Jump to content

Moto Zajednica

SKOJ-evska Dedamrazijada

Recommended Posts

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Nadahnuti velikim idejama NOB-a i socijalističke revolucije, pre svega socijalističke revolucije, više socijalizma nego revolucije, formirasmo ne trojku , već sedmorku.  Ne po ugledu na Blejkovu sedmorku, već na sedam sekretara SKOJ-a . Akcija je bila planirana za 25.12.2015.

 

Ideja je bila Sashe P. (Mr. Jack D.), a dobrim delom i realizacija.

 

Svi deda mrazovi iz ove akcije redovno učestvuju u tradicionalnoj dedamrazijadi poslednje subote u godini, tako da je naša mala odeljenjska zajednica i ove godine bila u Sremčic u organizaciji BJB - a.

 

Međutim, želeli smo da obradujemo još neku decu, imajući u vidu da ustanova za decu ometenu i razvoju ima, na žalost prilično, i da se retko kojoj poklanja značajnija pažnja.  Zato smo posetili onu koja nam se učinila prilično „zapostavljena“:  Centar za smeštaj i dnevni boravak dece i omladine ometene u razvoju – Dnevni boravak Barajevo – Šiljakovac.

 

Dakle, u Sashinoj organizaciji, sponzori su donirali lepu količinu različitih slakiša, on će reči ko i šta, Dok je Dejan ADV zaslužan što je svako dete dobilo po jednu loptu od firme  Sport vision.

 

Na žalost, naši drugari Mimi Vinča, Жарић i Čiča, ovaj put nisu mogli da nam se pridruže - bio je petak, radni dan. Ali - biće dana...

 

Dakle u petak ujutro, sedam sekretara SKOJ-a se okuplja kod PRAVOG DEDA MRAZA, u firmi BIG PRINT , i pakuje 16 poklona: Usamljeni jahač je inače zvanični, licencirani Deda mraz – njegove su one sanke sa nekim delovima motora. To je tako samo zato što nema snega ove godine, inače sve je pravo, i sanke i Deda mraz. Imao sam prilike da se uverim da je vratio veru u Deda mraza čak i nekim majkama, koje su odavno „popušile“ priču da Deda mraz ne postoji... Sa druge strane, deca odmah prepoznaju da je pravi i autentičan. Njih ne možeš da prevariš.... Zaustavljao je saobraćaj gde god da se pojavi, imao uvek po koju čokoladicu za svako dete, i beskrajno strpljenje da se slika sa decom i mamama koje su ga prepadale gde god se pojavi.

 

Mi smo glumili vilenjake, odnosno santa's little helpere.

 

Zaista smo uspeli da obradujemo tu decu, iznad svih očekivanja. U Sremčici smo narednog dana sreli jednog od njih, sada već našeg drugara, i njegova majka nam je prenela utiske – on je bio oduševljen, a mama srećna, zbog naše male akcije. Naravno, nije propustio da se opet slika sa Deda mrazom.

 

Tamo smo lepo dočekani, a jedan od poklona je bio personalizovan. Priređena nam je i priredba.

 

Ali da ne pričam celu  priču, nadam se da će razredni drugovi da daju svoje utiske, pojedinosti i fotke. Ovo je više uvod....

 

Ajmo, ajde....

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Sve što je naš drugar PUSTOLOV napisao je tačno.

 

Ima mnogo dece koja su zapostavljena u svakom slimslu i mi smo zajedničkim snagama želeli da bar njih nekoliko osete delić praznične atmosfere.

Hvala kompaniji BENLIAN FOOD iz Niša na slatkišima za decu doma i "slučajne" prolaznike.

Hvala i našem drugaru DEJANU ADV na loptama.

 

Ovoj deci je prvi put da doalzi bilo kakav DEDA MRAZ,a siguran sam da će im ostati u sećanju baš ovaj naš na motociklu.

 

Dan pun emocija i sreće dece koja nemaju svakodnevne radosti normalnog deteta.

 

Uživajte u fotografijama,a posle komentara učesnika ću dodati još koju reč...

 

 

FOTOGRAFIJE NIKAKO NEĆE DA SE "POSTAVE",čim se taj problem reši imaćete mogućnost da ih vidite...do tada..."na suvo"

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Пријатељ, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 1200 super tenere

Ja nisam želeo da budem Skojevski sekretar.Šalim se,još uvek mi je krivo što nisam bio vilenjak u divnoj akciji.

Moje kolege su zato bili dostojni Deda mrazevi.

Sjajna je blagodat da danas možeš učiniti nekoga bar na trenutak srećnim.

Ja sam srećan,jer sam već video slike koje se sada ovde očekuju.

Momci,pre svega Saša,moj naklon za ideju i realizaciju čitave akcije.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Bravo momci!!! :takoje:  Da sam blagovremeno znao za ovu akciju isao bih i ja sa vama. Niste valjda ograniceni na br7 !? Bice prilike,nadam se, i sledece godine.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Negde,kada sad malo razmislim...vaspitačice su se podjednako obradovale Deda Mrazu kao i deca.

 

:)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

I onda neki tvrde da Deda Mraz ne postoji!?

Kada se sakupi ekipa dobrih ljudi ništa nije nemoguće!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Bravo momci! Deda mrazova, dobre volje i dečijih osmeha nikad dosta! :sampion: :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Negde,kada sad malo razmislim...vaspitačice su se podjednako obradovali Deda Mrazu kao i deca.

 

:)

I više čini mi se!!! ;)

Bravo momci! :jee1: :jee1: :jee1:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1338 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Lep je osećaj učiniti nekoga srećnim.

 

Još lepše je to učiniti sa osmehom.

 

Drago mi je da smo zajednički napravili ovu malu akciju.

Za sledeću godinu postavljamo sebi više standarde i obilazimo još dece.

Ovakvih domova u Beogradu ima još 12,ne računamo Sremčicu.

 

Ovih "7 sekretara SKOJ-a","7 veličanstvenih" ili "7 samuraja" će već sledeće godine prerasti u "9 Jugovića","12 žigosanih" ili ","Hor bečkih dečaka"

Mala družina za brze intervencije u okolini i samom gradu.

 

Deda Mraza ne menjamo,samo ćemo ga još unaprediti i irvasima dodeliti bolju vidljivost na putu.

Postoje ideje,imamo način,a želja je prevelika.

 

 

Ima dana do sledeće godine...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja