Jump to content

Moto Zajednica

Royal Enfield Himalayan

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: Africa Twin

 

Docekasmo prvi Royal Enfield ADV model.

 

Prodaja krece od 17. marta (UK i Australija krajem godine), tako da se cena jos ne zna.

 

Agregat - jedan cilindar 411cc, 24,5 hp, 32 Nm na 4 000 rpm; karburator. Znaci jednostavnost (i nadam se cena) ce mu biti glavni adut.

 

Info i fotke na donjem linku (mogao bi neko malo vičniji od mene da prilepi ovde neku fotografiju)

 

http://www.therideadvice.com/royal-enfield-himalayan-specifications-released/

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Scrambler sa 21 napred, dobitna kombinacija. I još može da se tovari kao mazga :)  10000km zamena ulja...

Interesantno motorče!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Iz nekog razloga mi se svidja ovo motorce. Sve moje potrebe bi zadovoljio bez problema.

 

Jedino sto nisam bas siguran u ovo da ce mu i cijena biti glavni adut  :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Meni deluje sklepan,kao da su ga ovi nasi cigani sastavljali.Al, dobro,simpatican je i masina je prava mazga,dokazana,ta fabrika nikada nece propasti, Imaju svoje fanove sirom sveta,a i medju milijardu Indijaca naci ce se uvek puno kupaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Meni je skroz kul, bas zbog toga sto ne podseca ni na kakve Tenere, GS-ove, ADV-ove i sl., koji ce mozda biti i do 4x skuplji od ovog motorcica. Jednostavan motor, jedan cilindar, karburator... Da mozes da ga popravis u bilo kojoj vukojebini. Nesto kao AK-47 :D. Posebno mi se dopada kontrolna tabla i kompas na njoj :). Ako cena bude prihvatljiva ( tipa 5k eura ), bice izuzetno zanimljiv konkurent u klasi do 500 ccm, pogotovu kod nas, zbog rege i putne infrastrukture :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 731 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Najnoviji model ima duži donji prednji blatobran, podatci kažu da troši 3,3l/100km, neznam koja je max. brzina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

2300-2700 USD u Indiji. ( 150 do 180 K rupija) tj. oko 2000 - 2400€.

 

Znaci, kod nas bi sa transportom, carinom i porezom izasao na nekih 3500e, sto je i vise nego prihvatljiva cena. Kako sam procitao, glavno trziste ce biti Indija, prem da planiraju da ga prodaju i u ostatku sveta u manjim kolicinama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Није још поштено ни изашао на улице, а већ га куде због отпадања фузастера које се види у видео клипу - http://www.visordown.com/motorcycle-news-new-bikes/does-royal-enfield-himalayan-promo-vid-score-own-goal/30720.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Najnoviji model ima duži donji prednji blatobran, podatci kažu da troši 3,3l/100km, neznam koja je max. brzina.

 

Zar je bitna krajnja brzina?

 

Није још поштено ни изашао на улице, а већ га куде због отпадања фузастера које се види у видео клипу - http://www.visordown.com/motorcycle-news-new-bikes/does-royal-enfield-himalayan-promo-vid-score-own-goal/30720.html

 

Nisu stegli sve šrafove od uzbuđenja i euforije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 731 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Krajnja brzina je bitna ako asfaltom želiš doć do neke destinacije za terensku vožnju.

Nije isto je li max. brzina 80, ili 120.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ovaj motor su pravili Indijci za Indiju, gde je bitno koliko može da se natovari a krajnja brzina nije bitna. Sve jedno, po specifikacijama je 120. Što znači da se vozi 60-80.

Uz put, obrtni momenat u rangu 40-45 njutna je vrlo impresivan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ako bude oko 3k €, to ce biti pun pogodak.. A za brzinu, realno ko mari, i onako vozim 60-80, na autoputu je druga prica, al sta mozes i ocekivati od 400ccm?! Super motorce!

Samo me interesuje dali i Indijci pate kao Kinezi od dobro znanih boljki??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Tačniji su podaci u videu iz drugog posta.

 

Kakve veze ima to što je 'samo' 24 KS ? Ne ide se na trke a i ne reklamira se kao šampion brzine i ubrzanja. Obrtni momenat je ono što naglašavaju i ono što nosi stvari i vozača po kamenjaru.

 

Koliko konja, koliko njutna i koliko kilograma ima Falkonac 500 pa ide 120 max, vuče traktorsku prikolicu i uz brdo i niz brdo isto, ćufćufćufćuf...ne menja zvuk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Naravno, samo mi je malo muka kad krenu po konjskim snagama :)

 

Ima jedan dobar YT video gde stari HD čoper oduva Yamahu r1, lep primer Torque vs HP (iako ne volim ni jednog ni drugog)...

 

Btw, slično je i sa maksimalnom brzinom. Lično mislim da će pre stići na cilj onaj ko ima konstantan tempo nego onaj što na pravcu zavrće do daske pa pobada pred svaku krivinu. A 10 minuta i nije neki gubitak, taman pivo počne da se hladi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Kod ovog tipa motora najvaznija je robusnost, da nema sta da crkne a i ako se nesto slicno desi da otprilike kamenom mozes da ga popravis(malo preterujem ali shvatate poentu).

Posle toga redom vesanje, obrtni moment, autonomija, kilaza,nosivost, a ovaj motor je prilicno dobar u svemu navedenom. Sve ostalo je prakticno nebitno.

Vecina ljudi bez obzira na materijalno stanje ako bi morali da krenu sami na put oko sveta kroz vukohebine bez logisticke podrske kakvu je imao Mekgregor na turi Long Way Round, ne bi birali KTMove, BMWove i sl. nego Afrike, XT, DR i sl.

Pa u Americi koja nema problem sa standardom je vec deceniju najprodavaniji Adventure motor KLR. Jeftin, pouzdan i veoma jednostavan za eventualnu popravku, a pritom nema nesto vecu max brzinu od ovog motora.

 

Ovo nije motor za fazon "idem do Spanije autoputem", vec za varijantu "batali GPS jer ovaj planinski put mora negde da vodi".

Uostalom pogledajte malo temu kada je Kawazoki planirao put na Himalaje i ako pogledate video materijal iz teme shvaticete da je u vecini slucaja najbolji put kojem mozes da se nadas dobar makadam a onda ti brzina od 80 i vise km/h postaje misaona imenica.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: Africa Twin

Konjske snage prodaju automobile/motore, a obrtni moment dobija trku. Prava stvar je veliki momenat na sto nizim obrtajima, a do te maksimalne snage ja bas nikada ne navrtim agregat.

 

Ovo je video koji je lord spomenuo

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Taj :)  samo što sam ja gledao neki kratki, od pola minuta. I nije 'yamasuki' ni R1 nego Honda CBR1000RR Fireblade. Odlična demonstracija obrtnog momenta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja