Jump to content

Moto Zajednica

Sta kupiti Yamahu Wr 400, Suzuki Drz 400 ili Ktm Lc4 400 ?

Recommended Posts

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

 

 

i ne pretezak tipa preko 100kg,a ni prelagan tipa 65kg....i bar 180 cm visine

izlupeta se ti po ko zna koji put, i osta ziv.

Obrazlozi zasto.....

Zato sto si glup

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

KTM lc4 - 400 u terenu trosi 6-7 litara. Za asfalt nije, posebno ne sa terenskim gumama (ja teram Mitas. C04 i C05). I ne zavaravaj se da je to Soft Enduro motocikl. Sa 40 ks na papiru ne izgleda nista narocito, ali je pravi traktor u povlacenju, i koza na terenu.

Vozio sam uporedo i DRZ 400e od prijatelja sa kojim sam prasinario, i razlika je ogromna. KTM je suvi terenac, pravi muski motor, a Suzuki je pickasto svilenkast u odnosu na njega. Pride anlaser i mekanu vesanje. Za lagani teren i obilazak moto-skupova DRZ je puno bolji. KTM je terenac, pa ga za vozikanje preskoci.

Meni Suza nije bas legla, ali ja sam poprilicni mazohista u ofroad-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Niko ti nije ni rekao da kupis klr,cak sta vise on je pretezak i prevelik,a pomeno sam ga samo i razloga da cu ja sa njim proci gde vecina ovih sto pametuju proci bez problema..

Zao mi je sto smo daleko, pa bi mi bilo mucenje da doteram KTM-a do tebe. Rado bih se provozao sa tobom, i isprobao te ozbiljne terene. Fizicki nisam posebno spreman, ali sam idealnih gabarita, po naprrd navedenim merilima.. Ni prelagan, ni pretezak, sa visinom na donjoj granici...i kojom godinom vise. :-)))

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

 

 

 

i ne pretezak tipa preko 100kg,a ni prelagan tipa 65kg....i bar 180 cm visine

izlupeta se ti po ko zna koji put, i osta ziv.

Obrazlozi zasto.....

Zato sto si glup

Bas detaljno obrazlozenje... :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: KTM LC4 690

Pera-s slazem se da je Afrika Twin udobnija za putovanje, ali ja ne volim takve motore ja volim motore kao sto su wr, drz, lc4. Planiram da imam dva para tockova SM tockove  za neko putovanje i Enduro tockove sa kramponkama za neku off-road voznjicu. 

 

Mohikanac ne znam odakle ti da cu da vozim 100km sa kramponkama ?

Zaobidji ovu temu ako ti se ne svidja !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Djole, mozda treba da razmislis i o klasi 600 ccm. Nekako mi ona vise ide uz to sto ti trazis. Jos kad bi mogao da uzmes ktm 690 ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

DRZ 400 S je dual-sport motor i odličan kompromis između off i on road-a.

 

Na netu možeš naći dosta putopisa gde su ljudi uz sitne izmene (enduro gume,vizir,veći rezervoar,udobnije sedište....) prevaljivali ozbiljne kilometraže i i vozili po svakakvim (zejebanim) terenima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: KTM LC4 690

KEPO razmisljao sam, ali uglavnom su motori  preko 35kw i ne mogu sa A2 da se voze ti modeli  koji mene interesuju, a i registracija i odrzavanje je dosta skuplje. Tako da za moje potrebe 400 kubika je prava stvar.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

SHOKLA takve odgovore trazim, ne mislim na asfalt sa terenskim gumam vec sa SM tockovima.  :)

Svejedno, lc4 starije generacije se na putu, pri konstantnim obrtajima tresu kao prcane zecice. Sediste je kao da si zajahao banderu, a ruke vrlo brzo utrnu. To nisu masine za vozikanje, vec za teranje. I traze stalni rad vozaca na svaki nacin, ludaka koji ce sve to istrpeti, i gazdu koji mora u svakom trenutku pokazivati da je ON gazda.

Po asfaltu ne prelazim vise od 10-tak km po voznji, ali i to predstavlja bas nuzno zlo, i ne prija ni najmanje. U terenu je vec sasvim druga prica, i tu pokazuje svoje pravo lice, i nadoknadjuje sve sto na drugoj strani uskracuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Svi stariji enduro motori 600 do 650 ccm su ti za A2 kateoriju. Uglavnom imaju od 31 do 35kw a sa njima se može lepo voziti i po težem terenu , naravno ko to ume !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 388 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 660 R

Koji od ova tri motora najbolji za kupovinu i zasto ? Interesuju me prednosti, mane potrosnja, odrzavanje... Znam da je yamaha hard enduro, a suzuki i ktm soft enduro. Motor bih najvise koristio za neku laganu off- road  voznju i moto skupove. Svaki savet dobro dosao.

 

Hvala unapred.  ;)

Realno , nijedan od ova tri motora ti ne treba za to što si naveo. Za lagani off-road i moto skupove ti je Kawasaki Kle 500 , ili nešto slično ,  i više nego dovoljan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1425 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Šta si na kraju uradio ? 

 

Meni je takođe drz prvi pik, vrlo slično razmišljamo i mislim da je odličan izbor za ovakvu namenu, a na kraju krajeva mora da se krene od nečega.

Jedino što je trenutno vrlo slaba ponuda na oglasima :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Za to sto tebi treba drz je najbolji izbor, udobniji od druga dva, malo trosi, jeftino odrzavanje. Ja sam sa mojim ucestvovao u xrossu u B grupi, prosao celu trasu bez broblema, a isao i do Rumunije, tako da je prilicno svestran motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja