Jump to content

Moto Zajednica

Cenovna granica je 1100e ? Koji uzeti?

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Pancevo

Pozdrav svima..imam 1100e za kupovinu svog prvog motora.Imam A2 kategoriju ( do 600cc i do 35kw),i opredelio sam se za maxi skuter.Visok sam dosta tako da moram i da gledam velicinu skutera.Obzirom da mi je prvi motor i pre toga nisam vozio nijedan smatram da je 250cc sasvim dovoljan izbor,ako gresim ispravite me.Koji uzeti za 1100e? Svaki predlog je dobrodosao.

Hvala..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Vujke, prvo dobodosao.

Drugo, definisi upotrebu odnosno kako bi zeleo ili za sta ti treba skuter, ako skuter trazis. Da li je to voznja po gradu, kratke relacije, duza putovanja, voznja sa saputnicom/kom? 

Ima puno kolega koji ce ti pomoci, samo budi malo konkretniji da bi ti dali sto precizije misljenje.

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Pancevo

Hvala na dobrodoslici.U sustini potreban mi je motor za svakodnevni put od nekih 30-ak km,gradske voznje.Vrlo cesto bih imao i saputnicu,i iskreno voleo bih da mogu ponekad i da odem malo dalje njim npr do nekih 300-500km udaljenosti.Gledao sam oglase dosta i nekako mi je Burgman 400,2001god i Aprilia atlantic 250,2004god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Svaki ciga svoga konja hvali...KYMCO XCITING 250...Pouzdan motor,mozes po gradu a i na dalje te nece izdati...toliko od mene poz i sve najbolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

ja sam za svoj prvi motor uzeo 500cc,i iskren da budem nisam se pokajao, za razumnu razliku u potrosnji i registraciji, dobio sam motor koji me je sluzio i po gradu i na putovanjima 1000+ km, pogotovu ako planiras na put sa saputnicom. Ovo je samo moje iskustvo. Inace sad sa 500cc prelazim na 750cc. Cisto poredjenja. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Ako si visok kao sto kazes onda zaobidji Atlantic,ja sam imao priliku da ga vozim i posto sam visok 195 ne vredi,udaraju noge u korman,moj predlog Malaguti Madison,pozdrav i srecna kupovina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ako si visok kao sto kazes onda zaobidji Atlantic,ja sam imao priliku da ga vozim i posto sam visok 195 ne vredi,udaraju noge u korman,moj predlog Malaguti Madison,pozdrav i srecna kupovina.

I Kymco 250 isti problem.. Fantastican motor, al ne znam sto su to tako napravili..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

svaki troskari ulje i prilicno su skupi delovi prenosa i svaka sitnica prilicno kosta i polovna,nova tek da nepricam

 

ja sam ga imao 2011god i vozao ga jedno leto,ladjaaaaaaa od skutera

 

nadji dobar primerak i mislim da ces biti odusevljen,jedino je bitno da troskari,a ne da guta ulje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Ajde i ja koju da napisem...

Madison -stari tip preskoci (lose osvetljenje-tj.prednji farovi matiraju...)

Piaggio x9 evolution moja sugestija. Velik i udoban maxi,dosta prtljaga,odlicno osvetljenje i estetika.

Kymco ce ti biti mali (kazes visok sam dosta. Koliko? )

 

Burgman ,po meni malo skuplji za odrzavanje,ali opet se moze naci lep primerak. Nisam ga licno imao,ali ga vecina hvali.

 

Ono sto treba da razlucis,kao sto Kuzma kaze 250 ili 500.

250 ,max brzina 120-125 (dere se ko magarac) Za duze relacije moze da posluzi,ali nema tu snagu i u visokim obrtajima se mnogo vise "zamara." Putna brzina 100, sa dvoje 90.

500 ...rasterecena masina, do 160-170 max speed. Master 500 agregat na vecini masina. (Atlantic classic i obican,x9, scarabeo,nexus,beverly...)

 

Razlika u registraciji ( 4-5000)

Servis do 1500-2000 ( s tim sto 500 radis na 5000,250 na 3000km)

Delovi cena skoro ista (ako ih nadjes. Za piaggio motore imas na trafici)

 

Potrosnja u litru-1,5l razlike(normalan rezim).

Zakljucak :

Sa 500 dobijas ozbiljan maxi ,da se zaputis gde hoces. Sa 250 imas maxi koji zadovolja tvoje apetite na par godina.

Ja kao vlasnik 1 x 150, 2x 250 i 2x 500... predlazem ti da uzmes 500 (uz koji euro vise) ,jer i sam opet uzimam 500. Srecno ti bilo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Kolega Kuzma prodaje x9 500. Pogledaj. Ima stotinak eura ulaganja,ali sigurno kupujes nesto provereno. 1200e trazi,pa se nadjite negde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

Mislim da razlika u registraciji između 250 i 500 nije 4-5.000 din. Opet i razlika u potrošnji je diskutabilna...250 sa karbom će po meni da troši isto kao i 500 IE...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

ljudi nije to u pitanju razlika u 5l gore dole,potrosnja od modela do modela ide u 1L razlike

 

u svakom slucaju bolje da kupi 400 ili 500cc,sobzirom da je cena 250 i 500 u 200-300e

 

ja opet kazem da nadje burgmana 400 do 2003god,cena im je sad negde oko 1000e,da trazi solidan,dobar primerak i odusevice se

 

A ima na forumu jedan,burgman 400cc 2004god "noviji model" cena je valjda 1500e,jedina mana je sto je daleko,mislim u Prokuplju,na slikama deluje jako lepo,nove gume,registrovan...ja da imam pare,nebih razmisljao,bio bi kod mene vec.

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/110278-suzuki-burgman/

 

Da dodam,da nepoznajem prodavca i neznam motor,samo pruzam na uvid kao opciju,jer kontam kolega je na forumu pa ce imati realniju sliku o motoru.

 

uzdravlje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

bas tako

 

zato i kazem da je nebitno dal trosi 5 ili 6l/100km,a skoro svaki(mislim na proizvodjace i modele 250-500cc) trosi od 4-6l,tesko da moze ispod 4l,a ni preko 6l

 

bar ja tako gledam na to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2025 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

a i ja ću ... uskoro ... da prodajem moju X9-ku ... mislim da će cena biti tako negde kao i Kuzmina ...

 

Evo ja se javljam da ga otkupim u delovima,na rate,treba će mi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja