Jump to content

Moto Zajednica

Drumske kafane

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Sprint Challenger, Sprint Prince 250

Na ulazu u Knic iz pravca Kragujevca prema Cacku: kafana "Ko to tamo peva". Etno kafana sva u znaku dobro poznatog filma, pocevsi od soljica za kafu pa sve do legendarnog autobusa Krstic i sin. U dvoristu kafane ima milion uvrnutih stvari poput na primer motocikla koji je na drvetu na visini od 20ak metara. Omiljeno mesto bajkera iz tog kraja i svih onoh koji tuda prolaze. Retko cete svratiti da ne vidite nekog kolegu bajkera tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Čelarevo
  • Motocikl: BMW 1150 GS

Ja moram da pihvalim restoran i Majuru kod Sapca u ulici Vojvoda Putnika ,neznam kako se zove ali mislim da je oko br,150 ... Izgleda kao neki salas ili tako nesto. Namanski pravljen za restoran , skroz u etno fazonu. Hrana im je cista 10+ sto se tice cena ok. Buraz je uzeo kolenicu, ja dim. sarana + salate + vino njihovo koje je odlicno. Sve zajedno 2100din. Pokidali smo se od hrane koja je preukusna. Sve preporuke za njih

 

Ja bio danas u voznji i svratio na rucak.Sve im je odlicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ja sam prolazo nekoliko puta nocu, ono 1-2 posle ponoci i krcato, jedva nadjem mesto da parkiram motor. Obicno neka rock svirka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Novi Sad/Berlin
  • Motocikl: KTM 690SM

Ko voli prosto brzo i jednostavno kafana IZLET na putu Topola-Kragujevac sa desne strane veliki parking i vinova loza. Jeftino. Ja i kolega meni: 2 porcije pasulj slavski masni sa kobasicama, 2 kupus salate i 4 ljute paprike, 4 lepinje hleba= 360 dinara. Svaki put kad prođemo tuda obavezno svratimo.

Ovo je stvarno jeftino. Ispada porcija pasulja oko 150 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

To kao u seriji "Komšije"? Tamo jeste snimano Banoci, Dobanovci, bem li ga i istoimena kafana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Jos jedno mesto, danas bejah... Nije bas na drumu kao sto tema nalaze..

Na zemunskom keju ispod gardosa kod pontona kajak kluba... Prevozi batica za dz tacno prekoputa u kafanu... Mir kompletni... kafana pocela da radi pre neki dan..

Chorba, Som ili koju ribu vec imaju zavisi od dana, girice uz pivo... pomfrit za klince...Zove se Tri tocka..... Jeftino, lep ambijent, porodicna atmosfera.... Jer zemunska strana postaje prepuna i prebucna...

Preporucujem od srca.. Ja im se vracam sigurno!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Ja imam par preporuka.Najbolje kobasice u srbiji kod Mica u savincu kod takova u bogutovcu  pored same ibarske cuvena kafana kod Mila.U dicima kod ljiga najlepsa lepinja sa kajmakom kafana Takovo.Kod krupajskog vrela kafana sa desne strane pre vrela cinimi se homoljski cvet i obogaceni kacamak sa kajmakom sirom suvim mesom,cajnom.Naravno i sveza pastrmka.Dog se ceka klopa gazda donese svakom gostu malo na tacnici da se zamezi dok se ceka.Iza petrovca na mlavi prema zagubici cim se prodje pumpa i oni bazeni sa leve strane valjda debeli lad kafana,lepinja je kao tocak od golfa a porcija kajmaka nemogu dvoje da pojedu.Naravno u starom slankamenu najlepsa riblja corba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Zaboravih najbolja prasetina pored naseg dragovica u mladenovcu kafana pored puta u bukoviku kod arandjelovca i jagnetina u dugoj poljani na pesteru to cemo proveriti nadam se ove godine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Samo mala ispravka, u Bogutovcu nije kod Mila vec kod Mira i kafana je stvarno odlicna...gomila raznih djakonija, a na kraju OBAVEZNO-jabuke u šlafroku.

A u Dugoj Poljani, ima 2 kafanice/pečenjare..."Kod Benka"  je naslednica cuvenog Šućra Ljajića o kome su svojevremeno pisale novine (iako se ova druga zove npr. kod Ljajića). Jagnjetina je fenomenalna, skroz drugi fazon od ovih jagnjetina po kafanama...citav oval se prelije močom i doda još pun tanjir moče pride. Samo ko je osetljiv na higijenu, ne mora bas da ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ja uvek jeo po Sjenici pecenje i cevape, nisam znao da u Poljani ima dobro pecenje. E sad morace u narednim danima da se proba a i sir mi ponestalo pa bi se valjalo napuniti kofere. 

A sto se higijene tice , obicno tako i ide sto bolja klopa to prljavije i obrnuto.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

:takoje: :takoje: :takoje:

Dobio i od Boce telefon, sad su vidim malo sredili nalog na fejsu, pre neki dan nije se moglo ništa videti vezano za kontakt.

Uskoro čim bude lepo vreme idem u izvidnicu sa društvom da vidim šta se tamo dešava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: BGD Dorcol
  • Motocikl: piaggio beverly 500

Zaboravih najbolja prasetina pored naseg dragovica u mladenovcu 

E, pa nije bas tako! Prasetina mu je za slabu trojku. Piletina nije losa. A ako cemo posteno, kod Sladjana u dascari je deset puta bolja. Plus , neme kostiju (osim rebaraca) u dascari, dok kod dragovica daju i kosti od kicme, karlice.. Treba biti posten i objektivan. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

Evo iskopah jednu sliku sa te lokacije.

Potpisujem čorba i riba za svaku pohvalu.

Cene korektne

 

 

Po predlogu kolega sa foruma zapucam ja u Banovce, Ribe (kečige i smudja koje su hvalili) nema, čorba jeste jeftina, ali je posečna, prazna, da ne kažem bez ribe...da ne pljujem samo ponoviću probu za koji dan da ne pljujem zbog slučajnog kiksa kuvara.

 

Mesto jeste prelepo, opušteno...nije za skorojeviće i starlete  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Kafana 'Kod Kaleta' - Ibarska magistrala, neposredno pre ulaska u Stepojevac iz pravca Beograda.

 

Nije mesto na koje treba izvesti devojku na prvi sastanak ali zato sve preporuke za usputno svratište gladnica!

 

Ne samo što su porcije veoma kvalitetno i ukusno spremljene nego su i zaista ogromne a sve to po neverovatno niskim cenama.

 

A evo o čemu tačno pričam: Vraćajući se sa mora, svratismo pre par dana Dosja i ja izgladneli od dugog puta. Naručili smo po aperitiv, jednu porciju teleće čorbe, porciju pohovanog kačkavalja, porciju pilećih ražnjića, pola porcije Karađorđeve, po piće i po salatu. Cena ručka 1100 dinara.

Kad naručite jednu porciju čorbe, stigne vam puna činija a to znači 3 puna tanjira sjajne čorbe pune mesa. Cena 90 dinara!

Pohovan kačkavalj čine 4 ogromne kocketine kvalitetnog kačkavalja posle čega iole normalnoj osobi neće pasti na pamet da naruči išta više. Cena 200 dinara!

Porciju Karađorđeve čine DVE salamčine od po cirka 35cm odlično spremljenog jela, a to je između 800 i 900 grama, ne računajući priloge. Zato sam bio skroman pa sam naručio pola porcije. Cena te polovine: 290 dinara.

Porciju pilećih ražnjića čine 3 štapa sočne sveže piletine sa dimljenom slaninom. Čarobno! A i cena je takva: 280 dinara! ;D

 

Kafana je u ponedeljak veče bila puna ali skroz, a kažu da je tako svaki dan. 

 

 

Potaknut ovim postom, svratio sam danas sa sinom i suprugom, Naručio sam sve kao i Floyd, s tim što je bila cela porcija Karađorđeve (i tu sam se zafrknuo).

 

WP_20160617_12_32_16_Pro.jpg

 

WP_20160617_12_32_16_Pro.jpggif upload

 

Cene su sada (normalno) više nego kad je Floyd postavio post, ali ne drastično. 

Porcija (jedna) čorbe je dovoljna za petoro, (sada je 200 kinti), bez ikakvog preterivanja. Ukus - zaista vrhunski, kao i ukus pohovanog kačkavalja  i pilećih rolovanih ražnjića. Karađorđevu ne hvalim toliko, jer sam samo probao malo parče, jer je toliku hranu nemoguće pojesti. Domaće lepinje nismo ni probali, kao ni pomfrit, jer je nemoguće sve probati i pojesti. Šopska fenomenalna!

Bili smo oko 13h, bilo je dobro popunjeno i samo su dolazili novi gosti. Nikoga nisam video da samo cirka, svi su naručivali klopu.

Ko nije bio kod Kaleta, oprez prilikom naručivanja, naručite bar upola manje, nego što ste navikli.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja