Jump to content

Moto Zajednica

bandit ili zephyr ili hornet

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Meni se najvise svidja Hornet i imam jedno pitanje u vezi njega- onaj auspuh koji je blizu suvozaceve noge? Oblozen je necim, tako? :D

Neko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

nemam para za dobar primerak horneta a vec za bandita bi imao + kupio bi mladji motor

Nemoj kupovati mlađi motor po svaku cijenu. Ja bih lično volio stariji motor ali da mi paše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

Složio bi se sa Mostarcem - ne treba toliko gledati godište u ovom slučaju, jer ne možeš uzeti npr. 15 godina mlađi Bandit ?!

Unutar 5 godina sve je to ravnopravno. I unutar 10.000km. 

 

Desi se ponekad da motor izabere tebe, i djaba ti je sve što si probao, pitao i planirao.

U tom slučaju zanemari godište i drži se tehnike, očuvanosti i porjekla motora i bićeš srećan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Hornet 600 '02

 

Meni se najvise svidja Hornet i imam jedno pitanje u vezi njega- onaj auspuh koji je blizu suvozaceve noge? Oblozen je necim, tako? :D

Neko?

 

 

ja imam taj fabricki stitnik preko auspuha, ugreje se i bude vruc al ne da se opeces...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: BIH
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600 N

Ja sam se banditom navozao bas lepo prosle godine I sa suvozacicom I sam. Evo sta valja: meni je mnogo lep I uvece po gradu bilo je lepih komentara prolaznika. Sto mi se ranije nije dogadjalo. Pouzdan je, nema skupih kvarova,lepo se vozi.za grad je kao skuter u manevrima,za duzi put opet dovoljno Velik po gabaritima.(veci je od horneta) sedeo sam na MT07-deluje mi Vrlo sitno posle bandita. Evo sta ne valja: Zastita od vetra (naravno naked je -je nikakva) Snaga. Pa snage nekako nije da fali ali mi deluje da se tesko izvlaci. Na brzini preko 140km/h pocinje da urla. Menjac je grub. Obavezno obrati paznju na guvernal da li ti odgovara.retrovizori od vibracija znaju da se olabave. Sediste je za duze ture neudobno.suvozac klizi ka tebi.

 

Sve se slazem 

Promenio član Bandit6N

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto-raven.com, 100 postova
  • Lokacija: Palić
  • Motocikl: Kawasaki VN 1700 Voyager, Kawasaki GPZ 900 R, Yamaha XS Eleven 1100, Suzuki GSXR 1000 L7, NSU OSL 251, BMW R 1150 R Rockster 80 Edition, NSU Prima III, Piaggio Vespa T5, Piaggio Vespa NV 150, Honda CBR 900 RR SC 28, Kawasaki W800 Street, Honda XL 125

Pozdrav,

....posedujem/vozim i potpuno zaljujbljen u Zephyr-a 1100....nekoliko stvari bih prokomentarisao nakon što sam pročitao komentare:

  • vozio sam sva tri motora
  • kvalitet - istovetan - sve su to u principu dobro napravljene mašine
  • mislim da tu "mlad-star" nema veze, s obzirom da i najmladji može biti potpuno uništen (anti)vožnjom i neodržavanjem motora
  • razlika je npr. velika prilikom mehanike zvukova prilikom menjanja brzina - kod Honde ne čuješ ništa i ko da kroz puter prolazi, dok kod Zephyr-a prilikom promene brzina isto čuje "treći komšija" ( .....ali ja volim zvuk sirove mehanike )
  • na kraju u pitanju je potpuno subjektivna odluka onog ko kupuje motor, ali što se lepote tiče objektivno mislim da je izgled Zephyr-a u "naked" kategoriji potpuno bez premca

 

.....evo jedne slike:

post-31918-0-93302900-1453499382.jpg

 

U svakom slučaju nećeš pogrešiti bez obzira koji izabrao, ako kupiš motocikl u pristojnom stanju, a posle ga budeš održavao i vozio kako valja i trebuje.

 

Pozdrav,

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Kawa EX500

Auspuh ima 3 komore, gasovi iz prve idu u trecu pa se vracaju u drugu i idu direktno napolje, nemam sad nikakve slike da prilozim, cev iz druge ide direktno napolje,te cevi vise nema, ostale su 2 pregrade sa rupama, i gasovi sada idu slobodno napolje, ne kruze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto-raven.com, 100 postova
  • Lokacija: Palić
  • Motocikl: Kawasaki VN 1700 Voyager, Kawasaki GPZ 900 R, Yamaha XS Eleven 1100, Suzuki GSXR 1000 L7, NSU OSL 251, BMW R 1150 R Rockster 80 Edition, NSU Prima III, Piaggio Vespa T5, Piaggio Vespa NV 150, Honda CBR 900 RR SC 28, Kawasaki W800 Street, Honda XL 125

A lijepa motora majko moja.  :care:

Pozdrav za Hercegovinu....posebno Trebinje i Nevesinje ( moji su odatle ) :jee1:

...planiram da natovarim sva tri motora ( izmedju ostalih i Zephyr-a )....dodjem do Trebinja i provedem godišnji odmor vozajući se vijugavim putevima Hercegovine...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

 

A lijepa motora majko moja.  :care:

Pozdrav za Hercegovinu....posebno Trebinje i Nevesinje ( moji su odatle ) :jee1:

...planiram da natovarim sva tri motora ( izmedju ostalih i Zephyr-a )....dodjem do Trebinja i provedem godišnji odmor vozajući se vijugavim putevima Hercegovine...

 

Na raspolaganju sam ti.  :takoje: U Hercegovinu je greota dolaziti bez endura.  :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto-raven.com, 100 postova
  • Lokacija: Palić
  • Motocikl: Kawasaki VN 1700 Voyager, Kawasaki GPZ 900 R, Yamaha XS Eleven 1100, Suzuki GSXR 1000 L7, NSU OSL 251, BMW R 1150 R Rockster 80 Edition, NSU Prima III, Piaggio Vespa T5, Piaggio Vespa NV 150, Honda CBR 900 RR SC 28, Kawasaki W800 Street, Honda XL 125

 

 

A lijepa motora majko moja.  :care:

Pozdrav za Hercegovinu....posebno Trebinje i Nevesinje ( moji su odatle ) :jee1:

...planiram da natovarim sva tri motora ( izmedju ostalih i Zephyr-a )....dodjem do Trebinja i provedem godišnji odmor vozajući se vijugavim putevima Hercegovine...

 

Na raspolaganju sam ti.  :takoje: U Hercegovinu je greota dolaziti bez endura.  :na_glavi:

 

:sampion::jee1:  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: BIH
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600 N

Pozdrav,

....posedujem/vozim i potpuno zaljujbljen u Zephyr-a 1100....nekoliko stvari bih prokomentarisao nakon što sam pročitao komentare:

  • vozio sam sva tri motora
  • kvalitet - istovetan - sve su to u principu dobro napravljene mašine
  • mislim da tu "mlad-star" nema veze, s obzirom da i najmladji može biti potpuno uništen (anti)vožnjom i neodržavanjem motora
  • razlika je npr. velika prilikom mehanike zvukova prilikom menjanja brzina - kod Honde ne čuješ ništa i ko da kroz puter prolazi, dok kod Zephyr-a prilikom promene brzina isto čuje "treći komšija" ( .....ali ja volim zvuk sirove mehanike )
  • na kraju u pitanju je potpuno subjektivna odluka onog ko kupuje motor, ali što se lepote tiče objektivno mislim da je izgled Zephyr-a u "naked" kategoriji potpuno bez premca

 

.....evo jedne slike:

attachicon.gifIMG_20151111_151805.jpg

 

U svakom slučaju nećeš pogrešiti bez obzira koji izabrao, ako kupiš motocikl u pristojnom stanju, a posle ga budeš održavao i vozio kako valja i trebuje.

 

Pozdrav,

 

Molim te, ova resetka na hladnjaku... Da li ti je bila na motoru ili si je naknadno kupio, ako jesi gdje i koliko kosta ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto-raven.com, 100 postova
  • Lokacija: Palić
  • Motocikl: Kawasaki VN 1700 Voyager, Kawasaki GPZ 900 R, Yamaha XS Eleven 1100, Suzuki GSXR 1000 L7, NSU OSL 251, BMW R 1150 R Rockster 80 Edition, NSU Prima III, Piaggio Vespa T5, Piaggio Vespa NV 150, Honda CBR 900 RR SC 28, Kawasaki W800 Street, Honda XL 125

 

Pozdrav,

....posedujem/vozim i potpuno zaljujbljen u Zephyr-a 1100....nekoliko stvari bih prokomentarisao nakon što sam pročitao komentare:

  • vozio sam sva tri motora
  • kvalitet - istovetan - sve su to u principu dobro napravljene mašine
  • mislim da tu "mlad-star" nema veze, s obzirom da i najmladji može biti potpuno uništen (anti)vožnjom i neodržavanjem motora
  • razlika je npr. velika prilikom mehanike zvukova prilikom menjanja brzina - kod Honde ne čuješ ništa i ko da kroz puter prolazi, dok kod Zephyr-a prilikom promene brzina isto čuje "treći komšija" ( .....ali ja volim zvuk sirove mehanike )
  • na kraju u pitanju je potpuno subjektivna odluka onog ko kupuje motor, ali što se lepote tiče objektivno mislim da je izgled Zephyr-a u "naked" kategoriji potpuno bez premca

 

.....evo jedne slike:

attachicon.gifIMG_20151111_151805.jpg

 

U svakom slučaju nećeš pogrešiti bez obzira koji izabrao, ako kupiš motocikl u pristojnom stanju, a posle ga budeš održavao i vozio kako valja i trebuje.

 

Pozdrav,

 

Molim te, ova resetka na hladnjaku... Da li ti je bila na motoru ili si je naknadno kupio, ako jesi gdje i koliko kosta ?

 

Naravno nije bila na motoru kao i mnogo delova koji su sada na njemu. U svakom slučaju:

  • rešetka hladnjaka Zephyr 1100 ( e-bay ) - 70 EUR
  • blenda na viljušci Zephyr 1100 ( e-bay ) - 49 EUR
  • zaštitnik lanca Zephyr 1100 ( e-bay ) - 30 EUR

 

.....napisao sam ti dodatno, ne da bih smarao, već sam sve kupio u kompletu i dobio 10% popusta. Da sam kupio sve pojedinačno na navedene cene dodaj +cca 10%.

 

Pozdrav,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: BIH
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600 N

 

 

Pozdrav,

....posedujem/vozim i potpuno zaljujbljen u Zephyr-a 1100....nekoliko stvari bih prokomentarisao nakon što sam pročitao komentare:

  • vozio sam sva tri motora
  • kvalitet - istovetan - sve su to u principu dobro napravljene mašine
  • mislim da tu "mlad-star" nema veze, s obzirom da i najmladji može biti potpuno uništen (anti)vožnjom i neodržavanjem motora
  • razlika je npr. velika prilikom mehanike zvukova prilikom menjanja brzina - kod Honde ne čuješ ništa i ko da kroz puter prolazi, dok kod Zephyr-a prilikom promene brzina isto čuje "treći komšija" ( .....ali ja volim zvuk sirove mehanike )
  • na kraju u pitanju je potpuno subjektivna odluka onog ko kupuje motor, ali što se lepote tiče objektivno mislim da je izgled Zephyr-a u "naked" kategoriji potpuno bez premca

 

.....evo jedne slike:

attachicon.gifIMG_20151111_151805.jpg

 

U svakom slučaju nećeš pogrešiti bez obzira koji izabrao, ako kupiš motocikl u pristojnom stanju, a posle ga budeš održavao i vozio kako valja i trebuje.

 

Pozdrav,

 

Molim te, ova resetka na hladnjaku... Da li ti je bila na motoru ili si je naknadno kupio, ako jesi gdje i koliko kosta ?

 

Naravno nije bila na motoru kao i mnogo delova koji su sada na njemu. U svakom slučaju:

  • rešetka hladnjaka Zephyr 1100 ( e-bay ) - 70 EUR
  • blenda na viljušci Zephyr 1100 ( e-bay ) - 49 EUR
  • zaštitnik lanca Zephyr 1100 ( e-bay ) - 30 EUR

 

.....napisao sam ti dodatno, ne da bih smarao, već sam sve kupio u kompletu i dobio 10% popusta. Da sam kupio sve pojedinačno na navedene cene dodaj +cca 10%.

 

Pozdrav,

 

zahvaljujem 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2443 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...sve izneto je lično mišljenje, ne znači da je činjenica (d trut iz aut der):

 

1. Zephyr je po meni najlepši "gvozdeni" naked ikada. Bez premca. Oblik, rep, zadnja štopaljka, sve. Za dobre čizme, farke, kožnu jaknu i pozeraj. Milina. Nisam posedovao, vozao sam 550, i mogu reći da je za klasu iznad od CB500 kojeg sam imao tada, bolje je kočio, imao x3 bolje vešenje, po brzini su tu negde... osim što je CB500 dvocevka pa su vibracije osetnije.

Imam prijatelja u Banjaluci koji je od letos vlasnik jednog Zephyra 750 (ako čak i nije od kolege Limenog ;), crni sa prugama) tako da se nadam da ću ga provozati za koju nedelju. Osećaj vožnje 550 je onakav kakav treba da bude za motor tog godišta. Pomalo težak, ciklistika je sporija u odnosu na nove modele, ali ja volim taj analogni osećaj vožnje, meni se dopao. Ako ti treba motor koji ćeš da voliš i uživaš da ga gledaš - Zephyr.

 

2. Bandit, provozao par puta, glavni utisak mi je bio da je težak i da vuče kao voz. Verujem da je pouzdan, ta uljara je iz GSX-F ako se ne varam, treba baš se trude da je ubiju, samo krajnje ekstremna zapuštenost će ga ubiti.

 

3. Hornet, sa MIVV izduvom ima najlepši zvuk redna četiri koji sam ikad čuo, neverovatno kako se lako vozi. Ima agresivniji sed od oba prethodna i jako je  zabavan, imaš utisak kad prvi put sedneš ko da je tvoj motor već 5 godina. Definitivno najbolji izbor što se tiče snage i vožnje, a na kraju krajeva i prodaje posle...  Ako kažem da je za mene taj ram malo glindžav, ima da počnu da bacaju kamenje na mene... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

...sve izneto je lično mišljenje, ne znači da je činjenica (d trut iz aut der):

 

1. Zephyr je po meni najlepši "gvozdeni" naked ikada. Bez premca. Oblik, rep, zadnja štopaljka, sve. Za dobre čizme, farke, kožnu jaknu i pozeraj. Milina. Nisam posedovao, vozao sam 550, i mogu reći da je za klasu iznad od CB500 kojeg sam imao tada, bolje je kočio, imao x3 bolje vešenje, po brzini su tu negde... osim što je CB500 dvocevka pa su vibracije osetnije.

Imam prijatelja u Banjaluci koji je od letos vlasnik jednog Zephyra 750 (ako čak i nije od kolege Limenog ;), crni sa prugama) tako da se nadam da ću ga provozati za koju nedelju. Osećaj vožnje 550 je onakav kakav treba da bude za motor tog godišta. Pomalo težak, ciklistika je sporija u odnosu na nove modele, ali ja volim taj analogni osećaj vožnje, meni se dopao. Ako ti treba motor koji ćeš da voliš i uživaš da ga gledaš - Zephyr.

 

2. Bandit, provozao par puta, glavni utisak mi je bio da je težak i da vuče kao voz. Verujem da je pouzdan, ta uljara je iz GSX-F ako se ne varam, treba baš se trude da je ubiju, samo krajnje ekstremna zapuštenost će ga ubiti.

 

3. Hornet, sa MIVV izduvom ima najlepši zvuk redna četiri koji sam ikad čuo, neverovatno kako se lako vozi. Ima agresivniji sed od oba prethodna i jako je  zabavan, imaš utisak kad prvi put sedneš ko da je tvoj motor već 5 godina. Definitivno najbolji izbor što se tiče snage i vožnje, a na kraju krajeva i prodaje posle...  Ako kažem da je za mene taj ram malo glindžav, ima da počnu da bacaju kamenje na mene... ;)

 

To je moj Zephyr 750 crni sa sivom prugom uzduž, otišao u Banjaluku na ljeto prošle godine...

Razlika 550 i 750 u Zephyra nije u 200 kubika već nebo i zemlja vijdećeš kada ga provozaš, i pozdravi ga hahha...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja