Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa lancem na Yamahi

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha

Pozdrav svima,imam problem sa lancem.Radi se o Yamahi Fzr 600 '92.Lanac mi je toliko otpusten da gornji deo lanca bukvalno lezi na viljusci,probao sam da ga maksimalno zategnem ali nista nisam dobio,lanac je onda zategnut ali i dalje "lezi"na viljusci.Naravno,ni lanac ni lancanici nisu u toliko losem stanju,nisu bas ekstra ali nisu ni losi.Da li moze da smeta to necemu? Nisam to nikada video do sada pa sam malo zbunjen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Kako ti stoji lanac kad sedis na motoru?

 

Tako je,položaj lanca se gleda sa vozačem na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

i meni se tako cini ali u kawasakijevom opstem uputstvu o odrzavanju motora a i u onom pojedinacnom za svaki motor sve mere koje se navde za zategnustos lanca se odnose na motor bez vozaca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Za Suzuki V-Strom u servisnom uputstvu piše da se zategnutost lanca proverava i podešava kada je motor na bočnoj nožici, naravno bez vozača. Nije logično, niti praktično lanac proveravati sa vozačem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Za Suzuki V-Strom u servisnom uputstvu piše da se zategnutost lanca proverava i podešava kada je motor na bočnoj nožici, naravno bez vozača. Nije logično, niti praktično lanac proveravati sa vozačem.

 U tom slučaju je vjerovatno navedeno da lanac treba da ima ''luft'' par cm gore-dole na sredini između lančanika.

Kada se sjedne na motor lanac ne bi trebao da dotiče viljušku. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Naravno. Dato je da ima luft 3-5cm. Pogrešno je ovo raditi i na centralnom štenderu jer nema opterećenja. Neki ovako urade, a kad spuste motor imaju pretegnut lanac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Za Suzuki V-Strom u servisnom uputstvu piše da se zategnutost lanca proverava i podešava kada je motor na bočnoj nožici, naravno bez vozača. Nije logično, niti praktično lanac proveravati sa vozačem.

I na autobusu piše Lasta - pa ne leti! Da li se lanac po servisnom uputstvu isto zateže za vozača od 60 i od 120 kg?  Šta misliš, ima li razlike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Da li se lanac po servisnom uputstvu isto zateže za vozača od 60 i od 120 kg? Šta misliš, ima li razlike?

Ima, ali se prema težini vozača podešava ogibljenje tako da sa vozačem potone do max. 1/3 ukupnog hoda. To nema nikakve veze sa lancem. Osim toga, ne smatram da bolje znam od proizvođača i poštujem njihove instrukcije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Ja, kao i svaki prosečni Srbin, uputstvo čitam da vidim šta sam zahebo :) Svaka čast knjigama, ali za neke stvari ipak više verujem iskustvu ljudi, koji doduše nisu pisali servisna uputstva, ali imaju mnogo kilometara pod točkovima.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ma bre tebi taj lanac nije za taj motor, to je dugacko nesto cim ti sa gornje strane pada, procitaj oznaku na njem, utisnuto na boku alke, a na netu nadji koj lanac ide za tvoj motor i videces da se oznake ne gadjaju.. Ako se gadjaju onda il je za zamenu il moras kod majstora. Mada je Bruno lepo reko,slikaj brate..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Zaboravio sam da napomenem da zadnja vila nije od fzr-a,ne mogu da provalim od kog je motora.

:lol: tu sitnicu si mogao pomenuti.. Idi kod nekog da ti izbaci par alkica sa lanca, za to treba alat, svi majstori ga imaju..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

I kada sedim i kada ne sedim,lanac i dalje lezi na viljusci,tj. na onoj zastitnoj gumi,bukvalno klize po njoj.

Lanac i treba da kliže po toj zaštitnoj gumi

 

1.jpg

 

chain-guard.jpg

 

 

 

Ako lanac ima odgovarajući broj članaka nema potrebe da se krati, a i glupo je jer ako sa odgovarajućim brojem članaka ne može da se dotegne znači da se istegao preko svake mjere i da mu je krajnje vrjeme za zamjenu, prije nego pukne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

mogao si sve to izbeci da si prestao da vozis motor onog momenta kad si skontao da ti lanac "visi". :)

Jes, a kako bi onda omladina učila na tuđim greškama? ;)

 

A on je sretan, jeftino je prošao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha

Sto je najgore nisam ga ni vozio,napravio sam mozda 500 km od kako sam ga kupio,i sednem pre neki dan da se provozam da me zelja mine i jbg.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja