Jump to content

Moto Zajednica

Put u lepsu buducnost

Recommended Posts

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

samo nemoj pustiti korijene do mora jer ako ti more uđe u krv adio Srbija, radi dok ne riješiš životna pitanja ( motor, super sport motor, kros motor, turing motor ) i onda briši doma.

ima li Puljana (ki ) na tom brodu. fotografkinja bi trebala biti Kristina.

tebi mirno more i vjetar u krmu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Honda CBF 600N & Fosti F51

Dobar vetar Aco, i što manje talasa (ne verujem da je prijatno i na tolikoj lađi kada ''zaljulja'')! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Sjajna tema, Aco. Hvala ti što si je podelio sa nama. Napiši malo više o svakodnevnom životu na brodu, posle radnog vremena. Kako stojite sa netom dok ste na moru? Imate li neku "videoteku" ili nešto slično? Razlike između rada na putničkom i teretnom brodu, ako si bio na oba.

 

Srećna ti dalja putovanja.

Posle radnog vremena obicno odemo na veceru, pa u crew bar na cigaru i druzenje, bilijar ili stoni fudbal, malo se nekad odspava da bi izdrzali nocne zurke i tako :) Na brodu postoji teretana, neki tamo ubijaju slobodno vreme, al' ja nisam od tih :) Ima i biblioteka, zatim videoteka gde moze da se uzmu filmovi i gledaju u sobi na dvd-u. S obzirom da na tv-u ima 30-40 kanala, bar 10 od njih pustaju filmove, uvek ima sta da se odgleda, tako da nisam do sad uzimao filmove u videoteci, nisam uzimao ni knjige, ali od sledeceg ugovora planiram. Na teretnom brodu nisam bio i nemam nameru. 

 

samo nemoj pustiti korijene do mora jer ako ti more uđe u krv adio Srbija, radi dok ne riješiš životna pitanja ( motor, super sport motor, kros motor, turing motor ) i onda briši doma.

ima li Puljana (ki ) na tom brodu. fotografkinja bi trebala biti Kristina.

tebi mirno more i vjetar u krmu.

Moji koreni su u mom gradu gde sam rodjen, tako da ne verujem da cu ih pustiti na moru. Iz Pule nikog nisam upoznao, samo jednog lika iz Hrvatske na celom brodu, slabo je bilo Hrvata na ovom brodu sto sam bio. 

 

Evo jos malo slika kao sto sam obecao

 

sa novogodisnje zurke 

20160101_005921.jpg

 

pozorisna predstava koja je organizovana za posadu

20160116_235728.jpg

 

deo za putnike

DSCF1302.jpg

 

DSCF1303.jpg

 

DSCF1306.jpg

 

DSCF1309.jpg

 

pogled sa visine u daljine :)

DSCF1210.jpg

 

imao sam prilike i da plivam sa delfinima, fenomenalno iskustvo, divne zivotinje

DSC_3479.jpg

 

DSC_3484.jpg

 

DSC_3494.jpg

 

DSC_3667.jpg

 

ovo me delfin gura :)

DSC_3521.jpg

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Odlicna tema i veliko bravo za podeljeno iskustvo, ovo mi je bas zanimljivo koliko i putopisi. Brat od tetke je dugo bio strojar na teretnom brodu, obisao svaki kontinent a sada je neki podoficir ili oficir na kruzeru i slusajuci njegova necenzurisana iskustva i prozivljene zajebancije mogu samo reci da to vecina nas nece doziveti nikada u svom zivotu....

 

Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Beograd/Toronto
  • Motocikl: TDM 900, BMW R1150 RS, BMW R1200 ST, AT 2020

Aco svaka cast. Pravi potez da promenis totalno sredinu, da tvoj rad bude vrednovan kako treba i da osetis kako ljudi zive tamo gde imaju izbora.  Ak imas sanse provozaj neki motor. Kupi opremu u Americi jer je mnogo jeftinija nego u Evropi. Srecno i zelim ti da produzis ugovr mnogo puta i da ako ti je to zelja ostanes na neko vreme van Srbije.

 

Ja zivim na relaciji Severna Amerika Beograd  :takoje:  :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Bravo za ovakvu životnu odluku i uspeh. Veruj u sebe i želje i snovi će ti se ostvariti.

A ona fotka sa proslave nove godine me podseti na onaj vic o 13 mornara i kafe kuvarici. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Kao starom morskom vuku-od1988-e, lijepo mi vidjet da netko uspije " pod stare dane ", i jos da mu se svidi .Uzivaj kolega, i mirno more

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Aco,

 

Istovremeno mi je i žao i drago.

Žao mi je što sunce našeg neba slabo al baš slabo greje i usprkos svojim  znanjem i umećem ne možeš ko čovek da se ogreješ.

A jako mi je drago što ćeš oplemeniti sebe u svakom pogledu počevši od upoznavanja raznih mesta, kultuura, usavršavanje jezika i ono zbog čega si ušao u celu priču udebljavanje novčanika.

 

Ne štedi na slikama već navali, u nedostatku prilažem jednu moju iz Majamija.

 

post-1574-0-91579800-1455972549.jpg

 

Nego jel si video kako su lepe roze fuge na braon pločicama ?  :)  :)  :)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja