Jump to content

Moto Zajednica

Savet pri kupovini guma

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: TDM 900

Drage moje kolege potrebno mi je vase misljenje pri kupovini guma,za kawasakija kle.Dakle potrebne su mi gume koje nece koliko toliko da se brzo trose,kao na primer dunlop trailmax presao sam 5000 km i vec je za menjanje.Veci deo puta bih vozio po asvaltu, ali opet da mogu malo i da skrenem sa puta neki blazi off road.Na sta treba obratiti paznju pri kupovini i koju gumu bih ste vi stavili da ste na mom mestu, hvala pozz,.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ja sam sa puno skepse stavio na Transalpa Heidenau K60 Scout, ali posle prve izvozene sezone mislim da cu opet uzeti njih. I na asfaltu ina offroad su prilicno korektne. Naravno da ima dosta boljih guma za asfalt kao i za off ali za kombinaciju ta dva meni se cini da su ove best buy. Trajnost im je dosta dobra, sigurno 10.000km+, a cena dosta dobra posto je set nekog jaceg brenda dosta skuplji.

 

Vidi jos Metzeler Caroo 3. Nema bas puno iskustava sa njim. Verujem da su nesto bolje na asfaltu, ali mislim da im je trajnost daleko manja nego na Heidenau

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: TA 99' Dominator 95' Keeway exceed 125ccm

I ja sam se raspitivao za Dominatora i uglavnom sve pohvale kupi K60 Scout... Pa sam resio da te uz'em, ako se odlucis za njih vidi da izboksujes popust za 2 para :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Vizio sam trail attack 2 pre heidenau. Dobre gume ali za asfalt. Na offu nula. I malo makadama je problem, motor totalno van kontrole. Ovi pricam u poredjenju sa k60

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Continental TKC70

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Ako vec vozis asfalt moj savet neki Metzeler Tourance ili Anakee,steta sto se Anakee 2 vise ne proizvodi,za moj ukus i stil voznje najbolja guma definitivno,za off vidim da ljudi voze ovaj Scout,ja sam imao Scout na svom motoru,za moj ukus malo je bucnija od drugih ali kazem na asfaltu.

Zar je moguce da se taj Dunlop tako brzo potrosio?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: TDM 900

Trenutno nisam u mogucnosti da vam postavim sliku potrosene gume ,ali cim mi se bude ukazala prilika slika cu.Hvala svim kolegama koji su pomogli oko izbora guma,kad pazarim javlja sta sam uzeo hvala pozz.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

I meni su se na KLEu dosta brzo potrosile Trailmax gume, ali ne bas na 5000km.

Posle njih su dosle Heidenau ali njih nisam cele potrosio posto sam  u medjuvremenu prodao KLEa.

Inace Heidenau se sporije trosio i bio je bolji na offu, ali je Trailmax bio dosta bolji na asfaltu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500F(II), Honda VF500F, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

Trialmax meni na xl600 13000km i tu su na granici moz ih menjati a moz i jos voziti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Gde u Srbiji ima na stanju ovog trenutka: Heidenau Scout 170/60 B 17 M/C 72S TL   odnosno   K60 Scout 170/60-17

 

Ako neko zna, bio bih zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Nemaju  na stanju. Čekam ih već dva meseca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Poterao neki baksuz a ja se nameračio na K60 Scout 170/60/17 Ova guma ne postoji u našoj dragoj Srbiji.

Kakva su vaša mišljenja o Continental TKC 70 u gore navedenoj dimenziji. Treba mi guma 60% put - 40% off road. ili 50/50

 

Imam takođe ponudu za Metzeler Karo 3, ali gledajući snimke stičem utisak da to nije guma za mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: prijepolje
  • Motocikl: honda africa RD07

Conti trail atack 2 ili mishelin anake 3 po mom misljenju extra za asvalt...

Mislim da u Moto-Landu jos traje akcija za mishelin gume....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: V-strom DL650

Danas montirane... PIRELLI SCORPION TRAIL II .... Ufff drugi motor... ali sasvim .

Pre sam bio na Dunlopu TRAILMAX TR 91... i bio zadovoljan dok nisam probao ovo 

 

20160326_124529_zpsnreerqqu.jpg  20160326_114829_zpscba1lb12.jpg

 

20160326_114803_zpsspjkvvdx.jpg  20160326_124501_zpsi2dxyum8.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja