Jump to content

Moto Zajednica

Cenovna granica je 1100e ? Koji uzeti?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

PCX 125(150)...ja prosle godine uzeo, za grad fenomenalan, a samo da pocne lepse vreme isprobace se i na dalje :)

mozda mu fali koji kubik i koji konj al je i dalje dobar :)

 

Ovo pisem al sam stavio sa strane neko zujeanje koje mi se pojavljune na (50-60 km/h)...jos se jurim sa Hondinim servisom da se to namesti...

Ne utice na voznju i sigurnost al smara samo tako. 

 

P.S. Ovo nije kod svakog PCX-a, ja izgleda nisam imao srece ovaj put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo 200 GT

Vujke, mogu da konstatujem da delimo istu sudbinu. I ja imam A2 i skoro identičan budžet kao i ti tako da mi je ova tema jako zaanimljiva. Evo kakvo stoji stvar kod mene...

Pre svega, doneo sam odluku da hoću maksi skuter a ne nešto drugo i to od 200 do 400 kubika. Inače, polagao sam na T-Max-u, 2002. god. Ono što je meni do sada bilo najzanimljivije, a pratim oglase od prošlog proleća je sledeće:

 

- Yamaha majesty 250 (redizajnirana varijanta, ne ona sa televizirim napred). Okvirna cena 1200 evra, god 2000. - 2004.

- Yamaha versity XC 300 (tačnije 264 kubika tj. malo nabrijan motor majesty-a 250). Četiri ove jamahe sam gledao i sve četiri u različim gradovima i nijedna nije bila kako treba, naravno to je mišljenje majstora koji je išao sa mnom. Dakle 50 evrića u vetar potrošeno za odlazke i gledanja.  Okvirna cena 1200 evra, god 2000.-2004.

- Honda Forza 250 (bez tiptronika). Meni jako zanimljiv motor ali ipak premašuje budžet od 1100 - 1200 evra. Okvirna cena 1700 do 2200 evra god 2005.-2009.

- Suzuki burgman 250.  Okvirna cena 1000-1300 evra, god 2000. - 2003.

Što se mene lično tiče, trenutno sam najbliži odluci da umem Apriliju Skarabeo 200, 2004. god. Piaggio agregat. Nisam previše oduševljen ovim modelom ali mi je ok. Najbitiniji razlog je što se moj dobar drugar odlučio za prodaju svog skarabea i potpuno sam siguran šta kupujem a shvatio sam da je to ipak jako važno nakon gledanja par motora od raznih likova. Takođe, razmatrao sam odluku o uvozu iz Bugarske ali se za ovu sumu ne isapltii ni malo. Isplati se ukoliko imas 3000 evra pa onda, ukoliko naletiš na pravu stvar, možeš da uštediš i 500 do 700 evra. Naravno, ovo je uslovno i u zavisnosni iz kog kraja Srbije potežeš u Bugarsku.

Pratim temu i obaveštavaj nas kako napreduje potraga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Pseudo,ne znam koliko ti je pametno da uzmes to skarabea. Po tvom pisanju ne bih rekao da si odusevljen. Poslusaj malo i svoje srce, iako je razum na strani tog skutera,imam osecaj da te nece "raditi" i da ces brzo gledati da ga zamenis. Niti je lep,niti ima zavidnu kubikazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Jos nesto da dodam... kad vec kupujes maksi,nek takav i bude. :)

Kubikaza od 200 ,brzo zadovolji ... ispod 250 ni ne gledajte. I jos nesto,svaki je macka u dzaku i racunajte na ulaganja. Nema motora koji se prodaje u cenovnom rangu do 1200e a da je stanje 10/10 i bez din. (€) ulaganja. NEMA!

 

P.S. kupujte ono sto ce Vas uciniti srecnim i zadovoljnim,jer to nema cenu. Mene su dva motora cinila srecnim. Automatik (prva ljubav) i aprilia (slupana prilikom "servisa" ),ostalo je doslo i proslo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

jes nov 2.500, al polovan mozda moze u njegocu cenu da udje

 

cena te honde je duplo veca od budzeta koji je covek odvojio za skuter

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo 200 GT

Pseudo,ne znam koliko ti je pametno da uzmes to skarabea. Po tvom pisanju ne bih rekao da si odusevljen. Poslusaj malo i svoje srce, iako je razum na strani tog skutera,imam osecaj da te nece "raditi" i da ces brzo gledati da ga zamenis. Niti je lep,niti ima zavidnu kubikazu.

Zajec, nažalost , u pravu si ali džep mora da da potporu srcu. U mom slučaju, nije tako (ne kažem da moj merak košta 10 000 evra. Mislim da bi 2 500 bilo dovoljno :)  ). Ipak, mislim da će mi skarabeo biti solodno prelazno rešenje jer ću se ipak pre odlučiti da vozim skarabea nego da ostanem pešak i ovoga leta, pa do nekih boljih vremena i slušanja srca...

 

Lepota je u oku posmatrača, moj Zajko.

Ova ti je, brate, njegoševska...  :)

 

Jos nesto da dodam... kad vec kupujes maksi,nek takav i bude. :)

Kubikaza od 200 ,brzo zadovolji ... ispod 250 ni ne gledajte. I jos nesto,svaki je macka u dzaku i racunajte na ulaganja. Nema motora koji se prodaje u cenovnom rangu do 1200e a da je stanje 10/10 i bez din. (€) ulaganja. NEMA!

 

P.S. kupujte ono sto ce Vas uciniti srecnim i zadovoljnim,jer to nema cenu. Mene su dva motora cinila srecnim. Automatik (prva ljubav) i aprilia (slupana prilikom "servisa" ),ostalo je doslo i proslo.

 

Sto se tiče ulaganja i mačke u džaku, to me je najviše i opredelilo za skarabea. Znam da je redovno servisiran, svake zime je bio u garaži sa grejanjem, znam na koji način je vožen i koliko je vožen, fabrička boja, fabrički koferi (dva bočna i zadnji), ne moram raditi ugovor niti prenos vlasništva barem do decembra do kada je skuter i registrovan (150 evra manje za sada), tu je u mome gradu...

 

Meni su se uši upalile i primarni cilj mi je da vozim od ovog proleća pa makar to bio i skarabeo 200...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Evo ako hoces pricu da zavrsis. Maxi, do 1200 e. Covek ga ne da ispod! Motor je ko casa, prvi vlasnik vec 5-6 godina ovde. Ni dinar ulaganja. Danas ga sreo, radi sa mojim tatom u firmi, a covek je teski PS-ovac. Odrzava ga u full-u, garaziran. Nudili su mu 1000 e par njih , nece da daje jer zna sta prodaje. 

http://www.polovniautomobili.com/motori/7284150/suzuki-burgman-400

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Najveci ajd nazovi problem, je sto se vecina da ne kazem svi vrte oko 1 do 1.5K, retko ko ima/zeli da prebaci il dobaci do 2K jevreja. Sve neke zelje, premoscavanje, ma samo da prodje ovo pa cu ono, neka ga tako za sada pa cemo videti posle nesto i tu se u vecini slucajeva covek zezne.

 

To su sve motori koji su stari 10+ godina, ovi koji su kupljeni kod nas, mnogo je veca sansa da se ubode kolko-tolko dobar primerak, ne mora da znaci al se moze desiti.

Motori iz uvoza.....pa sta reci za tu prevaru, al prevara u pravom smislu te reci, pocevsi od predjene kilometraze, vecina polovnjaka "presla" od 15 do 30K svi su tu negde, ustvari....... nema kome nije smaknuto 20-30K sa sata. 

 

Zatim sledi "motor bez ulaganja" pa prvi put kad resi covek da detaljnije pretrese motor jer zeli otputovati na pute daleke.....eto problema, ovo nevalja, ono ne valja, ovo moze da gura jos malo, ovde curi tamo vlazi.....i tu dodje do solidnih i min. 200e pa sve do 400-500e ulaganja.

 

Matematika je jednostavna, motor je gori od zene, zene traze mnogo dok motor trazi jos vise. Ako mislis da nesto traje, to iziskuje mnogo vremena, paznje i rada na motoru, drugacije se nemoze.

Sad neko moze reci kako motor vozi 5,6,7god. i nista nije radjeno sem redovnog servisa, pali ko mina, nikad nikakav problem i slicno......slazem se, jeste tako ali pitanje je dana kad ce kola krenuti nizbrdo i takooo.

 

Srecno kolega i kupujte samo proverene motore (drug, brat, komsija...istorija servisiranja....) zajeb'te preko slike, iz uvoza i ostale gluposti.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Kao bivsi vlasnik burgmana 400 mogu samo da pohvalim taj motor.Kao prvo extra dobar polozaj sedenja,prednje plastike su dosta sire nego na scarabeu samim tim i zastita od vetra.Prtljaznik ispod sedista je toliki da sve ono sto staje u zadnji kofer stoji u njemu.Sediste i polozaj sedenja na skarabeu je kao na stolici za ruckom,dok na burgmanu mozes da skines deo koji razdvaja vozacevo i suvozacevo sediste i dobijas motor za coveka preko dva metra.Guvernala je dosta sira( sira i od burgman 250 za nekih 10cm),sto po meni dosta olaksava voznju.Sto se tice cene odrzavanja nazovi ove u kanjizi i pitaj za neke delove i sve ce ti biti jasnije,mislim da nije toliko strasno.Tri godine voznje,sa  i bez suvozaca potrosnja 3.3-3.7 litara.Sada vozim dovilku a ako bih ponovo uzimao skutera,samo burgmana 400.srecna kupovina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Pozdrav. Da se i ja prikljucim temi. Ovih dana krecem u polaganje za A2 pa ako uspem da se skuckam do leta presao bi sa 50ccm na maxi scut.

Drugar ima x citing 250 vozio me par puta i ja sam prezadovoljan ali on prenasuje moj budzet koji bi bio oko 1000-1200€. Xciting nema ispod 1500 da se nadje.

Od drugih opcija sta bi moglo proci tj sta mi se svidja je majesty 250 ,burgman 250...oba motora su u bg i kostaju tacno 1000€.

Ali....naleteo sam na malaguti madison 400ccm... znam da je 250ccm ok za grad i neku medjugradsku voznju. Koliko vidim po you tube doguraju se nekako do 120kmh sto me dovodi do zakljucka da nisu bas za duzi put...recimo putna brzina bi bila 80-90...

E sad malaguti mi se svidja u svakom pogledu kao i prethodno dva navedena skutera,majesty ili burgman.

Moje misljenje po pitanju toga je da treba uskladiti apetite i mogucnosti.

Koliko vidim na polovnim,registracija za 400je preko 12 000 skoro duplo skuplja od 250 sto me automatski odvraca od 400. Takodje i za versity vazi...prelazi u skuplju reg istraciju za 14cm...

Dakle racunica je barem moja...da 250moze da posluzi jako dobro za grad i medjugradske voznje ako se cesto ide na duze onda 400-500ccm.

Dakle ako se ima novca za reg i odrzavanje onda je sigurno dobra kupovina burgman 400 ...ili neki drugi 400-500 ccm. Mene ce licno 99% finansijski problem odvratiti od vece kubikaze od 250ccm.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova

ako nekog interesuje Majesty 250 2001 ja prodajem , iz Nisa sam . 41500 , nove gume michelin city grip , jedna sezona , isto i akumulator , cist vizir , kofer , prva farba, redovno odrzavan kod darka skijasa  . 1200e zbog tih ulaganja . generalno motor sredjen za mene , ali mi treba u veoma skorije vreme fotoaparat Canon 6D , tako da je to jedini razlog prodaje . ( i naravno moze zamena za aparat , eventualno 5Dm3 uz moju doplatu ) . Motor je kupljen bio ovde od kolege forumasa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Pozdrav. Da se i ja prikljucim temi. Ovih dana krecem u polaganje za A2 pa ako uspem da se skuckam do leta presao bi sa 50ccm na maxi scut.

Drugar ima x citing 250 vozio me par puta i ja sam prezadovoljan ali on prenasuje moj budzet koji bi bio oko 1000-1200€. Xciting nema ispod 1500 da se nadje.

Od drugih opcija sta bi moglo proci tj sta mi se svidja je majesty 250 ,burgman 250...oba motora su u bg i kostaju tacno 1000€.

Ali....naleteo sam na malaguti madison 400ccm... znam da je 250ccm ok za grad i neku medjugradsku voznju. Koliko vidim po you tube doguraju se nekako do 120kmh sto me dovodi do zakljucka da nisu bas za duzi put...recimo putna brzina bi bila 80-90...

E sad malaguti mi se svidja u svakom pogledu kao i prethodno dva navedena skutera,majesty ili burgman.

Moje misljenje po pitanju toga je da treba uskladiti apetite i mogucnosti.

Koliko vidim na polovnim,registracija za 400je preko 12 000 skoro duplo skuplja od 250 sto me automatski odvraca od 400. Takodje i za versity vazi...prelazi u skuplju reg istraciju za 14cm...

Dakle racunica je barem moja...da 250moze da posluzi jako dobro za grad i medjugradske voznje ako se cesto ide na duze onda 400-500ccm.

Dakle ako se ima novca za reg i odrzavanje onda je sigurno dobra kupovina burgman 400 ...ili neki drugi 400-500 ccm. Mene ce licno 99% finansijski problem odvratiti od vece kubikaze od 250ccm.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Izbegavaj taj Medison 400,da bi ti bilo jasnije,pogledaj temu u tehničkom delu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Pogledacu,hvala na savetu. Nov sam na forumu pa nisam jos sve stigao da iscitam. Elem... nasao sam jedan burgman 250 i mislim da cu njega uzeti. Pa onda cu da cekam da polozim. Kako god okrenem i saberem 250 mi je neka optimala u svakom pogledu.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

U principu nema logike ali nije da ne znam da vozim pa da mi je to problem. Vozio sam i enduro od drugara par dana tako da imam predstavu o snazi itd...

U principu i ja sam za step by step :)

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo 200 GT

Kao što sam već pisao u ovoj temi, pre par dana kupio sam Aprilju Skarabeo 200 GT i to baš u cenovnom rangu koja je u naslovu. Pošto mi je to prvi motor-skuter, ja sam zadovoljan a za dalje ćemo videti. Korak po korak... Jedino što sam radio je promena akumulatora a biće i osveženja kontrol table novim sijalicama.. Za sada, toliko..

 

Evo i slike motora. Zamagljena faca bivšeg vlasnika da ne dođe kojim slučajem do povrede autorskih prava...  :)

post-31207-0-00386800-1455388222.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Lepa mašina,uzdravlje te služila

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja