Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1150GS

Recommended Posts

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Odlično razmišljanje i valjalo bi, zbog drugih zainteresovanih, dati razložan odgovor .

Ja imam utisak da je ovo i dalje dobar motor, ali kad stvari ostanu nedorečene onda nekoga teraju od oglasa.

Debljina diskova nije odlučujuća za njegovo dobro kočenje. Diskovi se menjaju kad postanu pretanki zbog opasnosti od eventualnog pucanja, a dok ne pukne on i dalje dobro koči i to nije pokazatelj.

Opet, o tom pucanju svi pričaju ali ja nikad nisam čuo da je nekome pukao disk.

4.5 mm, po meni, može još da tera, ali davanje tih 300 eura je bliže nego kod nekog drugog.

Ali ja nisam nikakav majstor, niti sam video motor. 

Bilo bi lepo da vlasnik ili Đunta daju komentar na gornji post icateneja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 Taj čuveni leptir gasa oko koga drug Djunta stalno pravi frku/nauku - osim eventualnog kliktanja/čaktanja - jel u ovom trenutku negativno utiče na rad motora ili će po slobodnoj proceni "početi da utiče" na rad motora za 50.000 km

u početnom stadijumu osim zveckanja ne remeti vuču agregata, u poodmaklom već da.

 

Odlično razmišljanje i valjalo bi, zbog drugih zainteresovanih, dati razložan odgovor .

Ja imam utisak da je ovo i dalje dobar motor, ali kad stvari ostanu nedorečene onda nekoga teraju od oglasa.

Debljina diskova nije odlučijuća za njegovo dobro kočenje. Diskovi se menjaju kad postanu pretanki zbog opasnosti od eventualnog pucanja, a dok ne pukne on i dalje dobro koči i to nije pokazatelj.

Opet, o tom pucanju svi pričaju ali ja nikad nisam čuo da je nekome pukao disk.

4.5 mm, po meni, može još da tera, ali davanje tih 300 eura je bliže nego kod nekog drugog.

Ali ja nisam nikakav majsto, nitio sam video motor. 

Bilo bi lepo da vlasnik ili Đunta daju komentar na gornji post icateneja.

 jedno je inženjerska tolerancija prihvatljivog a drugo lična i o kojoj ne treba diskutivati uopšte.

 

Umešan sam poderediviši ceo jučerašnji dan zarad prijateljstva, nisam sugerisao Vlajku ništa niti iznosio išta, sve je sam sagledao, zaključio i postupio, a danas mozgam po treći put kako da repliciram a da svi budu podmireni, umesto da se bavim svojim poslom il slušam muziku recimo. "....Neću da komentarišem šta, kako, zašto, jel treba, ne treba, može, ne može,..." i ostaću pri tome uključujući i pp.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: R 1200 GS Rallye

U mom opsirnijem postu br. 20 na prethodnoj strani sam opisao sta mislim o svom motoru. Pored ostalog da je sagorevanje odlicno, da ne dimi, nema masnoce, auspuh je suv i cist, ne trosi ulje, Stoji izmedju max i min na negde 3/4 posle 3.500-4000km koliko  sam presao prosle sezone, na pocetku koje sam menjao ulje.

 

Prenecu ono sto mi je preneto, jer nisam bio tamo kad su dosli Mile i Vlajko zajedno. Mrzi me da zivkam drugara za svaku sitnicu, ali koliko sam ga skapirao oni nisu ni palili motor.

Po djuntinoj proceni diskovi bi bili za zamenu za nekih 15.000km, a po proceni mog drugara, koji je ujedno i prvi majstor tog motora, jos 50.000km. 

To kliktanje/lupkanje/zveckanje leptira ni na koji nacin ne utice na rad motora, na performanse, odnosno, odlicno vuce, nema prekida.

To curenje nije bukvalno curenje nego se vidi masna fleka ispod prednjeg plasticnog dekla. Ne znam tacno, ali mislim da je tom semeringu naziv na engleskom radial shaft seal. Mislim da nije komplikovan zahvat. Moze neko ko se bolje razume da to objasni. U svakom slucaju drugar mi je obecao da ce to sutra da pogleda, posto smo i mi to videli tek u petak kad je Vlajko bio sam.

 

Ako se jos nesto smatra nedorecenim, slobodno pitajte.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 tvoj prijatelj na šubleru očitava debljinu  5,10mm, potom ja merim na istom mestu bez naočara a Vlajko očita 4,10mm, fabrički 5,00, min 4,50.

 

Prenecu ono sto mi je preneto, jer nisam bio tamo kad su dosli Mile i Vlajko zajedno. Mrzi me da zivkam drugara za svaku sitnicu, ali koliko sam ga skapirao oni nisu ni palili motor.

Po djuntinoj proceni diskovi bi bili za zamenu za nekih 15.000km, a po proceni mog drugara, koji je ujedno i prvi majstor tog motora, jos 50.000km. 

 

Ja se pridržavam  fabričkih uputstava kad su drugi u pitanju, moj komentar je bio da se diskovi valjaju  obraditi i da će tad otići par desetih još, bez vidovidosti, a da se što se mene tiče, može i bez jednog diska.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: mojkovac - crna gora
  • Motocikl: BMW gs1150 ADV

kolega  svaka  ti je  na  mjestu, ovaj motor  je  jeftin a ko ga  uzme  vjerovatno ce  ga  jos dugo posluziti, a  to sto lupka sad 100% znas  da ne  lupka  zbog  klipova  aj da  kazem glavnog  dijela  masine kojeg  si zamijenio, to sto lupka  mozda  je  neka  sitnica  koju ce  neko popraviti i voziti ovaj motor  sa  takoreci  novom masinom jos  dugo godina. nisi ti jedini sto si precutao neke  stvari, svi mi kad  prodajemo precutimo za  nesto , ne da  bi nekog  zajebali nego jer jednostavno precutimo jer znamo da  mu to nece  praviti probleme  a  ako mu kazemo on ce se razbiti od  kupovine  zbog  neke  sitnice. ja  ti zelim srecnu prodaju , i svaka  cast za  iskrenost

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!

:BMW2: Pratim..... :Mina: .Jedva čekam da vidim ko je ubica???... :Mina:  :zdravo:  -_-  :BMW2:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ljudi, odustao sam od motora jer mi je prećutana jako bitna stvar- menjanje klipova i lupkanje.. uopšte nije više bitno koliki je zazor diskova na kataklingeru..verovatno ih ne bi dirao ni sledeće sezone..

Nije bitno ništa više, a nije morala uopšte da si diže ovolika prašina..

..bar se diže oglas pa možda nekom odgovara ovakva situacija i cena motora.. mene više taj motor ne zanima zbog ljudskog faktora.. propeler je možda i skroz dobar..ali to više nije važno..

 

Svako je dobio po lekciju, pa idemo dalje iskusniji..  bitno da i sutra možemo u oči da se pogledamo ;)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: R 1200 GS Rallye

kolega  svaka  ti je  na  mjestu, ovaj motor  je  jeftin a ko ga  uzme  vjerovatno ce  ga  jos dugo posluziti, a  to sto lupka sad 100% znas  da ne  lupka  zbog  klipova  aj da  kazem glavnog  dijela  masine kojeg  si zamijenio, to sto lupka  mozda  je  neka  sitnica  koju ce  neko popraviti i voziti ovaj motor  sa  takoreci  novom masinom jos  dugo godina. nisi ti jedini sto si precutao neke  stvari, svi mi kad  prodajemo precutimo za  nesto , ne da  bi nekog  zajebali nego jer jednostavno precutimo jer znamo da  mu to nece  praviti probleme  a  ako mu kazemo on ce se razbiti od  kupovine  zbog  neke  sitnice. ja  ti zelim srecnu prodaju , i svaka  cast za  iskrenost

Siguran sam da je ovo povoljna cena i da buduci vlasnik nece imati ni o cemu da brine sto se tice pouzdanosti.

I da nisam menjao klipove bilo bi isto. Kao sto sam ranije rekao sve je bilo u debeloj toleranciji. To lupkanje nije dolazilo od klipova nego od osovinice leptira. Blagim dodirom na onu, da je tako nazovem, polugicu koju pomera sajla a onda ona preko osovinice otvara leptir, svako lupkanje prestaje i motor prede. Problem je sto to rade samo posebni poznavaoci. Ali posle dijagnostike i svega navedenog bilo mi je mnogo lakse jer znam da je sa motorom sve ok.

Tada, kada sam odlucivao o zameni klipova svakako nisam razmisljao da bi ta informacija mozda mogla da odvrati nekog buduceg kupca, jer sigurno nisam razmisljao o prodaji motora. Ta nekolicina ljudi sa foruma kojima sam rekao da sam menjao klipove su odustala od kupovine mog motora, 100% sam uveren u to, iskljucivo zbog te informacije. Odustajanja razumem, izraz nepoverenja u otvarani agregat, a i u iskrenost prodavca prilikom obrazlaganja razloga.

Hvala. Pozdravljam.

 

Za one koji prate ovo zbog drame zamisljam ovakvu situaciju: Kazem drugaru sve je ok, sve je u debeloj toleranciji, vracaj sve unutra kao sto je i bilo i nista osim novog ulja i filtera ne menjaj. Da li bi bilo ko od vas, kao prodavac, potencijalnom kupcu to ispricao? Sumnjam. Retko ko ima takvu mogucnost da bez dinara moze da proveri kompletno stanje agregata. Samo otvaranje agregata kod Radulovica kosta, ako se dobro secam, 565 eura.

Sve bi bilo isto kao sto je i sad, samo sto bi prvi pravi kupac posle razgovora i provere motora odavno bio novi vlasnik. Jedina razlika bi bila u tome sto u agregatu ima klipove (kao i ostalo promenjeno) koji su presli 85.000km, a ovako ima skoro nove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 ....уложио око 1500 еура... отерао код другог мајстора .... Мајстор ме није изварао и рекао да клипови треба да се замене ....  који је и механичар већ 25 година и бајкер... То је други мајстор.... Први мајстор....

 

... mog drugara, koji je ujedno i prvi majstor tog motora.... obecao da ce to sutra da pogleda...

 Taj čuveni leptir gasa oko koga drug Djunta stalno pravi frku/nauku

 

 Blagim dodirom na onu, da je tako nazovem, polugicu ... svako lupkanje prestaje i motor prede. Problem je sto to rade samo posebni poznavaoci.

 

 

Naravoučenje.

A sad znaš paralelu između majstora i poznavaoca.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • . . ., 172 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Japaner

Nije covek stavio klipove od stojadina pa motor na prodaju,ima ljudi sa foruma a i pisali su u ovoj temi koji su bas karabudzili motor za prodaju.

Dok je od strane forumasa isti bio hvaljen,kako gazda tako i motor, ubedili sebe i pokusavali druge da je ekstra i nikom nista. 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

 

Meni i dalje fali 500e. :)

 

Pozoveš, možda i ne fali......nikad ne znaš koliko fali dok ne probaš :)

 

 

Možda je hteo da ponudi 600, pa mu ipak fali još tih 500?

 

:D

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • . . ., 172 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Japaner

Neznam dal je neko obrisao ono sto sam napisao al ponovicu,nije covek stavio klipove od stojadina pa motor na prodaju. Ima ovde ljudi na forumu i koji su komentarisali oglas koji su bas pakovali motor za prodaju.Ubedili sebe i druge da je motor dobar cak su i hvaljeni od od forumasa kako motor tako i gazda.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Neznam dal je neko obrisao ono sto sam napisao al ponovicu,nije covek stavio klipove od stojadina pa motor na prodaju. Ima ovde ljudi na forumu i koji su komentarisali oglas koji su bas pakovali motor za prodaju.Ubedili sebe i druge da je motor dobar cak su i hvaljeni od od forumasa kako motor tako i gazda.

 

Nije ti niko obrisao post, samo se nalazi na prethodnoj strani....

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/112213-bmw-r1150gs/?p=1826979

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: R 1200 GS Rallye

 

Meni i dalje fali 500e. :)

 

Pozoveš, možda i ne fali......nikad ne znaš koliko fali dok ne probaš :)

 

 

Fali, culi smo se pre 15-ak dana. Vec sam dobijao od nekih i 3300eur. Rekao sam moze toliko, ali bez bocnih kofera na njima uvek mogu da izvucem 200eur, a imam i kupca za njih.

 

 

Nije covek stavio klipove od stojadina pa motor na prodaju,ima ljudi sa foruma a i pisali su u ovoj temi koji su bas karabudzili motor za prodaju.

Dok je od strane forumasa isti bio hvaljen,kako gazda tako i motor, ubedili sebe i pokusavali druge da je ekstra i nikom nista. 

 

:takoje:

 

Svako koga interesuje stanje agregata moze lako da ga proveri po tome kakvo je sagorevanje, odnosno sta izlazi iz auspuha. Sta ima da mu pricam da je radjeno ovo ili ono. Nikad nikom nisam nista uvalio, pa ne uvaljujem ni sad. Nemojte ovo da shvatate dvosmisleno pa da zbijate salu sporadi toga.

 

Evo za mene dve zanimljive price, koje nisu ni na ciji racun, pa da ih podelim sa vama:

1. Pre 7-8 godina sam bio sa prijateljem da on kupi Hondu horneta 900 od coveka koji je vlasnik jedne poznate kuce za kucnu tehniku koji je kupio novog horneta da ispuni sebi momacki san. Presao je sa njim jedva 4-5000km. Ispustio ga je u garazi, ogrebao rezervoar, sve drugo je bilo netaknuto, Odlucio je da ga proda, jer nije to za njega, ali je resio da sredi rezervoar. Nije vazno ko, ali uzeo mu je za farbanje rezervoara okruglo 1000eur (slovima jednuhiljadueura). E sad on nama prica da nije farban, ali mi ne odustajemo da jeste, Posle 4-5 puta negiranja, on (koji ima para ne zna ni sam koliko) crven k`o paprika priznaje. Taj koji mu je farbao rezervoar (vrlo poznat i cenjen u moto svetu ali nije vazno ko) mu je rekao: `nemoj slucajno nekom da pricas da si to radio jer nikad u zivotu neces prodati motor`. On ga je poslusao i sad mu je krivo. Drugar je kupio od njega motor.

2. Imao jedan drugar, situaciju sa pasatom. Inace takodje bajker i kao ja ovako dobar i posten covek. ;)  Radili neku ulicu u njegovom gradu i ostavili neke dzombe po putu, Na jednu probusi karter, on stane ubrzo ali dzaba, ode sve. Menjao je sve osim bloka motora, Presao sa njim 22.000km, prodao ga coveku, nije pricao nista. Prosle godine ga zove covek da se zahvali sta mu je prodao. Kaze:`presao sam sa njim 40.000km i nista osim redovnih servisa nisam dirao. Svaka cast.` Da mu je rekao verovatno ne bi ni dosao da ga pogleda.

 

Nije ni ovde na forumu drugacija situacija, mnoge su tajne ostale tajne, a ljudi zadovoljni.

 

Da podjem od sebe, verovatno ne bih ni ja na takvu informaciju ni otisao da pogledam vozilo, Ne znam.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Ma valjda je i bolje sto ima nove klipove.

Trotil body mozes srediti a nemoras,niti se to racuna u neki kvar,a resava se za 50tak e,kad bi tako gledali. . .

Pa valjda je bitno u kakvom je sad stanju,da im nisi reko za klipane da su menjani oni to nebi ni znali.diskovi su potrosni materijal.

Sta si radio to nije ni bitno,bitno je da je ispravan,kad bi to gledali tako nijedan motor sem novog niko nebi kupio,

Ko zna kolko je puta vlajkova afrika otvarana al mu niko nije reko,

Bre drama oko nicega. . . .

Tako se motor ne kupuje.

U radnju kupis nov i to je to,mada bi djule i vlajkić i tu nasli nesto da nevalja./novi klipovi

  • Podržavam 19

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

Pa princip, kakav princip.gavrilo
Bar si im reko a mogo si da prećutis..
Ne kazem,bolje i reći . a mozda i nije,zna djule gde treba u bmw da pogleda jes mator al nije za potcenjivanje,al vlajko malo kočoperan, ko da će da gu prevariš. .
Pa bre vlajko i da je prećuto to ti nebi ni znao,jos bi se divio kako klipani kao novi kako kompresija dobra itd.
Sad ti doslo jeb,turaj nove diskove vrati stare klipove i eto. .

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja sam već dugo mator , a ti si sve matoriji, pošto si  mlađi i brži, bojim se da ćeš da me stigneš i prestigneš. :lol3: TB da se srede kako treba za 50€, teško, da se samo ne čuju, ja ću besplatno. A ima još gde ume da lupa, al ;) . Drago mi je da se razvedrilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja