Jump to content

Moto Zajednica

Royal Enfield Himalayan

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ah, osveženje teme :)

Baš čitam po netu u poslednje vreme, Himalayan se ne prodaje loše u severnoj americi.

Nama najbliže prodajno mesto je u Nemačkoj. Znači da je moguće uvesti ga kod nas??

Po YT ima gomile i gomile rivjuova vlasnika, posle xyz kilometara... Klasična priča, rešiš nekoliko dečijih bolesti, poboljšaš dva tri fabrička loša rešenja i dobiješ vrlo izdržljivu mazgu :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
Pre 7 sati, lord_oblivion je napisao:

Ah, osveženje teme :)

Baš čitam po netu u poslednje vreme, Himalayan se ne prodaje loše u severnoj americi.

Nama najbliže prodajno mesto je u Nemačkoj. Znači da je moguće uvesti ga kod nas??

Po YT ima gomile i gomile rivjuova vlasnika, posle xyz kilometara... Klasična priča, rešiš nekoliko dečijih bolesti, poboljšaš dva tri fabrička loša rešenja i dobiješ vrlo izdržljivu mazgu :moto3:

cemu trud, takvih motora u klasi vec ima i sa pouzdanim mrežama servisa osim ako ti je dosadno u životu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Slažem se da tako generički razmišljam o kupovini auta ali s motorom je totalno drugačija situacija.

Iz fabrika dvotočkaša i inače izlaze gotovi poluproizvodi a na kupcu je da to dovede u finalno stanje prilagodivši vozilo svom stilu i potrebama.

Kako si već naveo, Himalayan se ne kupuje zbog performansi. Čak ni u rođenoj zemlji.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 hours ago, drule said:

Vrlo verovatno od 2021...

Ja bih vrlo rado taj motor kupio nov, 4500 dolara mu je cena u USA, da mi ga brat doveze, kostalo bi skoro 2500 dolara, ne isplati se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Ja bih vrlo rado taj motor kupio nov, 4500 dolara mu je cena u USA, da mi ga brat doveze, kostalo bi skoro 2500 dolara, ne isplati se
I da bude kod nas, nece ga biti ispod 6700 - 6900 evra. Sad je in da se kupi nov motor koji je ispod 7000 evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Vrlo uskoro! Harley Davidson Beograd je uzeo zastupnistvo i za Royal Enfield.Prve masine se ocekuju u Decembru ove godine! Vest je proverena,treba da stignu Interceptor,Meteor,Himalayan,Continental,...Cene su povoljne u u poredjenju sa konkurencijom.Imace i servisnu radionicu.Ostaje da vidimo tacan datum procetka prodaje.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1320 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre sat vremena, nenada je napisao:

 

U HR Himalayan 400 košta oko 5200 EUR. Bilo je nekoliko opcija, mislim da je samo razlika u bojama

ili nekim sitnicama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Celje, SLO
  • Motocikl: Benko F650GS TWIN

A šta Himalayan može, čak u nježnim ženskim rukama...

 

Nije klasički Youtube Review nego malo više. Bez dečijih bolesti, sve to je prešla stvari bez kvarova.

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Blagi off, ali ova zena me oduševljava. Ne skida osmeh sa lica ni u najvećim problemima. A gde sve prolazi sa ovim motorom je za poštovanje. Pogledajte oko 10og minuta. Svaka čast

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

U UK se novi kreće od £4200 do £4800 u zavisnosti od opreme. Šta znam, meni to deluje kao okej cena. Ja sve gledam nešto veliko, mada moram da priznam da mi ovo sokoćalo izgleda jako zanimljivo... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Pricao sam sa direktorom prodaje iz Harley Davidson Srbija kuce. Od sredine januara ce imati na ponudu Royal Enfield motore.

 

Himalayan ce kostati izmedju 4900 i 5200, u zavisnosti od boje.

 

Ici cu da vidim (pipnem) mozda i da probam. Mnogo mi se svidja motor

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Meni se takođe baš sviđa, voleo bih da ga probam. Jedino mi se čini da nije baš gabaritan, samo 800mm je visina sedišta. Ne znam kako će to da izgleda za nas više vozače.
@Markone88 Pošto kažeš da si dosta gledao Itchy Boots - kako beše, jel ona nešto menjala auspuh na Himalayan-u ? Mnogo lep zvuk ima njen motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650

Zavisi koji Himalayan, posto je 2 imala. Ako se dobro secam prvi se jace cuje zato sto ima izduv za azijsko/indijsko trziste. Sa tim primerkom je iz Azije dosla do Nizozemske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Koliko sam ja ispratio, nije menjala. Oni imaju veoma dobar zvuk. Motori su prosti i pouzdani. Veoma gabaritan motor za 400cc, ali svako visine 175 i navise ga moze voziti.

 

Ja vozim sam 99% slucajeva, i posto sam vozio F650GS, mogu vam reci da je dual sport motor za sve (osim za trke)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 minutes ago, maxx said:

Zavisi koji Himalayan, posto je 2 imala. Ako se dobro secam prvi se jace cuje zato sto ima izduv za azijsko/indijsko trziste. Sa tim primerkom je iz Azije dosla do Nizozemske.

Oba su imala fabricki izduv. I onaj koji je dobila zamenski, zbog problema sa papirima. Samo za azijsko trziste, nema puno normi, pa su glasniji jer su suplji :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja