Jump to content

Moto Zajednica

Na Krf - skuterom

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Yamaha xc300 Versity

Sto se mene tice? Prvi i osnovni uslov imas,a to je pozitivna devojka i spremna za put. ( ja nisam te srece)

 

Motor spremi, volju imate i polako. Ocekujem lep i slikovit putopis. :)

Super je kad nađoh partnerku sa istim psihičkim poremećajem (voli vožnju na dva točka) pa se lako odlučismo !!!

Sutra uplaćujemo smeštaj tako da je put već odlučen, samo još ostaje realizacija ...

Jeeeeeeee, Corfu, "eve nas" !!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Yamaha xc300 Versity

Ima kolega sa foruma koji je prespartao jake destinacije na vespi 150cc, ne vidim razlog zasto se zentas za XC :) samo ako ti se ne zuri, a i ne ides sam pa kapiram da ti nece biti smor, moj glas za put pod tockove! :takoje:

Ne bojim se ja, da na taj put krenem sam !!!

U dvoje me malo brine ... na malom konjiću !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

To uopste nije mali konjic to je za respekt ako je masina ispavna i u dobrom stanju i 3x toliki put bez problema,samo neka tebe brinu idioti u saobracaju njih se pazi,ostalo nema da brigas.Srecan put sad ce leto samo sto nije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Yamaha xc300 Versity

Jbg. Tu pomoći nema. Ja sam od '86 na dva točka i imao sam više susreta sa predstavnicima auto industrije u saobraćaju. Srećom uz manje posledice i samo ugruvan.

Videćemo. Ja 90 km/sat, a oni 160 km/sat. Opasno ali ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ja sam pre 5 godina išao tom rutom automobilom , ali sam odmah posle Kičeva skrenuo levo ka Bitolju.

Deo pre Kičeva je malo problematičan, uzak put, krivine, planinski predeo. Maglila mi stakla u sred avgusta, puštao sam grejanje. pre Kičeva prolaziš kroz Zajas, šiptarsko uporište, proći ćeš kroz špalir albanskih zastava. U Kičevu sam noćio, to je taman malo više od pola puta. Onda za drugi dan ide put do Igumenice. prelaz Medžitlija, Kravari, ili sa Grčke strane Florina je u špicu sezone bio prazan. U Bitolju pred prelaz sipaj odlično gorivo i ubedljivo najjeftinije na ovoj ruti.

Za makinu ne brini, ja sam išao sa raspalim Puntom koji nije mogao na nekim deonicama autoputa više od 90km/h, Pretovaren, bez klime, sa decom, pri tom jedno beba od 10 meseci. Deo do kraja Makedonije uglavnom peglaš autoputem, deo u Grčkoj se vozi lepom magistralom, neopterećenom, nigde nikog, a opet voziš 80-90km/h. Po ograničenjima i malo preko.

Ako noćiš jednom, gledaj da to bude Ohrid, Bitolj, možda Kičevo. Da bi ti za drugi deo puta bilo manje opterećenje.

U Kičevu imam neku rodbinu, mogu da dam kontakt, ako ustreba neka pomoć.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Drug bez brige samo napred. Ja sam sa Xcitingom 250 napravio u septembru krug od 1500km Budva Ohrid Solun Meteori Kastorija Budva. Ja i lepsa polovina,motor maksimalno natovaren pa opet smo lagano isli krstarili cak i autoputem isli 130km/h tako da se ne brini,samo se opusti sredi mashinu i lagano,nigde ne zurite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Samo obrati paznju kao sto je jedan kolega na pocetku rekao na pumpe izmedju Kozanija i Igumenice... To im je novi deo auto-puta na kome nema mnogo pumpi. Kad kazem novi, ima on vec par godina ali pumpi i dalje nema mnogo. Cak mislim da na samom auto-putu nema ni jedne vec su sve po selima okolo uz auto-put. Eto to bi izdvojio za taj deo puta, za ostalo koliko vidim su kolege i rekle. Samo se naoruzaj pozitivnom energijom i pun gasss! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

@nyam puno uspeha ka ostvarenju cilja! I ja planiram od proleća sa novim magarencetom u nove pohode i km. Jedino što sada mislim je kako da spakujem stvari moje i od lepše polovine na moje magare :D

Mene iskreno to i najviše zanima kako ćeš se spakovati sa lepšom polovinom znajući da većina (da ne kažem sve) imaju problem sa manjkom prostora.

Kada idu dva muškarca to su dva ranca(svakom po jedan) garderobe i to je to, ali kako kada se vuku lepše polovine :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Pa moze se spakovati, neke bisage sa strane/bocni koferi i topcase nazad. Naravno nije luksuzno kao kolima ali kada se sabere litraza topcase-a plus bocnih kofera/bisaga dobije se cifra koja skoro odgovara prtljazniku yuga :D Plus moze i neki tunnel bag ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

XC valjda kao i ostali scooteri imaju i i prtljaznik pod sedistem tako da ako se napakuje jos i bocni i topcase ja se ne bih prinuo dalje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Yamaha xc300 Versity

Ja sam pre 5 godina išao tom rutom automobilom , ali sam odmah posle Kičeva skrenuo levo ka Bitolju.

Deo pre Kičeva je malo problematičan, uzak put, krivine, planinski predeo. Maglila mi stakla u sred avgusta, puštao sam grejanje. pre Kičeva prolaziš kroz Zajas, šiptarsko uporište, proći ćeš kroz špalir albanskih zastava. U Kičevu sam noćio, to je taman malo više od pola puta. Onda za drugi dan ide put do Igumenice. prelaz Medžitlija, Kravari, ili sa Grčke strane Florina je u špicu sezone bio prazan. U Bitolju pred prelaz sipaj odlično gorivo i ubedljivo najjeftinije na ovoj ruti.

Za makinu ne brini, ja sam išao sa raspalim Puntom koji nije mogao na nekim deonicama autoputa više od 90km/h, Pretovaren, bez klime, sa decom, pri tom jedno beba od 10 meseci. Deo do kraja Makedonije uglavnom peglaš autoputem, deo u Grčkoj se vozi lepom magistralom, neopterećenom, nigde nikog, a opet voziš 80-90km/h. Po ograničenjima i malo preko.

Ako noćiš jednom, gledaj da to bude Ohrid, Bitolj, možda Kičevo. Da bi ti za drugi deo puta bilo manje opterećenje.

U Kičevu imam neku rodbinu, mogu da dam kontakt, ako ustreba neka pomoć.

 

 

Mene NOKIA vodi Kicevo-Ohrid-Bitola, a ovaj ''manji'' puteljak odmah levo mi nesto ne uliva poverenje ali videcemo. Hvala na pomoci !!! To su odlicne informacije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Yamaha xc300 Versity

Drug bez brige samo napred. Ja sam sa Xcitingom 250 napravio u septembru krug od 1500km Budva Ohrid Solun Meteori Kastorija Budva. Ja i lepsa polovina,motor maksimalno natovaren pa opet smo lagano isli krstarili cak i autoputem isli 130km/h tako da se ne brini,samo se opusti sredi mashinu i lagano,nigde ne zurite.

Tako je zamišljeno lagano i bez žurbe ... :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Yamaha xc300 Versity

@nyam puno uspeha ka ostvarenju cilja! I ja planiram od proleća sa novim magarencetom u nove pohode i km. Jedino što sada mislim je kako da spakujem stvari moje i od lepše polovine na moje magare :D

Mene iskreno to i najviše zanima kako ćeš se spakovati sa lepšom polovinom znajući da većina (da ne kažem sve) imaju problem sa manjkom prostora.

Kada idu dva muškarca to su dva ranca(svakom po jedan) garderobe i to je to, ali kako kada se vuku lepše polovine :D

Eee, lako bi da sam sám, a ovako ??? Ja malo ispod sedišta i ranac ispred sebe, a njoj maxia i kappa bisage, pa koliko stane-staće

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Yamaha xc300 Versity

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 324 postova
  • Lokacija: Karaburma - Kanarevo
  • Motocikl: X8-400

Ja sam sa lepsom polovinom foresightom pretprosle god. otisao na Ohrid... Od Bg-a 630km sve autoputem. Temperatura je u proseku tih dana avgusta bila 35 stepeni... Od bg-a do Velike Plane vec smo popizdeli od vrucine i svu opremu sa sebe poskidali... Znam nije pametno al bilo je ubistvo voziti obucen... Sledeca muka je bilo sedenje... Koliko god da je sediste udobno, guzica utrne za medalju te ti sledi poduzi odmor nakon svakih 100 km.. To je ujedno i najneprijatniji deo voznje.. Iako sediste foresighta nije neudobno, ledja i guzica ubijaju... Ponesi jastuce za curu da moze da ga stavlja na ledja... Sto se tice prostora, pored kofera od 42l, unutraznjeg prtljaznika i tank torbe od 20ak litrica, na hondu kao bisage uvek nabacujemo dve vojne transportne vrece... 250ccm moze komotno da ide autoputem 90-100 km/h, a da ti cilindar ne izleti ispred tebe... Potrosnja tako natovaren i pri 100 na sat je oko 5l. Ponesi flasu benzina i litricu ulja jer ce na 2000 km malko da posrce. Naravno bice ti dosadno drzati gas i buljiti u liniju satima... Al u tome i jeste draz... :-) Voznja okolinom ohrida skutom - neprocenjivo! Za ostatak puta se raspitaj... A na krfu ces se vec snaci... Takodje skutom krf... Uh :-) I samo pun gas, poz! P.s. Naaaajsmoreniji deo puta je oko Skoplja... Ubistvo jos na 40 stepeni...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 324 postova
  • Lokacija: Karaburma - Kanarevo
  • Motocikl: X8-400

Napomena... Koristio sam igo sa grckom mapom iz topmap seta.... vucarao me je nekim nebulozama od puteva po grckoj jer su pitevi bili lose kategorizovani. Cesto je kozija zemljana stazica bila poput magistrale :-) Recimo u vise navrata sam u okolini Sidarija iz radoznalosti slusao Nevenu na igo-u te sa magistrale skretao u brda po navigaciji... Zavrsavao sam u maslinjacima jedva mogavsi da se okrenem... Ali... Uh, skutom po Krfu... Mmm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Yamaha xc300 Versity

Ja sam sa lepsom polovinom foresightom pretprosle god. otisao na Ohrid... Od Bg-a 630km sve autoputem. Temperatura je u proseku tih dana avgusta bila 35 stepeni... Od bg-a do Velike Plane vec smo popizdeli od vrucine i svu opremu sa sebe poskidali... Znam nije pametno al bilo je ubistvo voziti obucen... Sledeca muka je bilo sedenje... Koliko god da je sediste udobno, guzica utrne za medalju te ti sledi poduzi odmor nakon svakih 100 km.. To je ujedno i najneprijatniji deo voznje.. Iako sediste foresighta nije neudobno, ledja i guzica ubijaju... Ponesi jastuce za curu da moze da ga stavlja na ledja... Sto se tice prostora, pored kofera od 42l, unutraznjeg prtljaznika i tank torbe od 20ak litrica, na hondu kao bisage uvek nabacujemo dve vojne transportne vrece... 250ccm moze komotno da ide autoputem 90-100 km/h, a da ti cilindar ne izleti ispred tebe... Potrosnja tako natovaren i pri 100 na sat je oko 5l. Ponesi flasu benzina i litricu ulja jer ce na 2000 km malko da posrce. Naravno bice ti dosadno drzati gas i buljiti u liniju satima... Al u tome i jeste draz... :-) Voznja okolinom ohrida skutom - neprocenjivo! Za ostatak puta se raspitaj... A na krfu ces se vec snaci... Takodje skutom krf... Uh :-) I samo pun gas, poz! P.s. Naaaajsmoreniji deo puta je oko Skoplja... Ubistvo jos na 40 stepeni...

Čini mi se da sam u pripremi svog putovanja naišao na taj tvoj putopis. Odličan je bio,a 96% sam siguran da je tvoj.

Hvala !!! Ovo je od pomoći ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Yamaha xc300 Versity

Samo gas i opusteno, pre neku godinu Đubre i drugari isli iz Zrenjanina u Grcku biciklama, imas putopis njegov.

Čitao i upiš... se od smeha. Jedan od naaaaaj boljih u opšte. Lud !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Motocikl: Yamaha xc300 Versity

Napomena... Koristio sam igo sa grckom mapom iz topmap seta.... vucarao me je nekim nebulozama od puteva po grckoj jer su pitevi bili lose kategorizovani. Cesto je kozija zemljana stazica bila poput magistrale :-) Recimo u vise navrata sam u okolini Sidarija iz radoznalosti slusao Nevenu na igo-u te sa magistrale skretao u brda po navigaciji... Zavrsavao sam u maslinjacima jedva mogavsi da se okrenem... Ali... Uh, skutom po Krfu... Mmm

Ja ću se osloniti na Nokia mape. Neveni nikad nisam verovao ni po SRB.

:-) A skuterom po Krfu je jedino moguće. Prošao sam ga rentiranim ali hoću mojim u inat sebi. :-) :-) :-)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Drug bez brige samo napred. Ja sam sa Xcitingom 250 napravio u septembru krug od 1500km Budva Ohrid Solun Meteori Kastorija Budva. Ja i lepsa polovina,motor maksimalno natovaren pa opet smo lagano isli krstarili cak i autoputem isli 130km/h tako da se ne brini,samo se opusti sredi mashinu i lagano,nigde ne zurite.

 

Ne bi ja bio ja da ne dobacim, ali iskreno ... Zanima me kako kymco 250 moze da ide 130 sa dvoje i natovaren? Imao sam 2 x 250 cc i 125 na satu nisu prebacili, mozda 127 kad uhvatim nizbrdicu. Ili sat laze ili sam ja lud? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja