Jump to content

Moto Zajednica

Kardan: Koja pasta za nutove?

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2016

Honda Molly 60 u Srbiji

 

Kao sto gore napisah , gde u Srbiji mogu da nabavim pomenuru pastu Honda Molly 60 ?

 

Hvala 

 

 

IM000827a.jpg

 

 

Nesto se i pisalo da je nova  M77 isto tako dobra pa ako neko ima iskustva neka napise.

 

HONDA-MOLY-60-M-77-ASSEMBLY-PASTE-GREASE

 

 

 

-

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Ne pravi se vise mada je ima ponegde po inostranstvu, verovatno zaostale zalihe. Ne secam se da li je bas ova M77 ali novija Hondina pasta sa molijem ima znatno manji procenat istog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Honda Molly 60 u Srbiji

 

Kao sto gore napisah , gde u Srbiji mogu da nabavim pomenuru pastu Honda Molly 60 ?

 

Hvala 

 

 

IM000827a.jpg

 

 

Nesto se i pisalo da je nova  M77 isto tako dobra pa ako neko ima iskustva neka napise.

 

HONDA-MOLY-60-M-77-ASSEMBLY-PASTE-GREASE

 

 

 

-

Ako polazim iz svog iskustva , Hondina pasta nije istog kvaliteta...to bi samo ovi iz Honde to hteli...... :nanana:

Pod drugo, ta hondina pasta je za sklapanje, a ti svog BMW-ja samo održavaš..... :BMW2:

A pod treće, ako ti to treba za mazanje ripni na kardanu, idi u prvu prodavnicu sa opremom za čamce i kupi bilokoju mast za brodske ili motorske "pete" (onaj deo što viri iz čamca i na njemu je propeler....). Važno ti je da trpi velika opterečenja, da je koliko-toliko temperaturno stabilna i da je voda ne ispire. Verovatno bi ti i član Đunta pomogao oko toga, pošto Fuchs ima svašta od maziva.

Ali Hondinu nikako.....posle če se hvale da je njihova mast OEM mast za BMW.... :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

Ako polazim iz svog iskustva , Hondina pasta nije istog kvaliteta...to bi samo ovi iz Honde to hteli...... :nanana:

Pod drugo, ta hondina pasta je za sklapanje, a ti svog BMW-ja samo održavaš..... :BMW2:

A pod treće, ako ti to treba za mazanje ripni na kardanu, idi u prvu prodavnicu sa opremom za čamce i kupi bilokoju mast za brodske ili motorske "pete" (onaj deo što viri iz čamca i na njemu je propeler....). Važno ti je da trpi velika opterečenja, da je koliko-toliko temperaturno stabilna i da je voda ne ispire. Verovatno bi ti i član Đunta pomogao oko toga, pošto Fuchs ima svašta od maziva.

Ali Hondinu nikako.....posle če se hvale da je njihova mast OEM mast za BMW.... :P

 

 

Tako je. Fuchs ima pastu al nije što je oko 150€ kilo, nego što je nema u malom pakovanju. "Marine" ima, ali mislim da nije dovoljna jaka da izdrži toliko klzno trenje a koristim je poprilčno. Alternativa je neka pasta sa aluminijum ili bakrom, za lične potrebe  imam pod OEM etiketom. Nisam od pomoći indirektno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

 

 

Ako polazim iz svog iskustva , Hondina pasta nije istog kvaliteta...to bi samo ovi iz Honde to hteli...... :nanana:

Pod drugo, ta hondina pasta je za sklapanje, a ti svog BMW-ja samo održavaš..... :BMW2:

A pod treće, ako ti to treba za mazanje ripni na kardanu, idi u prvu prodavnicu sa opremom za čamce i kupi bilokoju mast za brodske ili motorske "pete" (onaj deo što viri iz čamca i na njemu je propeler....). Važno ti je da trpi velika opterečenja, da je koliko-toliko temperaturno stabilna i da je voda ne ispire. Verovatno bi ti i član Đunta pomogao oko toga, pošto Fuchs ima svašta od maziva.

Ali Hondinu nikako.....posle če se hvale da je njihova mast OEM mast za BMW.... :P

 

 

Tako je. Fuchs ima pastu al nije što je oko 150€ kilo, nego što je nema u malom pakovanju. "Marine" ima, ali mislim da nije dovoljna jaka da izdrži toliko klzno trenje a koristim je poprilčno. Alternativa je neka pasta sa aluminijum ili bakrom, za lične potrebe  imam pod OEM etiketom. Nisam od pomoći indirektno.

 

Ne poznajem Fuchs-ov marine program, ali nešto slično ovom https://www.quicksilver-products.com/en/products/marine/outboard/lubricant/marine-grease/ sam koristio kod "inbord" i "outbord" motora za podmazivanje ripni. A to su bile mašine od 120-400 konja. Nikada nikakvih problema....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2016

Nesto sam citao po Americkim i Nemackim forumima da treba da se maze pasta na svakih 15 K do 20 K valjda prevencije radi kako bi se sprecila eventualna ostecenja .

Isto tako pisu da je razlika izmedju grease i paste , tako da preporucuju samo PASTU . Za njih je Honda i Liqui Moly kvalitet .

Pa eto zato me i zainteresovalo sve to i nabavio bih neku od te dve paste ako je moguce .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

 

 

Ako polazim iz svog iskustva , Hondina pasta nije istog kvaliteta...to bi samo ovi iz Honde to hteli...... :nanana:

Pod drugo, ta hondina pasta je za sklapanje, a ti svog BMW-ja samo održavaš..... :BMW2:

A pod treće, ako ti to treba za mazanje ripni na kardanu, idi u prvu prodavnicu sa opremom za čamce i kupi bilokoju mast za brodske ili motorske "pete" (onaj deo što viri iz čamca i na njemu je propeler....). Važno ti je da trpi velika opterečenja, da je koliko-toliko temperaturno stabilna i da je voda ne ispire. Verovatno bi ti i član Đunta pomogao oko toga, pošto Fuchs ima svašta od maziva.

Ali Hondinu nikako.....posle če se hvale da je njihova mast OEM mast za BMW.... :P

 

 

Tako je. Fuchs ima pastu al nije što je oko 150€ kilo, nego što je nema u malom pakovanju. "Marine" ima, ali mislim da nije dovoljna jaka da izdrži toliko klzno trenje a koristim je poprilčno. Alternativa je neka pasta sa aluminijum ili bakrom, za lične potrebe  imam pod OEM etiketom. Nisam od pomoći indirektno.

 

Ne poznajem Fuchs-ov marine program, ali nešto slično ovom https://www.quicksilver-products.com/en/products/marine/outboard/lubricant/marine-grease/ sam koristio kod "inbord" i "outbord" motora za podmazivanje ripni. A to su bile mašine od 120-400 konja. Nikada nikakvih problema....

 

 

Fuchs-ova "marine" Multifunction ima istu namenu, možda sa širim spektrom upotrebe. Spojnička na vanbrodskom motoru je ista ko i svaka al se uslovi rada razlikuju. Opterećenje ide uvek u jednu stranu dok je u drugu, pri otpuštanju gasa, zanemarivo, dok kod motora je to mnogo više izraženo pa dolazi do bržeg istiskivanja masti, ko kad se rukom nastoji nešto isterati iz rupe pa se vrti levo desno. Sami udarci su kod motora mnogo veći, otpor točka o zemlju i propele o vodu. Ono što čini drastičnu razliku koja je i kritična, jeste klizno aksijalno pomeranje vratila zaokretanjem diferencijala kako vešanje radi a koga nema u čizmi vanbrodskog motora. To podužno oscilovanje se kod modela 1.2 dešava na kraju ka diferencijalu, kod serije 11.xx na sredini, ali ga ima malčice i na zaključanoj strani/stranama i sa istovremenim radijalnim udarcima to traži zahtevno  i intervalno podmazivanje. Kod modela 1.2 se to i čini redovito pri zameni ulja u diferencijalu al samo na tom kraju, dok kod 11.xx samo po savesti korisnika il kad nešto gekne. Kod 1.2 gumena harmonika na strani menjača je podložna pucanju, a i druga, mnogo češće nego na seriji 11.xx, a teško se vidi mali proboj i voda i prašina dospevaju na krst pa usled ne podmazivanja se javlja i temperatura i kvar tog gornjeg U jont-a je tipičan kvar na 1200. Sumnjam da postoji još neki uzrok al nisam uspeo da dokučim, jer na serijama 11xx kvar vratila gotovo da ne postoji a podmazuje se ko što rekoh, uglavnom kad crkne veliki lager il pivot ležajevi pa se sve rasklapa.

 

Honda Moly je standardnog kvaliteta, ništa posebno, LM ne znam, ali problem kod svake masti sa molijem je što se vremenom presuši i gromulja. Paste se razlikuje od masti koje nije činkovite za ovo mesto, mada ih ima al su vrlo specifične i retke. Na forumima je dovoljno da neko napiše nešto i onda resavska prepisivačka škola. Vlasnicima 1.2 toplo preporučujem periodičnu kontrolu gornje manžetne i krsta, naravno i podmazivanje.

 

IMG_20160114_103939_zpsbo6u4kx8.jpg

 

IMG_20160114_103107-2_zpsprw1al5m.jpg

 

IMG_20160114_103203_zpshpuxtdis.jpg

 

IMG_20160114_103413_zpsgggbkalz.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Linkovao sam te ovde čisto da pročitaš kolko tolko na već otvorenu temu. Očigledno se vratila ne održavaju, kod 11xx postoje šrafovi za ispuštanje i punjenje diferencijala i nema rasklapanja pa nikom ne pada napamet,  a kod 1200 se verovatno stavlja sve i svašta na zadnjem kraju, a prednji se maže tek kad se menja manžetna, ko da svlači celo kućište zarad podmazivanja. Pošto imam potrebno, ne znam šta bi bilo alternativa i kod nas, u svakom slučaju te obične i grafirne masti nisu nešto, al bolje išta nego ništa u krajnjoj liniji. Ima montaž pasti raznoraznih, ali ovde se radi o drugojačijem zahtevu nego što je uobičajeno, ko kod kuplunga recimo, možda bi ta neka bila barem bliža i svrsishodnija nego izvikane i preporučivane po sistemu, "JA mećem", a bude obična ili obogaćena tovatna mast u stvari. U svakom slučaju, specifične i visoko zahtevne masti i paste su skupe, retko kad ih ima u malim pakovanjima, obično trgovci sami prepakuju u konzerve, i još ređe u maloprodajama mogu da se nađu čak i po inostranstvu, kod nas da ne pričamo, a i pitaj Boga šta se trpa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Hvala puno i za ove informacije,alo nesto saznam u medjuvremenu,javljam.
Nasao sam castrol, ali pakovanje od 5kg kosta oko 50-ak €, koliko se secam, pa ako neko hoce mozemo da podelimo .

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nem na čem, ne znam šta je ali po ceni bih rekao da to nije ništa posebno, 10€ za kilo je uobičajeno za obične masti, možda malo kvalitetnije. Uzmi montaž pastu za kvačilo od automobila, to sam viđao u malim pakovanjima po radnjama, il traži da kupiš u BMW-u ali isključivo pod šifrom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Da bi se zaključio, potrebno je više desetina hiljada kilometara pa i to ne mora da znači ništa jer figuriše mali broj "iskustava", što ne uzeste nešto pedigirano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Imate li neki predlog za podmazivanje nutova kardana, znaci konkretan naziv, adresu i broj telefona? 

 

Ako ne ovde, nesto sto moze da se poruci postom iz EU i stigne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ja koristim njemački staburags, kao i velika većina u Njemačkoj


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja