Jump to content

Moto Zajednica

Savet pri kupovini guma

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Da ne bih otvarao novu temu. Treba mi neki info za Mitas gume. Jel znate neku prodavnicu u juznoj Srbiji koja ih prodaje. Sto juznije, to blize ili bolje :).

Hvala   

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA, BMW R1200GS, Piaggio Beverly 500

Poterao neki baksuz a ja se nameračio na K60 Scout 170/60/17 Ova guma ne postoji u našoj dragoj Srbiji.

Kakva su vaša mišljenja o Continental TKC 70 u gore navedenoj dimenziji. Treba mi guma 60% put - 40% off road. ili 50/50

 

Imam takođe ponudu za Metzeler Karo 3, ali gledajući snimke stičem utisak da to nije guma za mene.

 

Verovatno sam okasnio sa odgovorom ali mogu opušteno da ti preporučim TKC 70. Pre njih sam vozio Tourance EXP, odlična guma ali se ne snalazi uopšte na rastresitom terenu. TKC 70 sam stavio pre dvadesetak dana, odradio sa njima do sada 6000 km i imam samo reči hvale za njih. Odlične za asfalt, za nijansu lošije od Tourance EXP, jače su vibracije i pri sportskoj vožnji prednja ne drži tako dobro na kočenju ali u pitanju su nijanse.

Odlične su po mokrom i nisam imao nikakvih problema na off-u. Jedino gde se baš ne snalaze najbolje je blato i mokra trava ali je zato bila koja vrsta makadama, bez obzira koliko bio rastresit uživanje za vožnju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Ma opušteno. Ja sam kupio još proletos K60 Scout 170/60/17 koja u suštini i nije namenjena za moj motor ali ja sam ekstra zadovoljan njome. Verovatno ima i bolje ali nisam imao iskustva. Inače ako zadržim motor dok se ova ne pojede a neće sigurno ni naredne 2017-e godine, onda bih mu kupio gume koje inače idu za moj motor. Neke "ćelave".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CRF250L

Evo i ja da iskomentarisem za TKC70 mozda ce jos nekome biti korisno. Za sada sam presao sa njima oko 4k km i solidno sam zadovoljan. Na asvaltu dobro drze i koce, dosta sam vozio i po kisi i nisam imao nikakvih problema. Prednja guma jeste malo "povodna" tj lako ulece u kolotrage a tesko izlazi. Sto se tice "off"-a solidno radi posao, utabane staze, makadam i kamen savladjuje bez problema i dobro drzi grip. Za blato nije naravno ali to joj nije ni namena.

Naravno da bi vecina nas koji volimo da sidjemo sa asvalta volela da u tim situacijama ima "sposobniju" gumu ali ja sam se prilikom kupovine trudio da budem realan i da sagledam cinjenice a one su da ipak 90% vremena vozim po asvaltu a tek 10% van njega a i u tih 10% skoro nikad necu ici u blato. Zbog toga sam se odlucio za ovu gumu (pre nego npr TKC80 ili K60 Scout koju sam vozio na prethodnom motoru) i za sada se zaista nisam pokajao.

Naravno za ljude koji vise vremena provode van asvalta preporucio bih neku drugu gumu, Moj licni izbor bi verovatno opet bio K60 Scout, guma ima odlican odnos ulozeno/dobijeno, veoma sposobna za off road, pristojna i na putu, jedino sto mi je iskreno smetalo kod te gume jeste njena buka na putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Hmm, ja ne čujem nikakvu buku od K60. Vetar i buka motora je nadjačavaju verovatno. :) Inače ko što rekoh, ja sam zadovoljan ovom gumom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CRF250L

@Saša-Srbija

 

Ne bih znao reci, mozda je do dimenzije, ja sam vozio 21" napred i pravila je prilicnu buku, ali kao sto rekoh osim toga odlicna guma i verovatno bi je opet uzeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Nije do dimenzije vec do sare na gumi. Veci kramponi veca buka.

I meni je na KLEu brujala K60, pogotovo u odnosu na Anekee i Trailmax koje su bile pre nje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CRF250L

@Rolle2010

 

Hehe apsolutno je jasno da je sve do sare, ali u ovom slucaju sam mislio na konkretan model Haidenau gume koji se meni pokazao kao bucan dok kolega Saša-Srbija nije to primetio. Pa sam zbog toga posumnjao da je mozda malo i do dimenzije s'obzirom da sam ja vozio 21" a kolega barem u profilu ima motor sa manjom prednjom gumom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ne mozes da poredis subjektivan osecaj brujanja guma na jednocilindrasu bez ikakve zastite od vetra i na 2-cilindrasu sa solidnim vizirom.  :)

Mislim da to nema bas puno veze sa dimenzijom gume...jos ako kolegin XT ima otvoren auspuh eto veselja.  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Vozio Trial Attack nekoliko sezona. Mahom asfalta, ali se i endurisalo. Bilo se i po suvoj travi, po dosta suvog makadama, nesto kamenja, malo i neko blato se zakacilo, ali vrlo obazrivo i sto pre van kaljuge. Na betonu super, van betona radi posao i nista preko toga.

Ove sezone pozadi spakovao TKC80, i napred K60 i recicu samo jedno. NIKADA se vise ne vracam na neku "putniju gumu"

 

Razlozi su sto sam prezadovoljan time kako ovo sto mi je na motoru drzi po asfaltu, a o razlici na offu je iluzorno govoriti jer apsolutno nisu za pordjenje.

Jedine zamerke imam na voznju po mokrom, trazi opreza i sto prednja guma isporucuje neke sitne vibracije na niskim brzinama.

 

Sto se mene tice, enduro kom je koliko bilo planiran silazak sa asfata, mora da bude opremljen barem sa K60 ili nekom slicnom gumom. The End.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Potpisujem gore navedeno. Probao i jedno i drugo. Jednostavno putna guma ne pruža toliko vise na asfaltu koliko je inferiornija van njega. Sto se mene tice K60 je idealna za enduro motore. Dobro drzi na asfaltu, solidna van njega. Dosta trajna guma. Pravi dosta buke ali ja se posle pola sezone navikao i mora opreznije po vlaznom ali generalno sa svakom mora tako

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Da ne citiram sve kolege sa gornjih pisanja, samo da napomenem da mi je samo pozadi ova guma. Napred je ostala K73 koja je preživala 2015 i ovu sada 2016-u godinu. Verovatno će preživeti još sledeču sigurno ako ne i 2018-u.

K60 koja je pozadi  se ne čuje kod mene ili ja to ne primećujem. Inače slažem se sa Lemy-jem. Iako se čini da je ovo guma za off road, ako se malo bolje pogleda ona je preko sredine potpuno ćelava što pokazuje da je pravljena pre svega za asfalt. Van asfalta se takođe prilično dobro ponaša.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

ja sam uzeo TKC70 za moju hondu XL600 sto rece neko vise sam na asfaltu nego na off-u. Impresije kad prodje ovaj kijamet i kad ih montirampost-19856-14848230672836.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja