Jump to content

Moto Zajednica

Cagiva Planet/Raptor vs Mito 125

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Mito je jaci, cini mi se da postoji cak i verzija sa 7 brzina, razlika je u karburatoru i to poveca, stim da je po meni mito ruzan k'o poplava dok mi je raptor jedan od lepsih motora, uspravljeniji polozaj i predpostavljam udobniji za voznju, raptor trosi oko 5-6l, dok mito trosi od 6-12, i masina je toliko "nasvirana" da je sklona samounistenju :D kapiram da joj gradska guzva izuzetno smeta. Moj glas za planet, ako vec mora 2t ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 410 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Meni je Mito mnogo lepša, baš mi se sviđa taj motor.. Ukusi su različiti  8) Nekako ima onaj italijanski dizajn. Mada sa ovakvim kreacijama uglavnom bude ili ti se sviđa ili ne možeš da ga smisliš, malo je ravnodušnih. Ali da je nasvirana jeste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Zenica
  • Motocikl: Malaguti

Vozio sam ja malo prosle godine Mita,ali malo :P tako da se ni ne sjecam oko udobnosti.A htjela je fino povuc na malo obrtaja,i cuo sam da hoce bas povuc kad im skoce obrtaji,ali da tane hoce i da popuca masina kad ga potjeras i drzis gas neko vrijeme...A raptora sam samo vidio po netu..I da,ako neko zna kako se krecu cijene za dijelove Mita,cuo sam da su klipovi oko 150eura :O ? Evo slika raptora http://i.imgur.com/R0gYPdx.jpgRaptor mi jest malo ljepsi,ali zvuk kod mita je nevjerovatano predobar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Клип 100е, ProX.

Спортски мотор, не можеш очекивати да је претерано удобан, али положај возача не замара у првих сто километара.

Предња USD виљушка одлично ради посао, мотор за кривине одличан.

 

Нормалне вожње ми трошио испод 6, кад сам гасирао нисам мерио потрошњу.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Yamaha R1

Vozio sam mito 3 godine 92 godiste je bila isla 170 7 brzina msm da sam imao najacu u kraju :D Pricalo se kad sam je uzimao da je skinuta sa staze nzm imala je obrnutu vilu i jos neke izmene.. Udobnost nikakva tvrd motor posle duze voznje bole te zglobovi na rukama.  trosi nzm nisam merio al nije malo. Sa 7.5 obrtaja dobija lepu snagu do tada je lenja. . Mane predni amortizer uvek zeza 5x sam menjao semering za nju il kako se vec zove to. Onda struja Regler hoce da zeza u vecinom slucajeva. Menjac tu i tamo ne bas dobar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ako ti stalno rikavaju semerinzi na viljuskama, to znaci da ti je viljuska u qrcu, ima ostecenje negde, i to jede semering, a isto tako nije lose i prasinare promeniti, jer ako je los prasinar, mnogo cesce ce semerinzi da rikavaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Yamaha R1

Znam da nije bila nesto vila mislim u nekom stanju.. al sve jedno motor je dosta neudoban.. Al sto se tice brzine ubrzanja za 125 kubika sasvim korektno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja