Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina maxi-ja iz Italije

Recommended Posts

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Pozdrav drugari.

 

Citao sam razne teme oko uvoza skutera iz Italije,ali licno nisam zainteresovan kupovinom motora preko slike. Oko je oko, pa sad kako to kome zvucalo. Mene prvenstveno zanima, da li ima neko odlucan da kroz par meseci uveze sebi skuter ili motor. Konkretno, ja sam za to da licno zapucam za Italiju i sebi dovezem skuter. Varijanta kombi ili prikolica, podela troskova dovoza i ostalo. 

 

Ako ima neko zainteresovan, nek se javi ovde ili PP. 

Takodje, oko carine i slicnih stvari, mozete ostaviti vase utiske i sugestije dole u komentar. 

 

Unapred zahvalan, Dado! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Tesko da ce to da ti se ispalti put troskovi..Po meni je najisplativije sa ovima sto idu po kola,naprimer znam lika sednes sa njim u auto on vuce prikolicu za dva auta i peglate po becu i okolini nadjete auto on to naplacuje mislim 300e i jos ti on carini preko firme njegove bude jedtinije..E ako ima takva varijanta za motor po meni je to super i najvise se ispalti.Isao sam autom u Italiju pre 2 god najvise para sam pukao na gorivo i putarine..U svakom slucaju neka je sa srecom i pozuri sad ce sezona :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: BGD Dorcol
  • Motocikl: piaggio beverly 500

Druze , tesko da ce ti se isplatiti kupovina skutera u ITL... Elem, i sam sam se zanosio slicnom mislju prosle godine. Ali, posle dobrog proracuna i kalkulacije svih troskova, dosao sam do zakljucka da mi je jeftinije , bolje i sigurnije kupiti motor ovde , nego iz ITL. Posebno da je ono sto mi se svidjalo bilo po jugu ITL, a ne na severu, A i kod njij je geslo isto kao kod nas, :Sto juznije , to tuznije' Jedan od razloga sto se nisam odlucio za kupovinu u juznijim krajevima sto je svaki drugi motor "Divljak" , tako da kupovinom istog dobijam i hrpu problema. A opet , na severu nista nema , slab asortiman, a i cene su bile daleko nepovoljnije nego na jugu. 

P.S. Ako se ipak odlucis za kupovinu u ITL, postoji uvoznik automobila iz Sapca, izuzetno ozbiljna firma , bavi se uvozom automobila samo iz ITL,  nedeljno dovozi po sleper automobila iz ITL, mislim da bi ti prevoz i uvoz preko njega bio najpovoljniji. Ako se odlucis za pricu, javi mi se , pa ti saljem kontakt u inbox. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki gsxR 600

Ja sam kupio kod Gavre iz Subotice 2014-e godine, beverly 500, čovek dovozi motore, prodaje, a radi i narudzbine, imam samo reči hvale za njega, a i koliko znam i drugi imaju pozitivna iskustva sa njim, ako ti treba kontakt, pp.

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5603 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Slažem se sa koleZama da se lični uvoz ne isplati. Dok sabereš troškove puta, smeštaja (ako ne spavaš u kolima 2-3 noći), samog vozila, troškove carinjenja i špedicije, porez... Izađe to solidna cifra. Teško je postići ideale (da imaš nekog "preko" pa da ti pogleda par motora i odeš na kakvu - takvu siguricu, pa kod njega spavaš, da nađeš još jednog kolegu koji bi takođe kupio motor pa delite troškove, pa još da imate prikolicu za dva motora) - eto sreće i neke matematike, ovako "solo" i na slepo - mrka kapa. Možda je bolja varijanta ta što napisa Čedo032 sa Gavrom iz Subotice.

 

Kad sam nedavno kupovao Scenic RX4 (bio si upućen) takođe sam bio "gotov" da ga uvezem ali posle razgovora sa školskim drugarom koji se bavi špedicijom - odustao sam u momentu jer matematike nije bilo ni na vidiku + išao bi na slepo pa šta Bog da... Kupio lepo ovde, posle probe nekih 7-8 komada i vozam se  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bac
  • Motocikl: Piaggio X9 180, SV650S

Ja svake godine idem i Italiju u tazbinu

i mogu ti reci da su Italijani sto se tice odrzavanja vozila

kako kola tako i motora dosta aljkavi.

Pogotovo u juznom delu. 

Racunaj da ti za putarinu do Italije i nazad za taj kombi treba 50e

plus ostali troskovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

Uvoz ti se isplati, ako imas proverenog coveka koji ce ti to odraditi (otici da vidi skuter, probati, plati, kaze ti valja ili ne valja)... Onda ako imas nekog od ljudi sto uvoze automobile, da ti uradi carinu i transport, na kamionu ti je 100-150e transp.  Obicno ti nasi kamioni idu oko Brese, Verone, Padove... Sto dalje to je skuplji prevoz, na jugu Italije su opasne muljaze, tako da nije preporucljivo.. Kad ides preko neke firme carinjenje i porez ti izadju jeftinije.

Sam da ides nikako ti se ne isplati, pricam ti iz licnog iskustva, kad ides preko nekog svog izadje ti jeftinije, sam kad ides izlazi te motor kao ovde.. ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Што се тиче увоза генерално, могу ти једино пренети искуства свог друга који је пре неку годину увезао Yamaha majesty 250 из 2003. године. На слици, лепа као лутка, повољна са ценом. Када је отишао по њу, иста прича, пали, иде савршено, има неких ситних улагања. Али. Не кажу џабе споља гладац, изнутра јадац. Док је завршио са онима из АМСС-а, па оцаринио, па у међувремену још неки проблем са самим агрегатом... Два месеца нервозе ни та шта, плус, све оно што је планирао да уштеди, отишло. Види размисли и ако се одлучиш, отвори не 4, већ 12 очију. . . Срећна куповина и наравно, шта купиш, постави сличицу :-)

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

^

To iskustvo je irelevantno sa aspekta saveta za kupovinu iz inostranstva.

Spolja gladac, a iznutra jadac preti kako napolju, tako i u zemlji i nema baš nikakve veze sa uvozom.

Kao i ovde, neko prođe bolje, neko gore...

Lično mehanizaciju redovno kupujem u zemlji jer se ne razumem previše u istu da bih sam vršio pregled mašine preko grane. Ovde platim poštenu dnevnicu nekom ko se razume i svima OK.

Da imam nekog preko kod koga mi je na ruku da odem, ko se razume u motore ili ja da se razumem, rado bih pazario i po inostranstvu. Bez obzira na peripetije sa uvozom - to nekad zna da bude slatko :)

Doduše, rađe bih gledao nemačke oglase nego italijanske ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

Ako planiras nesto dobro a jeftino iz Nemacke, na to zaboravi.

Takvi motori su tamo cak i skuplji nego kod nas.

Za Italijane je druga prica. Tamo se motori voze 365 dana godisnje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Pa sta znam, nesto mi svasta upalo u oko, veliki izbor, cene ok uz takvu pricu manje ali valjda može da se probere... a i budžet je tanan nešto... a menja mi se.... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Ma sve mi je jasno samo gledam pa ako naleti nesto nekom hitno, povoljnije... nisam bas zapeo glavom kroz zid. :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja