Jump to content

Moto Zajednica

Honda CM 125 Custom 1993

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CM125 Custom

Zdravo ljudi, nov sam ovde, i nadam se da cu u skorije vreme uspeti da polozim za A1 i da kupim sebi masinu. Kinez, naravno, ne dolazi u obzir, pa bih Vas molio da mi kazete nesto o Hondi CM 125 Custom iz 1993. godine, kako se motor pokazao, da li je dobar za pocetnike sa svojom snagom od oko 12 ks, i vredi li platiti 1K evra za tu spravu, stanje je vise nego fino, uvezen je iz CH.

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Stav " Kinez, naravno, ne dolazi u obzir" nam govori da imas puno iskustva sa kineskim motorima, rekao bih loseg... Ovde se mnogi lepo navozase sa kinezima, sto sa skutrerima sto sa motorima, isli i na duze ture...No dobro...CM125...Dobro motorce, da kazemo odlicno za pocetak...ako planiras da ozbiljno vozis shvatices vema brzo da tih 125cc i 12ks su hmmm.... pa samo 125cc i 12ks...

Dali vredi soma €? To je diskutabilno... Ali posto si ogranicen godinama i A1 ne gine ti 125cc, meni je Virago 125 lepsi...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

varadero jedino u klasi 125ccm vredi para.

hiljadu eura za cetvrt veka staru mashinu.hmmm..za 1k eura uzmi kineza za 500 i opremu za 500.vozi dok ne polozis za a2 ili a.

pokvarice se taj kinez, ali pokvari se i honda 20 god starija. sa kinezom padnes, otreses prasinu, pokupis plastiku iz jarka i nastavis dalje sa ogromnim nejebom za situaciju. honda padne a ti places...ne zbog skupoce delova ili nesto...cista psiha u pitanju jer kinez je u podsvesti kanta za razvaljivanje.

kupi sta ti srce zeli u svakom slucaju

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CM125 Custom

Hvala puno na savetima, Golube, ovo sto sam rekao za kineza, to je generalno zato sto sam i ja provozao, a i cuo od tih ljudi ciji su motori da su zivi dres, konkretno su u pitanju Sprint Prince i jedan Keeway (ako se tako pise uopste) i nije mi se ni malo dopalo kako je to, hm, napravljeno. Cinjenica je da nemam previse iskustva sa motorima, i to je uglavnom bila tomosova i to malo kineske game, a ova hondica mi je zapala za oko, sto zbog izgleda, sto zbog te starije 125cc masine za koju sam cuo da je nepoderiv.

 

Markoizkule, hvala na savetima, razumem to sto hoces da mi kazes da je kinez u podsvesti kanta za razvaljivanje, i ti je jedan od razlogo zbog kojih ih ne gotivim, ali hvala, u svakom slucaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Podsvest svaka svome gazdi govori. Zavisi kako padne, svakom motoru može da se desi da ne može da nastavi vožnju, pupupu daleko bilo!

Ja mog kineza kupio od sopstvenih zarađenih para pa ga tako i vozim. I ove japance predhodne i Jawu pre toga.

Princ jeste najlošiji (u skutere se ne razumem) ali ostali su sasvim prikladni. Ali viđao sam Princeva u odličnom estetskom i tehničkom stanju.

Prednost kineza u odnosu na 20+ godina stare japance je što su delovi jeftini i vrlo pristupačni. Sve se kvari pa tako i ti matori (a i novi) japanci. To je sve pred kraj radnog veka, prva sledeća zamena lanca bregaste, klizača španera, vođica ventila, karika, sređivanje karburatora, proguglaj pa saberi. Ako hoćeš da stavljaš nove delove a red bi bio. Da se prikrpi i time produži radni vek, može ali to je kocka. I greota. Na žalost, dosta njih baš na taj način i održava te stare motore.

Kinez se barem 'raspadne' pa ga baciš kad dođe do tačke neisplativosti ulaganja a šta da radiš sa matorim japancem? Prikrpiti (nabudžiti) ili uložiti finu sumu?

U suštini, Markoizkule ti je dao odličan savet - za 1K kinez, oprema, nove gume i redovan servis, društvu za pivo i ćevape i od kusura se navozaš :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Glupo je i porediti Princa ili bilo kog Kineza sa Hondom CM 125. Ta Honda je jednostavno neunistiva. Malo trosi, lepo ide, lepo podnosi saputnika... Jednom recju - fantastican motor u klasi 125. Jedino sto nije za visoke vozace, svako preko 180 cm ce imati problema... Meni sa 187 je bio problem da se "spakujem" na CM. E sad, cena... Ako je dobar, stvarno dobar, ja bih dao nekih 800e. Preko toga smatram da je mnogo. I da, sa ovom Hondom neces imati one tipicne "kineske probleme" koji mene npr. IZUZETNO nerviraju - los kvalitet izrade i zavrsne obrade, pucanje sajle u toku voznje, zardjali srafovi, losa struja...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Dokle god ljudi viču da je nešto neuništivo i shodno tome (ne)održavaju, to je iz sezone u sezonu sve neisplativije i bliže presi. Nagledao sam se svega i svačega...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Iskreno, ja nisam vikao, ali porediti Hondu sa bilo kojim Kinezom... Jos napisati da je Kinez bolji... Bez ljutnje, to su gluposti. Dajete coveku netacne informacije. I da, podrazumeva se redovno i kvalitetno odrzavanje motora, koje drasticno utice na njegovu "neunistivost" ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Za mene je cm 125 prelep i kvalitetan motor, moj jedan stariji rodjak ga ima vise od 15 godina, kako mi je pricao nikakve probleme nema s njim, a njemu je taman, malo trosi, jeftin za odrzavanje, i ja sam pre za hondu nego za princa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Podgorica, CG
  • Motocikl: Ninja 250r

Ako ti mogu pomoci, vozio sam Hondu CM125C 3godine. Sa motorom sam bio prezadovoljan, odicno ide i lak je za voznju (mene barem bio).Motor ima dva cilindra. Mala mu je potrosnja, staje 1.8L ulja. Mislim da ces bolje proci sa njim 1993, nego sa nekim novijim kinezom. Motor mi djeluje kao da je neunistiv, uz sva redovna odrzavanja!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Nis

Mnogo para za 23 god star motor. Motor ce da te sluzi kako ti njega pazis. Nece ni honda da traje vecno ako je ne odrzavas. Ne osporavam japanca, ali znam 5 osoba koje se navozise sa sprintom. Licno posedujem princa, i naslusao se svega i svacega, da to nije kvalitetno, da prodam odmah, itd. Ali evo preko 7000km predjenih, da kucnem u drvo, princeza me super sluzi. Menjas ulje, dotegnes s' vremena na vreme srafove i vozis. Taj iz 93', je presao garant 50-ak hiljada, i 1000e da das, a princa imas za 600E sa 5000km. Neiscrpna tema, da li nov kinez ili polovan japaneros? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

najbilja varijanta, ta Honda 500 e, možda malo preko. nijedan moto star četvrt veka ne može da košta 1000e. Ima ih u oglasima, a da li ih neko stvarno kupi? retkost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

imam ja staru hondu cm 125 t iz 1982god  ispravnu bez akumulatora od 6v i sa malo progorelim auspusima spremljenu za ozivvljavanje al sam izgubio malo i volju a i zdravlje pa ako je neko voljan da je napravi a ne treba joj puno nek se javi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Honda cm 125

Imam ja hondu cm 125, jako sam zadovoljan platio je 600 eura registrovanu sa novim lancem i lancanicima te zadnjom gumom, imam je 2mj predjeno je nekih 1500km za taj period nikakvih kvarova nema, jako udoban motor e sad sto je nemanja napomenuo ako si visok bice malo problem sa nogama, jako malo trosi, brzo ces shvatiti koliko je slaba jer kad nekoga hoces obici malo je problem ja imam 76kg i samnom ide nekih 110km/h ali joj treba vremena da navuce. Ali za kruzersku voznju je idealna i neces se pokajati ako je kupis, nemoj se zalijetati dobro ih pregledaj ipak su to stare masine koje su presle po 30-40k.Ako imas nekog osnovnog iskustva sa brzincima nije ti losa ni solucija Suzuki gs 500.pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Evo i ja da se javim, vozim Hondu Cm 125 evo sedmu sezonu, jedino ulaganje su bili lanac i lancanici i akumulator, tada sam je platio 700e, tacno je da ces brzo da se zasitis sa njim, ali je odlicna odskocna daska za nesto jace, jer je veoma upravljiv i lak za voznju, sasvim ce ti odgovarati i lepo ce te sluziti budi siguran u to.  :takoje:

Ako hoces da vidis kako izgleda moja imas temu u podforumu 'sam svoj majstor' pa pogledaj, ako te nesto interesuje slobodno pitaj. pozz i cuvaj Hondu i neces imati nikakvih problema...  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Xj 600

Pozdrav, ozivljavam ovu temu da ne pravim novu,ista je tema, a prisutni su i vlasnici... Kupujem calu motor, 125 kubika, nije pocetnik ali jace nije vozio, kupio bi nesto odrzavano na duze... mesec dana lupam glavu dal nekog kineza, imao sam odlicno iskustvo sa quingqijem 2D, 20000 sam presao za 2 sezone, nije stucnuo, kupio ga za 550e prodao za 450... medjutim sad su nesto nabili cene, 800 najjeftiniji.... tako mi zakljucimo da je bolje nesto starije al markirano i svidi nam se pomenuta honda... medjutim, trebaju mi druga misljenja... 

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/9894834/honda-cm-125  

 

600 je cena plus registracija, za koji dan pada... stanje je ok... ali 35 god star motor, vredi li to tih para? Ja sam stava da 500e maksimalno dam, ali ne nalazimo se prodavac i ja... takodje, jako me plasi odsustvo diska na ovom modelu.... svako misljenje je dobrodoslo, unapred hvala i pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

8 godina vozim ovu Hondu, tj noviju sa oznakom 125C, ako si gledao moju temu mogao si puno toga da procitas i vidis. Bolje nadji neki dobar primerak nego posle ulazes te ovo, te ono... Odsustvo diska kao sto kazes, stvar navike, meni ne smeta, a verujem da nece ni tvom caletu, jer je to motor za laganu voznju. Koliko ja znam nijedan vlasnik mi se nije pozalio na taj motor, bilo gde da procitas samo ces naci pozitivne komentare. Bukvalno se ne kvari, izuzetno niska potrosnja, i kud ces bolje za coveka, ajde da tako kazem u godinama sa ne prevelikim iskustvom. Sve sto te zanima pitaj, tu sam da pomognem sta mogu. Pozz i srecna kupovina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja