prava drumska kafana, proklasan roštilj i specijaliteti, niske cene, ogromne porcije. Nije ekstra sređeno, ali je velika kafana, brzo spremaju, a klopa je nezaboravna. Kada prolazite kroz Požarevac, obavezno svratite tamo čak i ako vam nije usput, nećete se pokajati.

 

http://toomc.org/restorani2.html

 

Ovaj restoran je udaljen 4km od Požarevca prema Petrovcu na Mlavi i Kučevu, neposredno ispred sela Salakovac. Evo i mape:

 

lugdo7.th.gif

 

Dakle, iz pravca Beograda se isključite za Požarevac i nakon 15-tak kilometara dolazite do benzinske pumpe JP sa leve strane, nakon čega sledi petlja gde se skreće za Veliko Gradište i Golubac. Prođete tu petlju pravo i nakon 2 kilometra sledi velika petlja, skretanje za Požarevac. Nakon toga ima bar još dve petlje, ali sve to prođete i nakon par kilometara pređete most preko Mlave. Kilometar iza toga je restoran Lug, mada bih ga ja radije nazvao kafana, u pozitivnom smislu te reči. Restoran mi deluje nekako previše fino, a ovo mesto nije fino, nije najlepše sređeno, kako sam rekao, ali hrana ubija, porcije gigantske, a cene niske.

 

Ako ste krenuli put Velikog Gradišta ili Golubca, možete se vratiti istim putem do odgovarajuće petlje ili jednostavno nastaviti još oko 2 kilometra do centra sela Salakovac i skrenuti levo ka selu Bratinac. Malo iza toga je raskrsnica gde se pravo ide za Kučevo, a desno za Petrovac na Mlavi. Znači, pre te raskrsnice se skrene levo, široka ulica i kada prođete Trnjane i nabrđe, možda još koje selo, geografija mi nije jača strana, dolazite do sela Bratinac i uključujete se na put za Veliko Gradište. Ovo je bliži put nego da se vraćate na zaobilaznicu oko Požarevca.

 

Ako idete za Petrovac na Mlavi, Kučevo, Žagubicu i slično, onda vam je Lug usput. Imaju i veliki parking.

 

Potrudio sam se i da vam nabavim cenovnik :)

 

8NWNZ_lugcenovnikvz1.th.jpg

 

Prijatno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Melburn, Australija
  • Motocikl: Honda Hornet CB900F 2006

Bre vi svi uopste niste normalni curi mi voda iz usta po tastaturi ......

 

Mislim da će ova tema ostaviti poseban utisak na nas koji živimo u dijaspori :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Da dopunim kolegu :

 

--  MB- kafana na izlazu iz Mladenovca prema Beogradu ( najbolja jagnjetina )

 

to sam probao i slazem se  ;)

 

Pa ti si poruckao vise jagnjica po Srbiji nego mnogi ovde  ;D ;D!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Kafana "Kapija Sumadije" odmah na izlasku sa auto puta kod Batocine, uvek fenomenalna hrana, narocito jela sa rostilja i pohovani kackavalj, po vrlo pristojnim cenama. Topla preporuka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja