Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1150GS

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: R 1200 GS Rallye

Motor je uvezen iz CH pre tri godine sa 78000km. Kad sam ga uzeo odmah sam promenio svo ulje i filtere i svake godine po jednom iako sam presao svake godine po oko 3-4000km. Menjao sam i kardansko ulje. Menjac i kardan odlicni nema luftova. Menjao lance i spanere, ulje u kocnicama. Filter vazduha sam stavio BMC. Akumulator sam stavio nov prosle godine BMW Exide gel. ABS radi kako treba. Pumpa nema nikakvih problema. Diskovi, plocice, prednja viljuska, semerinzi, OHLINS zadnji amortizer, sve OK. Imam za njega i originalni BMW-ov punjac za akumulator. Gume sam planirao da zamenim za nekih 1500-2000km. Registrovan do marta 2016.

 

Cesto sam na putu pa je motor kod drugara u Bgd-u u grejanoj garazi preko zime.

 

Planiram da predjem, odnosno, da se vratim na R1200GS. To je glavni razlog prodaje.

 

Dejan 063388482

Cena 4000eur. Kome nisu potrebni koferi moze i bez njih.

 

Ko hoce da vidi motor moze i bez mene. Drugar se zove Oliver 0612693050

 

fVCdWdA.jpg

 

llpWH7d.jpg

 

XC3ize7.jpg

 

WpeDynV.jpg

 

it185d5.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Uf dusa me boli za ovog, al nisam jos zavrsio prethodni motor, pa prodaja, pa ...

 

Posto je tako lepo odrzavan i sa opremom oticice, ne brini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Nije tajna, ona tura od prosle godine koja je propala, ovaj put solo najverovatnije, All the way Round Serbia :) 3 ili 4 dana istocna, pa malo po jugu, pa stacionar na Divcibarama nedelju dana, pa 2 dana zapadna (od Divcibara do NS), pa kuci. 

 

 

Ako ne ode eto mene za koji mesec, vijam ga za jednu turu u Avgustu.

Пратим :)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Lep motor  :takoje:

 

Ako te zanima moj SV 650 n i doplata ti se javi da dodjem na gledanje, pivo i dogovor oko doplate.

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: R 1200 GS Rallye

Hvala na ponudi, ali nisam zainteresovan za 'manje' kubikaže. Sto se tice zamene došao bi u obzir za drugara neki automobil, karavan 1.9tdi, 1.9jtd ili 2.0hdi 2500-3000eur sa doplatom.
Od motora tražim R1200GS.
Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: R 1200 GS Rallye

Novi momenti pa da obavestim onoga koga interesuje

 

1. Juce sam video na nalepnici da je registrovan do 20.02., tako da je registracija istekla. Narednih mesec dana ga necu registrovati zbog eventualne prodaje, a nije mi ni neko vreme za voznju.

 

2. Do tada ga mozete oterati iz moje garaze za 3800eur. 

Dolaze ljudi da gledaju, raspituju se kolika je poslednja cena, a niko nista ne nudi. Da li ti ljudi spadaju u ozbiljne kupce? Ili sam ja neozbiljan? Pa ovo je zemlja Srbija cenkanje je dozvoljeno iako ga ni ja ne volim. 

 

3. Drugar je danas kupio auto, tako da zamena koju sam pomenuo otpada.

 

4. Punjac za akumulator vise nije aktuelan.

 

5. Ukoliko neko ne voli OHLINS, a ima fabricki amortizer zamenicemo i spusticemo cenu.

 

Zovite pa da se dogovaramo dobre sam volje. Pozdrav.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: R 1200 GS Rallye

Mogao si ponuditi nešto, verovatno bi se lako dogovorili.

I ja sam hteo tebe da zovnem svojevremeno da se menjamo za gsx1400 pa odustao, pa hteo, pa opet odustao. Sad kad nam je jedan u garaži na servisu kažem i ja za njega 'a mogao je biti moj.'

Tada sam stavio jaku cenu, na nagovor drugara, jer sam ga kompletno sredio. Sve što mi iole smeta, čak i da mu nije vreme za zamenu, ja odmah menjam. Nikad nisam štedeo kada je sredjivanje motora u pitanju. Uložio sam u njega pre nego što sam i počeo da ga vozim oko 1500eur.

Kad neko oglasi da prodaje nešto što meni odgovara, a ne odgovara mi cena, ja ponudim koliko bih ja dao, kolika god da je razlika. Nekad sam i uzimao, a nekad ne. Sve je u momentu.

Pozdrav.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: R 1200 GS Rallye

Samo da ukazem na to da je, ako neko nije primetio, cena za forumase niza nego na sajtu polovni automobili, odnosno za ostatak sveta. Ko bude dolazio neka napomene da je sa foruma jer je inace cena 4000eur, da se ne iznenadi kad mu kazem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: R 1200 GS Rallye

I dalje aktuelno.

 

Mislim da cu GS-a da ostavim neregistrovanog ove godine iako sam mu uzeo nove Anakee 2 cizme. Dogovorio sam se sa drugarom da aktiviramo njegovog `99. R1100S, posto ga nije registrovao par godina, trenutno mu zanimljiviji Harley.

 

Pa, videcemo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

E moglo je to da ode za c5 karavan da sam video ranije ..ali dobro.. ostaje ponuda afrika i keš..  :)

keš i čekić.. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: R 1200 GS Rallye

У петак ми је долазио колега @vlajko као купац, и у суботу поново са мајстором-Миле @djunta. Поред свега што сам му потанко испричао о томе шта сам радио са мотором ипак сам му нешто прећутао, што ми је он касније, у току дана, када је сазнао од другог колеге са форума коме сам рекао, енергично замерио. Замерка свакако на месту. Од извињења човек нема ништа, али ипак се и овако извињавам због изгубљеног времена обојици, енергије и непријатности. Осећао сам се у најмању руку глупо и бедно.

Видели су и флеку од уља за коју је Миле рекао да један семеринг пушта, као и то да је нека манжетна пукла, што би све требало заменити. И још нешто (нисам сигуран да ли је то Милетово или Влајково запажање) око тога да му карбуратори нису наштеловани, па да се зато чује лупкање? За флеку од уља знам, а остало бих морао да проверим прецизније о чему се ради пошто нисам био ту кад су долазили данас, већ су били са мојим другаром. 

 

Желим да упутим јавно извињење и другима којима сам прећутао да сам мењао клипове, мада мислим да је то само још један плус, а не велики минус.

 

Првих четворо-петоро људи са форума који су звали су уредно обавештени о свему што сам радио, односно у шта сам уложио око 1500 еура (и о клиповима). Поред свега наведеног око замене делова неки су били сморени због тога што сам мењао и клипове и одустали од куповине. Онда сам одлучио да то више не говорим иако сам их заменио не знам ни сам зашто. Сметало ми је лупкање са којим сам га свесно и купио, а за које сам претпостављао да долази од шпанера и ланаца које сам поред гомиле других ситница и сервиса одрадио код првог мајстора. Пошто се лупкање наставило и после тога, додуше много мање, ја нисам имао мира па сам га отерао код другог мајстора да ми све детаљно прегледа и ако шта треба да поправи или замени. Мајстор ме није изварао и рекао да клипови треба да се замене већ да једино ту од целог агрегата налази одступање од фабричког, и то тако да је још увек било у дебелој толеранцији, али сам ја тада, у тренутку, одлучио (моја луда глава) да то заменим. То је значило замена клипова, карика, лежаја, дихтунга, гумица вентила. уљног филтера, уља, оригинални делови. Ваљда сам све набројао, не знам баш сваки детаљ, али наравно да су наштеловани вентили, тп сензор ... Све укупно ме је то коштало 80543дин. То је цена без рабата, односно онолико колико је њега коштало и без руку. Рабат и руке нисам платио јер ми је то добар пријатељ који иначе држи сервис за немачка возила Audi, Bmw, Mercedes, VW, који је и механичар већ 25 година и бајкер. Озбиљан је професионалац у свом послу, није дунђер. Моторе поправља једино себи и пријатељима, док му радници раде у ауто-сервису. Дијагностиком је утврђено да је са мотором све ок, ТП сензор наштелован у нулу, сув ауспух, издувни гасови ок, нити масно нити гараво, нити црно - одлично сагоревање, што јасно указује на то какво је стање у агрегату и како дише. То је други мајстор код кога сам возио мотор. Он ми је говорио да нисам нормалан што то радим, а није једини, али сам им рекао да хоћу да га средим да ми буде као нов. Нисам то урадио због неке хаварије у агрегату, него зато што сам хтео да се решим звука који је долазио из њега за који сам на почетку мислио, као што сам већ навео, да долази од ланаца и шпанера. Први мајстор ми је  такође пријатељ. За мене је нормална ствар, и без лупкања, замена ланаца и шпанера приликом куповине половног возила, поред замене уља, филтера и сл. Други мајстор ми је указао и на то да тај звук долази од луфта у осовиници лептира на усису коју покреће сајла гаса. Рекао је да то није ништа посебно, да може да се сервисира и дао ми је број телефона мајстора који ће то да ми одради бесплатно, али ја нисам још увек то завршио.

 

Влајко је рекао да неће да пише своје лоше искуство са мном на форуму, хвала му на томе, али бих ја замолио и њега и Милета да напишу слободно, ако уопште хоће на то да потроше време.

 

Да се поновим, ја мислим да је позитивно то што су нови клипови и остало набројано у агрегату мог мотоцикла и не мислим да сам некога тиме преварио јер и даље мислим да имам одличан мотор било да је за новог власника било да остане код мене.

 

Ко тражи перфектан 1150 ГС нека ме не зове и нека не долази јер мој мотор, свакако, није перфектан.

 

Свима који су се интересовали за најнижу цену, она је 3500 еур и испод тога не идем, па нека је и најгори крш. Ко хоће може, ко неће да смо живо и здраво. За оне које познајем може и неки део на чекање, а кога не познајем нека је и најпознатији на форуму, не.

 

Свестан сам да сам можда и сам затровао свој оглас, али није ни важно бар ми је савест мирна. Мотор не морам ни да продам. Као што сам и раније рекао сређивао сам га за себе, а не за продају. Купио сам га за 4000еур, уложио око 1500еур а можда и више, нисам сабирао, а продајем га за 3500еур. Мислим да је то скроз коректно. На то сам се одлучио зато што ме 1200 ГС невероватно боде у очи, иако треба да ме дође као три комада 1150 ГС. Ја сам се ипак одлучио на тај корак јер ми је искрсла нека комбинација око продаје викендице и пошто, евидентно, нисам нормалан по том питању, као уосталом и многи од нас.

 

Поздрав за све  :zdravo: и не замерите.

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Meni je žao što je došlo do kolizije i blagog konflikta, tvoj prijatelj na šubleru očitava debljinu  5,10mm, potom ja merim na istom mestu bez naočara a Vlajko očita 4,10mm, fabrički 5,00, min 4,50. Ja se ne bavim procenom motora pri kupovini, po gotovu ne za novac, jer uvek ima nečega što se ne može uočiti, naročito kad uslovi to ne dozvoljavaju. Vlajko mi je veoma blizak prijatelj i nisam mogao da ga odbijem, ubuduće neće biti izuzetka čak ni u vidu navoda na šta treba obratiti pažnju, ovo mi je naravoučenje.

 

Neću da komentarišem šta, kako, zašto, jel treba, ne treba, može, ne može,...Osvrnuću se na TB, Trottle body, telo gasa, ispravljen sam od strane tvog prijatelja da to nije karburator već ajnšpric, dodao sam, karburator sa elektronskim ušpricavanjem goriva. Bez paljenja agregata sam detektovao mogući kvar, to je tipično za svaki bokser pre ili kasnije, fabrički je predisponiran i pospešen ne adekvatnim podešavanjem tokom ekspoloatacije, motor ide zavidno i takav, u početnom stadijumu osim zveckanja ne remeti vuču agregata, u poodmaklom već da. Problem može vešt majstor da zamaskira i sakrije zveckanje ili da nabudži za neko vreme ala za prodaju, postoji fabrički Bing-ov set za reparaciju, radi ga i Rumun pod nikom Den Cata, oba ne sadrže leptir, izrađujem i ja al sa nadodatim leptirom ako je stari potrošen predugim voženjem sa izraženim kvarom, ali pored zamene delova problem je kalibrisati i podesiti za šta BMW ne daje podatke i isključivo upućuje na sebe, ja uspem da ih sredim. No, to nije neka stavka koja treba da odvaraća potencijalnog kupca, 100-200€, ima u više tema na forumu o ovom problemčiću.

 

Činjenica je da se od polovnog motora ne može očekivati perfektno stanje, čak i mom koji je ko ispod čekića bi i ja mogao još da doteram ponešto iako su ga moje ruke prešle celog, zato su i cene od-do, nov motor je koštao cca 20.000 nemačkih maraka, toliko košta i sada nov GS, a svaki polovan BMW će uz relativno skromno ulaganje pružiti sve kao i nov, osim što nije nov.

 

PS

 Протомајстор Napisao Danas, 04:03 AM

У петак ми је долазио колега @vlajko као купац, и у суботу поново са мајстором-Миле @djunta

 

Sebe ne smatram majstorom!

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: R 1200 GS Rallye

@djunta

Postovanje, zao mi je sto nisam mogao da budem prisutan, jer sam imao zelju da se i licno upoznamo. Hvala na komentaru, pogotovo za ovaj deo koji je vezan za throttle body, znaci mi.

Nisam ranije nigde cuo da se elektronski sistem za ubrizgavanje goriva u bilo kom vidu (direktnom ili indirektnom) zove karburatorom, ali u svakom slucaju zanimljiva formulacija.

Ako u narednih par nedelja ne prodam motor, a pre nego sto pocnem da ga vozim pod obavezno cu time da se pozabavim ... mozda se i vidimo tim povodom, ako nije problem?

 

Znam da je za debljinu diskova minimun 4.5mm. Nisam to proveravao, motor zaustavlja fantasticno. Pre nekih 20-ak dana prvi komentar jednog od potencijalnih kupaca, nakon sto ga je probao, je bio `u, bre, ovaj koci bolje od mnogih R-ova.`

Kad se vratim u Bgd svakako cu to da proverim, iskljucivo zbog sebe. Meni je vazno.

 

PS. Sto se tice ovog dela za majstora ... izvinjenje, tako sam shvatio predstavljeno.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Da si mi sve ovo rekao odmah..ishod bi bio možda bio drugačiji..ovako te jako bitne prećutane stvari osećam baš kao prevaru..iako znas i ko sam i da nam ovaj forum između ostalog služi da se zaštitimo od takvih stvari..ovde svi imamo nick..ali iza njega stoji čovek sa svojom rečju i obrazom..pogotovu ako je godinama na forumu..

Razumem i da ti je krivo kad si shvatio šta si uradio..ali dzaba izvinjenja, potrebno je ispraviti pogrešno učinjeno..što u ovom sluĉaju i jeste ovaj tvoj post..čovek je sklon da pogreši..ljudski je gresiti..

Ranije nisam vodio stručnjake sa sobom..ali sa ovoliko godina iskustva ipak je potrebna bar jos jedna bistra glava i glas razuma potkovan znanjem :)

Inače u svojoj strasti smo skroz sluđeni i neuračunljivi..

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6478 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@djunta

Postovanje, zao mi je sto nisam mogao da budem prisutan, jer sam imao zelju da se i licno upoznamo. Hvala na komentaru, pogotovo za ovaj deo koji je vezan za throttle body, znaci mi.

Nisam ranije nigde cuo da se elektronski sistem za ubrizgavanje goriva u bilo kom vidu (direktnom ili indirektnom) zove karburatorom, ali u svakom slucaju zanimljiva formulacija.

Ako u narednih par nedelja ne prodam motor, a pre nego sto pocnem da ga vozim pod obavezno cu time da se pozabavim ... mozda se i vidimo tim povodom, ako nije problem?

 

Znam da je za debljinu diskova minimun 4.5mm. Nisam to proveravao, motor zaustavlja fantasticno. Pre nekih 20-ak dana prvi komentar jednog od potencijalnih kupaca, nakon sto ga je probao, je bio `u, bre, ovaj koci bolje od mnogih R-ova.`

Kad se vratim u Bgd svakako cu to da proverim, iskljucivo zbog sebe. Meni je vazno.

 

PS. Sto se tice ovog dela za majstora ... izvinjenje, tako sam shvatio predstavljeno.

 

Takođe, zato što se baviš teškim socijalnim radom. TB, nosač gasa, je principijelno karburatorski usis ili po meni bliži tom tipu usisavanja, a umesto venturijevsko ubacivanje goriva je to ovde elektronski kontrolisano što je pa problem za sebe. GS 1.2 ima naj kraći zaustavni put od serijskih motora, počevši od serije 1.100, kočioni sistem je uz varijacije isti i svi koče moćno i nije ništa neobično da mnogi R-ovi zaostaju u tom segmentu, tako da i sa izbrazdanim diskovima ili daleko ispod mere taj motor zaustavlja zavidno dobro, ali jedno je inženjerska tolerancija prihvatljivog a drugo lična i o kojoj ne treba diskutivati uopšte. Naravno da nije problem bilo šta sa moje strane. Šala je za majstorisanje, jedno je zvanje a dugo znanje.

 

Da si mi sve ovo rekao odmah..ishod bi bio možda bio drugačiji..ovako te jako bitne prećutane stvari osećam baš kao prevaru..iako znas i ko sam i da nam ovaj forum između ostalog služi da se zaštitimo od takvih stvari..ovde svi imamo nick..ali iza njega stoji čovek sa svojom rečju i obrazom..pogotovu ako je godinama na forumu..

Razumem i da ti je krivo kad si shvatio šta si uradio..ali dzaba izvinjenja, potrebno je ispraviti pogrešno učinjeno..što u ovom sluĉaju i jeste ovaj tvoj post..čovek je sklon da pogreši..ljudski je gresiti..

Ranije nisam vodio stručnjake sa sobom..ali sa ovoliko godina iskustva ipak je potrebna bar jos jedna bistra glava i glas razuma potkovan znanjem :)

Inače u svojoj strasti smo skroz sluđeni i neuračunljivi..

 

Najzad si se urazumio, ko juče se sećam kad si probao moj motor tek što ga kupih, "ne bi se menjao za moju Teneru", al strasti oko i pogotvu na motoru, nema mesta, a sve će leći na svoje mesto, kako to biva u životu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ok, čovek nije rekao/napisao da je menjao klipove (što je veliki propust), ali moje pitanje na kraju balade je - da li je taj motor dobar? I da li je dobar za cenu za koju se prodaje? Diskovi su za zamenu (ili nisu)?!? Jesu li svi za zamenu? Ako jesu to je onda jedno 300 EUR dodatnih ulaganja. Sam agregat? Da li dimi, da li troši ulje, ima li "čudnih" zvukova?!? Taj čuveni leptir gasa oko koga drug Djunta stalno pravi frku/nauku - osim eventualnog kliktanja/čaktanja - jel u ovom trenutku negativno utiče na rad motora ili će po slobodnoj proceni "početi da utiče" na rad motora za 50.000 km. Ako je ovo prvo, onda je to bitno napomenuti, ako je ovo drugo onda je po meni bitno samo ako budući vlasnik planira da sa tim motorom obiđe Zemljinu kuglu dva puta, pa da ga drugi put negde u okolini Ulan Batora ne zajebe taj leptir...

To ulje koje negde curi - koji semering je u pitanju i koliko je komplikovana zamena? Ako treba rasturiti ceo motor radi zamene to je onda poveliki problem...

 

Hoću reći, sad kada ste se već raspisali, ne morate biti više baš toliko društveno-politički korektni. Ima još eventualnih interesenata kojima možda nije uopšte bitno da li su klipovi menjani dok god motor ne lupa, ne duva i ne puva, ali je jako bitno ako odmah mora da tresne 300+ evara na diskove ili ako treba da rasturi kompletan motor da bi zamenio neki semering koji ako se ne zameni potencijalno može izazvati veću štetu...

 

 

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja