Jump to content

Moto Zajednica

Predstavlja se - Yamaha MT07-A

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Na slikama vidim samo Yamahu i nesto tamo... Znas kako, svako vidi ono sta mu se svidja.. Sve pohvale!!! :):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Hvala.

 

Pa, udobnost na malo duze nikakva. Sad sam naručio neki material za temu "Sam svoj majstor" pa kad dođe i kad završim, podeliću sa vama. Jednostavno bulja trne i to već pre dva sata vožnje. Jedino što je prednost, onaj zadnji sic je još neudobniji pa joj nije baš do vožnje pa onda "moram" sam na fure :D

 

Šaltanje, menjač, ... super. Ono u većim brzinama šaltuješ bez kvačila, samo pustiš malo gas i ajmo i lepo se prešaltuje. Baš sam juče imao priliku voziti npr Triumpha 800 Tiger, koji je u udobnosti naravno svemir pred ovom, ali pored toga još je i jako nežna i nema vibracija. Ali mi je dosta zasmetalo što je toliko nežna, da nisam ni znao jel sam prešalto ili nisam. E, kod MT-jke znam jer se oseti i meni je to kul.

 

Brzine, ... šta da ti kažem. Kad budeš probao, videćeš da iz ovih 700 kubika izvlači ko luda. Ja nisam baš neki trkač ali ako treba, ona leti. Jedino kad voziš putnicu, onda se oseti nešto malo razlike - možda malo bitnije kod preticanja i naravno kočenja. 

 

Inače, motor baš kul. Pitaj malo i "Jakendzu" da podeli svoja friška iskustva ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Herceg Novi
  • Motocikl: Yamaha R6 007 & Yamaha XTX660 007 & BMW F800S

Hvala tebi na ovako lijepom i dobrom odgovoru

Dje god da sam pogledao,procitao ili bilo sta ovaj se motor samo hvali :)

Sto je "najgore" ne dosadjuje nikome tako brzo,zato ih kod nas jos nema polovnih na prodaju...Pitao sam 4-5 vlasnika i kazu ne ne jos barem par sezona pa cu da ti se javim i svi su prezadovoljni.

Pricalo se da je bas premali motor,ali odes i odmjeris ga i znas sta ces.

Meni se bas svidja motor jos od prije godinu dana kad sam ga prvi put vidio,nekako mi je taman,imam 175cm i oko 70kg i odlicno mi odgovara pozicija voznje,nisam ga bas po nekim krivina vozio ali ono za neki mali krug koji sam napravio motor je bas bezobrazan :) :)

Da zato te i pitam kakav je za malo duze putovanje,jer kad bi ga kupio ne znam dje bi mi bila granica :) a to je super za suvozaca,i ne volim nesto mnogo da ih vozikam,samo malo u lokalu i ajde pomalo ;)  dobro bi bilo odraditi kod nekoga sjediste,da se malo napuni sundjerom i bilo bi top

Staviti neka dva "tekstilna" kofera,auspuh i nista vise.

Drago mi je da si bas zadovoljan motorom,nadam se da cu i ja jednoga dana biti sa njom ili MT09,sve cekam da nece da iskoci neki polovnjak i ustedim pare taman onoliko koliko bih ga jos malo opremio i onda samo uzivanje :lol3:

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Pa vidi, ja sam nešto višlji i teži od tebe pa stvarno možda možeš da dobiješ neki mini kompleks kad se uparkiraš pored adventure hiljadarki+, ... al čuj, to je motor za skroz druge svrhe. Gledajući na moje raspolaganje sa vremenom a i finansijama, taj motor mi je zajednom dosta. Ne planiram neki Nordkap ili Maroko pa zajednom služi svojoj nameri. A po drugoj strani, pogledaj Indiju, Kinu i ostale "vukojebine", čime ljudi voze cele porodice i čime su naši očevi preputovali Jugu pa se odma stvari poklope i razbiju sve dileme. 

 

Al što je tvrd sic, majku mu :D Al ima, za 300-400 eura prodaju se konkretni sicevi al ja te pare radije potrošim na furu ;)  I roštilj, naravno. Zato i jesam teži od tebe :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Herceg Novi
  • Motocikl: Yamaha R6 007 & Yamaha XTX660 007 & BMW F800S

To jeste,kad se uporedi  parkira pored nekih azdaja onda izgleda kao biciklo poni :) ali neka neka zato sluzi svrsi i odradjuje posao.

Odje kod nas ti je popularno da kupis neku hiljadarku tipa gsxr,cbr,r1 ili cak noviji je trend kupiti neki gs1200,ducati multistradu....i onda se vozikas u krugu od 40-50 km,jbg moraju svi da te vide,ljepse je to nego da malo uzivaju i odputuju nedje malo dalje.. i onda im ja dodjem sa pricom da sam isao sa keeway speed 125 na relaciji herceg novi - zlatibor i nauzivao se kao niko...tako da ne gledam po velicini motora skoro pa nista,a naravno svak oza sebe zeli nesto dobro i da mu sluzi,meni bi sad poslije dosta promjenjenih motora odgovarao takav,bar na 2-3 sezone dok se ne skupi novac za nesto bolje i za duza putovanja.

hahahahahahahah e pa onda se malo pomuci ali onda kad stanes nadoknadi sve sto sto ti je sic napravio heheheheh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Sta vas dvojica palamudite :P ja sam u svoje pero kada sam poceo da jasem (mislim na motore) :D

Vozio sam Tmax sa djevojkom, obisao cijeli balkan, pola Grcke i htjeo sam i dalje do Alpa, ali to je bilo pretjerano za 500ccm i dvoje na njemu :) a sto je vec druga prica za MT07. Alpi su mu ultimate test, i tu sam ih gledao kako cijepaju kao blesavi, agilni i agresivni agregat, svugdje pet zvijezdica za MT 07

A za sjediste, ja sam sebi narucio iz Francuste Gel i Memory Foam, proizvodjac TopSellerie, prva liga.

Ajde Novljanin, sta si se stisao :D vec idi trguj novu, 6000e je dzabalucina za ovakav motor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Danas malo skokno do Zagreba da vidim blizanca od moje Emtejke. Odma se pobratili :D

 

Osim neugodnog i jakog vetra sve deset. Fura dobrih 300km.

 

IMG_4412_1.jpg

 

IMG_4414_1.jpg

 

IMG_4421.jpg

 

IMG_4418_1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Herceg Novi
  • Motocikl: Yamaha R6 007 & Yamaha XTX660 007 & BMW F800S

Sta vas dvojica palamudite :P ja sam u svoje pero kada sam poceo da jasem (mislim na motore) :D

Vozio sam Tmax sa djevojkom, obisao cijeli balkan, pola Grcke i htjeo sam i dalje do Alpa, ali to je bilo pretjerano za 500ccm i dvoje na njemu :) a sto je vec druga prica za MT07. Alpi su mu ultimate test, i tu sam ih gledao kako cijepaju kao blesavi, agilni i agresivni agregat, svugdje pet zvijezdica za MT 07

A za sjediste, ja sam sebi narucio iz Francuste Gel i Memory Foam, proizvodjac TopSellerie, prva liga.

Ajde Novljanin, sta si se stisao :D vec idi trguj novu, 6000e je dzabalucina za ovakav motor!

 

Aloooo Kotor,samo polako i pazi da te bas neki ovakav ne oplete uz Alpe sa HN tablicom :)

A inace sto se tice toga,ne znam dje bi mi kraj bio da se uzme taj motor,vrlo rado bi se pridruzio ekipi koja planira na Alpe ove sezone,bio bi pravi mali komarac u odnosu na vas :lol3:

Bio je Nemanja prije nekoliko do mene sa Dadovim motorom,kakvo sjediste uhhhhhh sta je ono,ni namjestaj u kucu mi nije ravan onome :) Tako da vjerujem da je i tvoj top i da dobro uzivas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Prva fura u 2017. Nešto preko 230km. Skoknuo prema Slovenskoj obali, produžio uz Italiansku preko Trsta i kući.

Startao na +8 °C i "svršio" na +11 °C. Malo se rashladio al je srce puno sreće. Vratio se živ i u komadu.

 

Nešto malo utisaka:

 

veJ6Ccek.jpg nx4DfOoi.jpg xkKsO7Xr.jpg zqSswa7t.jpg ISLtq0Xy.jpg xCisP9FQ.jpg Z4AJfOLY.jpg

 

 

SREĆA SREĆA RADOST

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Jutro bilo friško al puno optimizma:

 

MPivR83e.jpg

 

 

Sa kolegom Semeringom izlet do Jadrana na Italijansku stranu:

 

wAFFvwvv.jpg

 

 

 

Malo poziranja:

 

Xme7qlvj.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja