Jump to content

Moto Zajednica

kozmetika za motocikle

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: NOVI SAD
  • Motocikl: trenutno bez

Ljudi sta koristite za ciscenje zapeklih musica sa oklopa, farova, vizira......Do skoro sam koristio sredstva za ciscenje stakla ali sam provalio da imaju dosta alkohola. Nasao sam neki Motip-ov sprej (za kola) za skidanje insekata. Tvrde da nesteti  laku i farbi.Ima i ko iskustva sa ovim.....

 

http://www.motip.rs/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=17&category_id=3&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26

Ja koristim Sonax. Provereno skida a ne ostecuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: NOVI SAD
  • Motocikl: trenutno bez

Sonax za musice (mislim da na flasi pise "Bug remover"). Sivo pakovanje sa rasprskivacem. Ima u "Uradi sam" a  i u Temerinskoj u njihovoj prodavnici.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

e ovako sada sam sastavio listu kozmetike za motor stas mi je potrebno ako jos nesto  treba dodajte

bremsen-reinger-sprej za ciscenje diskova

ketten-reinger-sprej za ciscenje lanca

ketten-spray-sprej za mazanje lanca

komplett-reinger-deterdzent za pranje motocikla

gel-felgenreininger-za felne

gel spezial reinger-za zastitu od spoljnog uticaja

polier-wachs-za sjaj

tiefen-pfleger-za crne plasticne delove

optiglanz edelstahlreiniger-za izduvne grane

samo mi jos treba nesto za crne matirane delove to nemogu u louis katalogu da nadjem ovo sto sam nabrojao sam nasao u katalogu mi je sve potrebno ako zelim da mi motor sto duze ostane kao nov ako mi nesto jos treba napisite. hvala

 

Ti mora da drzis autoperionicu  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

e ovako sada sam sastavio listu kozmetike za motor stas mi je potrebno ako jos nesto  treba dodajte

bremsen-reinger-sprej za ciscenje diskova

ketten-reinger-sprej za ciscenje lanca

ketten-spray-sprej za mazanje lanca

komplett-reinger-deterdzent za pranje motocikla

gel-felgenreininger-za felne

gel spezial reinger-za zastitu od spoljnog uticaja

polier-wachs-za sjaj

tiefen-pfleger-za crne plasticne delove

optiglanz edelstahlreiniger-za izduvne grane

samo mi jos treba nesto za crne matirane delove to nemogu u louis katalogu da nadjem ovo sto sam nabrojao sam nasao u katalogu mi je sve potrebno ako zelim da mi motor sto duze ostane kao nov ako mi nesto jos treba napisite. hvala

 

Ti mora da drzis autoperionicu  ;D

pa i nije ti losa ideja da otvorim perionicu za motocikle posto sam i onako svu kozmetiku sa liste pokupovao i plus jos nesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

ljudi a sa cim perete skutere? mislim koliko je pametno polivati ga vodom sa crevom, ili pumpom u servisu za pranje? ja sam do sad moj skuter samo cistio od prasine i jos koristio neke gluposti za ciscenje plastike jer ga nisam vozio po kisi i blatu, ali pala prasina i po motoru pa me interesuje koliko je pametno da isperem pod pritiskom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Beograd - PROFESORSKA KOLONIJA
  • Motocikl: Hornet - paklena pomorandza :)

ljudi a sa cim perete skutere? mislim koliko je pametno polivati ga vodom sa crevom, ili pumpom u servisu za pranje? ja sam do sad moj skuter samo cistio od prasine i jos koristio neke gluposti za ciscenje plastike jer ga nisam vozio po kisi i blatu, ali pala prasina i po motoru pa me interesuje koliko je pametno da isperem pod pritiskom?

 

..ne znam kako si ga cistio od prasine bez vode, a da ne ostetis lak???

Mislim da bi mogao jednom muski da ga ispuskiras, pa na to i izvoskiras.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

obicnu vodu sam sipao u bocu sa onom prskalicom za pranje prozora i sa tim sam prskao po motoru i tako posle krpom kupio prasinu sa njega i posle toga neko cudo za plastiku sam nanosio i utrljavao da se motor nebi sareneo, i lak i farba se nisu nigde ostetili... ali se razmisljam da ga oteram kod drugara da ga ispuskari zbog prasine na delovima do kojih nisam mogao da dohvatim a i zbog motora koji je skroz beo od prasine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Smirgla je "platno sa nalepljenim cesticama", svako brisanje suvom krpom je "smirglanje", pranje "iz kofe" je vodeno smirglanje! Jedino dobro je voda bez krpe za motor a za auto masinsko praje. Nazalost kao ekolog moram da kazem "hemija" je neminovna!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 875 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

OMW pranje i posle toga ga obrisem magicnom krpom. Na lanac stavljam motul sprej a kad aoperem motor poliram ga sa Turtle Wax Original. Musice mi se skinu tokom pranja,a sa kacige sam ih skidao pomocu Agip spreja za vizire.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Zemun

Auuuuu ljudi, pa vi niste normalni. Kakve su nam ulice prasnjave i prljave, dzabe toliko glancate motore, kad se odmah (da izvinete) useru.  ;D Sto bi reko kolega, perite ih samponom, i terajte...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Česmovača na crevo, pa udri, neki sampon, pa trljaj, na kraju mer glass pa poliraj

Muve sa fara, vizira i kacige mer glas i  papirni ubrus najbolja kombinacija

Muve sa jakne, fleko od ulja i ostale masnoce-kod drugarara na hemijsko čišćenje

Lanac podmazivanje sprej motul ili spric i SAE neko koje ima kad prigusti

A imas i onu opciju KIŠA GA PERE VETAR GA SUŠI

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šid

Ja moj prerem na Novom Naselju u onoj "operi sam" perionici. 100 kinti za 100 sekundi sa nekim voskom za pranje i vodom i 100 sekundi da isperem vodom i nekom zastitom, ako na auspuhu imam nekih fleka od tudjih patika npr ( >:() to skinem sredstvom za ciscene rerni opusteno. Posle toga vileda i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Dakle, sta od ponude u Srbiji odabrati za isposnjenu crnu plastiku, tako da postane skroz crna i donekle sjajna? I da mirise :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Ja koristim Motulov Shine & Go za sve, i sjajne plastike i branik plastike i fenomenalan je....a što motor zamiriše fantazija, kao veliki bombon! :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

NAJJJBOLJA VELIKIM SLOVIMA Valvolin plastik revomer.Kod nas nema da se kupi.Radi poso ko magična vodica.

Krenula moja seansa ovako.Kupim polovan auto a branik nekako odran ali ekstremno plitko.Uzeh  finu šmirglu i zeznuh sa.Jeste da sam poravno da se nevidi ali sve pobelelo.Probao raznim stvarima ali sve je privremeno i ne nešto dobro uključujući i one koje farbaju.

Onda naletih na taj valvolin.

Kad namažeš ništa se nevidi, nijuedna fleka ,belina.Nema jak sjaj,deluje kao fabrički ,ništa ne lepi.Kome god sam pokazo da nadje ranije tragove  nije uspeo.Čisto radi reda namažem jednom godišnje iaako uopšte ne treba.

Poenta je da hemijski deluje na plastiku i izvlači boju napolje.Potrošio sam četvrtinu spreja za više od deset godina a kupio još 2 komada da imam.

Njih sam siguran da neću nikad potrošiti nego će ih neko naslediti sobzirom da punim 5 banki.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3110 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
On 9.11.2018. at 22:56, sasa ns 1 je napisao:

NAJJJBOLJA VELIKIM SLOVIMA Valvolin plastik revomer.Kod nas nema da se kupi.Radi poso ko magična vodica.

Krenula moja seansa ovako.Kupim polovan auto a branik nekako odran ali ekstremno plitko.Uzeh  finu šmirglu i zeznuh sa.Jeste da sam poravno da se nevidi ali sve pobelelo.Probao raznim stvarima ali sve je privremeno i ne nešto dobro uključujući i one koje farbaju.

Onda naletih na taj valvolin.

Kad namažeš ništa se nevidi, nijuedna fleka ,belina.Nema jak sjaj,deluje kao fabrički ,ništa ne lepi.Kome god sam pokazo da nadje ranije tragove  nije uspeo.Čisto radi reda namažem jednom godišnje iaako uopšte ne treba.

Poenta je da hemijski deluje na plastiku i izvlači boju napolje.Potrošio sam četvrtinu spreja za više od deset godina a kupio još 2 komada da imam.

Njih sam siguran da neću nikad potrošiti nego će ih neko naslediti sobzirom da punim 5 banki.

Znači mogao bi i za kofer koji je malo ogreban...a valja li za ne crne plastike motora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
On 11/9/2018 at 10:56 PM, sasa ns 1 said:

Valvolin plastik revomer.

Da li si dobro napisao? Nema ništa pod tim imenom, fotkaj pa pošalji da vidimo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

greška PLASTIK RESHINE, 500ml ,valda sam dobro napisao ali je to to. Nacrtan je auto i brod i piše da je za sve vrste neobojene plastike.

Moguće je da se više ne proizvodi ili ne pod tim imenom.

Nesme da se šprica  na obojene plastike,ako padne mora odma da se briše.Ja sam to rešio tako što nešpricam blizu ivica ,nego na krpicu špricnem pa trljam uz ivicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
On 11/9/2018 at 8:01 PM, lalajko said:

Dakle, sta od ponude u Srbiji odabrati za isposnjenu crnu plastiku, tako da postane skroz crna i donekle sjajna? I da mirise :D

https://www.norax.de/Reinigungsmittel/Autopflege/Autopflegemittel/Arexons/Arexons-Spoiler-Pflegemittel-Spoiler-Restorer-Black-125-ml-nx.html

 

https://www.topstopauto.rs/index.php/proizvodi/auto-kozmetika/turtlewax/sredstvo-za-branike-600-ml-arexons-435413-detail

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja