Jump to content

Moto Zajednica

Crni (tamni) viziri na kacigama

Recommended Posts

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ja imam exo900 scorpion, sa integrisanim naočarima. Uz to imam i flip-up, pa obično kada je prevruće vozim sa otvorenom kacigom i spuštenim naočarima. Imao sam situaciju da nisam mogao kupiti providni vizir za moju kacigu jer ga nigde nije bilo, pa sam stavio poluzatamnjeni. To je po meni ozbiljna glupost. Niti providno, niti zatamnjeno, ni jedno ni drugo. Druga stvar kada padne mrak otežana je vidljivost.

Imali smo jednom situaciju da smo išli u Sremsku Mitrovicu i da je krenuo da nas hvata mrak. Drugar koji je imao zatamnjeni vizir a nije poneo providan je brže bolje zapucao kući a mi smo ostali da se provodimo :-D

Sve u svemu po mom nekom iskustvu ko ima para najbolji izbor je kaciga sa providnim vizirom i integrisanim naočarima. I najisplatnjivije tako da kažem, s'obzirom da cene vizira ni malo nisu niske. ;-)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Regal Raptor 400ccm

Zatamnjen vizir zaobici u sirokom luku, samo cist vizir, i ako ima mogucnosti onda integrisane naocare...ako nemas da probas, testiraj ovako:

Stavi suncane naocare i gledaj u pravcu svetlosti/sunca minut-dva, posle toga sa istim tim naocarima na glavi udji brzo u neki ulaz gde nije upaljeno svetlo...sve ce ti biti jasno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Po mom misljenju tamni vizir je odlicna stvar. Stiti oci od jakog sunca, oci se manje zamaraju, jasnije se vidi put i sto je najbitnije u ogromnoj meri se smanjuje rizik da te zaslepi sunce iznenada sto ume da bude jako neprijatno u krivinama ili pri ostrijoj voznji. U slucaju nekog neosvetljenog tunela uvek se ima vremena da se prilagodi brzina, digne vizir za toliko i sl. U slucaju mraka tu je uvek standardni vizir koji stane u svaku tank torbu i menja se za desetak sekundi.

 

Sto se tice integrisanih naocara, nisam imao iskustva ali nisam ni nesto previse poverljljiv. Licno mi se ne svidja da mi tako blizu glave i unutar kacige stoje mehanizmi i stakla. Ne deluje mi da takva kaciga pruza istu zastitu kao standardna. Kazem, to je samo moj utisak.

 

U svakom slucaju, mislim da nikako ne treba izbegavati tamne vizire. Sad da li kaciga sa integrisanim naocarima ili tamni vizir, to je vec individualno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Yamaha tzr 50, mz 251, Yamaha R6, Suzuki V Strom 1000

3a0a825509e7bb21eb3661e8ae6014ea.jpg

Ja sam kupio ovu pre neki dan. Mislim da je super za grad. Danas je malo probao i svidja mi se!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Samo integrisane naocare u kacigi. Vozio sam sa suncanim naocarima pa u prvom duzen tunelu za malo da nastradam. Verovatno je isto i sa tamnim vizirom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2348 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Samo integrisane naocare u kacigi. Vozio sam sa suncanim naocarima pa u prvom duzen tunelu za malo da nastradam. Verovatno je isto i sa tamnim vizirom.

Pa nije isto. Vizir sklonis sa ociju u delicu sekunde,koliko ti treba da podignes ruku sa kormana i odradis radnju. Kad imas naočare za sunce ispod vizira moras prvo podici vizir,pa tek onda iscupati naocare iz kacige ili ih smaci sa ociju na vrh nosa. Ovo zahteva vise vremena i spretnosti sto u kriznim situacijama bas moze biti problem. Nije mi bilo tesko da nosim dve kacige ,a kamoli dva vizira...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3966 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Po mom misljenju tamni vizir je odlicna stvar. Stiti oci od jakog sunca, oci se manje zamaraju, jasnije se vidi put i sto je najbitnije u ogromnoj meri se smanjuje rizik da te zaslepi sunce iznenada sto ume da bude jako neprijatno u krivinama ili pri ostrijoj voznji. U slucaju nekog neosvetljenog tunela uvek se ima vremena da se prilagodi brzina, digne vizir za toliko i sl. U slucaju mraka tu je uvek standardni vizir koji stane u svaku tank torbu i menja se za desetak sekundi.

 

Sto se tice integrisanih naocara, nisam imao iskustva ali nisam ni nesto previse poverljljiv. Licno mi se ne svidja da mi tako blizu glave i unutar kacige stoje mehanizmi i stakla. Ne deluje mi da takva kaciga pruza istu zastitu kao standardna. Kazem, to je samo moj utisak.

 

U svakom slucaju, mislim da nikako ne treba izbegavati tamne vizire. Sad da li kaciga sa integrisanim naocarima ili tamni vizir, to je vec individualno.

 

Javi se kad probaš kacigu sa integriranim vizurom za sunce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Pretprošlu sezonu vozio sa tamnim vizirom, prošu sezonu kupio HJC IS17 sa integrisanim naočarima...Moj glas ubjedljivo ide ovom drugom, čisto zbog funkcionalnosti..Dok sam imao tamni vizir, ako odem negdje samo gledam da me mrak ne uhvati, pa onda biraj il ga spustit  vozit ko po jajima ili ga podići oči da iscure :) ..A ne idem uvijek negdje da vukljam tanktašne sa sobom..Mnogo puta sam se provozao na kafu nekih 50,60 km i od prtljaga želim da imam samo telefon i dokumenta, takođe pri stalnom mjenjanju vizira garantujem vrlo brzo bi i izgrebao oba i sjebao mehanizam..Ove naočare fino dugme spuste se, opet puf dugme pritisneš dignu se.. gospodski :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Gothenburg
  • Motocikl: BMW R1200R x 2, 2008

Ja na mom Marushin sljemu imam fotokromatisk vizir koji funkcionise dobro, samo uzme 20tak sekundi da "prebaci" iz jednoh moda u drugi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Imam obje kacige sa crnim vizirom i sa integrisanim naocarama. Meni isti djavo. Uglavnom na duze ture vozim sa ovom sa tamnim vizirom. Imam kofer na motoru tako da je providni vizir uvjek tu. Mjenja se za 10 sekundi. Ni ulazak u tunel nije problem jednim pokretom pridignem vizir sto straje isto kao kada podignem integrisane naocare. Tako da sto se mene tice tu nema neke velike filozofije. Svako nosi sta mu odgovara. Niti je ova bolja niti ona gora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1426 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Meni vise odgovara crni vizir. Vise godina nosio Nolan sa crnim vizirom, uvek u koferu je bio providni.

Sad imam Scorpion sa providnim i integrisanim naocarima i evo juce sam uzeo taman vizir za nju.

Generalno mi vise odgoavara kad je ceo vizir taman po voznji po suncu, a i mnogo bolje izgleda kaciga sa crnim vizirom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA, BMW R1200GS, Piaggio Beverly 500

Mislim da je ovo drugo presudilo  ;)

 

Na svim kacigama sa integrisanim naočarima, naočare su toliko velike da kad se spuste izgleda kao da imaš crni vizir iznutra. Leti vrlo često vozim sa spuštenim naočarima i podignutim vizirom ako su manje brzine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2008 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Imam tamni vizir i integrisane naocare na Sharku i na LS2 i nije mi nikakav problem ni kada me uhvati mrak, doduse na LS2 je malo tamniji ali moze da se vozi najnormalnije, imam xenon na motoru pa mi je put osvetljen extra van grada, po gradu i u sporijoj voznji obicno podignem vizir i spustim naocare.

 

 

Shark

post-25314-0-82713900-1489586561.jpg

 

 

LS2

post-25314-0-56131200-1489586587.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja