Jump to content

Moto Zajednica

Royal Enfield Himalayan

Recommended Posts

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre 3 sati, Vampa je napisao:

U sustini svi novi motori su skocili za tih 300 evra koliko sam primetio

I ne samo motori, sve ode gore, pogotovo proizvodi od metala i polimera, tko ima para nek

kupuje odmah, bude taj Himalajan i preko 6000 uskoro ...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 5 sati, Envy je napisao:

osnovna cena skocina sa 4.990 na  5.290 :grr:

Realno taj motor ne vredi 4990e a o višoj cifri nema šanse da se raspravlja. Odvalili bi sa prodajom da je na nvou 3600-4000e sve preko toga je nonsens obzirom da tu ulaze CF agregati/modeli od 400cc a tu je i Benelli. Prosto za 5300e MT, Leoncino trail i td na keca idu bez razmišljanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 471 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD
4 minutes ago, mick said:

Realno taj motor ne vredi 4990e a o višoj cifri nema šanse da se raspravlja. Odvalili bi sa prodajom da je na nvou 3600-4000e sve preko toga je nonsens obzirom da tu ulaze CF agregati/modeli od 400cc a tu je i Benelli. Prosto za 5300e MT, Leoncino trail i td na keca idu bez razmišljanja...

Uze mi slova s tastature :D
Bas hteo da napisem da je lepo sto pored ovih "tranformers" napucanih modernih motora postoji nesto sto je potpuno oldschool i po izgledu i po tehnickim resenjima, bogami i po performansama. Ali jeste cena malo jaca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Baš je velika cena...realno. Pri tome jedan cilindar retko ko zna da napravi a da nisu Japanci umešani. To su specifični agregati...tu je poznavanje fizike od velike važnosti  :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće
Realno taj motor ne vredi 4990e a o višoj cifri nema šanse da se raspravlja. Odvalili bi sa prodajom da je na nvou 3600-4000e sve preko toga je nonsens obzirom da tu ulaze CF agregati/modeli od 400cc a tu je i Benelli. Prosto za 5300e MT, Leoncino trail i td na keca idu bez razmišljanja...
Ja opet pominjem namenu motora. Pričamo o motorima različite namene. RE je A2 adventure ili dual sport motor. Prost i jednostavan za održavanje, bez mnogo elektronike i transformers čuda. Cena je stvar ponude i potražnje, kako neko napisa...pričati o ceni u Indiji i kod nas je suludo....i to ne važi samo za ovaj motor već i za ostale, kao i cene drugih motora, kola ovde i negde napolju.

Motor bih kupovao prema nameni za koju ću ga koristiti a ne isključivo prema ceni. Jer po toj logici bi onda svi trebali da vozimo Dačije jer su najpovoljnije cenom...

Svako kupuje motor pre svega razmišljajući o nameni pa tek onda gledamo modele, cene i karakteristike.

RE ipak nije brend koji postoji od juče...ima tu malo i tradicije i istorije za razliku od Kineza koji to sve nadoknađuju nenormalnom ekspanzijom, ili kupovinom brenda ( Beneli, Volvo...).

Ja na primer da sam u mogućnosti da kupujem novi motor CF ne bih ni pogledao pored RE. Meni se opet sviđa ta retro-arhaičnost koja provejava kroz dizaj RE motora i seća na meka stara vremena za razliku od današnjih Transformers motora sličnih kao jaje jajetu.

Sent from my SM-T500 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

Priča o cenama RE, CF...itd pije vodu samo u slučaju da hoću nov, novcat motor bez obzira na klasu, kubikażu...samo da je nov...a ko od nas u Srbiji tako razmišlja...

E sad, ako je samo cena kriterijum...pa vidi, onda ni jedan od pomenutih već na primer R1150GSA, već neko vreme se vrte 2 na oglasima u punoj opremi po cenama nešto ispod pomenutih novih motora...i ja sam završio priču za ceo svoj moto vek....a priznaćeš @Mick da je BMW boxer ipak bolji od Kineza i Indijaca...i tako u nedogled...

Šta hoću da kažem...svaka roba ima svoga kupca, svako od nas gleda da zadovolji svoje prohteve na najbolji mogući način i svako najbolje zna kako svoje novce da potroši gledajući da odnos uloženo-dobijeno bude maksimalan....ali svi kreću u izboru od namene motora i afiniteta u tom momentu, što ne znaći da se oni jednom neće promeniti pa neko sa Adv motora sedne na čist Touring jer hoće da ljulja a ne da žulja...itd, itd

Sent from my SM-T500 using Tapatalk
 

Promenio član ficha007

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ja govorim o čistoj isplativosti konkretnog modela ne o celoj liniji motora...ako govorimo o ličnim preferencama i ja znam šta bih vozio vikendom, šta radnim danom a čime bih išao na put :) to su potpuno različite stvari.

 

Moje je mišljenje da za cenu od 5k eura prvo moraš pokazati kvalitet, dakle samo ime danas ne znači ništa ako prodaješ krdžu. A na žalost prebacivanje RE u Indiju mi govori da je potpuno ista stvar kao sa Kinezima tako da ne mogu RE da odvojim od njih. 

 

Seti se kineskih početaka, čak i reputacije koja ih još uvek prati a i pratiće ih...to je prosto tako. Počeli su sa no name tržištem evo ih sad izbacuju 800cc adventure motor ispod 10k eura a gde su bili pre 10 godina? Kod RE je obrnuta stvar... i zato se mora opet pokazati, opet odraditi marketing i pri tome dati doosta da bi se vratili u sedlo a to sa podizanjem već veoma visoke cene ne ide...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

@Mick isplativost je subjektivna kategorija...šta je kome isplativo relativna je stvar, ako se slažeš. Nekome je isplativ APN 6 jer mu radi posao, a nekome Multistrada V4...dakle izrazito subjektivna kategorija.

 

Kao što je takođe subjektivna kategorija i sam izbor motora. Nekome se nešto sviđa i baš ga briga što to košta koliko košta, što je možda precenjeno....jbg i meni Multistrada V4 u opšte ne vredi tih para koliko traže za nju, ali će se ona prodavati. Meni ona na primer u opšte nije ADV motor, sa svom onom njenom silnom eletronikom za ovo, za ono...ali ko mene pita...ona će se prodavati bez obzira na moje mišljenje.

 

A ni tebi ni meni RE ne mora da se pokazuje niti dokazuje, veruj mi. On se na Balkanu prodaje na nivou statističke greške, dakle na kašičicu, što ne znači da je to tako u ostalom delu sveta gde je veoma cenjen i tražen.

 

E sad kvalitet...to je ono što je suština. Neka realna ekspolatacija. Već sam rekao, ako se zainatimo i savršenom motoru naćićemo neku manu...bilo je kvarova na svakom tipu motora, mada su meni zanimljivi ADV motori...i svaki je imao neke mane. I neprikosnoveni R1100/1150/1200/1250, kao i čuveni KTM, Africa, Tenera...meni je to sve ok i normalno je da ima po neku manu ili konstrukcijsku grešku koja se u kasnijim serijama popravi.

 

Obzirom na namenu tih motora i način korišćenja tamo negde preko ( velika čast našim ljudima koji ih voze na način kako je to i predviđeno, a ne da im stoji parkiran ispred lokalnog kafića za pokazivanje ), bez obzira na marku, svi se oni kvari i kvariće se, što ih ne čini nekvalitetnim.

 

Za ljude koji kupuju RE, konkreno ovaj model u opšte nije merodavno niti moje, niti tvoje mišljenje, kao ni cena....hvala Bogu, tehnika je uznapredovala, You Tube prepun realnih snimaka tih motora iz svakakvih putnih situacija, dakle ne pričam o testovima novih motora, postoje blogovi merodavnih i stručnih ljudi koji su na njima prešli jako puno km, tako da svako može da formira svoje mišljenje na osnovu toga, samo ako malo barata sa internetom.

 

Pričati da je preseljenjem RE fabrike iz Britanije u Indiju drastično pao kvalitet je jako paušalna ocena, kada se zna da je gro svetskih proizvođača preselio svoje proizvodne pogone iz matičnih zemalja u Kinu, Indiju i ko zna gde sve ne, pa im kvalitet nije opao...pa i veliki KTM sarađuje sa Kinezima, i da li to sad znači da su to loši i nekvalitetni motori....pa naravno da ne.

 

Ja bih itekako dao novac za ovo motorče, opremio bih ga i onda me moje rodno mesto ne bi vikendima videlo, a majčica Srbija i sve njene staze i bogaze bi me "priznale".

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Razumemo se...samo mojih skooro dvadesetak godina vožnje motora, posedovanja raznih brendova i kvaliteta mi govori svašta ;) 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield HIMALAYAN

Jos jedan izvestaj.

 

Juce sam vozio cuveni ralja ring sa kolegom @Djeronimo, pa smo u povratku odvozali i krug oko avale.

 

Pre toga je nisam vozio, osim kao 'teret' pozadi na motoru.

 

Takodje imajte na umu da sam i dalje pocetnik i da je ovo prvi motor i potrudicu se da budem sto objektivniji.

 

Nisam prelazio 80km/h (4000rpm u 5 brzini i 5000rpm u 4 brzini, max je 9000rpm, crveni krecu od 7000rpm) jer se motor jos razradjuje i preporucii su mi da izbegavam visoke obrtaje i takozvani 'red lajning'. Tu brzinu je odrzavao lagano i imao sam osecaj da lako mogu da jos dobijam na brzini. U 4 brzini je tu otprilike na 75% gasa (prilicno je bila zavrnuta ruka dole ali imalo da ide jos), a u 5 brzini je otprilike na 50-60% gasa.

 

U krivine sam ulazio sa brzinom do 60km/h a negde cak i mnogo sporije 25-40km/h.

 

Motor je celo vreme bio izuzetno stabilan i nije bilo vibracija cak ni na trenutcima kada sam spustao u 3 brzinu na 70-80km/h. 

 

Jedino gde imam zamerku je prednja kocnica koje je i dalje malo tvrda u odnosu na SV pa moram da je malo jace prtisnem da bi krenuo da koci jace. (Bilo je i trenutaka malo panicnog kocenja gde je ovo dobrodoslo :) ). Zadnja kocnica je prefekcija, po meni mnogo meksa i ravnomernija od SV-a, (Himalayan ima ABS, mozda je zog toga).

 

Takodje moram da prijavim da smo svratili i do jezera trensnja  gde se nazalost desio prvi pad. Nije bilo nista strasno, niko se nije povredio osim motora :(

iskrivila se nozica menjaca.

Uspeli smo da je ispravimo i nastavimo dalje. Na moje odusevljenje 'popravljena' nozica je sada taman, ranije je bila nekako kratka i sa cizmama je bilo nezgodno zavuci je ispod kada treba promeniti brzinu, a sada je savrsena.

 

Takodje moram da napomenem da je far odlican, baca bas sirok snop i daje lepu vidljivost, dugo svetlo jos nisam probao jer je bilo dosta saobracaja pri povratku pa nije bilo fer ukljucivati.

 

Mozda se javi i kolega @Djeronimo da kaze kako je izgledalo iz njegove prespektive.

 

Toliko za sada, nastavicu da postavljam utiske i ako imate neko pitanje slobodno pitajte.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Cvele89 vodi računa...ako nemaš iskustva sve to što si naveo od puta nije ni malo naivno. Dosta krivina, saobraćaj katastrofa, više vrsta i kvaliteta asfalta nije za početnike. Na žalost krstio si ranije i sebe i motor...pamet u glavu i sa srećom da se navozaš!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield HIMALAYAN
pre 17 minuta, mick je napisao:

Cvele89 vodi računa...ako nemaš iskustva sve to što si naveo od puta nije ni malo naivno. Dosta krivina, saobraćaj katastrofa, više vrsta i kvaliteta asfalta nije za početnike. Na žalost krstio si ranije i sebe i motor...pamet u glavu i sa srećom da se navozaš!

Hvala.

Same krivine i saobracaj nije bio veliki problem, problem je bilo stajanje na uzbrdici i pustanje kvacila u brzini, pa je motor stucnuo i cimnuo napred. Ja bio malo opusteniji i pod utiskom uzbrdice i krivina, i samo mi isklznu iz ruku nekako. 

Promenio član Cvele89

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6
1 hour ago, Cvele89 said:

Hvala.

Same krivine i saobracaj nije bio veliki problem, problem je bilo stajanje na uzbrdici i pustanje kvacila u brzini, pa je motor stucnuo i cimnuo napred. Ja bio malo opusteniji i pod utiskom uzbrdice i krivina, i samo mi isklznu iz ruku nekako. 

A polugu menjaca mozes da stelujes i bez bacanja motora ako je to bila namera:)

  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 1 sat, Cvele89 je napisao:

Hvala.

Same krivine i saobracaj nije bio veliki problem, problem je bilo stajanje na uzbrdici i pustanje kvacila u brzini, pa je motor stucnuo i cimnuo napred. Ja bio malo opusteniji i pod utiskom uzbrdice i krivina, i samo mi isklznu iz ruku nekako. 

Mmmm motor ne treba da ti bude u rukma već je on praktiično produžetak tvog tela. Moj ti je savet da naletiš na neki poligon i malo da se posvetiš vežbi. To dobro dođe u tim momentima opuštanja na putu  a i dobro je zezanje pošto dođe dosta ljudi sa sličnim ''problemima'' :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield HIMALAYAN
pre 30 minuta, mick je napisao:

Mmmm motor ne treba da ti bude u rukma već je on praktiično produžetak tvog tela. Moj ti je savet da naletiš na neki poligon i malo da se posvetiš vežbi. To dobro dođe u tim momentima opuštanja na putu  a i dobro je zezanje pošto dođe dosta ljudi sa sličnim ''problemima'' :) 

Planiram svakako na neku vrstu dodatne obuke, sto samostalno sto u saradnji sa nekim starijim kolegama. Takodje su mi preporucili project 192, tako da to je plan za neku blisku buducnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 28 minuta, Cvele89 je napisao:

Planiram svakako na neku vrstu dodatne obuke, sto samostalno sto u saradnji sa nekim starijim kolegama. Takodje su mi preporucili project 192, tako da to je plan za neku blisku buducnost.

Svakako nešto odradi...pogotovo što je jedan cilindar ćudljiva zverka :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

ja pitao u onoj jednoj temi šta bi sa poligonom, neko vreme se okupljala ekipa sa foruma.
Mene iskreno mrzi sam da postavljam poligon, čunjeve imam, lepše je u društvu, malo se izvrtimo i kući...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Moj kolega sa posla u svojim četrdesetim godinama došao u priliku i nabavio Hondu Shadow 600. Voli i vozi taj motor za sve pare, išao je sa njim čak i u Švajcarsku. Na moje sugestije da bi mogao da uzme nešto jače, udobnije itd odgovorio mi je da nema ni želju ni potrebu da mijenja i eksperimentiše sa nekim drugim motorima, ovaj mu je sasvim OK. Imam osjećaj da će umrijeti sretan i zadovoljan motorom koji ima i vozi. Po malo mu i zavidim na takvom stavu.

Vlasnicima Royal Enfielda a i nama ostalima želim da što više vozimo i uživamo sa onim što imamo, na način koji to naši motori mogu, a to što tamo negdje postoje bolji, brži, kvalitetniji itd motori neka nam bude u drugom planu. 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Izvini, ali gde postoje bolji, brži i kvalitetniji motori, kad je meni moj najbolji, najbrži i najkvaliteniji? A bogami, i najlepši :) Eventualno nije najsjajniji, @N.F.S.uglancao Suzu, pa nas sve zeznuo :)

Guliver, malo šale, ne zameri (a i ti Nešo). Slažem se, kolega je prešao igricu, sad samo uživancija, tako i treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 176 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000

Nema mnogo puteva gde se sa nase strane Beograda mozes provozati bez mnogo stajanja, semafora, kolona, nepredvidivih ukljucenja... Ili ka Avali/Ralji ili kroz grad sto je meni bila gora varijanta dok se nisam malo navikao.

 

Po meni je ovaj tip motora malo nezgodniji za ucenje zbog svoje visine. Meni se par puta u pocetku desila slicna greska sa kvacilom pri kretanju/stajanju, ali je er6 mnogo nizi pa ga je lako bilo uhvatiti da ne ispadne mnogo iz tezista. Sreca @Cvele89 ga je donekle zadrzao pa se motor nije ostetio.

 

Jako lep motor uzivo, prilicno velik, na putu deluje da je velik kao neki strom ili versis (650). Nadam se da ce se pokazati kvalitetno na duze staze. 

 

Sto se tice poligona ja sam zainteresovan da se okupimo opet na Zmaju ili negde, kao prosle godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Royal Enfield Himalayan
On 1.9.2021. at 7:13, mick je napisao:

Ja govorim o čistoj isplativosti konkretnog modela ne o celoj liniji motora...ako govorimo o ličnim preferencama i ja znam šta bih vozio vikendom, šta radnim danom a čime bih išao na put :) to su potpuno različite stvari.

 

Moje je mišljenje da za cenu od 5k eura prvo moraš pokazati kvalitet, dakle samo ime danas ne znači ništa ako prodaješ krdžu. A na žalost prebacivanje RE u Indiju mi govori da je potpuno ista stvar kao sa Kinezima tako da ne mogu RE da odvojim od njih. 

 

Seti se kineskih početaka, čak i reputacije koja ih još uvek prati a i pratiće ih...to je prosto tako. Počeli su sa no name tržištem evo ih sad izbacuju 800cc adventure motor ispod 10k eura a gde su bili pre 10 godina? Kod RE je obrnuta stvar... i zato se mora opet pokazati, opet odraditi marketing i pri tome dati doosta da bi se vratili u sedlo a to sa podizanjem već veoma visoke cene ne ide...

Slazem se, a i verujem da je RE digao cenu zbog popularnosti one jutuberke sto je obisla dosta sa njim.

Volim i ja taj old time dizajn, ali isto tako volim specifikacije za novac koji ulozim.

 

Evo pre par dana sam video Kawasaki x 300, paralel twin od 296 ccm 2020 godiste (nov), ima motor od nindze 300 koji je blago preradjen da se uklopi u taj adv segment kosta 5560e,  sto je priblizno ista cena.

 

Dok sam gledao recenziju sa fortnine-a , lik rece da x 300 ima KYB forks ^^. Mada, opet, versys je vise za put, zato sto mu treba mnogo obrtaja da isporuci svoju snagu. Isto tako odstojanje od zemlje je malo manje i duzina hoda amortizera. Takodje u dosta review-ova ljudi pricaju da je 300ka sasvim pristojna offroad i da su se iznenadili.

 

Sad je pitanje da li,i koliko je bolji RE Himalayan od 300ke offroad i za koliko. Ali opet, ne znam da li mozes da pored RE i Kawasaki u istom segmentu za iste pare.

 

p.s. vstrom 250 je 5200 (covek rece, slabo im ide prodaja=moguca korekcija cene)

Promenio član Envy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ja sam krenuo sa idejom da uzmem 250cc stroma...vidim preko 5k cena i to mora da se čeka u nedogled jer nisu odradili sve što je trebalo za uvoz motora (homologacija i td.) i to bi trajalo minimum 3 meseca a pri tome svaki prodavac u Eurosumar-u mi je pokušao uvaliti 650cc uz priču ''to je neznatno veća cena'', čuj neznatno veća cena...pa oni kao na lovi da spavaju.

 

Nabasam nakon toga na Beneli TRK250 koji je duplo jeftiniji od Stroma...odem, vidim i oni mi kažu jbg nismo odradili sve papire, nije bilo potražnje za taj model ali imamo TRK502 i X varijantu...eejjj za skoro istu cenu Stoma 250cc!! Pa kad vidiš sve to naravno da ćeš da se zamisliš...

 

Što se tiče Himalajana...i da sam hteo da ga pazarim odustao bih baš zbog dizanja cene na bezobrazno. Opet taj deo offroad/grad...šta znam onaj ko živi u gradu teešto da će voziti Himalajan offroad prosto to je u 90% gradska vožnja i taj neki lagani off. Sa druge strane ko vozi off nikad neće uzeti Himalajan to je činjenica. Hajde put onako...slaba je to mašina za puteve, meni je iskreno više za neku gradsku priču i fensericu uz učenje nego za bilo šta drugo.

Promenio član mick

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Kawasaki Versys x300 i Honda CRF 300 su jedini dual sport motori koji pariraju Himalajanu na našem tržištu. I sigurno je da su oba bolji i kvalitetniji od njega. Ali, sigurno su i prilično skuplji. Verujem 1000 i kusur evra (ako neko zna tačnu cenu neka napiše, da ne nagađamo) . Versys se više ne prodaje na našem tržištu i sve što nađeš u oglasima je polovno. I Himalajan imaš na oglasu za 4600, sa 800 km na satu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja