Jump to content

Moto Zajednica

biper-pistaliсa za zmigavce

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Da, Grecov spoj. Osim onoga za šta je namenjen, kod jednosmerne struje može se primeniti da se nešto napaja bez obzira na polaritet, dakle nije bitno gde spojiš plus, gde minus.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

 

Kupljeno  :)  uzeo ovaj na sajtu po 469 din. ali za 300 dindzi 90 dB,uskoro ugradnja. 

TDM ima 3 zice na automatu,dali neko zna napamet na koje da kacim?

(+) od zujalice vežeš na izlaz automata a (-) zujalice na najbližu masu.

 

Ja sam povezao preko greca na migavce i smestio ispod prednje maske, između satova i fara. Lakše mi bilo da upotrebim grec (tačnije, pola) nego da zavijam dve sitne diode. Zujalica kupljena u Mikroprincu za nekih 270din.

Dok jednom nisam upalio migavce sa skinutom kacigom, nisam bio svestan koliko je to malo parče plastike glasno :ph34r:

Nije ni čudo što se SVI pešaci automatski sklanjaju pa onda gledaju šta ide ! Poenta postignuta :)

 

Ajde, ako ti nije problem, daj neku šemu za povezivanje i da li grec ima neku vrednost i ako ima, koja je to.Ja sam povezivao na Kawi i dok je ugašena i na kontaktu radi, kako je upalim, ništa???Probao sam direktno na automat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Bridge.GIF

 

Žice sa svakog migavca vodiš na po jedan IN ~, plus pištalice povežeš na +OUT i minus pištalice na najbliži ram.

 

Bilo kakav grec što manjeg pakovanja, recimo ja sam spakovao ovakav :

 

http://www.kelco.rs/katalog/detalji.php?ID=5465

 

 

Primer povezivanja na vodove migavaca :

 

buzzer2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ako ti je komplikovano da petljaš po žicama, kupi dve zujalice i tutni po jednu u svaki prednji migavac :)

 

buzzer.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ako ti je komplikovano da petljaš po žicama, kupi dve zujalice i tutni po jednu u svaki prednji migavac :)

 

 

Ja bas tako uradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Kome treba pistalica da bi ugasio migavac, mislim da bi morao da poradi na koncentraciji. Imao istu u auto skoli, samo me je nervirala i smarala + taj jeftin zvuk pravi od vas polu-debila. Da ne skocite odmah na mene, ne kazem da je iko debil niti pljujem, postujem izbore i dodatnu opremu na motorima, koje srecom ima u toliko broju da je motor mozda i jedino prevozno sredstvo koje toliko moze da se personalizuje.

 

+ izbegava se petljanje sa strujom, iako jednostavno, opet, cemu, jer kad se skrene lako udje u naviku da se pritisne i migavac. Mozda ovo vazi za ljude  koji ga u 99% pale, sto se i ja trudim, a ovi koji upale jednom u 20 skretanja, za njih kapiram, nemaju naviku.

 

Podrzavm istu u auto skoli, ipak polaznik je toliko krut i gleda osnovne stvari i razmislja samo o prezivljavanju :D , njemu znaci da ga i pistalica opomene za migavac. Tako da tu vidim njenu svrhu i vrednost.

 

P.S. I ja sam par puta zaboravio da ugasim migavac, da ne bude zabune, ali to se desilo 3,4 puta za sezonu zbog specificnih okolnosti.

Uzdravlje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Posto uvek vozim u rukavicama osecaj u desnom palcu je malo slabiji i iz tog razloga mi se desavalo da mi zmigavac ostane ukljucen,leti sunce kada je iza ledja tuce u zelenu sijalicu pa je ne vidim,ostane ti levi zmigavac upaljen a cika koji se ukljucuje sa desne strane vidi tvoj levi zmigavac a on ce desno ... ostatak ti ostavljam masti na volju.

To je moj razlog za ugradnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2008 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

...ja sam uzeo ovo od cika Arakisa pa cekam lepo vreme da ga ugradimo...ako bude glasno zalepim traku preko i super,tako sam na proslom motoru uradio.Znaci ova mala spravica mnogo,bez obzira koliko ume da nervira...ja isto zaboravljam migavac ponekada a cesto se prestrojavam i skrecem pa znaci i meni i drugim ucesnicima u saobracaju.

 

p.s.A sta cu kada sam neskoncentrisani polu-debil...a ne kao ti...o,  @VukiTA svevisnji...

post-25314-0-45261900-1453841182.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

BokyBoy, smiri se malo i ne pravi problem i  raspravu gde ga nema. Forum je, izneo sam svoj stav o ovoj spravici koja ima svojih prednosti i mana. Ja nisam rekao da sam svevisnji i mani me te klinacke rasprave, kao i taj deo oko "polu-debila". Izgleda da ovde mnogi cekaju da se ukace na nesto da bi raspravljali i dokazivali svoju pamet.

U pravu si Boki, izvini, nece se ponoviti i izvinjavam se ako sam te uvredio.

 

P.S. Izvinjavam se ako sam trebao da Vam persiram, Vasa slika me je dodatno prekorila i nadam se da je sada ok sve.

Laku noc i Vama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2008 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

BokyBoy, smiri se malo i ne pravi problem i  raspravu gde ga nema. Forum je, izneo sam svoj stav o ovoj spravici koja ima svojih prednosti i mana. Ja nisam rekao da sam svevisnji i mani me te klinacke rasprave, kao i taj deo oko "polu-debila". Izgleda da ovde mnogi cekaju da se ukace na nesto da bi raspravljali i dokazivali svoju pamet.

U pravu si Boki, izvini, nece se ponoviti i izvinjavam se ako sam te uvredio.

 

P.S. Izvinjavam se ako sam trebao da Vam persiram, Vasa slika me je dodatno prekorila i nadam se da je sada ok sve.

 

Laku noc i Vama

gosn vukita...kao prvo,ne mozes da me uvredis i da hoces...nisam ovde da bih ikome pravio probleme a iste resavam van foruma...ovde sam da se druzim ,pomognem nekome svojim iskustvom ili naucim nesto novo od nekog iskusnijeg...kao drugo,nisam uopste nervozan tako da nema potrebe da me ti smirujes...kao trece,klinacke fore ne mogu da plasiram jer nisam isti tj imam 41 godinu i godina na motoru toliko koliko ti imas zivota...kao cetvrto,nemam potrebe da dokazujem svoju pamet nikome pa ni tebi,znam ko sam i koliko vredim...kao peto,samo sam te citirao jer pljujes ovde po svima a sebe uzdizes tipa...''meni se samo dva puta u zivotu desilo da zaboravim migavac  bla-bla''...tako da bolje malo da preispitas svoje pisanje...Pozdrav i laku noc takodje...izvinjavam se svima za OFF pa cak i Tebi kitaVu i ako sam nekoga uvredio svojim pisanjem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Biper nije obavezan zakonom, ali nije ni zabranjen, dakle, svako ko hoće može da ga montira ako smatra da mu je potreban i ne vidim ni jedan valjani razlog onih koji su protiv.

 

Neko stavlja zastavice (pa videsmo šta se dešava sa Harlijima ;) ), neko razne nalepnice ili šta već pa se o tome ne vodi takva polemika da li je opravdano ili ne.

 

Opušteno kolege, postavlječ teme je, pretpostavljam, bio zadovoljan delom svojih ruku i to je želeo da podeli sa nama, ništa više.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

Tacno tako .Samo sam hteo da pohvalim svojih ruku delo.Em sto je jeftino ,em sto je(po meni) vrlo korisno pogotovo u Kikindi koja je puna baba i dedova na biciklima i koji su ucesnici u saobracaju niti vide a bogami i necuju jos vise.pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja