Jump to content

Moto Zajednica

Royal Enfield Himalayan

Recommended Posts

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Kod nas ne bi smeo da pređe 5000e pre će biti tu oko 4500e-4800e.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Da potvrdim svoje predviđanje, zvanična cena u Srbiji je 4990e.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 176 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000

Pojavio se jedan u predstavnistvu Harlija u Merkatoru. Jako dobro izgleda uzivo po meni, dosta je veci nego sto mi se cinio na slikama.

 

S druge strane po meni drze jaku cenu u odnosu na Japance. Interceptor koji mene zanima je cenom u rangu sa SV650, Z650 i MT07 koji su dosta bolji po performansama i provereni.

Promenio član Djeronimo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
1 hour ago, Djeronimo said:

Jako dobro izgleda uzivo po meni, dosta je veci nego sto mi se cinio na slikama.

Super ako je tako, ja sam nekako stekao utisak gledajuci yt da nije bas gabaritan. I to bi mu bila najveca mana, u mom slučaju.
Baš bih voleo da ga probam, ako bude bilo moguće.

Promenio član antir3ality

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0
On 12/21/2020 at 5:50 PM, NaMi said:

A šta Himalayan može, čak u nježnim ženskim rukama...

 

Nije klasički Youtube Review nego malo više. Bez dečijih bolesti, sve to je prešla stvari bez kvarova.

Pratio sam je jedno vreme

Nije do motora vec do vozaca je. Ova zena ima veca muda od vecina motorista (muskaraca) koje ja poznajem. Naklon do poda kuda je sve prosla.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
Royal-Enfield-Himalayan-4.jpg
WWW.ADVENTUREBIKERIDER.COM

Updated for 2021, the Royal Enfield Himalayan features a handful of changes that look to improve what is already a popular adventure bike


Stigao prvi update.

Promenio član antir3ality

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 16 minuta, mrmiki je napisao:

Sobzirom da su se pojavili kod nas moga bi @Jovan Ristic da iskopa neki na test :)

Motamo ih i za Triumph i za Royal Enfield, samo izgleda da još nisu zainteresovani. U svakom slučaju radimo na tome da napravimo saradnju sa njima :) 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i

Drugar čeka isporuku ovih dana, cena 4950 evra, 3 godine garancije i pomoći na putu, i prva registracija je izgleda besplatna, mada to će videti kada preuzme motor. 

IMG-fa99b4ade2a85bdb563bea278a3108da-V.jpg

IMG-213d5e409bd4a8ba5567738b913143b7-V.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000XR 2016

Prezanimljivo izgleda, da li je neko isao na probnu voznju ili zna da li u HD imaju registrovan primerak kao test vozilo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
6 hours ago, stegula said:

Prezanimljivo izgleda, da li je neko isao na probnu voznju ili zna da li u HD imaju registrovan primerak kao test vozilo?

Imaju registrovan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Da, imaju proslogodisnji model koji nude na test voznju, samo treba zakazati. U principu, sve je isto, novi model donosi iskljucivanje ABS-a, novi vizir i onu google navigaciju...

Isao sam da ga gledam, bio mi je u izboru za prvi motor, ali me je iskreno uplasio sa gabaritima. Onaj 21' tocak napred... Nije mali motor uopste.

Cena novog modela (skroz crn) koja je bila istaknuta je 5.190 e.

 

Kad sam kod cene, mali off, pitao sam za Tridenta koji jos nije bio stigao, pomenuli su mi cenu od 8.900, sto je za 1000 vise nego sto se pominjalo na forumu...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 176 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000

Provozao sam ga na test voznji, nije los. Probao za drugara koji hoce da kupi ali jos nema A. Nemam utisak da je tezak, ok je za provlacenje u gradu. Svidja mi se polozaj sedenja i preglednost u retrovizorima. Ima nedovoljno snage za moj ukus, ja sam prilicno tezak (100kg) i deluje mi da ima nekako dugacke brzine i da mora da se vozi na 5-6000 obrtaja da bi isao a na 7 mu je vec crveno. Izvuce 110-120 al je nategnuto.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Takođe sam ga provozao. Veoma pozitivno iznenađen. Ko očekuje neku vauuu snagu to nije motor za njega. Za sve ostalo je po meni jako dobar. Meni lično ne paše to sedište (ja bi hteo više da bude malo) i takođe bi podigao malo korman - na žalost time se gubi garancija. Još se premišljam, CRF300 ili Himalijan. Himalijan je više za svaki dan i put, ima više snage na malim obrtajima. Veoma zanimljiv motor. Cena je dobra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Feketić/Studenica
  • Motocikl: Versys650

Danas probao Himalajina,nedavno ga šmeknuo i baš sam se zaljubio u njega. Trenutno nemam motor,razum kaže nešto ozbiljnije,ali mi je ovaj toliko lijep da ne mogu da opišem. Lagan,položaj mi odgovara,zvuk mi je ok,ono što mi se učinjelo je kao da korman ima malo lufta,plastika kao da malo potreskuje,za malo duži put nisam sto posto siguran u sjedište. Ali i pored toga ne mogu da skinem oči s njega. Za drugi motor bi mi sigurno bio prvi izbor. Neko iskusniji će ga sigurno bolje opisati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: biće

Prilično popularan motor u svetu. Na YT gomila klipova sa testovima, isticanjem dobrih i loših osobina ovog motora. Takođe, i na ADV Rideru postoji tema o ovom motoru i njegovim vlasnicima. 

 

Ta klasa malih ADV motora, takoreći ADV A2, odnosno dual sport  A2 klasa postaje sve popularnija i ima par dosta dobrih predstavnika pogotovo za mlađe vozače koji tek treba da uđu u svet motora.

 

Cenovno veoma primamljiva klasa, pogotovo jer danas svi skoro nude i neke vidove kreditiranja i finansiranja otplate, pa se za relativno OK cenu dobija nov motor sa garancijom, što je danas veoma bitno za nekoga ko tek kreće u ovu priču.

 

Meni se takođe sviđa ovaj motor jer ima sve ono što bi mene trenutno moglo da zadovolji u pogledu upotrebne vrednosti.

 

Neke mane iz prethodnih serija su izgleda otklonjene, postoje neka poboljšanja, tako da mislim da se radi o solidnom proizvodu koji će svakako naći put do svoijh korisnika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja