Jump to content

Moto Zajednica

Royal Enfield Himalayan

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD
On 9/8/2021 at 12:52 PM, mali_veseljak said:

Poskupio je celik i to vise puta. Proizvodjaci motora nisu tome krivi, e sada....drugi par opanaka je sto koriste pa dizu cijenu cise od realne.

Celika u motociklu ima za celih 100 evra.
I aluminijuma za jos mozda 200 :)
I to po MP cenama da se uzima :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

Bio danas u N. Sadu. Ko velim, da trknem, da pogledam, sednem...ljubazni prodavac mi reče da imaju registrovani primerak i da može da se zakaže vožnja. Neuobičajeno velik motor za svoju kubikažu. Robustan, drustan...potsetio me na trenutak na "sdjelano v sssr-u". 

 

Na prvi pogled pleni pažnju i izaziva, onako, neke žmarce čudne.:)

IMG_20210928_104137.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Znam da ima bezbroj review-a ovog motora na yt, ali ovaj je nekako i prijatan za gledanje - lepi predeli i kadrovi. Pa rekoh da podelim
 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 943 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Očekivan potez koji teško može da im obije o glavu, taj njihov paralelaš stvoren za laganu avanturu. Ako ne bude preveliko prase, biće odličan motor. A ako i bude, i dalje će se prodavati više nego dobro.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ako ima isto ili neko kilo vise kao i 400 ima smisla i bice pun pogodak, samo da ne bude pretezak.

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Kladim se da neće biti kao Himalijan, biće to više skrembler.. točak 19" napred.

Da bi onu lampinu od agregata nosio po offu treba ozbiljan ram i vešanje...

No vej Hoze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće
On 10/30/2021 at 5:21 PM, Alekre said:

Poluproizvod, bačena para koliko god da je jeftin.

Zavisi kako gledaš na stvar. Ako gledaš iz ugla nas sa Balkana, gde je prodaja na nivou statističke greške, takoreći "na kašičicu", i gde u opšte nema nekih informacija iz prve ruke od strane ljudi koji ga ekspolatišu u različitim uslovima, onda verovatno da.

 

Ali obzirom da smo mi za ostali normalan svet nebitni "kao ženski WC u kladionici", i da im je do našeg mišljena stalo kao do lanjskog snega, a na opštu radost ostatka sveta koji ga u zravlje ekspolatiše po različitim vukoj...ma, sa manjim ili većim uspesima, uz manje ili veće dorade, onda ova tvrdnja i nije tako tačna.

 

Već sam jednom rekao, ako tako posmatramo stvar, svakom novom motoru, automobilu ćeš naći neku manu kao konzument...negde je to niže ili više sedište, nekom hod amortizera, nekom slabija instalacija, nekom jer gume nisu tubules, dakle sve ima manu, pa verovatno i ovaj motor.

 

Suština ovog motora je da je relativno jeftin u nabavci kao nov, relativno prost i jednostavan za održavanje bez nepotrebnih dodataka, tog nekog "retro" izgleda za one koji to vole, sa razvijenim tržištem dodatak i delova za njega ( govorim za "ostatak sveta" da ne bude zabune ), i uz malo marketinga od strane You Tube-ra eto uspeha.

 

A svakako svaka kupovina, novog ili polovnog motora, je jedan ogroman kompromis gde svako od nas sebe "traži" i trudi se da pomiri svoje zahteve sa finansijama i da odnos uloženo-dobijeno po njega bude najbolji u tom momentu.

 

A takođe, svako od nas ima drugačiju filozofiju o tom odnosu "uloženo-dobijeno".

 

 

Promenio član ficha007
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Translap 600 star više od 30 godina je pojam za ovo. 

 

Istina, nema motora bez mane, ali ove letvice od zadnje viljuške i grisine napred... Sa jedne strane su preskupi premijum modeli sa druge strane poluproizvod, motocikl iz 70te godine i to je kao super, cool, retro... 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće
Just now, Alekre said:

Translap 600 star više od 30 godina je pojam za ovo. 

 

Istina, nema motora bez mane, ali ove letvice od zadnje viljuške i grisine napred... Sa jedne strane su preskupi premijum modeli sa druge strane poluproizvod, motocikl iz 70te godine i to je kao super, cool, retro... 

 

Pazi, verovatno je tako kao što kažeš u pogledu Translapa. Ali se to opet svodi na priču da li je bolja nova Dačija Sandero Stepway ili polovni BMW, ili šta ja već znam. Tu bi se dosta ispolarizovali, pa tako i oko ove tvoje tvrdnje.

 

Opet kažem, ne možemo da tvrdimo kakav je jer ga niko sa ovih prostora nije vozio u dužem vremenskom periodu da bi mogao da tvrdi kakav je u ekspolataciji. Testovi novih motocikala koji traju par dana, pa bilo o kom motoru da se radi, nisu u opšte merodavni jer se radi o novi motorima.

 

Kakvi će oni biti poslee 10.000 ili 50.000km je pravo pitanje i to je ono što mene zanima. Realna ekspolatacija koja će da pokaže sve konstrukcijske mane i greške bilo kog motora, pa i ovoga. To je nešto što se na testu novog motora ne vidi. O tome možem samo da čitamo iz pera nekih svetskih putnika ili da gledamo You Tube pa da se nađe neko realan i objektivan ko ne doživljava svoj motor kao ikonu, a ko bi bio voljan da prenese svoja iskustva o određenom modelu.

 

Mi sa ovih prostora to definitivno nismo jer smo previše veliki idolopoklonici i u stanju smo da ono što vozimo, bez obzira da li je u pitanju motor ili auto dižemo u nebesa. A to je sve usled nedostatka para i nemogućnosti da se proba više motora, što je svuda normalno, a kod nas je uglavnom misaona imenica.

 

A u pogledu tog retro fazona, jbg nismo svi isti. Nekome se to sviđa, nekome ne. Tu ne možemo biti objektivni.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kada poredim TA600 i R. Enfield, poredim ih po specifikacijama a ne direktno nov ili polovan motocikl. O kvalitetu ležajeva, sajli, točkova o tome tek nema smisla govoriti. Pričamo da li može da pređe 50,000 da se ne raspadne... Koja je to kilometraža? Nikakva za bilo koji ozbiljniji skuter od 125cc.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 943 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Pogrešno protumačih ponešto napisano, obrisah i ispričavam se.

 

RE je sa blizancima pokazao da može da napravi kvalitetan ako ne po performansama konkurentan motor. Meteor je koliko vidim u istom kalupu kvaliteta. Himalayan je bio međufaza. Koliko para toliko muzike. Na stranu što je RE kod nas preskup.

Promenio član Gordak985

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
2 hours ago, Alekre said:

Kada poredim TA600 i R. Enfield, poredim ih po specifikacijama a ne direktno nov ili polovan motocikl. O kvalitetu ležajeva, sajli, točkova o tome tek nema smisla govoriti. Pričamo da li može da pređe 50,000 da se ne raspadne... Koja je to kilometraža? Nikakva za bilo koji ozbiljniji skuter od 125cc.

 

Dal si ga imao? Da li znaš nekog ko ga je imao? Ili pričaš na osnovu predrasude?

 

Sa druge strane, bilo gde u svetu ljudi odu u salon, i "kupe" ovaj motor na 3-4 godine otplate sa mesečnom ratom od 100njak evra. Njima je to ko nama 500din. Više daju za fensi iPhone. I njemu je bitno da ima servisera i da ne razmišlja. Posle te 3-4 godine ga proda i ode po nešto drugo. I kod nas to polako dolazi. 

Imao sam ja motore iz 90tih, imam i sad, i nek je to sve Honda i Japanac, to je sve umorno... Džekovi krti, plastike, gumice, te vamo te tamo... Više se igraš u garaži nego voziš.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Himi je motor namenjen za nezahtevne korisnike. Kao na primer - za mene. Kojima je bitno samo da je motor udoban.

 

E sad, ljudi ga voze vec godinama, prelaze i po 30 000km kodisnje u indiji, a sedne po njih 3-4 na njega da se vozi.

 

Za jednu osobu, nov motor, sa 3 godine garancije, za 1600e ucesca i 82e mesecnom ratom ga svako moze kupiti.

 

I pre bih sa njim bilo gde posao nego sa bilo kojim TA600, Africom ili Tenerom koja za 20 godina presla 150 000km minimum (to je samo 75000km godisnje)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Samo ću izneti svoje mišljenje u vezi ovog modela.Elem,meni  motor prvo mora da se svidi po izgledu,posle dođe mehanika tehnika ,ako se sve sklopi odlično.Ali meni lično se ništa ne sviđa na ovom motorciklu,ma koliko bio jeftin i nov.ali to sam samo ja .Podržavam ljude kojima se ovo sviđa,možda ja ne vidim baš naj bolje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Šta ima da gledaš i isprobavaš najjeftiniji motor iz Indije? Motor je celina iz puno delova. Ležajeva, sajli, prekidača, šrafova... Koliko su te komponente kvalitetne, toliko će trajati. 

Slažem se, ko ima ozbiljan motocikl i da pored njega kupi Himalayan, okej. Mada verujem da većina ovde u SRB, ako se odluči za nov motocikl, gledaće da je što više univerzalniji i da posle izvesnog vremena zadrži neku vrednost. Jer ovde se valja za vikend provozati lokalno, jednom godišnje otići na more ili na Alpe sa tri kofera i saputnikom... A za to se zna, STROM 650, Versys 650, pa čak i TRK.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

 

Kako hoćete. Kažite da sam snob, ovakav-onakav... Nemam ja ništa protiv jeftinih motora ali ne mogu da "progutam" sklop kao što je ovo za 7500 evra. 

 

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Royal Enfield CONTINENTAL GT 650 MR, 2021. godište, Chopper / Cruiser, vozilo prešlo 2 km, Novi Sad. Cena 7.690 € - Motori - Polovni Automobili

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kawasaki Z650 RS, 2022. godište, Naked, Novi Sad. Cena 8.172 € - Motori - Polovni Automobili

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha XSR 700, 2021. godište, Naked, vozilo prešlo 1 km, Novi Beograd. Cena 8.240 € - Motori - Polovni Automobili

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
39 minutes ago, Alekre said:

 

Kako hoćete. Kažite da sam snob, ovakav-onakav... Nemam ja ništa protiv jeftinih motora ali ne mogu da "progutam" sklop kao što je ovo za 7500 evra. 

 

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Royal Enfield CONTINENTAL GT 650 MR, 2021. godište, Chopper / Cruiser, vozilo prešlo 2 km, Novi Sad. Cena 7.690 € - Motori - Polovni Automobili

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kawasaki Z650 RS, 2022. godište, Naked, Novi Sad. Cena 8.172 € - Motori - Polovni Automobili

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha XSR 700, 2021. godište, Naked, vozilo prešlo 1 km, Novi Beograd. Cena 8.240 € - Motori - Polovni Automobili

 

A jbg buraz, sto ljudi sto ćudi...

 

Kao što meni nije jasno da neko da 3000e za Afriku staru 25 godina, tako tebi nije jasno da neko da za nov Royal skoro istu cenu kao za neki Japanac. A ima i onih kojima nije jasno da ljudi TDM900 star 16-17 godina cene 4000-4500e. Tako da, ne vredi raspravljati, sve je to od čoveka do čoveka :)

Promenio član Markone88

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
7 hours ago, Alekre said:

 

Kako hoćete. Kažite da sam snob, ovakav-onakav... Nemam ja ništa protiv jeftinih motora ali ne mogu da "progutam" sklop kao što je ovo za 7500 evra. 

 

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Royal Enfield CONTINENTAL GT 650 MR, 2021. godište, Chopper / Cruiser, vozilo prešlo 2 km, Novi Sad. Cena 7.690 € - Motori - Polovni Automobili

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kawasaki Z650 RS, 2022. godište, Naked, Novi Sad. Cena 8.172 € - Motori - Polovni Automobili

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha XSR 700, 2021. godište, Naked, vozilo prešlo 1 km, Novi Beograd. Cena 8.240 € - Motori - Polovni Automobili

 

 

Za ovo se apsolutno slažem.

Cena je prevelika kod nas za sve jednog RE i ne znam kako će ih prodavati.

Himalijan je bio 4900e, sad je 5300e. Aj važi. CRF300L je isto para... 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja