Jump to content

Moto Zajednica

Naplatne rampe

Recommended Posts

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

A misliš da ovo čudo što ide u auto, tag uređaj, neće da radi na motoru? Ja kad sam ga uzimao pisalo je u ugovoru da mogu da ga koristim za dva vozila, ali se ne sećam da li je pisalo išta o tipu vozila.

 

Baš sam se skoro zapitao da li bi radilo. Uvek me jako smara plaćanje na naplatnoj rampi. Nije da često idem auto putem, ali... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 272 postova
  • Lokacija: Beograd

Tag je vezan za kategoriju vozila tako da u slucaju da ga koristis na motoru, radice ali placas putarinu kao i za putnicko sto je duplo skuplje nego za motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mi smo ga prebacili iz jednog auta u drugi...radi...ali 'ladno kada prolazimo ovim drugim, u koji je naknadno prebačen uredjaj, piše tablica onog prvog za koji je TAG i uzet. 

Pitali smo, prvenstveno da ne bi neku rampu pokupili...za privatna lica i za istu kategoriju vozila uredjaj može da se prebaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V

Ja moj iz auta redovno nosim na motoru. Čita tablicu auta i naplaćuje kao za auto. Sve rampe rade, samo prođem na leru deo kod senzora, da mogu da čujem tag da li je zapištao, to je sve.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Tako je. 

Tag uredjaji se kupuju po kategoriji vozila. 

Prilikom kupovine dajte br tablice koji oni upisuju u tag.

 

Ja sam moj tag iz auta stavio u tank torbu,regularno je bio ocitan i naplacena putarina za B kategoriju.

 

Cuo sam da sada moze da se kupi i tag za A kategoriju.

Kada budem prolazio,svraticu da proverim dali je informacija tacna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: CH
  • Motocikl: R1250GSA / R1150GS

Odgovor koji sam dobio od JP Putevi Srbije proslog jula:

 

Subject: RE: JP "Putevi Srbije": ENP za motorcikle

 

Поштовани,

Поводом питања које сте упутили ЈП „Путеви Србије“, а односи се на конфигурисање ТАГ уређаја за мотоцикле (IA категорија), обавештавамо Вас да се, због тренутних  техничких могућности и типа опреме за електронску наплату путарине, ТАГ уређај може конфигурисати искључиво за I, II, III и IV категорију. У складу са прописаним Упутством за постављање и коришћење ТАГ уређаја и максималном безбедношћу учесника у саобраћају, мотоцикли не испуњавају услове за употребу истих.
Тренутно на самим наплатним станицама не постоји могућност обрачуна путарине остварене електронским путем за возила која припадају IA категорији. За то је потребно извршити читав низ измена и допуна почевши од организационих, стратешких, техничких и набавити одговарајућу опрему која би омогућавала мотоциклистима да на исправан начин користе ТАГ уређаје приликом проласка кроз наплатну рампу, а да се притом он третира као посебна категорија возила. 
Напомињемо да ЈП “Путеви Србије” поштује све сугестије и примедбе својих корисника и, с тим у вези, имаћемо у виду Ваш захтев приликом наредног техничког усавршавања.

Хвала што сте се обратили Корисничком


Срдачан поздрав,


СЕКТОР ЗА НАПЛАТУ ПУТАРИНЕ
ОДЕЉЕЊЕ ЗА ЗАЈЕДНИЧКЕ ПОСЛОВЕ
КОРИСНИЧКИ ЦЕНТАР

 

9 hours ago, Astral said:

Cuo sam da sada moze da se kupi i tag za A kategoriju.

Kada budem prolazio,svraticu da proverim dali je informacija tacna.

Bilo bi lepo da su nesto unapredili..... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
1 hour ago, skohajm said:

Odgovor koji sam dobio od JP Putevi Srbije proslog jula:

 

Subject: RE: JP "Putevi Srbije": ENP za motorcikle

 

Поштовани,

Поводом питања које сте упутили ЈП „Путеви Србије“, а односи се на конфигурисање ТАГ уређаја за мотоцикле (IA категорија), обавештавамо Вас да се, због тренутних  техничких могућности и типа опреме за електронску наплату путарине, ТАГ уређај може конфигурисати искључиво за I, II, III и IV категорију. У складу са прописаним Упутством за постављање и коришћење ТАГ уређаја и максималном безбедношћу учесника у саобраћају, мотоцикли не испуњавају услове за употребу истих.
Тренутно на самим наплатним станицама не постоји могућност обрачуна путарине остварене електронским путем за возила која припадају IA категорији. За то је потребно извршити читав низ измена и допуна почевши од организационих, стратешких, техничких и набавити одговарајућу опрему која би омогућавала мотоциклистима да на исправан начин користе ТАГ уређаје приликом проласка кроз наплатну рампу, а да се притом он третира као посебна категорија возила. 
Напомињемо да ЈП “Путеви Србије” поштује све сугестије и примедбе својих корисника и, с тим у вези, имаћемо у виду Ваш захтев приликом наредног техничког усавршавања.

Хвала што сте се обратили Корисничком


Срдачан поздрав,


СЕКТОР ЗА НАПЛАТУ ПУТАРИНЕ
ОДЕЉЕЊЕ ЗА ЗАЈЕДНИЧКЕ ПОСЛОВЕ
КОРИСНИЧКИ ЦЕНТАР

 

Bilo bi lepo da su nesto unapredili..... :)

:( e bez veze.

Pa nista. Onda nam ostaje da skidamo rukavice ili prolazimo pored rampe. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

U ssvakom slucaju lepo sto su odgovvorili a ujedno i pristojn mail

Verstuurd vanaf mijn Smart-Ex 01 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

А верујем да је изузетно тешко у програм убацити још једну категорију возила. Ипак, ту би требало да неки људи притискају неке дугмиће и да повежу у систему неке нуле и јединице са другим нулама и јединицама...

А 'беш тај посао ако сваки пут морају да заврћу рукаве када нађу неку мањкавост у систему!

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

jbg, nekad ne idu stvari tako brzo, a i ne trebaju da idu brzo nego kako treba. Jer i kad mislis da je sve kako treba uvek ce se naci neka sitnica da se popravi pa da bude bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750xa
On 1/26/2016 at 9:25 PM, VukiTA said:

:D hahah zamisljam nervozu tog lika, meni je isto uvek smesno kada sipam van ove pumpe, narocito uvece ili van grada, kako mi tocilac onako telom blokira put, stoji ispred tocka dok ja sipam i kao bleji, pomeri se tek kad ja udjem na kase, a nekad, da opustim atmosferu, odma' im kazem da necu da pobegnem jer mi se ne isplati :D


Ja obicno ne skidam kacigu, jer nosim naocare i smara me da je namestam pola sata... Obicno sipam gorivo i udjem sa kacigom da platim... Nekad me gledaju bledo kao da je krenula pljacka :) Da sam crnac u USA, do sad bi me neko upucao :P

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
jbg, nekad ne idu stvari tako brzo, a i ne trebaju da idu brzo nego kako treba. Jer i kad mislis da je sve kako treba uvek ce se naci neka sitnica da se popravi pa da bude bolje.
А јес' вала, полако, где ти се жури? То је само пропуштена једна цела категорија возила.
Није страшно, могло је горе!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Rampa koja te pogodi u glavu dok si ispod nje jer te nije registrovala kako treba, misleći da si automobil, je manje poželjna situacija.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure
On 22.5.2019. at 8:03, skohajm je napisao:

Odgovor koji sam dobio od JP Putevi Srbije proslog jula:

 

Subject: RE: JP "Putevi Srbije": ENP za motorcikle

 

Поштовани,

Поводом питања које сте упутили ЈП „Путеви Србије“, а односи се на конфигурисање ТАГ уређаја за мотоцикле (IA категорија), обавештавамо Вас да се, због тренутних  техничких могућности и типа опреме за електронску наплату путарине, ТАГ уређај може конфигурисати искључиво за I, II, III и IV категорију. У складу са прописаним Упутством за постављање и коришћење ТАГ уређаја и максималном безбедношћу учесника у саобраћају, мотоцикли не испуњавају услове за употребу истих.
Тренутно на самим наплатним станицама не постоји могућност обрачуна путарине остварене електронским путем за возила која припадају IA категорији. За то је потребно извршити читав низ измена и допуна почевши од организационих, стратешких, техничких и набавити одговарајућу опрему која би омогућавала мотоциклистима да на исправан начин користе ТАГ уређаје приликом проласка кроз наплатну рампу, а да се притом он третира као посебна категорија возила. 
Напомињемо да ЈП “Путеви Србије” поштује све сугестије и примедбе својих корисника и, с тим у вези, имаћемо у виду Ваш захтев приликом наредног техничког усавршавања.

Хвала што сте се обратили Корисничком


Срдачан поздрав,


СЕКТОР ЗА НАПЛАТУ ПУТАРИНЕ
ОДЕЉЕЊЕ ЗА ЗАЈЕДНИЧКЕ ПОСЛОВЕ
КОРИСНИЧКИ ЦЕНТАР

 

Bilo bi lepo da su nesto unapredili..... :)

da i meni su slicno odgovorili? prosto uputimo zahtev da to rese, a dok ne rese, NESMEJU NAPLACIVATI PUTARINU, e sad kome uputiti takav zahtev 9nisam pravnik), ko moze da ih natera da to urade i do tada da ne naplacuju za nas!!!!

TO JE PITANJE ZA PRAVNOIKA, imamo li takvog medju nama?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
On 5/22/2019 at 11:57 AM, Savan said:

Rampa koja te pogodi u glavu dok si ispod nje jer te nije registrovala kako treba, misleći da si automobil, je manje poželjna situacija.

Jel? A kako to, majke ti? Koja je tu drastična razlika u prolasku automobila i motocikla, a tiče se onoga o čemu rampa razmišlja? Razumem ja da smo kritična grupa i da je obazrivost bitna, ali da si ga lupio - lupio si ga. :D No dobro, razumem te, tamo kod tebe verovatno zaista razmišljaju o bezbednosti svih učesnika u saobraćaju. Ovde se kao brinu da nas rampa ne lupi, a to što su nam putevi bušni ko sir i često prepuni šljunka, pogotovo oni novi/renovirani...

 

I druga stvar, kako bre to da sve to lepo radi kad tag iz auta staviš na motocikl i svaku putarinu platiš duplo od propisanog? Ako je to stvarno toliko složeno za implementaciju, onda oni imaju više razloga da ne uvode tag uređaje za motocikle. Em su uštedeli na "opremi", em naplaćuju duplo. Win-win kombinacija.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Можда прво заштитнику грађана, па онда тужба за дискриминацију против Путева Србије?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure
On 12.6.2019. at 13:52, vasa.93 je napisao:

I druga stvar, kako bre to da sve to lepo radi kad tag iz auta staviš na motocikl i svaku putarinu platiš duplo od propisanog? Ako je to stvarno toliko složeno za implementaciju, onda oni imaju više razloga da ne uvode tag uređaje za motocikle. Em su uštedeli na "opremi", em naplaćuju duplo. Win-win kombinacija.

nije otporan na vodu, (kisa,...) nema sertifikat za to, plus cena,..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x
Можда прво заштитнику грађана, па онда тужба за дискриминацију против Путева Србије?
Ц. Направимо викенд вожњу аутопутем. Плаћамо динар по динар у металу.
Мађарски цариници се питају, ко то прави већу гужву од њих...
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Добро, нека напомену да чувамо од воде и дају нам да користимо таг, као и све друге категорије.
4fafd35cdbabed73249cbf81ca6f0e7e.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

А може и то, али то захтева већи број људи, а наш народ је постао апатичан.

Да не помињем да можемо изазвати и међународни инцидент. Увреде се Угарски цариници и ето проблема!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure
Pre 15 sati, Zuba87 je napisao:

Добро, нека напомену да чувамо од воде и дају нам да користимо таг, као и све друге категорије.
4fafd35cdbabed73249cbf81ca6f0e7e.jpg

plus da unesu nasu kategoriju u TAG sistem, da placamo po cenovniku!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja