Jump to content

Moto Zajednica

Laptop, Netbook, Tablet, sta poneti na putovanje ?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Sve vam vec pise u naslovu, molim za pomoc.

 

Kada sam kupovao svoj Laptop skoro godinu dana mi je trebalo da ga kupim.

Pola godine sam trazio i citao po netu sta valja, koja marka, procesor, mogucnosti, itd.... a drugu polovinu sam proveo trazeci odgovarajuci uredjaj.

Priznajem da sam malo komplikovan kada je u pitanju kupovina nekog uredjaja, aparata, telefona, kompjutera, kola ili motora, ali sta da se radi ??

Jednostavno volim dobro da razmislim, uporedim i proverim sve pre nego sto dam pare za nesto sto ce mi trebati narednih nekoliko godina.

 

Da skratim pricu i predjem na stvar. ;)

 

Na putovanju volim dosta da skljocam, a od skoro sam poceo i da snimam sve i svasta.

Treba mi Laptop, Netbook ili tablet na koji mogu dok sam na putovanju da prebacivam sve te slike i snimke.

 

Ta sprava treba prvenstveno da bude zgodna za poneti, da moze lako da stane u kofer ili tanktorbu.

Da poseduje citac kartica ili USB prikljucak preko kojeg mogu da prebacim snimke sa kamere.

Da to prebacivanje ne traje citavu noc ili dan, vec da to bude neko normalno vreme.

Posto sa telefona mogu i preko Wifi-ja da prebacivam slike bilo bi zgodno da uredjaj ima i Wifi.

 

To je ono osnovno, sve ostalo moze a ne mora.

 

Kao npr. Internet, Skype, Windows, itd.....

 

Uredjaj sam mislio da kupim polovan, posto se uglavnom vuce po torbama, satoru i hotelima.

 

Sta mozete da mi preporucite ???

 

Laptop, Netbook ili Tablet ???

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

za ovo sto tebi treba,najbolji je tablet...Ne znam koliko para si spreman da das,ali zbog tih stvari ja sam uzeo Samsung Galaxy sm t 555.Vrhunska makina,sa sim karticom,micro sd pocketom,odlicnom kamerom,naravno wifijem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sa tabletom je problem ogranicen prostor. Coveku je potrebno da skladisti slike, znam kako je imati takav problem :) Ja bih odabrao neki laptop sa hardom od bar 500Gb i 14" ekranom. Svaki ima citace najpopularnijih kartica, izuzef CF (koje ja trosim). Sve ostalo je manje bitno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

za ovo sto tebi treba,najbolji je tablet...Ne znam koliko para si spreman da das,ali zbog tih stvari ja sam uzeo Samsung Galaxy sm t 555.Vrhunska makina,sa sim karticom,micro sd pocketom,odlicnom kamerom,naravno wifijem...

pa nece da slika 200 000 fotografija...aman...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

@lalajko 

100% si u pravu.

 

Sad sam pogledao "Samsung Galaxy sm t 555" i prvo sto mi je zasmetalo jesu "samo" 16GB.

To mi je malo prostora i mnogo skupa stvar da je vucem po koferima.

Imam za kameru 2 kartice po 16GB i mislio sam da dokupim jos koju od 32, sve to bi uvece trebalo prebaciti na Hard i osloboditi za sledeci dan.

+ slike iz telefona.

 

Sto se tice para, sto manje - to bolje.

Taj uredjaj bi mi koristio samo za putovanja i privremeno skladistenje slika i snimaka.

 

I ja sam razmisljao o nekom malom polovnom laptop-u, ali sta uzeti ???

Citac kartica nije problem dodati ako ima USB.

 

@sashac

Slikam bas dosta, a od sada i snimam.

Skljocam sta god stignem po nekoliko put, posle se to kuci u miru prebira i brise.

 

Npr. kad smo bili u etnoselu stanisici jos dok je bilo samo ono prvo jezero, bez vozica itd... ja sam uspeo da napucam 3GB slika. 

Mozda je to neka vrsta bolesti, ali sta da se radi ??

Drustvo koje je bilo samnom mi je se smejalo, a posle su jedan po jedan dolazili i molili za slike. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Memorija se prosiruje do 128 gb.Kao sto rekoh,ne znam koliko si para spreman da das.Ali zbog transporta je ipak tablet neprikosnoven.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Davno sam bio na slicnoj muci i kupio sam usb bridge...dosta elegantno resenje...posto u to vreme nije bilo pametnih tel sa velikim ekranima niti tableta a laptop nisam imao jedini problem je bio sto sam morao da verujem uredjaju da je svukao fotke sa kartice...i moj je verzija usb 1.1 pa je sporo... Predpostavljam da sada postoje verzije USB 3.0 ili barem 2.0

 

Po meni resenje je USB bridge i neki HDD 2.5'' 500gb/1TB a i ne mora 2.5"

 

Evo o ovome pricam:

http://www.engadget.com/2008/06/17/sata-cf-ide-to-usb-2-0-bridge-adapter-is-way-handy/

 

http://forums.photographyreview.com/camera-news-rumors/delkins-usb-bridge-saves-digital-photos-without-computer-2397.html

 

Mislim da je ovo naslednik:

http://www.amazon.com/RAVPower-Wireless-Companion-Streamer-External/dp/B00AQUMZRA

 

I kad prebacis na HDD prikljucis ga kao externu memoriju na tel/tablet i proveris dali je sve tu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Ako moze nesto pristupacnije ljudi, nisam pitao sta je trenutni hit ili naj-naj. ;)

 

Nemam nameru da dam 200-300€ za nesto sto ce mi samo trebati kad putujem negde motorom.

Kad dam tolike pare posle treba da sedim pored njega i cuvam da mi ga ne ukradu, ogrebu, ispuste ili da ga neko ne pipne masnim prstima.  :)

Kuci imam Laptop sa kojim sam vec godinama i vise nego zadovoljan, tako da mi ta sprava treba samo za teren.

 

Planiram da uzmem nesto starije, recimo polovno i do max 50-70€.

 

@Golub

 

Veoma zanimljiva spravica ??

Nisam samo razumeo jel to moze da radi BEZ racunara ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ne mogu da ti preporučim baš koji ali tablet definitivno. GPS funkcija nije na odmet!

I kao što reče Golub, OTG račvu iliti OTG Y kabl (tako se još zove), da taj eksterni hdd ne troši bateriju iz tableta.

A može i nešto ovako, ja kupio i radi bez greške, može kartice, eksterni hard, miš, tastatura (žični i bežični), usb stikovi, sve istovremeno na telefon ili tablet :

 

http://www.dx.com/p/micro-usb-otg-hub-multi-card-reader-for-samsung-tablet-pc-mobile-phone-black-241503

 

Napajanje (5V) mu uštekaš u punjač od tableta, zidni ili iz štekera na motoru.

 

Ovo 'čudo' može da se koristi na bilo kom pametnom telefonu ili tabletu.

 

Ja sam kupio upravo da bih na putovanjima prebacivao slike i video materijal iz telefona :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

@Golub

 

Veoma zanimljiva spravica ??

Nisam samo razumeo jel to moze da radi BEZ racunara ??

 

Da BEZ racunara/tableta, u jednu stranu (source) ustekas citac kartice u drugu (target) externu memoriju (hdd, usb...) u moj idu 3 baterije AAA i kliknem dugme i on svuce sa source sve na target...

 

Evo slika mog uredjaja

post-7456-0-09128400-1454963593.jpg

post-7456-0-45290600-1454963594.jpg

post-7456-0-69543100-1454963596.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Coveku treba i internet...ipak tablet(ali neki jeftiniji.Jedna fotka u high rezoluciji ti zauzima 3 mb.Sto znaci da 325 fotografija u high rezoluciji staje na 1 gb.Pa majke ti koliko ti to slikas .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Odakle ti 3mb?...Mislim moguce, covek nije napisao sa cime fotka...A ako puca jos u RAW-u tu tesko ispod 20+ mb-a po fotografiji mislim sve zavisi od fotoaparata tj. kolicine MP a video da i ne pominjem npr u full HD-u..odlaze mb ko od sale..;

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja