Jump to content

Moto Zajednica

Naplatne rampe

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Pitanje za kolege kojima je stigla kazna: Da li ste tada uzimali kartoncic na ukljucenje autoputa?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Da uzeo sam kartoncic, a kada sam stigao na naplatnu rampu je pocela kisa pa me je mrzelo da skidam kacigu,rukavice i trazim pare pa sam prosao pored.

 

Kada sam pokrenuo temu nisam hteo uopste da se raspravljam treba li ili ne placati putarinu,

vec  sam samo hteo da dam informaciju da sada snimaju i salju kazne...

 

Inace maksimalno izbegavam auto put a kad bas moram da prodjem onda(skoro uvek  ;)  ) platim

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

napisacu prigovor mada neznam IMA li neki clan da se pozovem na njega,

 

Sent from my X1 using Tapatalk

 

Pozovi se na clana Sumadinca 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

 

napisacu prigovor mada neznam IMA li neki clan da se pozovem na njega,

 

Sent from my X1 using Tapatalk

 

Pozovi se na clana Sumadinca 

 

Zlojebu! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Da li ti je to sigurna informacija? Ako sudske takse zastarevaju za tri godine, a one direktno pune budžet, a delom predstavljaju prihod sudova, ne vidim logike da za javna preduzeća bude rok zastarelosti od pet godina. A većina stvari koje naplaćuju javna preduzeća spadaju pod povremena potraživanja, koja zastarevaju u roku od godinu dana (struja, voda i sl).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Ovo nisu povremena potraživanja.

 

Ovako na prvu loptu ovo mi se čini kao dug, ali možda može neko da tvrdi da je šteta.

 

Inače povremena potraživanja(tipa zakupnina, novčana renta, naknada za korišćenje poslužnog dobra kod službenosti, pa čak i penzija) znači ona koja su već utvrđena ranije, tj imaju osnov koji je odvojen od obroka zastarevaju za 3 godine, računajući od dospelpsti svakog od njih. Ovo možda može nekom da koristi.

 

Potraživanja za komunalne usluge zastarevaju za godinu dana. Nebitno je u kojoj je formi društvo koje ih pruža, tj. nema veze da li je javno preduzeće, doo ad ili nešto peto.

 

Ti rokovi su određeni Zakonom o obligacionim odnosima koji je i inače glavni zakon za sva potraživanja(većini su tu bitna ona nastala iz ugovora ili štete)

 

Svima koji su u obavezi koja nije zastarela, moj savet je da to što pre srede. To govorim i za inače. Pošto ovde oni traže samo cenu za najdužu deonicu. A ako dođe na sud, onda će sigurno tražiti i kamatu(zakonsku zateznu, koja je budi rečeno zamišljena da bude kaznena i dosta je velika) kao i sudske troškove koji su zavisi da li će im advokat pokrenuti postupak ne ispod 8000(6000 advokatu za pokretanje postupka, što ne zastareva brzo, a ostalo za taksu, koja može da zastari, zavisi od doba godine i za 3 i za nekih 4 godine)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Ovo nisu povremena potraživanja.

 

Ovako na prvu loptu ovo mi se čini kao dug, ali možda može neko da tvrdi da je šteta.

 

 

Znam da nisu :) Dao sam i primer koje obaveze predstavljaju povremena potraživanja. Povremena potraživanja sam pomenuo u kontekstu Perine tvrdnje da prihodi javnih preduzeća zastarevaju za 5 godina i ja sam pominjanjem PP samo ilustrovao i negirao takvu tvrdnju. 

Pa i ako se radi o dugu i on je zastareo.

Nego da manemo teoretisanje, Pero ulaži prigovor, pa javljaj dalje. Pozdrav. :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

 

Ovo, ipak, nigde nema, mi smo nepopravljiva zemlja... Generalno, kada se pogleda kanal "Potrosacki savetnik" i sve "sitnice" na koji nacin drzava vara, krade i nece da reaguje i pomogne i zastiti gradjanina, kome uz sve sto se desava cesto bude i ugrozena egzistencija (milion nezaposlenih), jasno je da drzava radi sve da svoje ljude unisti. Kako voleti takvu zemljju... uzas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Putevi Srbije nisu država. Svako ko koristi autoput nije sa njima u odnosu nadređenog i podređenog kao što je građanin prema državi(tj obrnuto), već u odnosu ravnopravnosti, čist obligacioni odnos.

Inače opšti rok zastarelosti je 10 godina. Zato kažem da ako se namakne da je šteta onda je u ovom slučaju tri, ali ako je dug iz ugovora onda je deset. Nije teoretisanje na prazno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

Ovo, ipak, nigde nema, mi smo nepopravljiva zemlja... Generalno, kada se pogleda kanal "Potrosacki savetnik" i sve "sitnice" na koji nacin drzava vara, krade i nece da reaguje i pomogne i zastiti gradjanina, kome uz sve sto se desava cesto bude i ugrozena egzistencija (milion nezaposlenih), jasno je da drzava radi sve da svoje ljude unisti. Kako voleti takvu zemljju... uzas...

Da Bog sačuva, "internim propisima" ...da se ne varti novac i praktično legalizuje pljačka. Na ovaj način se krade po prodavnicama, il se softverski cena poveća u odnosu na izloženu, il kasir vešto provuče duplo, ponekad i na tastaturi multiplikuje broj komada.

 

Nego, jel videste klipove koji slede u nastavku, begstva sa naplatnih rampi, kako može da se zagine. A ovaj je "biser", mislim da je već bio postavljan na forumu:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA, BMW R1200GS, Piaggio Beverly 500

 

 

Probajte da uzmete kod JP Putevi Srbije "karticu" za elektronsko placanje za motor! Nece Vam prodati, kazu to ne vazi za motore, znaci mi sa kacigama i odelimama moramo da padamo u nesvest, zato sto su napravili negativnu selekciju prema nama? Protest za smanjenje naplate nije prosao bez uspeha. Nastavljamo protest, odbijamo da placamo zbog negativne diskiminacije. Probajte da ulozite zalbu stim u vezi. Ja licno cu nastaviti da: NE PLACAM ZBOG NEGATIVNE DISKRIMINACIJE!!!

 

Nemoj da širiš dezinformacije. Tag radi i sa motorom. Možeš ga kupiti za oko 1500 dinara na pumpama Zmaj 1 i 2 i Mali Požarevac provereno, za druge pumpe ne znam. Tag se vezuje za kategoriju dakle (A,B...) a ne za tablicu i možeš ga šetati sa motora na motor ili iz auto u auto. Dopunjuješ po potrebi...

 

Ajde da budemo malo civilizovani, a ne divljaci koji gde god stignu prave sr@nja.

 

Ispeci pa reci!

Informaciju kvalitetnu, za kupovinu uredjaja/naplatu za motore, mozes dobiti u tom preduzezu na telefon 011 785 71 54 ili 011 785 71 55

Saopsi ovde, sta su ti rekli i izvini se svima, zbog sirenja dezinformacije

Hvala

 

citiram: "Ajde da budemo malo civilizovani, a ne divljaci koji gde god stignu prave sr@nja." kraj citata.

 

 

Evo sad sam bio na NIS pumpi Zmaj (smer ka Beogradu). Tag sa pretplatom (Prepaid) košta 2022,00 dinara, dopunjuje se željenim iznosom, U međuvremenu su dobili nove, modernije koji su još zgodniji za motore. Nisam proveravao šta kažu na brojevima telefona koje si ostavio, ali o kakvoj firmi se radi može se očekivati da komercijala ne zna šta im je u prodaji...

 

Nisam kupio pošto nisam imao saobraćajnu kod sebe ali sigurno hoću sledeći put kad budem prolazio tuda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

 

 

 

Probajte da uzmete kod JP Putevi Srbije "karticu" za elektronsko placanje za motor! Nece Vam prodati, kazu to ne vazi za motore, znaci mi sa kacigama i odelimama moramo da padamo u nesvest, zato sto su napravili negativnu selekciju prema nama? Protest za smanjenje naplate nije prosao bez uspeha. Nastavljamo protest, odbijamo da placamo zbog negativne diskiminacije. Probajte da ulozite zalbu stim u vezi. Ja licno cu nastaviti da: NE PLACAM ZBOG NEGATIVNE DISKRIMINACIJE!!!

 

Nemoj da širiš dezinformacije. Tag radi i sa motorom. Možeš ga kupiti za oko 1500 dinara na pumpama Zmaj 1 i 2 i Mali Požarevac provereno, za druge pumpe ne znam. Tag se vezuje za kategoriju dakle (A,B...) a ne za tablicu i možeš ga šetati sa motora na motor ili iz auto u auto. Dopunjuješ po potrebi...

 

Ajde da budemo malo civilizovani, a ne divljaci koji gde god stignu prave sr@nja.

 

Ispeci pa reci!

Informaciju kvalitetnu, za kupovinu uredjaja/naplatu za motore, mozes dobiti u tom preduzezu na telefon 011 785 71 54 ili 011 785 71 55

Saopsi ovde, sta su ti rekli i izvini se svima, zbog sirenja dezinformacije

Hvala

 

citiram: "Ajde da budemo malo civilizovani, a ne divljaci koji gde god stignu prave sr@nja." kraj citata.

 

 

Evo sad sam bio na NIS pumpi Zmaj (smer ka Beogradu). Tag sa pretplatom (Prepaid) košta 2022,00 dinara, dopunjuje se željenim iznosom, U međuvremenu su dobili nove, modernije koji su još zgodniji za motore. Nisam proveravao šta kažu na brojevima telefona koje si ostavio, ali o kakvoj firmi se radi može se očekivati da komercijala ne zna šta im je u prodaji...

 

Nisam kupio pošto nisam imao saobraćajnu kod sebe ali sigurno hoću sledeći put kad budem prolazio tuda.

 

mrzim da radim ovo: ajde proveri, pa podeli sa nama!

hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA, BMW R1200GS, Piaggio Beverly 500

Izvini Zorane, ali šta da proverim?! Bio na pumpi, proverio, napisao cenu u dinar koliko košta... Danas svraćao na NIS-ovu pumpu kod Sava Centra da kupim cigare, pitao za tag, ima i kod njih da se kupi... Eto, nekom će informacija možda biti od koristi, a ti slobodno i dalje vrti telefone "informisanih" službenika.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Izvini Zorane, ali šta da proverim?! Bio na pumpi, proverio, napisao cenu u dinar koliko košta... Danas svraćao na NIS-ovu pumpu kod Sava Centra da kupim cigare, pitao za tag, ima i kod njih da se kupi... Eto, nekom će informacija možda biti od koristi, a ti slobodno i dalje vrti telefone "informisanih" službenika.

 

Ako putevi Srbije nemaju to kao "proizvod" (u cenovniku), a ti možeš da kupiš, kod nekog drugog taj proizvod, to je onda prevara. Samo govorimo o motorima. Ako ipak kupiš uredjaj takav uredjaj koristiš na motoru, plaćaš 100% skuplju putarinu i činiš prekršaj.

Ja se po ovom vise neću oglašavati, smatram ovo neslanom salom. Izvinjavam se ostalim članovima foruma.

 

citiram: "Ajde da budemo malo civilizovani, a ne divljaci koji gde god stignu prave sr@nja." kraj citata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ○○○○○○○○○○, 213 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 Ф

E baš neću da plaćam motorom putarinu na naplatnoj, šta mi teško, a vi drugovi preteraste ko neke... u uvlačenju vlasti. Plaćajte tu putarinu ko vam brani ali nemojte da palamudite drugima o nekom poštovanju propisa jer vam je to u opisu zadataka, a onda vas viđam kako svoje automobile parkirate po kojekakvim ćoškovima i trotoarima samo da ne platite parking, nikad ne dajete konobarima, prodavačicama i muzici bakšiš, drugarima ne bi platili cugu nema varijante, kod lekara i ostalih šalteruša idete preko veze i sve ostalo u tom stilu, jednostavno ste takvi i to razumem ali toliko filozofiranje na temu prolaska motorom kroz naplatnu pa ako vas se za dan firme "Putevi Srbije" sete sete..,

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Tragedija je to sto je jos i dobio 5 pozitivnih....nisam za sikaniranje ali kazem opet... sta ste trazili- to ste i dobili i sta je sad problem? Da bude potpuno besplatno za motore a da automobili i ostali placaju nema nikakve logike... je l' ode tako u tempo ili rodu, napuni kolica i kaze "e bas necu da platim"?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA, BMW R1200GS, Piaggio Beverly 500

Ovo se stvarno svelo na drmanje kaveza i svako smatra za shodno da iznese svoje mišljenje bez obzira što pojma nema o temi... Zapitam se da li onda uopšte vredi čitati teme iz kojih bi trebalo da naučim ponešto korisno...

 

Elem, tag se legalno prodaje na pumpama i naravno vezuje se za A kategoriju što znači da se putarina plaća onoliko koliko bi i trebalo a ne "100% skuplje", "skoro 100% skuplje" itd. Eto, ko želi ima elegantno i legalno rešenje da prolazi kroz naplatnu rampu bez stresa, zaustavljanja i skidanja rukavica. Ko ne želi neka se i dalje sakriva iza kamiona, prolazi kroz ogradu ili koristi neku drugu njemu dragu metodu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: zemun

E baš neću da plaćam motorom putarinu na naplatnoj, šta mi teško, a vi drugovi preteraste ko neke... u uvlačenju vlasti. Plaćajte tu putarinu ko vam brani ali nemojte da palamudite drugima o nekom poštovanju propisa jer vam je to u opisu zadataka, a onda vas viđam kako svoje automobile parkirate po kojekakvim ćoškovima i trotoarima samo da ne platite parking, nikad ne dajete konobarima, prodavačicama i muzici bakšiš, drugarima ne bi platili cugu nema varijante, kod lekara i ostalih šalteruša idete preko veze i sve ostalo u tom stilu, jednostavno ste takvi i to razumem ali toliko filozofiranje na temu prolaska motorom kroz naplatnu pa ako vas se za dan firme "Putevi Srbije" sete sete..,

E, neka si im rekao...

Najbolji post napisn u ovoj temi...

 

Interesantno je da samo onima koji placaju putarinu smeta sto neki ne placaju, i drze im kao neka predavanja, dok onima koji ne placaju uopste ne smeta sto neki placaju.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Crveni Krst

Da rezimiram prethodno napisano kuj 'oće da plaća će da plaća, a kuj neće neće?

Ovi drugi razumeh i da ne lepu registracionu nalepnicu na vizir, jer eto čusmo da navodno i to slikuju, ondak da se ne boju ovih iz naplatnih jer iskakanja iz kućica je po pričama od kad pamtim naplatne ponegde i ponekad bilo ali lično sam više od toga nailazio da mi taj ili ta iz kućice uz osmeh kllimnu glavom ili namignu da prođem ako uopšte reaguju kad se prolazi što implicira Miljenko šta da uz opreznost i uporednu vožnju ovi drugi će i dalje prolaziti. Ostalo navedeno tumačim kao političko i filozofsko i upoređivanje baba i žaba a trudio sam se da sve pažljivo isčitam.

S tim u vezi savetujem poštovane kolege da uživate u vožnji motocikla kao i u životu ne opterećujući se previše glupostima jer život je kratak, a vožnja motora još kraća pa zato uživajte u prirodi, putevima, slobodi i vožnji vaših mopeda i sokoćala i ja ću.    :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda cb500x ABS

Dakle vako, U cenu za registraciju inace preveliko je uracunata taksa za odrzavanje puteva a da ne spominjem da kod nas nikada nece uvesti vinjetu ili nesto slicno bas zato sto se sa tim naplatnim rampama mucka. Zasto placati, placamo svi parking u beogradu pa je parking servis firma koja posluje u minusu ( uzmes kofu i cetku pa obelezis mesto i naplacujes ). Treba da uzmemo da placemo sta nam rade na sve strane i jednu stvar ti naplacuje vise puta.

  • Zbunjen 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

ajde uzmi za motor, automatski sistem placanja, ako mozes?! diskriminacija nas nije udruzila za organizovani bojkot, to je lose!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Munze
  • Motocikl: Suzuki GSX1300BK (B-King)

Da podignem malo ovu temu iz pepela, apropo novih otvaranja velelepnih širokih autoputeva diljem naše zemlje. Ja sam jedan od onih koji redovno plaća sve putarine za motor. Nedavno mi se desilo nešto smešno... naime krenuo od BG autoputem ka Nišu, i kod Aleksinca me prilično brzo pretekne neki kolega bajker pez propisne opreme, jedino što sam video je da je motor neki sportski i da je drečavo žut... naravno, krenem da ga pratim. Ide on dosta brzo, i krene da se isključuje kod Niša, kreće prema ENP liniji, meni ništa nije jasno, znam da ne može tu motorom, i 'ladno se čoveku diže rampa. Prva pomisao mi je bila "pa ovo su uveli za motore, svaka čast"... nisam ni razmišljao o tome da lik ima trasponder, pošto ništa osim kacige nema na sebi.  Onako u magnovenju i milisekundi ja pravo za njim profuram kroz tu još uvek podignutu rampu. Da skratim, nakon samo par stotina metara on staje sa desne strane - tek vidim da je motor AMSS! To mu je bila neka intervencija izgleda. Verovatno je imao transponder, ne vidim zašto bi mu se podigla ENP rampa... a ja i dalje osećam grižu savesti što sam prošao bez plaćanja, i čekam da mi stigne nekakva kazna.

 

Kakva je situacija, da li se plaća ili se ne plaća, šta činiti, kom se treba prikloniti carstvu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja