Jump to content

Moto Zajednica

S02 E09 - Porodica i motociklizam

Recommended Posts

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Što se tiče porodice,znam samo da niko od mojih nije imao dodirnih tačaka sa motorima i da mi je drago što sam ušao u taj svet sa petnaest a ne pedeset godina.

 

Svašta sam doživeo i svačega sam se nagledao,a jedno je sigurno,ove priče se ne odričem dok je mene,mogu se samo malo pritajiti kada dođu klinci zbog keša,toliko. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Mator sam i neiskusan.

Zato sam po merilima aktivnosti kojima sam se ranije mnogo aktivnije bavio, vrlo oprezan.

Ako sabiram rizike, mogu reći da sam zadovoljan što moje (starije), dete nije nešto posebno zainteresovano za aktivnostima u kojima sam desetinama godina ludovao. Onda dođe neko vreme kada malo "spustiš loptu" i događaje, rizike i ponašanja sagledavaš i sa neke "istorijske distance" tj, prepoznaš model ponašanja i grešaka koje klinci prave i shvataš krajnji rezultat.

Zašto?, zato što si se isto ponašao u njihovim godinama ali si nekim spletom okolnosti preživeo.

Sa druge strane većina vozača je punoletna pa bi trebalo da imaju mogučnost i da sami sagledavaju rizike i donose odluke. I ko si onda ti da im nešto popuješ?

Ono što ova zajednica najproduktivnije može da doprinese, je da se o događajima, rizicima i ponašanju svih nas, bez uvijanja i izbegavanja govori, diskutuje ili elaborira (ako imamo konkretan događaj).

Rezultati analiza će biti isti kao i događaji u aktivnostima koje se smatraju i znatno rizičnijima nego što je u ovom slučaju motorciklizam, a to je da smo u velikoj većini sami odgovorni za nemio događaj (nepažnja, dokazivanje, umor, nedovoljna informisanost o uslovima na putu i sl...),i drugi jako bitan faktor su ostali učesnici u saobraćaju, jer pijanog kamiondžiju nije previše briga što si kupio najbolju opremu i svaki dan podmazuješ lanac.

Po tome, ispada da su enduro vozači i najbezbedniji. Još nisam čuo da je neko poginuo u šumi.

Na asfaltu, na žalost skoro svaki dan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Uskladjivanje porodice i voznje motora je veoma lako ako su ljudi normalni.Motore sam zavoleo kao klinac ali zbog zivotnih okolnosti prvi motor sam kupio sa 38 godina.Kako sam u to vreme jos uvek radio 12 sati svaki dan motor (tada burgman,sada dovilka) je mogao da se vozi samo nedeljom i to ako se ispune neki uslovi.Jedan od uslova je i porodica.Nikada ali bukvalno nikada nisam otisao u voznju a da zanemarim porodicne ili poslovne obaveze.Svaki put pitam u kuci da li im nesto treba i da li im JA trebam za nesto ili kakvi su im planovi itd.Moja cerka ima 15 godina i cesto se vozi sa mnom, i da postoji malo veca opreznost kad smo zajedno ali nas to ne sprecava da uzivamo.Smatram da je bezbednija sa mnom na motoru  nego kad sa drustvom vozi biciklu ko zna gde i kako brzo.Lagana i bezbedna voznja i nema problema.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Najblizi Laktasi
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Pozdrav ekipi, jako dobra tema. Slazem se da nijedan motor nije vrijedan braka i porodice al onda i porodica mora da prihvati da cemo se voziti. Skuter sam kupio i uplatio A u 37- oj godini, kad je Maja (supruga) bila na trudnickom, cerkica (Monika) imala 8 mjeseci. Kupio sam ga da idem na posao a da one imaju auto jer zivimo na selu pa za sve treba auto. Nakon nekih godinu dana skuter sam prerastao i uspio ga zamjeniti sa GPz. Maja se vozi sa mnom kad bas mora, (auto kod majstora i sl.), al me "pusta" da se vozim i za svoju dusu. Monika je jos premala (2,5 godine) al obozava motor, kad god cuje reaguje, cak i na postara. Nadam se da cemo jednog dana nas dvoje putovati, a kasnije i da ce sama, ukoliko izrazi zelju. Ne smatram motor nista opasnijim od auta. Jeste panika jer te niko ne postuje, al mali gas, dobra oprema i ispravan motor....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Najblizi Laktasi
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Što se tiče osuguranja,mene je agent pitao samo da li vozim moto cross.

 

Odgovotio mu da ne,ali sam prećutao da vozim enduro  ;)

Hahahah, bravo care. Nije do tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Motor sam poceo da vozim relativno kasno....sa nekih 28 godina. Inace o motoru sam mastao jos iz srednjoskolskih dana. Niko u mojoj porodici a ni okruzenju se nije bavio motociklizmom i zbog toga sam uvek smatran "crnom ovcom". Ni dan danas nemam podrsku kada je motor u pitanju. Tu doduse, izuzetak predstavlja moja lepsa polovina koja je uz mene zavolela motore i vrlo cesto se vozimo zajedno. Ponekad se zapitam ko vise voli motore ona ili ja :) Verovatno cu u nekom periodu zivota morati da se rastanem od svog ljubimca zbog obaveza, porodice (dece) i nedostatka vremena ali se isto tako nadam da cu opet u nekoj daljoj buducnosti doci do nekog drugog primerka i da cu opet moci da uzivam u svojoj "drogi". Nisam pristalica ideje da ljudi voze svoju decu na motorima... ipak smatram to vrlo rizicnom aktivnoscu. A ako jednog dana moje dete izrazi zelju za motorom? Hm... kao sto Pablo rece, uz dosta razgovora cu ga uvesti u jedan od najlepsih hobija na svetu. Ali o tom potom.

 

I da umalo da zaboravim. Ideja o osiguranju je odlicna ali stvarno sumnjam da to funkcionise u zemlji Srbiji. Neko rece da je suludo da se bojis a da sedas na motor i da se vozis. Mislim da je to potpuno netacno. Treba se zapitati sta se to desava sa covekom kad je prestao da se boji? Strah je stvar koja nas odrzava u zivotu i drzi nas daleko od ostre ivice kosaca u crnoj odori. Uvek, ali uvek treba imati dozu straha. Onog trenutka kad budem prestao da se bojim bicu siguran da sam zavrsio sa svojom moto karijerom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Derventa, Novi Sad
  • Motocikl: DR-Z400, Benelli Trek 1130

Ovo za osiguranje ja sam imao pozitivno iskustvo, doduse tad sam bio osiguran u BiH ali ne vjerujem da su preko Drine nesto postenije osiguravajuce kuce. Nije bilo nikakvih cimanja, ganjanja i sta ti ja znam, predao im papirologiju sto sam dobio od zdravstvenog centra i za koju sedmicu mi stiglo rijesenje koliko oni misle da treba isplatiti. Kolega iz firme je dobijao premije za svakakve povredice tipa ogrebao koljeno kad je pao sa bajsa, neko mu polomio nos na basketu, istegao misic prilikom trcanja... sve ljudi redovno placali, cak se svaki put i zalio na iznos premije pa su mu povecavali. U Srbiji kad sam ganjao osiguranje bilo je tu neke polemike oko motora ali cini mi se da sam na kraju iskopao ovo sto Pablo rece, osiguranje ne vazi ako se motociklizmom bavis organizovano (profesionalno). Nadam se da nikad necu morati da saznam da li ovi isplacuju ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja