Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

Ovako,

Ovog leta planiram putovanje na alpe pa bi mi svaki savet dobro dosao.

Baza bi bila Kitzbuhel posto tu imam smestaj i odatle bih se vozao.

Sto se tice odlaska i povratka ni to nije sasvim definisano pa sve opcije dolaze u obzir. Mozda sam, mozda sa zenom. Isto i za povratak posto ona nije bas fleksibilna sa odmorom.

Ostao bih tamo nekih 10-15 dana.

Voznja nije problem, 10-ak sati na motoru mi je sasvim ok.

Znam da ima ljudi ovde koji su ih prosli uzduz i popreko pa bih voleo i od njih da dobijem savet.

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Bio par puta po par dana tu i tamo po Alpima. Iskreno najlepsa voznja mi je bila po Svajcarskim Alpima. Sa prevoja na prevoj, sunce, sneg, prelepi cisti predeli... i manje-vise nista se ne placa. U Austriji se veliki broj prevoja placa. Sve je to prelepo ali jedan prevoj 11eur, drugi 21eur... malo nervira. Doduse ima prelepih mesta za voznju ali ako hoces da predjes neke od prevoja, vecinu ces morati da platis.

Takodje Italija t.j. Dolomiti mogu biti prelepi za voznju ako neces ici tuda vikendom. Petak-nedelja svi italijani sa motorima su na Dolomitima i neretko se vozi u kolonama. Kod Dolomita moras paziti na sirinu. Sirina ne sme da predje 90cm ako se dobro secam. Ja sam sa koferima mnogo siri od toga i prosao sam bez da me je neko zaustavio ali kazu da cesto ima kontrola. Ovo je relativno novo... mozda 2 god od kada su uveli ovaj propis. Iskreno nisam nigde video znak za ovako nesto ali tesko da bih se objasnio sa nekim zvanicnim organom, pa vredi misliti i na to. 

Preporucujem i da se prodje Lihtenstajn ali mozda da se malo izbegne deo oko Vaduz-a zbog guzve i mnogo semafora.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

Knjigu ne mogu da pronadjem u srbiji a ako neko zna neko mesto za koje misli da je vredno videti i provozati se a da je tu negde u okolini neka javi, slobodno, ne ljutim se :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Krug oko Andermatta. Furka, Shusten, Gothard... Stelvio i Gross su lepi za upisivanje recke da su viđeni....Ali Dolomiti su naj-naj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Knjigu ne mogu da pronadjem u srbiji a ako neko zna neko mesto za koje misli da je vredno videti i provozati se a da je tu negde u okolini neka javi, slobodno, ne ljutim se :-)

 

Probaj ovu rutu...

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/90370-alpi-pogled-kroz-vizir-saputnice/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

 

Pozdrav :)

 

Novi sam na forumu ali ne i na motoru :P

Mi se spremamo za Alpe ljeto 2016, i okacicu vec danas rutu na forum, da prikupimo savjete i vozace :)

 

Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1426 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Mene nisu cimali letos na Dolomitima za sirinu, ali bilo je brdo GS-ova koji su sa bocnim koferima dosta siri od mene.

 

Od svega sto sam obisao meni su Dolomiti najbolje legli. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja