Jump to content

Moto Zajednica

Hard Enduro Loznica

Recommended Posts

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

@Arso

 

Ok, treba biti malo tolerantan...ljudima je ovo prva organizacija ovog tipa pa je sasvim normalno da negde šripi u komunikaciji...a i april je daleko   :)

 

Elem, ja sam iskoristio priliku da pozovem organizatora (nisam želeo da šaljem email) kako bih se raspitao o čemu se radi i moram da priznam da me je njihov stav zaista oduševio po pitanju organizacije/promocije enduro takmičenja.

 

Dakle, kao što je navedeno na linku, lepo je opisano koja je razlika po klasama http://www.hardenduro.rs/index.php/opis-klasa 

 

Moram da primetim da se zaista divim svim ljudima koji žele i mogu da prate i doprinose enduro razvoju u Srbiji i regionu poput Xross-a i sada ekipe iz Loznice, jer je ovo do pre dve godine bilo potpuno nezamislivo u zemlji Srbiji. Imajte na umu da nigde ne postoji ta turistička klasa (bar ne da je meni poznato) sa velikim motorima koja se negde takmiči odn. boduje na bilo koji način te je učestvovanje na ovakim organizacijama zaista vredno pažnje za sve zainteresovane.

 

Ukoliko se ovako nastavi (mislim i na organizatore ali i na učesnike) u sledećih 3-5 godina biće baš zanimljivo.

 

Možda za koju godinu se kultura o enduro takmičenjima potpuno razvije u regionu pa napravimo neku enduro ligu koja se vozi i boduje na mesečnom nivou, a na kraju sezone imamo proglašenje pobednika.  :jee1:

 

Do tada - samo stpljivo i sa velikim uvažavanjem bilo koga koji nešto organizuje da se svi mi družimo.  :takoje:

Da preterano ne polemisemo, naravno da je ovo sto momci pokusavaju za svaku pohvalu, ali ako neko podigne sajt na mrezu i u okviru sajta ostavi prostor za pitanja posetilaca, to znaci da treba da prarti sta se tu desava i da odgovori u suprotnom ne vidim svrhu . Da li je nokome prva ili 101 organizacija to nema nikakve veze, jer ako se necega prihvatis onda tome pristupas maksimalno angazovano , medjutim u zemlji Srbiji je obicaju da se svemu pristupa voluntaristicki pa sta bude bude. Ali da se vratimo na pitanje, a ono glasi, da li je oirganizator za turist klasu predvideo stazu prilagodjenu nama koji vozimo motore od dva tovara i vise, jer ono sto se da videti na fotkama je staza na kojoj mi nemamo sta da trazimo, osim ako nismo skloni suicidu? 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

Hvala na obavestenju, nisam dobro pogledao sajt :)

E sad jos jedno pitanje :D Ta turist-klasa to imam i kuci :D Jel ima neko ogranicenje za hard klasu u smislu kubikaze? 

 

Ovi sto su bili na xrossu, koliko je zahtevna b-klasa? Ocekujem odgovor od kolega XT-jasa :D

 

Nisam nikad ucestvovao na ovako necemu, pa da se oprobam :) Svakako mi je nezanimljivo da cepam obican makadam, al isto tako nezanimljivo mi je i da me petorica izvlace iz potoka :D

 

I opet vecita dilema - ici da vozim ili da fotkam :D

Goske vataj D750 da imamo lepo zabelezene trenutke...:)

Salim se naravno,cuo sam se i ja sa organizatorom ovog skuuuuuupa,i izrazio zelju da teram xt a u Hard klasu,covek je reko stisni muda i Gas i to je to,sto ce reci da ce biti sjajno:)))

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

1. Da preterano ne polemisemo, naravno da je ovo sto momci pokusavaju za svaku pohvalu, ali ako neko podigne sajt na mrezu i u okviru sajta ostavi prostor za pitanja posetilaca, to znaci da treba da prarti sta se tu desava i da odgovori u suprotnom ne vidim svrhu . Da li je nokome prva ili 101 organizacija to nema nikakve veze, jer ako se necega prihvatis onda tome pristupas maksimalno angazovano , medjutim u zemlji Srbiji je obicaju da se svemu pristupa voluntaristicki pa sta bude bude.

 

2. Ali da se vratimo na pitanje, a ono glasi, da li je oirganizator za turist klasu predvideo stazu prilagodjenu nama koji vozimo motore od dva tovara i vise, jer ono sto se da videti na fotkama je staza na kojoj mi nemamo sta da trazimo, osim ako nismo skloni suicidu? 

 

Nadam se da se ne ljutis sto sam sebi dao za pravo da izmenim tvoj post kako bih ti odgovorio na tvoje zapazanje i pitanje jer smatram da ce tako biti preglednije za ostale koje imaju slicna pitanja ? 

 

1. Sto se komunikacije preko mail-a tice, to je sve ok jer svi dobijaju odgovore. Bar tri puta dnevno se proverava posta i salju odgovori. Ti si cekao jedan dan jer si pitanje postavio bas na dan kada je sajt poceo sa radom.

 

2. Turisticka klasa se krece makadamskim putevima sa delovima veznog asfaltnog puta. Na trasi će biti organizovani, odnosno, istrasirani specijali za ljubitelje extremnije off road voznje koji zele da se oprobaju u sumi. Cela trasa je zamisljena i napravljena tako da može da ucestvuje i veći motor, tipa Afrike i Super Tenere, ali su svi u obavezi da imaju offroad gume.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Dopuna :

 

"Nećemo odredjivati strogo kubikaze za klase ali smatramo da će HARD klasa biti prezahtevna za motore tipa XT-a ili KTM 640-690 itd. Preporuka  organizatora je da se ucesnici sa ovim motorima prijave u klasu "TURIST" gde će na specijalima moći da osete čari šume i Guceva. Bezbednost nam je na prvom mestu uz svo uvazavanje i postovanje vestina upravljanja motociklom svih naših prijatelja. Svakako, pre dogadjaja, svako ko želi može da bude nas gost i da proba HARD klasu koja nije ni malo laka."

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

 

1. Da preterano ne polemisemo, naravno da je ovo sto momci pokusavaju za svaku pohvalu, ali ako neko podigne sajt na mrezu i u okviru sajta ostavi prostor za pitanja posetilaca, to znaci da treba da prarti sta se tu desava i da odgovori u suprotnom ne vidim svrhu . Da li je nokome prva ili 101 organizacija to nema nikakve veze, jer ako se necega prihvatis onda tome pristupas maksimalno angazovano , medjutim u zemlji Srbiji je obicaju da se svemu pristupa voluntaristicki pa sta bude bude.

 

2. Ali da se vratimo na pitanje, a ono glasi, da li je oirganizator za turist klasu predvideo stazu prilagodjenu nama koji vozimo motore od dva tovara i vise, jer ono sto se da videti na fotkama je staza na kojoj mi nemamo sta da trazimo, osim ako nismo skloni suicidu? 

 

Nadam se da se ne ljutis sto sam sebi dao za pravo da izmenim tvoj post kako bih ti odgovorio na tvoje zapazanje i pitanje jer smatram da ce tako biti preglednije za ostale koje imaju slicna pitanja ? 

 

1. Sto se komunikacije preko mail-a tice, to je sve ok jer svi dobijaju odgovore. Bar tri puta dnevno se proverava posta i salju odgovori. Ti si cekao jedan dan jer si pitanje postavio bas na dan kada je sajt poceo sa radom.

 

2. Turisticka klasa se krece makadamskim putevima sa delovima veznog asfaltnog puta. Na trasi će biti organizovani, odnosno, istrasirani specijali za ljubitelje extremnije off road voznje koji zele da se oprobaju u sumi. Cela trasa je zamisljena i napravljena tako da može da ucestvuje i veći motor, tipa Afrike i Super Tenere, ali su svi u obavezi da imaju offroad gume.

 

Hvala, pa ako Bog da da se vidimo u aprilu!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW

Ovi sto su bili na xrossu, koliko je zahtevna b-klasa? Ocekujem odgovor od kolega XT-jasa :D

Prve godine je bila prilicno teska, druge teza.

Sem ako nisi Jarvis ili Birch, ne pokusavati sa bilo cime tezim od 120kg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure
Nisam nikad ucestvovao na ovako necemu, pa da se oprobam :) Svakako mi je nezanimljivo da cepam obican makadam, al isto tako nezanimljivo mi je i da me petorica izvlace iz potoka :D

 

I opet vecita dilema - ici da vozim ili da fotkam :D

Ako vozis bar 50% kao sto skljocas, ubedjen sam da nece imati problema.  A ako mene pitas, onda poteraj motor i par objektiva jer bih te voleo videti u obe uloge. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Evo i ja da pitam g-dina Zeljica nesto:

 

da li ce vozaci, simpatizeri C.Zvezde spavati u ne zagrejanim prostorijama, i voziti u minskim poljima?  :ups:  :lol3:

 

i drugo pitanje, trasiranje...... hoce li biti obelezeno, vodic ili track log (cisto zbog navigacionog uredjaja) ... konkretno mislim na turist klasu,

jer bih doveo i neke drugare bez iskustva.

 

I naravno, sve pohvale za organizaciju, svaka cast  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

1. Navijaci vecitog rivala su uvek rado vidjeni gosti jer su dobre i redovne musterije. ;)

 

2. Trasa ce biti obelezena znakovno i trakama o cemu ce vas organizator blagovremeno obavestiti. Markeri ce biti postavljeni tako da ce se lako orjentisati svi ucesnici, bez obzira na iskustvo. Dakle, ti, kao iskusni vozac neces imati nikakvih problema ali ga nece imati ni tvoji drugari koji su manje ili potpuno neiskusni.

 

3. Zabranjeno je napuštanje trase kako bi se izbegle neprijatnosti za sve ucesnike, posmatrace i organizatore.

 

4. Vodici su obezbedjeni.

 

5. Pravilnik ce uskoro biti istaknut na sajt.

 

 

U ime organizatora se zahvaljujem svima na pozitivnim i negativnim komentarima, kao i na podrsci koju imamo. :takoje:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Evo par fotografija sa danasnjeg sredjivanja staze. #bigwartrack

 

 

BIG WAR TRACK !!!

 

Bravo!  :jee1:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Veljko, nemam fotografiju bez teksta ali cu se raspitati ko je ima pa cu ti je poslati. Ako nista, uvek mozes skinuti tekst u PS-u. ;)

 

 

Fotografija nastala sa trasiranja par dana pre nove godine.

 

1618656_825481034241964_3471007234219815

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Vec je vise puta dokazano da bez Voje - ex Acimo, ja ne mogu da startujem .... tako da ako je neprospavana noc cena....placam.  :takoje:

 

Nego Zeljicu, kazes fotke sa sredjivanje staze, a gde je staza bemulebac? :staa2:   :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Budi malo strpljiv, stavice te na spisak. Prijave se obradjuju nekoliko puta dnevno i sve se radi "peske". Nema automatskog mail-a potvrde i slicnih stvari koje olaksavaju i ubrzavaju proces. Svaki kandidat se rucno unosi u sistem i na sajt. 

 

 

Za učesnike Hard enduro trke kojima je potreban smeštaj za vreme trajanja takmičenja obezbedili smo hotelski popust. Ostvarili smo saradnju sa etno selom Sunčana Reka u kom će se i održati kompletan događaj i gde učesnici mogu da se smeste po povoljnijim uslovima. U slučaju popunjenosti u etno selu učesnici, pod istim uslovima, mogu biti smešteni u hotelu Podrinje koje posluje u sklopu etno sela Sunčane Reke.
 
Noćenje - 1.000,00 dinara
Noćenje sa doručkom - 1.200,00 dinara
Pun pansion - 2.200,00 dinara
 
Suncana reka :
 
suncana_reka.jpg
 
Hotel Podrinje, Banja Koviljaca
 
podrinje.jpg
 
Navedene cene ce biti iste za sve, bez obzira da li ste dosli kao ucesnik ili posmatrac.
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Velika je mogucnost za gresku kada se postovi pisu u sitne sate, tako da se moram ispraviti.  Greska nije velika tako da se nadam da mi necete zameriti. :)

 

Navedene cene vaze za sve ucesnike, njihove porodice i clanove ekipe koja ih prati (npr. mehanicari itd.).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Loznica

Izvinjavam se ali možda ovo nema veze sa temom koja je otvorena, ako bih mogao da dobijem sliku sa postera bez teksta i svega pošto sam iz okoline i voleo bih je na desktopu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Zeleznik
  • Motocikl: Yamaha R1, YZ250

Zeljkamp ako mozes da saznas kakvi su ti tereni po kojoj ce ici Expert i Hard klase? Vozice se naravno po sumama, sto znaci bice blata i klizavo ako bude kise, samo ne znam da li je slican teren Tari ili npr Fruskoj Gori? Pitam zbog guma naravno :) I ako moze po koji detalj vezan za prolog, kakve prepreke momci spremaju? Da li ce biti balvana, guma ili ce vise liciti na prolog sa prvog Xrossa na Kopu? Puno pitanja :) Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Teren ce biti pretezno sumski gde je podloga zemlja prekrivena liscem, bas kao sto si i mislio, ali ce biti i delovi sa kamenjem, priprodnim i vestackim preprekama itd. Teski delovi staze se uveliko ciste od lisca kako bi se takmicarima, na neki nacin, bar malo olaksao prolazak.

 

U slucaju kise, neki delovi staze za hard i expert ce biti apsolutno neprohodni, pa ce organizatori morati da predju na plan "B",  tj. da izmene delove koji su rizicni i nemoguci za prolazak po mokrom i blatnjavom terenu. Ne bih da vas plasim, ali ako padne kisa, kanda cemo se svi valjati po blatu. :)

 

Sto se prologa tice, prepreke ce biti prirodne i vestacke i bice raznovrsnije nego na prethodna dva Xross-a. Bice balvana i guma i jos nekih stvari koje nisu vidjene kod nas.  Ne bih da otkrivam sve jer treba nesto ostaviti i kao iznenadjenje. 

 

 

Evo par fotografija sa EXPERT deonice :

 

12717368_854774114645989_434790110584875

 

12745787_854774011312666_306232673715141

 

10341683_854774034645997_748572389044176

 

12717349_854774121312655_109455406322339

 

 

 

HARD i EXPERT klasa NECE biti nista manje zahtevne nego na prethodna dva Xross-a, tako da je avantura zagarantovana !!!

 

:takoje: 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Zeleznik
  • Motocikl: Yamaha R1, YZ250

Kul :) Hvala na odgovoru! Jos ako bi bacio neke slike sa "Hard" deonica bilo bi sjajno :D Mislim da bi svima znacilo. Gledao sam i na fb i nisam uspeo naci, uglavnom expert klase...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja