Jump to content

Moto Zajednica

Royal Enfield Himalayan

Recommended Posts

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan
Pre 5 sati, WoodyRider je napisao:

Kawasaki Versys x300 i Honda CRF 300 su jedini dual sport motori koji pariraju Himalajanu na našem tržištu. I sigurno je da su oba bolji i kvalitetniji od njega. Ali, sigurno su i prilično skuplji. Verujem 1000 i kusur evra (ako neko zna tačnu cenu neka napiše, da ne nagađamo) . Versys se više ne prodaje na našem tržištu i sve što nađeš u oglasima je polovno. I Himalajan imaš na oglasu za 4600, sa 800 km na satu. 

napisao sam, cini mi se 5560 za nov x 300, a himalayan 5290...  iznerviralo me to dizanje cene, ono, za mesec dana... to mi je bukvalno kaciga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

Lagano dizanje cene motora po meni je globalna pojava koja nema veze sa markom i tipom motora. To je neki trend koji iz godine u godinu uzima maha pa je tako i kod nas. Plus što kod nas naši uvoznici imaju neku čudnu politiku cena. 

 

Moje neko mišljenje je da motor polako postaje trend, pogotovo u većim gradovima gde je sve više izražen problem sa parkiranjem za automobile, pa samim time motori i skuteri imaju veliki značaj. A tamo gde postoji velika tražnja, normalno je da uvoznici povećaju cene po starom srpskom običaju "daj da klepam sa cenama jer ko zna koliko će da traje"...

 

Tako je kod nas u svakoj oblasti i ništa tu nije čudno. Čim je nešto "aktuelno" odmah gledamo da se "učipimo"...

 

Generalno cene kako polovnih tako i novih motora imaju trend rasta, e sad da li je to opravdano ili ne ne znam, tako da ne mislim da je tamo zbog neke ženske koja se vozala na RE došlo do povećanja cene, ali da se ovaj motor pokazao na terenu to niko ne može da mu spori.

 

Da je arhaičan, rustičan takođe je tačno, ali je prost i jednostavan za održavanje, što je plus za nekoga ko ima nameru da ga tera po bespućima ( u Srbiji su takvi retki, za razliku od sveta ), jer čega nema ne može ni da se pokvari. Kada se i pokvari nešto, lako se popravlja bez neke preterane filozofije, što i jeste neka odlika ADV motora, a ne da mu treba neka skupa dijagnostika i namunjeni servis za popravku, ili ne daj Bože da se neki deo mora čekati jer ga nema na lageru...

 

Moje neko viđenje je da svaka roba ima svoga kupca, samo je pitanje šta svako od nas hoće za svoje novce.

 

@Envy "Kawasaki Versys x300 i Honda CRF 300 su jedini dual sport motori koji pariraju Himalajanu na našem tržištu. I sigurno je da su oba bolji i kvalitetniji od njega"

 

 Po meni je tu još i Honda CB 500X, TRK 502X, KTM 390 Adventure, mali Strom, GS 310...ta klasa postaje interesantna za proizvođače jer se po svetu dosta putuje i sa tim motorima pa samim time i potreba da svaki proizvođač ima po neki model i u toj "mini ADV" odnosno dual sport klasi. 

 

 

 

 

Promenio član ficha007

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
7 hours ago, Envy said:

napisao sam, cini mi se 5560 za nov x 300, a himalayan 5290...  iznerviralo me to dizanje cene, ono, za mesec dana... to mi je bukvalno kaciga

Gde si našao X300? Ja proletos hteo da kupim - rekli mi ukinut zbog euro normi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
pre 37 minuta, ficha007 je napisao:

 

@Envy

 Po meni je tu još i Honda CB 500X, TRK 502X, KTM 390 Adventure, mali Strom, GS 310...ta klasa postaje interesantna za proizvođače jer se po svetu dosta putuje i sa tim motorima pa samim time i potreba da svaki proizvođač ima po neki model i u toj "mini ADV" odnosno dual sport klasi. 

Teško. Navedeni modeli nemaju nikakve veze sa dual-sport modelima. Namenjeni su uglavnom mlađoj populaciji koja tek ulazi u ovaj svet, ali za neka ozbiljnija putovanja po bespućima nemaju šta da traže. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće
4 minutes ago, WoodyRider said:

Teško. Navedeni modeli nemaju nikakve veze sa dual-sport modelima. Namenjeni su uglavnom mlađoj populaciji koja tek ulazi u ovaj svet, ali za neka ozbiljnija putovanja po bespućima nemaju šta da traže. 

Pa onda ni Kawa tu ne pripada i jedini modeli za bespuća su na prvom mestu CRF 300 koji je stvarno dobar i pogođen motor  i RE. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
pre 19 minuta, ficha007 je napisao:

Pa onda ni Kawa tu ne pripada i jedini modeli za bespuća su na prvom mestu CRF 300 koji je stvarno dobar i pogođen motor  i RE. 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

Ne bih da preterano offujem ovu temu, ali naša već čuvena Holanđanka je u svojim serijalima, posle RE vozila i CB 500X, a kasnije i pomenuti CRF, pa ima videa na tu temu na You Tube. Dakle i CB 500X pokazao joj se sasvim upotrebljiv za bespuća....hoću da kažem da svaki od motora koji sam naveo, uz pravilan izbor guma, pametnog vozača koji poznaje granice motora koji vozi, može da se smatra ADV ili dual sport motorom.

 

Kawa niti prednjači niti zaostaje po tom pitanju za ovim motorima koje sam naveo. Od svih njih CRF mi deluje "najterenskije" pa posle njega RE. Ali kažem, i ostali mogu daleko, uz adekvatne gume i pametnog vozača.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
Pre 1 sat, ficha007 je napisao:

Po meni je tu još i Honda CB 500X, TRK 502X, KTM 390 Adventure, mali Strom, GS 310...ta klasa postaje interesantna za proizvođače jer se po svetu dosta putuje i sa tim motorima pa samim time i potreba da svaki proizvođač ima po neki model i u toj "mini ADV" odnosno dual sport klasi.

U pravu si... Sa svim navedenim modelima mozes putovati po svetu i snimiti fancy video, podjednako kao i sa ovim x300...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 318 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Strom 250 je sprdnja spram Versysa u svakom smislu.

 

Versysom su skroz zadovoljni i u offu, jedina mana je što ne može da se isključi ABS pa čupaju osigurač :jee: 

 

On je bio nov 5500e kod Culeta, bila su dva komada prošle godine, crni i sivi ako se ne varam.

 

CRF300 Rally je 6790.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
53 minutes ago, JunioR. said:

Strom 250 je sprdnja spram Versysa u svakom smislu.

 

Versysom su skroz zadovoljni i u offu, jedina mana je što ne može da se isključi ABS pa čupaju osigurač :jee: 

 

On je bio nov 5500e kod Culeta, bila su dva komada prošle godine, crni i sivi ako se ne varam.

 

CRF300 Rally je 6790.

Oba su prodata za 5300 :) bio ja da vidim uzivo, extra motorici! Za nas koji ne trazimo brzinu, nema bolje.

 

Royal je super u svakom pogledu, samo nisam zadovoljan zavrsnom obradom nekih detalja (prekidaci, varovi na ramu, materijal sedista) ali dobro, uvek moze da se unaprede

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 318 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Eto, još bolje. Mislim da je sjajna varijanta za te pare, proveren agregat, 19 točak, sjajno izgleda kad se napuca opremom.. Malo je smešno što se ADV motor vrti tako, ali navikao bih se :D šteta što je mala potražnja za tu klasu kod nas, baš su zanimljivi

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan
Pre 6 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

Gde si našao X300? Ja proletos hteo da kupim - rekli mi ukinut zbog euro normi

Moto Marinkovic, pisalo u cenovniku.

 

Danas sam ih zvao, kazu da nemaju na stanju, i da moram da im posaljem e-mail da bi videli da li mogu da ga nabave.

Iskreno, nisam se nesto odusevio ovim likom sto se javio. To me nekako odbilo, kontam, da ima nekih problema, treba da se koljem bzv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
8 minutes ago, Envy said:

Moto Marinkovic, pisalo u cenovniku.

 

 

Iskreno, nisam se nesto odusevio ovim likom sto se javio. To me nekako odbilo, kontam, da ima nekih problema, treba da se koljem bzv.

:lol3:Marinkovic klasika, imas par tema o tom liku na forumu, procesljaj. 
Uglavnom sjajan majstor, al izuzetno tezak covek, nisi prvi koji se "nije odusevio" njegovom ljubaznoscu...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Da pričam ja moje utiske kad sam letos zvao gospodina iz NSa? Sine, nema laku noć, niti će biti. A vidim da u Nemačkoj ima. Uostalom, to je najveći problem Kawasakija u Srbiji, nema ozbiljne firme iza njega. Zato jedino uvek na kraju kupim Honde. Za VFR iz 1998 sam kupovao sitnice i gumice i origanal šrafove, ma sve što ti padne napamet, ima on line katalog, zapišem broj, e-mail, treba mi to i toliko komada, 7 dana kasnije, stiglo. Svi koji imaju auto program verujem da su dobri. Honda, BMW, Suzuki... (ali kažem, nisam sa njima sarađivao, samo sa Hondom)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 14 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

Da pričam ja moje utiske kad sam letos zvao gospodina iz NSa? Sine, nema laku noć, niti će biti. A vidim da u Nemačkoj ima. Uostalom, to je najveći problem Kawasakija u Srbiji, nema ozbiljne firme iza njega. Zato jedino uvek na kraju kupim Honde. Za VFR iz 1998 sam kupovao sitnice i gumice i origanal šrafove, ma sve što ti padne napamet, ima on line katalog, zapišem broj, e-mail, treba mi to i toliko komada, 7 dana kasnije, stiglo. Svi koji imaju auto program verujem da su dobri. Honda, BMW, Suzuki... (ali kažem, nisam sa njima sarađivao, samo sa Hondom)

Još mnogo stvari treba da se dogodi da naši dileri motocikala postanu kako treba...tu jedino Hondu ne ubrajam. Sve ostalo je pod velikim znakom pitanja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Čitam ovde puno kritika na neopravdani porast cijene, nitko ne želi razumiti da su sirovine na svjetskoj razini poskupile i višestruko.


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 18 minuta, el classico je napisao:

Čitam ovde puno kritika na neopravdani porast cijene, nitko ne želi razumiti da su sirovine na svjetskoj razini poskupile i višestruko.


Poslato priko Ténéré

Nemoj molim te te priče...kako to da je gorivo i te kako stabilno sa cenom u Americi? Svi znamo da je veštački izazvan skok cena.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Nemoj molim te te priče...kako to da je gorivo i te kako stabilno sa cenom u Americi? Svi znamo da je veštački izazvan skok cena.

Pogledaj malo samo cijene građevinskog materijala i sve će ti biti jasno, i to na razini cijele europe.

Jbš USA, kod njih je sve instant, pa i pare.


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Pogledaj malo samo cijene građevinskog materijala i sve će ti biti jasno, i to na razini cijele europe.

Jbš USA, kod njih je sve instant, pa i pare.


Poslato priko Ténéré
Pa ko diktira svetske cene? EU? Nemoj...prosto veštački su podignute cene resursa i naravno na to se duva cena finaknog proizvoda pride. Ovo je sad čist bezobrazluk...

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Ne moze se sporiti rast sirovina, materijala, celika i slicno na globalnom nivou, bilo vestacki izazvano, svejedno, cene su skocile i to ce defakto uticati na vece troskove proizvodnje motocikla.

Pritisak je i na proizvodjacima, da li ce i oni preuzeti deo tereta na ustrb svog profita

 

Ali ovde se ne radi o tome, ovo podizanje cena je konkretno do dilera ovde u Srbiji, cisto njihova odluka, jer im se moze. Primera radi, ovaj RE, koji je u Nemackoj (znam, ne treba porediti, ali imam razloga da poredim) krece nov od 4800, 4900e, kako kod kog dilera. Ovde se pominjala cena ispod 5000 na pocetku, da bi danas dosli do neke druge cene. Isti diler ovde u Srbiji za novi TT trazi skoro 1000e vise nego velika vecina dilera u Nemackoj.

 

Ovo poredjenje sa jednom evropskom zemljom navodim, jer povremeno pratim cene tamo, a imao sam priliku da ovde pazarum nov motor (kod konkurencije) za manje novca nego sto je on kostao u pomenutoj drzavi.

 

Tako, da sve se moze kad se hoće. A ova Harley grupacija u Srbiji je izgleda malo ćoškasta... Ili imaju neke cudne metode za 'osvajanje' trzista?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Da li je neko probao da stavi krampon pozadi? Na primer Mitas C02, kao jedinu 17cu sa kramponima koja ima da se nađe kod nas.

Možda nešto drugo?

Da li može da se stavi točak 18 pozadi? Ima li mesta za krampone onda?

Promenio član lord_oblivion

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja