Jump to content

Moto Zajednica

Naplatne rampe

Recommended Posts

• Svrati ponekad, 160 postova

E baš neću da plaćam motorom putarinu na naplatnoj, šta mi teško, a vi drugovi preteraste ko neke... u uvlačenju vlasti. Plaćajte tu putarinu ko vam brani ali nemojte da palamudite drugima o nekom poštovanju propisa jer vam je to u opisu zadataka, a onda vas viđam kako svoje automobile parkirate po kojekakvim ćoškovima i trotoarima samo da ne platite parking, nikad ne dajete konobarima, prodavačicama i muzici bakšiš, drugarima ne bi platili cugu nema varijante, kod lekara i ostalih šalteruša idete preko veze i sve ostalo u tom stilu, jednostavno ste takvi i to razumem ali toliko filozofiranje na temu prolaska motorom kroz naplatnu pa ako vas se za dan firme "Putevi Srbije" sete sete..,

E, neka si im rekao...

Najbolji post napisn u ovoj temi...

Interesantno je da samo onima koji placaju putarinu smeta sto neki ne placaju, i drze im kao neka predavanja, dok onima koji ne placaju uopste ne smeta sto neki placaju.

• Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• U prolazu, 77 postova

Da rezimiram prethodno napisano kuj 'oće da plaća će da plaća, a kuj neće neće?

Ovi drugi razumeh i da ne lepu registracionu nalepnicu na vizir, jer eto čusmo da navodno i to slikuju, ondak da se ne boju ovih iz naplatnih jer iskakanja iz kućica je po pričama od kad pamtim naplatne ponegde i ponekad bilo ali lično sam više od toga nailazio da mi taj ili ta iz kućice uz osmeh kllimnu glavom ili namignu da prođem ako uopšte reaguju kad se prolazi što implicira Miljenko šta da uz opreznost i uporednu vožnju ovi drugi će i dalje prolaziti. Ostalo navedeno tumačim kao političko i filozofsko i upoređivanje baba i žaba a trudio sam se da sve pažljivo isčitam.

S tim u vezi savetujem poštovane kolege da uživate u vožnji motocikla kao i u životu ne opterećujući se previše glupostima jer život je kratak, a vožnja motora još kraća pa zato uživajte u prirodi, putevima, slobodi i vožnji vaših mopeda i sokoćala i ja ću.    :moto3:

• U prolazu, 3 postova
  • Motocikl: Honda cb500x ABS

Dakle vako, U cenu za registraciju inace preveliko je uracunata taksa za odrzavanje puteva a da ne spominjem da kod nas nikada nece uvesti vinjetu ili nesto slicno bas zato sto se sa tim naplatnim rampama mucka. Zasto placati, placamo svi parking u beogradu pa je parking servis firma koja posluje u minusu ( uzmes kofu i cetku pa obelezis mesto i naplacujes ). Treba da uzmemo da placemo sta nam rade na sve strane i jednu stvar ti naplacuje vise puta.

• Zbunjen 1
  • Podržavam 1

• Drug član, 1012 postova
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

ajde uzmi za motor, automatski sistem placanja, ako mozes?! diskriminacija nas nije udruzila za organizovani bojkot, to je lose!

• Podržavam 3

• U prolazu, 12 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX1300BK (B-King)

Da podignem malo ovu temu iz pepela, apropo novih otvaranja velelepnih širokih autoputeva diljem naše zemlje. Ja sam jedan od onih koji redovno plaća sve putarine za motor. Nedavno mi se desilo nešto smešno... naime krenuo od BG autoputem ka Nišu, i kod Aleksinca me prilično brzo pretekne neki kolega bajker pez propisne opreme, jedino što sam video je da je motor neki sportski i da je drečavo žut... naravno, krenem da ga pratim. Ide on dosta brzo, i krene da se isključuje kod Niša, kreće prema ENP liniji, meni ništa nije jasno, znam da ne može tu motorom, i 'ladno se čoveku diže rampa. Prva pomisao mi je bila "pa ovo su uveli za motore, svaka čast"... nisam ni razmišljao o tome da lik ima trasponder, pošto ništa osim kacige nema na sebi.  Onako u magnovenju i milisekundi ja pravo za njim profuram kroz tu još uvek podignutu rampu. Da skratim, nakon samo par stotina metara on staje sa desne strane - tek vidim da je motor AMSS! To mu je bila neka intervencija izgleda. Verovatno je imao transponder, ne vidim zašto bi mu se podigla ENP rampa... a ja i dalje osećam grižu savesti što sam prošao bez plaćanja, i čekam da mi stigne nekakva kazna.

Kakva je situacija, da li se plaća ili se ne plaća, šta činiti, kom se treba prikloniti carstvu?

• Zainteresovan, 544 postova
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler

A misliš da ovo čudo što ide u auto, tag uređaj, neće da radi na motoru? Ja kad sam ga uzimao pisalo je u ugovoru da mogu da ga koristim za dva vozila, ali se ne sećam da li je pisalo išta o tipu vozila.

Baš sam se skoro zapitao da li bi radilo. Uvek me jako smara plaćanje na naplatnoj rampi. Nije da često idem auto putem, ali... 

• U prolazu, 95 postova

Tag je vezan za kategoriju vozila tako da u slucaju da ga koristis na motoru, radice ali placas putarinu kao i za putnicko sto je duplo skuplje nego za motor.

• Drug član, 4453 postova
  • Motocikl: konzerviran

Mi smo ga prebacili iz jednog auta u drugi...radi...ali 'ladno kada prolazimo ovim drugim, u koji je naknadno prebačen uredjaj, piše tablica onog prvog za koji je TAG i uzet. 

Pitali smo, prvenstveno da ne bi neku rampu pokupili...za privatna lica i za istu kategoriju vozila uredjaj može da se prebaci.

• U prolazu, 81 postova
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V

Ja moj iz auta redovno nosim na motoru. Čita tablicu auta i naplaćuje kao za auto. Sve rampe rade, samo prođem na leru deo kod senzora, da mogu da čujem tag da li je zapištao, to je sve.

• Sviđa mi se 1

• I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3388 postova
  • Motocikl: TDM 4tx

Tako je. 

Tag uredjaji se kupuju po kategoriji vozila. 

Prilikom kupovine dajte br tablice koji oni upisuju u tag.

Ja sam moj tag iz auta stavio u tank torbu,regularno je bio ocitan i naplacena putarina za B kategoriju.

Cuo sam da sada moze da se kupi i tag za A kategoriju.

Kada budem prolazio,svraticu da proverim dali je informacija tacna.

• Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: R1200GSW

Odgovor koji sam dobio od JP Putevi Srbije proslog jula:

Subject: RE: JP "Putevi Srbije": ENP za motorcikle

Поштовани,

Поводом питања које сте упутили ЈП „Путеви Србије“, а односи се на конфигурисање ТАГ уређаја за мотоцикле (IA категорија), обавештавамо Вас да се, због тренутних  техничких могућности и типа опреме за електронску наплату путарине, ТАГ уређај може конфигурисати искључиво за I, II, III и IV категорију. У складу са прописаним Упутством за постављање и коришћење ТАГ уређаја и максималном безбедношћу учесника у саобраћају, мотоцикли не испуњавају услове за употребу истих.
Тренутно на самим наплатним станицама не постоји могућност обрачуна путарине остварене електронским путем за возила која припадају IA категорији. За то је потребно извршити читав низ измена и допуна почевши од организационих, стратешких, техничких и набавити одговарајућу опрему која би омогућавала мотоциклистима да на исправан начин користе ТАГ уређаје приликом проласка кроз наплатну рампу, а да се притом он третира као посебна категорија возила. 
Напомињемо да ЈП “Путеви Србије” поштује све сугестије и примедбе својих корисника и, с тим у вези, имаћемо у виду Ваш захтев приликом наредног техничког усавршавања.

Хвала што сте се обратили Корисничком

Срдачан поздрав,

СЕКТОР ЗА НАПЛАТУ ПУТАРИНЕ
ОДЕЉЕЊЕ ЗА ЗАЈЕДНИЧКЕ ПОСЛОВЕ
КОРИСНИЧКИ ЦЕНТАР

9 hours ago, Astral said:

Cuo sam da sada moze da se kupi i tag za A kategoriju.

Kada budem prolazio,svraticu da proverim dali je informacija tacna.

Bilo bi lepo da su nesto unapredili..... :)

• I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3388 postova
  • Motocikl: TDM 4tx
1 hour ago, skohajm said:

Поштовани,

Поводом питања које сте упутили ЈП „Путеви Србије“, а односи се на конфигурисање ТАГ уређаја за мотоцикле (IA категорија), обавештавамо Вас да се, због тренутних  техничких могућности и типа опреме за електронску наплату путарине, ТАГ уређај може конфигурисати искључиво за I, II, III и IV категорију. У складу са прописаним Упутством за постављање и коришћење ТАГ уређаја и максималном безбедношћу учесника у саобраћају, мотоцикли не испуњавају услове за употребу истих.
Тренутно на самим наплатним станицама не постоји могућност обрачуна путарине остварене електронским путем за возила која припадају IA категорији. За то је потребно извршити читав низ измена и допуна почевши од организационих, стратешких, техничких и набавити одговарајућу опрему која би омогућавала мотоциклистима да на исправан начин користе ТАГ уређаје приликом проласка кроз наплатну рампу, а да се притом он третира као посебна категорија возила. 
Напомињемо да ЈП “Путеви Србије” поштује све сугестије и примедбе својих корисника и, с тим у вези, имаћемо у виду Ваш захтев приликом наредног техничког усавршавања.

Срдачан поздрав,

КОРИСНИЧКИ ЦЕНТАР

:( e bez veze.

Pa nista. Onda nam ostaje da skidamo rukavice ili prolazimo pored rampe. 

• Drug član, 3445 postova
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

U ssvakom slucaju lepo sto su odgovvorili a ujedno i pristojn mail

Verstuurd vanaf mijn Smart-Ex 01 met Tapatalk

• Zainteresovan, 622 postova
  • Motocikl: Piaggio X9

А верујем да је изузетно тешко у програм убацити још једну категорију возила. Ипак, ту би требало да неки људи притискају неке дугмиће и да повежу у систему неке нуле и јединице са другим нулама и јединицама...

А 'беш тај посао ако сваки пут морају да заврћу рукаве када нађу неку мањкавост у систему!

• Haha 1

jbg, nekad ne idu stvari tako brzo, a i ne trebaju da idu brzo nego kako treba. Jer i kad mislis da je sve kako treba uvek ce se naci neka sitnica da se popravi pa da bude bolje.

• U prolazu, 7 postova
  • Motocikl: Honda NC 750xa
On 1/26/2016 at 9:25 PM, VukiTA said:

:D hahah zamisljam nervozu tog lika, meni je isto uvek smesno kada sipam van ove pumpe, narocito uvece ili van grada, kako mi tocilac onako telom blokira put, stoji ispred tocka dok ja sipam i kao bleji, pomeri se tek kad ja udjem na kase, a nekad, da opustim atmosferu, odma' im kazem da necu da pobegnem jer mi se ne isplati :D

Ja obicno ne skidam kacigu, jer nosim naocare i smara me da je namestam pola sata... Obicno sipam gorivo i udjem sa kacigom da platim... Nekad me gledaju bledo kao da je krenula pljacka :) Da sam crnac u USA, do sad bi me neko upucao :P

• Haha 1

jbg, nekad ne idu stvari tako brzo, a i ne trebaju da idu brzo nego kako treba. Jer i kad mislis da je sve kako treba uvek ce se naci neka sitnica da se popravi pa da bude bolje.
А јес' вала, полако, где ти се жури? То је само пропуштена једна цела категорија возила.
Није страшно, могло је горе!

Rampa koja te pogodi u glavu dok si ispod nje jer te nije registrovala kako treba, misleći da si automobil, je manje poželjna situacija.

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

• Drug član, 1012 postova
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure
On 22.5.2019. at 8:03, skohajm je napisao:

Поштовани,

Срдачан поздрав,

КОРИСНИЧКИ ЦЕНТАР

da i meni su slicno odgovorili? prosto uputimo zahtev da to rese, a dok ne rese, NESMEJU NAPLACIVATI PUTARINU, e sad kome uputiti takav zahtev 9nisam pravnik), ko moze da ih natera da to urade i do tada da ne naplacuju za nas!!!!

TO JE PITANJE ZA PRAVNOIKA, imamo li takvog medju nama?

• Zainteresovan, 544 postova
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler
On 5/22/2019 at 11:57 AM, Savan said:

Rampa koja te pogodi u glavu dok si ispod nje jer te nije registrovala kako treba, misleći da si automobil, je manje poželjna situacija.

Jel? A kako to, majke ti? Koja je tu drastična razlika u prolasku automobila i motocikla, a tiče se onoga o čemu rampa razmišlja? Razumem ja da smo kritična grupa i da je obazrivost bitna, ali da si ga lupio - lupio si ga. :D No dobro, razumem te, tamo kod tebe verovatno zaista razmišljaju o bezbednosti svih učesnika u saobraćaju. Ovde se kao brinu da nas rampa ne lupi, a to što su nam putevi bušni ko sir i često prepuni šljunka, pogotovo oni novi/renovirani...

I druga stvar, kako bre to da sve to lepo radi kad tag iz auta staviš na motocikl i svaku putarinu platiš duplo od propisanog? Ako je to stvarno toliko složeno za implementaciju, onda oni imaju više razloga da ne uvode tag uređaje za motocikle. Em su uštedeli na "opremi", em naplaćuju duplo. Win-win kombinacija.

Можда прво заштитнику грађана, па онда тужба за дискриминацију против Путева Србије?

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja